بورسیه تحصیلی سنگاپور

کشور سنگاپور یکی از کشورهای آسیایی است که دارای سطح اقتصادی و فرهنگی بالایی می باشد. کشور سنگاپور دارای مراکز آموزش عالی سطح بالایی می باشد. بورسیه تحصیلی سنگاپور یکی از بهترین روش ها برای پوشش هزینه های زندگی در این کشور است. این بورسیه در رشته های متفاوت و با مقدارهای مختلف به دانشجویان داده می شود. در این مقاله به نکاتی درباره انواع بورسیه تحصیلی سنگاپور و نحوه اخذ آن اشاره می کنیم.

آشنایی با کشور سنگاپور

تور سنگاپور یکی از تورهای جنوب شرقی آسیا است که دارای شرایط اقتصادی مناسبی می باشد. کشور سنگاپور با داشتن 718 کیلومتر مربع مساحت رتبه 190 از میان کشورهای دنیا از لحاظ وسعت را دارد. این کشور با کشورهای مالزی و اندونزی هم مرز است و جزو کشورهای ثروتمند می باشد. پایتخت کشور سنگاپور شهر سنگاپور می باشد. مردم کشور سنگاپور به زبان های مختلفی گویش می کنند. انگلیسی، ماندارین و تامیل مالایی از جمله زبان های رایج در کشور سنگاپور می باشد. در حدود نیمی از مردم کشور سنگاپور دارای دین بودایی و تائو هستند. دین های مسیحیت، اسلام و هند و از دیگر دین های رایج بین مردم این کشور می باشد. البته در حدود 17% از مردم این کشور هم بدون مذهب می باشند.

کشور سنگاپور دارای آب و هوای گرم و مرطوب می باشد. کشور سنگاپور با توجه به نزدیکی به خط استوا دارای مناطقی سرسبز و جنگلی است. این کشور دارای میانگین بارشی 2340 میلی متر در سال می باشد که رقم قابل توجهی است. از جمله صنایع اصلی کشور سنگاپور صنعت گردشگری این کشور می باشد که به واسطه وجود جاذبه های گردشگری و طبیعی متنوع می باشد. کشور سنگاپور یکی از قدرت های سیاسی و اقتصادی جنوب شرقی آسیا محسوب می شود که تاثیر فراوانی بر روی معاملات این منطقه می گذارد. بورسیه تحصیلی سنگاپور بسیار متنوع و گسترده می باشد. گذرنامه شهروندان کشور سنگاپور یکی از بهترین گذرنامه ها در دنیا می باشد. مردم کشور سنگاپور می توانند به 159 کشور دنیا بدون نیاز به روادید سفر کنند.

آشنایی با کشور سنگاپور

بورسیه تحصیلی در کشور سنگاپور

کشور سنگاپور دارای 34 دانشگاه و مرکز آموزش عالی مختلف می باشد که 6 مورد از آن ها دانشگاه های ملی می باشد. دانشگاه های معتبری در این کشور وجود دارد که از جمله آن می توان به دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فناوری نانیانگ اشاره کرد. دوره های تحصیلی در کشور سنگاپور شامل دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد. دوره لیسانس در کشور سنگاپور همانند ایران بین 3 تا 4 سال بعد از دیپلم متوسطه می باشد. دوره فوق لیسانس معمولا 2 سال است و بعد از پایان دوره لیسانس می باشد. بعد از اتمام دوره فوق لیسانس دوره دکترا است که بین 3 تا 4 سال می باشد. میزان بورسیه تحصیلی سنگاپور در هر مقطع متفاوت می باشد و به با توجه به شرایط علمی دانشجو پرداخت می شود.

رشته های تحصیلی در بورسیه سنگاپور

رشته های مختلفی در دانشگاه های کشور سنگاپور ارائه می شود. بورسیه تحصیلی سنگاپور شامل رشته های فنی و مهندسی و حقوق و علوم انسانی می باشد. با توجه به شرایط هر دانشگاه بورسیه های ارائه شده در دانشگاه نیز متفاوت می باشد. به عنوان مثال در دانشگاه مدیریت بورسیه تحصیلی کشور سنگاپور گرایش و رشته های مختلفی مرتبط با رشته های مدیریت، ام بی ای و حسابداری و سایر رشته های مرتبط ارائه شده است.

رشته های بورسیه تحصیلی سنگاپور

مزایا و معایب بورسیه تحصیلی سنگاپور

ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور دارای مزایای زیادی می باشد. وجود دانشگاه های برتر به خصوص در زمینه فنی و مهندسی و علوم پایه از مهم ترین مزایای تحصیل در سنگاپور است. شهریه دانشگاه های کشور سنگاپور کمی بالا می باشد. به عنوان مثال شهریه دانشگاه ملی سنگاپور در سال در حدود 12 هزار دلار می باشد که این میزان برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی در حدود 35 هزار دلار می باشد. همچنین هزینه های زندگی در پایتخت کشور سنگاپور سالیانه در حدود 10 هزار دلار است. شاید هزینه های زیاد را از جمله معایب تحصیل در این کشور دانست که در صورت اخذ بورسیه تحصیلی سنگاپور این مورد نیز بر طرف می شود.

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی سنگاپور

از جمله موارد مهم در اخذ بورسیه تحصیلی سنگاپور ارائه مدارک لازم می باشد. همان طور که گفته شد بورسیه های تحصیلی اکثرا برای مقاطع ارشد و دکترا می باشند. در موارد کمی برای دوره های کارشناسی نیز صادق می باشد. از جمله موارد مهم در ارائه مدارک همراه داشتن اصل مدارک برای ارائه به دانشگاه می باشد. تمامی مدارک تحصیلی شخص و زبان دانشجو باید از طرف دار الترجمه های رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. در اینجا به مدارک مورد نیاز در زمان ارائه درخواست، اخذ ویزای سنگاپور و ثبت نام دانشگاه می پردازیم.

 • رزومه یا شرح حال کامل
 • انگیزه نامه
 • تمامی مدارک تحصیلی (ارائه ریز نمرات به طور کامل)
 • مدرک زبان انگلیسی
 • توصیه نامه از 2 استاد در رشته مربوطه (به زبان انگلیسی)
 • برای مقطع دکترا پروژه تحقیقی یا پروپوزال در 3 صفحه
 • تمامی مدارک بالا باید به صورت انگلیسی ترجمه شده باشد.

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی سنگاپور

انواع بورسیه تحصیلی سنگاپور

بورسیه تحصیلی سنگاپور به چند دسته تقسیم می شود. این بورسیه ها بیشتر برای مقاطع ارشد و دکترا می باشد. در اینجا به 3 مورد از مهمترین بورسیه های تحصیلی اشاره شده است. شرایط دریافت و مقدار بورسیه در قسمت های بعدی ذکر شده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ملی سنگاپور

یکی از دانشگاه های کشور سنگاپور که رتبه بالایی دارد دانشگاه ملی این کشور است. دانشگاه ملی سنگاپور در حال حاضر دارای رتبه  50  از میان دانشگاه های برتر دنیا از دیدگاه رتبه بندی وبومتریک می باشد. این دانشگاه جزو 5 دانشگاه برتر دنیا در زمینه رشته های فنی و مهندسی است. دانشگاه ملی سنگاپور دارای فرصت های مناسبی برای دانشجویان مستعد برای ادامه تحصیل می باشد. در این دانشگاه رشته های دیگری نیز ارائه می شود که از جمله آن رشته های علوم پایه را می توان نام یرد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ملی سنگاپور

بورسیه تحصیلی سینگا سنگاپور

بورس تحصیلی سینگا یکی از بورس های مهم کشور سنگاپور است که توسط دولت این کشور به دانشجویان مستعد خارجی ارائه می شود. این بورسیه برای تمامی رشته ها در مقطع دکترا ارائه می شود. فرآیند اخذ این بورسیه به این صورت است که ابتدا شما مدارک مورد نیاز را در سایت دانشگاه آپلود می کنید. این اطلاعات در یک مجموعه به اساتید دانشگاه ها ارائه می شود. اگر استادی به رزومه شما علاقه مند و خواستار ادامه همکاری با شما باشد، از طرف دانشگاه برای شما یک درخواست مصاحبه مجازی ارائه می شود. در این مصاحبه استاد مد نظر با دانشجو از طریق نرم افزارهای مورد نظر گفتگو می کند. در صورت داشتن شرایط مناسب استاد درخواست شما را به دانشگاه ارائه داده و شما می توانید به صورت حضوری به کشور سنگاپور بروید و در صورت قبولی در مصاحبه حضوری این بورسیه را اخذ کنید. این بورسیه به طور معمول بین 2000 تا 2500 دلار در ماه می باشد.

بورسیه تحصیلی سینگا سنگاپور

بورسیه تحصیلی دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور

یکی دیگر از دانشگاه های برتر کشور سنگاپور دانشگاه نانیانگ این کشور است. دانشگاه فناوری نانیانگ در رتبه 107 جهان از دیدگاه رتبه بندی وبومتریک قرار دارد. این دانشگاه نیز همانند دانشگاه ملی سنگاپور دارای رشته های فنی و مهندسی قوی و سطح بالایی می باشد. این دانشگاه در زمینه رشته های فنی و مهندسی جزو 10 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است. همچنین این دانشگاه رابطه نزدیکی با دانشگاه امپریال کالج لندن دارد.

همانطور که گفته شد یکی از دانشگاه های برتر کشور سنگاپور داشنگاه فناوری نانیانگ می باشد. این بورسیه تحصیلی یکی از بهترین بورس ها در کشور سنگاپور است که به دانشجویان با شرایط علمی خاص ارائه می شود. این بورسیه برای تمامی رشته ها در مقطع ارشد و دکترا می باشد. و به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 12 هزار تا 15 هزار دلار پرداخت می کند. این میزان برای دانشجویان دکترا بین 20 هزار تا 25 هزار دلار می باشد. این میزان بورسیه با توجه به شرایط علمی دانشجو و نیاز او پرداخت می شود. این بورسیه به مدت یک سال به دانشجو پرداخت می شود و در صورت داشتن شرایط این مورد تا یک سال دیگر تمدید می شود. این بورسیه به مدت 2 سال برای مقطع ارشد و به مدت 3 سال برای مقطع دکترا ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور

بورسیه تحصیلی کالج شلتون سنگاپور

بورسیه تحصیلی سنگاپور نوع کالج شلتون برای دانشجویان و دانش آموزان مستعد می باشد. این بورسیه در 3 نوع مختلف ارائه می شود که هر یک متناسب با شرایط دانشجو و دانش آموز می باشد. همچنین این بورسیه امکان انتقال دانش آموز را به دانشگاه های برتر آمریکا و اروپا فراهم می کند.

بورسیه تحصیلی کارشناسی سنگاپور

اخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی با توجه به نبود پیش زمینه ای برای مهاجرت به سنگاپور به نظر می رسد. از جمله این روش ها دانستن زبان انگلیسی و ارائه مدرک معتبر (آیلتس، تافل) در این زمینه به دانشگاه می باشد. شما می توانید دوره های زبان انگلیسی را در ایران بگذرانید سپش با اخذ مدرک نسبت به اخذ بورسیه اقدام کنید. داشتن معدل خوب در دوره متوسطه از جمله موارد مهم در پذیرش تحصیلی در این مقطع می باشد.

بورسیه تحصیلی کارشناسی سنگاپور

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا سنگاپور

در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اخذ بورسیه تحصیلی سنگاپور راحت تر و متنوع تر خواهد بود. اخذ بورسیه تحصیلی کشور سنگاپور نیاز به ارائه مدرک زبان مرتبط دارد. همچنین داشتن شرایط علمی مناسب و شرکت در آزمون های ورودی برای پذیرش تحصیلی در این مقاطع مورد نیاز است. برای زبان انگلیسی مدارک آزمون های تافل و ایلتس معتبر می باشند.

مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه های سنگاپور

بعد از اخذ ویزا و رسیدن به کشور سنگاپور نوبت به ثبت نام در دانشگاه است. ثبت نام دانشگاه نیز چیزی در حدود یک تا 7 روز طول می کشد. توصیه می شود چند روز قبل از شروع کلاس ها به این کشور سفر کنید.

 • اصل پذیرش دانشگاه
 • ترجمه مدارک شخصی شامل شناسنامه به زبان سنگاپوری
 • اصل و کپی مدارک تحصیلی متقاضی به صورت ترجمه شده
 • رزومه و انگیزه نامه
 • گذرنامه
 • چند قطعه عکس از داوطلب
 • اصل مدرک زبان تافل یا ایلتس
 • ارائه مدارک دوره های تخصصی و مرتبط با رشته با ترجمه رسمی
 • آدرس محل زندگی دانشجو در سنگاپور
 • پرداخت هزینه بیمه و ثبت نام در دانشگاه

مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه های سنگاپور

دعوتنامه تحصیلی جهت اخذ بورسیه تحصیلی در سنگاپور

کشور سنگاپور از جمله کشورهای توسعه یافته و پیشرفته دنیا می باشد. این کشور با داشتن دانشگاه های سطح اول جهانی دارای رتبه مناسبی در زمینه های علمی مختلف می باشد. اخذ بورسیه تحصیلی در سنگاپور فرصت مناسبی برای دانشجویان است تا هزینه های زندگی خود را در این کشور پوشش دهند. یکی از روش های پذیرش تحصیلی اخذ دعوتنامه تحصیلی از دانشگاه مقصد می باشد.

دعوتنامه در واقع نامه ای است که از طرف خویشان یا دانشگاه مد نظر در کشور مقصد به شما داده می شود. کشور سنگاپور دارای انواع دانشگاه ها و مراکز تحصیلی سطح بالا در آسیا است. دعوتنامه تحصیلی می تواند از طرف دانشگاه، مرکز آموزش عالی و یا مدرسه خاصی برای فردی که صلاحیت دانشجو و یا دانش آموز بودن در محل مورد نظر را داشته باشد فرستاده شود. دعوتنامه تحصیلی از جمله دعوت نامه های مناسب برای افرادی است که خواستار ادامه تحصیل در تحصیلات تکمیلی در این کشور هستند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور

ویزای تحصیلی سنگاپور معمولا بعد از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مقصد صورت می گیرد. با توجه به فرآیند جهت اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور سعی کنید زمان سفر خود را تنظیم کنید. در مراجعه حضوری به سفارت سنگاپور مدارک زیر به همراه اصل آن ها باید به مامور مورد نظر ارائه شود.

 • فرم تکمیل شده ویزای تحصیلی سنگاپور
 • رزومه متقاضی
 • 3 قطعه عکس از متقاضی در ابعاد مناسب
 • کپی و اصل آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • کپی و اصل شناسنامه ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • گواهی پذیرش از دانشگاه مقصد در سنگاپور
 • کپی و اصل تمام صفحات گذرنامه
 • ارائه مدارک لازم جهت استطاعت مالی دانشجو حین تحصیل(سند منزل یا مغازه)
 • گردش حساب بانکی به نام دانشجو
 • ارئه بلیط پرواز به سنگاپور و محل اقامت

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور

نکاتی که در اخذ بورسیه تحصیلی سنگاپور باید بدانید

هموار برای اخذ بورسیه تحصیلی سنگاپور کمیته ای از طرف دانشگاه یا موسسه ارائه دهنده بورسیه تشکیل می شود تا شرایط علمی دانشجو را برای اخذ این بورسیه بررسی کنند. بورس های تحصیلی در کشور سنگاپور نیازی به ارائه وثیقه برای کار یا موارد مشابه دیگر بعد از اتمام تحصیل ندارند. معدل بالای 16 از جمله موارد مهم در اخذ بورسیه می باشد اما در صورت پایین بودن معدل شما می توانید آن را با موارد دیگری پوشش دهید.

مهمترین مسئله در اخذ پذیرش از دانشگاه های سنگاپور هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه می باشد. شهریه دانشگاه های سنگاپور سالیانه بین 10 هزار تا 35 هزار دلار می باشد. هزینه زندگی در سنگاپور نیز بین 7 هزار تا 10 هزار دلار به طور متوسط می باشد. با توجه به خدمات گسترده ارائه شده در زمینه بورسیه تحصیلی سنگاپور به نظر می آید که با گرفتن یکی از این بورسیه ها مشکلی از لحاظ پوشش هزینه های تحصیل نخواهید داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.