راهنمای سفر به آمریکا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های راهنمای سفر :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

راهنمای سفر به آمریکا

آیا علاقه­ مند به سفر به آمریکا هستید؟ درباره ی راهنمای سفر به آمریکا و چگونگی فراهم نمودن آن ها چه می دانید؟ اگر قصد سفر به آمریکا را دارید نیازمند اطلاعاتی درباره ی آن هستید. در رأس اطلاعات مورد نیاز شما، آگاهی از شرایط تعیین وقت سفارت آمریکا برای انجام کارهای درخواست ویزای شماست. هم چنین باید اطلاعاتی درمورد شرایط اخذ ویزای آمریکا و شرایط سفر به آمریکا با اهداف گوناکون داشته باشید.

تور آمریکا

سفر به آمریکا با تورهای مسافرتی نیز انجام می گیرد. پس از فرانسه، آمریکا دومین مقصد گردشگری بزرگ جهان است. شرکت های ارائه دهنده تور مسافرتی، تورهای متنوعی برای سفر به امریکا برگزار می کنند. از آنجا که آمریکا کشوری پهناور است هر یک از این تورها می تواند محدود به بخشی از کشور آمریکا باشد و یا می تواند با داشتن زمان طولانی تر محدوده ی وسیع تری را پوشش دهد. این شرکت ها انواع خدمات و کارها برای سفر به آمریکا را انجام می دهند که مهم ترین این خدمات گرفتن ویزای توریستی آمریکا برای مسافران و توریست ها است.

راهنمای سفر به آمریکا

تعیین وقت سفارت آمریکا

هر شهروندی که قصد مسافرت به آمریکا را دارد باید نخست ویزای آمریکا را تهیه نماید. این ویزا می تواند غیر مهاجرتی و برای اجازه ی اقامت موقت گرفته شود یا مهاجرتی باشد و به منظور اقامت دائم درخواست شود. یکی از نکات اصلی و تأثیر گذار در موفقیت برای اقدام به اخذ ویزا،  برای راهنمای سفر به آمریکا ، اطلاع از اولین زمان و فرصت موجود برای مراجعه به کنسولگری است.

این بستگی به تعداد درخواست کنندگان ویزا در زمان اقدام مسافر و همچنین محدودیت­ های پذیرش کنسولگری دارد و این اصلا حد متوسط و میانگینی ندارد. ممکن است بتوانید برای روز بعد وقت دریافت کنید و ممکن است این وقت برای چندین ماه بعد به شما داده شود. همچنین بستگی به نوع ویزایی دارد که برای سفر به آمریکا درخواست می­ شود. بر این اساس هزینه های سفر به آمریکا نیز گوناگون است.

گروه های درخواست ویزا برای وقت سفارت آمریکا

به هر یک از گروه­ های زیر وقت های تقریباً مشابهی برای اخذ ویزا اختصاص داده می­ شود:

گروه هایی که  شامل ویزای توریستی، دیداری (برای دیدار اقوام)،  کاری،  پزشکی ،ویزای دانشجویی ، ویزاهای سرمایه گذاری و ویزای نامزدی می شود و ویزاهای مربوط به درخواست کنندگان گرین کارت و شهروندان آمریکاست. معمولاً وقت های گروه های توریستی وقت های نزدیک تری دارند. با توجه به تغییر وقت های سفارت آمریکا و این که برخی از درخواست کنندگان ویزا، وقت های خود را جابه جا می کنند، ممکن است وقت هایی که در زمانی پر شده بودند، در زمان دیگر باز شوند.

در حدود 185 نوع گوناگون ویزا برای راهنمای سفر به آمریکا وجود دارد که در دسته بندی های کلی تری قرار می گیرد. دو دسته بندی عمده شامل ویزا های مهاجرتی و غیر مهاجرتی است که خود در دسته بندی های جزئی تر قرار می گیرد.

انواع ویزاها برای سفر به آمریکا

ویزاهای غیرمهاجرتی (یعنی ویزاهایی که در آن ها قصد اقامت دائم و سیتزنی وجود ندارد) شامل این گروه بندی های عمده است:

ویزای توریستی (یا گردشگری) آمریکا شامل ویزای B1 و B2. ویزای B1، برای کسانی مناسب است که در مدت زمان سه ماهه می توانند هدف خود را از سفر به آمریکا محقق سازند. البته زمان این ویزا برای کسانی که برای بار اول درخواست ویزای آمریکا را می کنند، شش ماهه می باشد. این ویزا معمولاً برای سفر به آمریکا با اهداف انجام مذاکرات بازرگانی، صادرات و واردات، بازدید از مکان های بازرگانی، انجام سرمایه گذاری اقتصادی و تجاری، انجام امور مربوط به استخدام و یا ماموریت های کوتاه مدت شغلی است. ویزای B2، با اهدافی چون دیدار اقوام، معاینات پزشکی، شرکت در سمینار و نمایشگاه، بازدید از مکان ها، تفریح و شرکت درفعالیت های بشردوستانه صادر می گردد.

ویزای مخصوص هنرمندان  و ورزشکاران با نام O1 و2 O برای هنرمندان و ورزشکارانی با قابلیت های خاص یا دارندگان جایزه های بین المللی در این زمینه ها و همراهان آنان به عنوان مشاور و دستیار تعلق می گیرد.

ویزای تحصیلی آمریکا با دسته بندی های F1 برای کسانی صادر می شود که قصد تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی یا دوره های زبان انگلیسی را دارند. این ویزا ها بلندمدت تر از ویزاهای توریستی هستند و حداقل زمان آن ها یک سال می باشد. ویزا با نام F2 به همراهان و خانواده ی کسانی که ویزای F1 دریافت کرده اند، تعلق می گیرد.

ویزاهای غیرمهاجرتی دیگر شامل ویزای تبادل فرهنگی، ویزای تحصیلی غیر آکادمیک، ویزای نامزدی، ویزای توافق نامه ی تجارت آزاد، ویزای مبلغان مذهبی، ویزای تجاری (صادرات و واردات) و ویزای سرمایه گذاری همه از نوع غیر مهاجرتی برای سفر به آمریکا صادر می شوند.

انواع ویزاها برای سفر به آمریکا

 مهاجرت به آمریکا

راهنمای سفر به آمریکا برای مهاجرت از بیشتر کشورهای جهان صورت می گیرد. برای مهاجرت به آمریکا و گرفتن اقامت باید ویزای مهاجرتی گرفت که خود دسته بندی های گوناگونی دارد.

ویزای اقامت از طریق بستگان با نام های IR2،  CR2، IR5 و مانند آن امکان اقامت را برای کسانی که بستگان درجه یک یا درجه دوی آن ها در آمریکا گرین کارت دارند، میسر می شود. لازم است این افراد سابقه جنایی نداشته باشند و از نظر جسمی و روحی کاملاً سالم باشند. هم چنین باید شرایط مالی خوبی داشته باشند و نیازمند کمک دولت نباشند.

ویزای EB1 آمریکا جهت اقامت دائمی برای افراد نابغه صادر میشود. این دسته ویزا به افراد نابغه ای در زمینه های تجاری، ورزشی و هنری تعلق می گیرد که جزء معدود افراد در زمینه ی تخصصی خود هستند.

ویزای EB2 و EB3 نیز مخصوص اقامت کاری است. افرادی شامل متخصصین لیسانسه و بالاتر و یا کارگران بدون مدرک دانشگاهی که به دلیل حرفه و مهارت ویژه ای از سوی یک کارفرمای آمریکایی به کشور دعوت شده اند می توانند این ویزا را دریافت نمایند.

نوع EB5 به کسانی تعلق می گیرد که خواهان اقامت در آمریکا از طریق سرمایه گذاری هستند.

سایر نوشته های راهنمای سفر :

کشور فرانسه

راهنمای سفر به فرانسه

فرانسه یکی از کشورهایی است که هر ساله مسافرین و گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. این مسافرین برای بازدید نیازمند راهنمای سفر به

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند