بورسیه تحصیلی پرتغال

موضوعات اصلی موجود برای متقاضیان بورسیه تحصیلی پرتغال در دانشگاه های معتبر این است که شرایط اخذ بورسیه ی تحصیلی مدارک مورد نیاز برای بورسیه کشور پرتغال و راه های اخذ بورسیه تحصیلی پرتغال می باشد که اصلی ترین موضوعات برای بورسیه پرتغال هستند. این روز ها با تغیراتی که در قانون های بین المللی به وجود می ایید در بین مردم ابهامات زیادی در مورد بورسیه تحصیلی پدیدار می شود و ما در این مقاله قصد داریم این ابهامات که بورسیه ی تحصیلی، بورسیه ی کامل تحصیلی دانشگاه های پرتغال، بورسیه در مقطع دکتری در پرتغال و سایر نکات مربوط به اخذ بورسیه از دانشگاه های معتبر در پرتغال هستند را توضیح دهیم و ابهامات موجود در ذهن شما را رفع کنیم. ما شما را به کسب اطلاعات ساده بورسیه در پرتغال در مورد بورسیه تحصیلی پرتغال و انواع این بورسیه و روش های ساده جهت اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های پرتغال در این مقاله دعوت می کنیم.

آشنایی با کشور پرتغال

باید در مورد این دقت کنید که افراد غیرحقوقی و نامعتبر از تصمیم شما بابت بورسیه پرتغال در راه اخذ سواستفاده کنند و به شما راه های غیرقانونی ببرند و دچار مشکل شوید، شما باید در راه بورسیه تحصیلی پرتغال فقط و فقط با موسسات حقوقی و وکلای تحصیلی که در این موضوع تجربه کافی را دارند مشورت کنید. مساحت کشور پرتغال 91720 کیلومتر مربع می باشد که جمعیت این کشور 11 میلیون نفر است، این کشور هم مرز با کشور اسپانیا و نوع دولت آن جمهوری است، نام رسمی این کشور Portugal و واحد رسمی کشور پرتغال یورو است، پایتخت کشور پرتغال لیبسون است و تور پرتغال بسیار زیبا می باشد.

آشنایی با کشور پرتغال

تحصیل در کشور پرتغال

بعد از توضیحات در مورد بورسیه تحصیلی بدون هزینه در کشور های اروپایی زندگی به همراه تحصیل در دانشگاه ها مشغول هستید و لذت بردن های مخصوص به خودش حالا وقت این شده است که از خوبی ها و بدی های تحصیل در بورسیه تحصیلی اروپا را برایتان توضیح دهیم.

بورسیه تحصیلی پرتغال تهدید است یا فرصت! خوب دقت فرمایید نباید افراد نا معتبر از اشتیاق زیاد شما به گرفتن بورسیه ی تحصیلی سوء استفاده کنند، فقط با موسسات حقوقی و  متخصصان این حوزه این موضوع را بازگو کنید در حقیقت گرفتن بورسیه ی تحصیلی از دانشگاه های پرتغال فقط یک شانس عالی  برای متقاضیان تحصیل در اروپا نیست، بلکه  راهی جهت آسانتر شدن شرایط زندگی در پرتغال نیز می باشد، اگر شما بدون آنکه هزینه های بالایی بپردازید، در اروپا اقامت بگیرید و در حال تحصیل باشید، می توانید از حق قانونی کار دانشجویی خود استفاده کرده و مبلغی بورسیه پرتغال را حتی پس انداز نمایید.

همانطور که اقدام برای مهاجرت تحصیلی به پرتغال با تور ارزان اروپا و گرفتن بورسیه های تحصیلی دانشگاه های پرتغال در مدت زمانی بسیار اندک به نتیجه ی دلخواه میرسد، به شما این امید را میدهیم که اخذ پاسپورت و ویزای شینگن کشور پرتغال نیز فقط با ۵ سال تحصیل در دانشگاه های پرتغال برای شما متقاضیان عزیز دست یافتنی می باشد.

مزایای بورسیه تحصیلی پرتغال

بورسیه تحصیلی اروپا مزیت های فراوانی دارد که ارزش بسیار زیادی را دارد از مزایای آن می توان به تحصیل دبیرستان و لیسانس و فوق لیسانس و دکتری پرداخت در دانشگاه های کشور پرتغال و مراکز عالی پرتغال مشغول می شوند.شما اگر با بورسیه تحصیلی در پرتغال مشغول به تحصیل باشید از امکانات بسیار بالایی برخوردار می شویم مانند جکوزی و استخر و خوابگاه های لوکس و زمین های ورزشی مجزا و وعده های غذایی با کیفیت بسیار بالا و همچنین مناظر فوق العاده زیبا پرتغال استفاده کنید و در کنار تحصیل کردن لذت کافی را ببرید. اخذ بورسیه تحصیلی پرتغال بسیار ساده بوه و تقاضا کنندگان وقتی با موسسات یا وکیل ها مشورت می کنند متوجه این موضوع می شوند و اصلا با توجه به موضعیت کشور پرتغال که در اروپا و با توجه به امکاناتی که دارد و دانشگاه های که جزو برترین دانشگاه های اروپا است بسیا خوشحال می شوند و تصمیم خود را زوتر قطعی می کنند که در پرتغال ادامه تحصیل بدهند و از امکانات و سطح های علمی بالایه دانشگاه های پرتغال نهایت استفاده و لذت را ببرند و مدرک بین المللی بگیرند.

شرایط بورسیه تحصیلی پرتغال

برای گرفتن بورسیه تحصیلی پرتغال رزومه و معدل و سطح ریز نمرات افراد تقاضا دهنده نقش تعین کننده ای دارد.در گرفتن بورسیه تحصیلی در پرتغال همیشه همین موارد مهم بوده و اگر در این موارد شرایط لازم را داشته باشید می توانید بسیار آسان و آسوده و سریع این بورسیه را دریافت کنید. در نظام آموزشی پرتغال، اخذ بورسیه ی تحصیلی دانشگاه های پرتغال  بورسیه کشور پرتغال جهت مقطع فوق لیسانس و دکتری سهل تر میباشد. ممکن است شما فارغ التحصیل فوق لیسانس از دانشگاه های ایران یا دانشگاه های خارجی باشید ، در هر مواردی باید معدل شما بالاتر از ۱۷ از ۲۰ و یا ۳ از ۴ داشته باشید شانس شما در مورد اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های پرتغال بیشتر از سایرین است.

 • زبان تحصیل در مقطع کارشناسی در بورسیه تحصیلی پرتغالی و اسپانیایی است.
 • زبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در بورسیه تحصیلی پرتغال پرتغالی یا انگلیسی است.
 • شهریه در پرتغال مبلغی حدود 3000 تا 5000 یورو در سال است
 • امکان بورسیه در کشور پرتغال در ارشد و دکتری وجود دارد.
 • زمان پذیرش و مهلت اقدام برای پذیرش در پرتغال ژانویه و سپتامبر- ۶ ماه قبل از شروع دوره می باشد.

شرایط بورسیه تحصیلی پرتغال

مدارک مورد نیاز جهت دریافت برسیه تحصیلی پرتغال

در واقع شما در صورتی که درخواست دادید ولی بورسیه تحصیلی دانشگاه های پرتغال مشمول شرایط شما نشد ، اگر پس از ورود به دانشگاه های پرتغال تمامی دروس را با نمرات عالی بگذرانید که معدل عالی داشته باشید دانشگاه ها در صورتی که درخواست مجدد خود را اعلام کنید بورسیه کامل تحصیلی دانشگاه های پرتغال را به بهره شما خواهد رساند.

مدارک مربوط به دریافت بورسیه کارشناسی ارشد پرتغال

 • دانشنامه مدرک لیسانس بهمراه ریزنمرات
 • مدرک زبان انگلیسی
 • 2توصیه نامه از اساتید
 • رزومه
 • انگیزه نامه

مدارک مربوط به اخذ بورسیه دکترا پرتغال

 • دانشنامه و ریز نمرات مقطع کارشناسی ارشد
 • دانشنامه و ریز نمرات مقطع لیسانس بهمراه ریز نمرات
 • مدرک زبان انگلیسی
 • توصیه نامه از اساتید
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • پروپوزال
 • کلیه مقالات، کنفرانس و خلاصه پایان نامه ارشد

انواع بورسیه تحصیلی پرتغال

اخذ بورسیه ی تحصیلی از کشور پرتغال حتی اگر برای شما اتفاق نیفتد نیز شما هزینه ی تحصیل زیادی بابت تحصیل در بهترین دانشگاه های پرتغال ذرا به سختی می توانید مهیا کنید. در حال حاضر در صورت عدم اخذ بورسیه ی تحصیلی پرتغال، همه هزینه های تحصیل و زندگی در پرتغال در طول یک سال نهایتا ۴۰ میلیون تومان خواهد شد، که این مبلغ در مقایسه با سایر کشور ها، و با توجه به اینکه شما در بهترین نقطه ی اروپا در مجاورت جزایر زیبا و بکر با امکانات خوابگاهی بی نظیر، به زبان انگلیسی تحصیل خواهید نمود، میتوان به عنوان بهترین فرصت تحصیلی در جهان به آن اشاره داشت.

بورسیه دانشگاه کاتولیک لیسبون پرتغال

(Universidad Catolica) (Portuguesa,lisboa)

بورسیه دانشگاه لیسبوآ پرتغال

(Universidade de Lisboa) (University of Lisbon)

بورسیه دانشگاه آویرو پرتغال

(Universidade de Aveiro) (University of Aveiro)

بورسیه دانشگاه فنی لیسبون پرتغال

(Universidade Tecnica de Lisboa) (Technical University of Lisbon)

انواع بورسیه تحصیلی پرتغال

دانشگاه های برتر کشور پرتغال

اگر شما تقاضای تحصیل در بهترین دانشگاه بورسیه تحصیلی در پرتغال، یا بهتر است اینگونه بیان کنیم بهترین دانشگاه های اروپا در پرتغال هستید، و اگر تمایل دارید از هزینه های بسیار کم تحصیل در پرتغال بهره ببرید، و اگر شما معدلتان نمره ی الف –نمره ممتاز،است،  بایدبدانید شانس اخذ ویزای تحصیلی همراه با بورس دانشگاه های پرتغال را می توانید داشته باشید. کشور پرتغال همانند یک پنجره به روی اتحادیه ی شینگن، شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به اقامت شینگن خواهد رساند و شرایط مهاجرت به پرتغال رل فراهم می شازد.

دانشگاه لیسبون پرتغال

این دانشگاه دومین دانشگاه برتر پرتغال بشمار می رود دانشجو های که در این داشنگاه مشغول به تحصیل هستند 19000 نفر می باشند . و در شهر لیسبون پایتخت پرتغال واقع شده است. این دانشگاه  بورسیه پرتغال در دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی زیر تمرکز بیشتری دارد.

دانشگاه کویمبرا پرتغال

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های پرتغال همین دانشگاه است که در شهر کویمبرا واقع شده است و این دانشگاه بیشترین بورسیه تحصیلی پرتغال را ارائه میدهد و دارای بیشترین دانشجو های بین المللی است. در این دانشگاه 8 دانشگکده وجود دارد.

دانشگاه پورتو پرتغال

دانشگاه پورتو دانشگاه دولتی می باشد که در شهر پورتو قرار دارد و طبق رده بندی های که در کشور پرتغال انجام گرفت این دانشگاه در بین دانشگاه های پرتغال اولین دانشگاهی است که دارای امکانات خوب و سطح علمی بالایی را داراست.در این دانشگاه که بزرگترین دانشگاه نام دارد بیشترین دانشجویان را داراست.در این دانشگاه حدود 30640 دانشجو وجود دارد. مراکز تحقیقاتی زیر در این دانشگاه شناخنه شده تر می باشند.

دانشگاه پورتو پرتغال

دانشگاه مینهو پرتغال

دانشگاه مینهو یکی از با قدمت ترین و قدیمی ترین و بهترین بورسیه تحصیلی کشور پرتغال دانشگاههای پرتغال می باشد. این دانشگاه دارای 2 campus می باشد، که در 2 شهر Braga و Guimaraes می باشد. دانشجویانی که قصد گرفتن بورسیه تحصیلی پرتغال را دارند بیشتر به این دانشگاه می روند مخصوصا دانشجویان بورسیه تحصیلی پرتغال  ایرانی.چون دارای رنکینگ بالایی در سطح عملی داراست و همچنین استادان این دانشگاه استاد های استانداردی هستند و داشتن مراکز تحقیقاتی متعدد برای دانشجویان هزینه های زندگی در این دو شهر Braga و Guimaraes بسیار مناسب تر از شهرهایی همانند پورتو و لیسبون می باشداین دانشگاه دارای 1300 استاد است که از بهترین اساتید دنیا است. این دانشگاه طبق رده بندی برترین دانشگاههای جهان که توسط Times Higher Education در سال 2014 صورت پذیرفت، در میان دانشگاههایی که کمتر بورسیه پرتغال  از 50 سال از تاسیسشان می گذرد، بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت. پس با دریافت وقت سفارت پرتغال روند بورسیه تحصیلی خود را سرعت دهید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در پرتغال

داشتن پاسپورت پرتغال بورسیه تحصیلی موجب چند خصوصیت بسیار خوب میشود اول اینکه فاصله شما با کشور های همچون امریکا ، انگلستان ، کانادا و یا استرالیا تنها یک قدم بوده و به راحتی می توانید به این کشور ها با پاسپورتتان سفر کنید و از دیدن همچین کشور های لذت ببرید، شما با در دست داشتن پاسپورت این کشور تنها یک گام تا این کشور ها دارید و آن هم این است که یک بلیط هواپیما تهیه کرده و به این کشور ها سفر کنید، بنابر این داشتن پاسپورت کشور پرتغال بسیار حائز اهمیت بورسیه تحصیلی در پرتغال برای شما و خانوادتان است .طبیعت زیبای پرتغال و همچنین بورسیه پرتغال در بهترین دانشگاه های دنیا که در این کشور وجود دارد همچنین هزینه های پایین تحصیل در بهترین دانشگاه های فنی و مهندسی و پزشکی، دادن بورسیه توسط دولت پرتغال و همچنین کیفیت دانشگاه های پرتغال،پرتغال را تبدیل قطب جدیدی برای دانشجویان بین اللملی کرده بورسیه تحصیلی پرتغال و علاقه مند به تحصیل در بورسیه تحصیلی پرتغال را زیاد کرده اند.

 1. تکمیل فرم های ویزای بورسیه تحصیلی کشور پرتغال به صورت آنلاین و ارائه کد به همراه مدارک
 2. یک عکس رنگی ۳در۴
 3. پاسپورت معتبر که امضا شده باشد و تاریخ انقاضی آن بیش از ۶ ماه مانده باشد
 4. تمام ویزاهای شنگن قبلی
 5. اصل ترجمه و کپی شناسنامه ( ترجمه انگلیسی با مهر دادگستری و خارجه)
 6. ترجمه مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات ( ترجمه انگلیسی با مهر دادگستری و خارجه)
 7. نامه ادمیشن دانشگاه بورسیه تحصیلی پرتغال
 8. نامه رزرو محل اقامت در پرتغال
 9. نامه حساب بانکی
 10. نامه سوء پیشینه (ترجمه انگلیسی با مهر دادگستری و خارجه)
 11. نامه مدیکال (ترجمه انگلیسی با مهر دادگستری و خارجه)
 12. اصل و کپی بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو یا ۵۰ هزار دلار برای مدت حداقل ۹۲ روز
 13. رزرو بلیط به پرتغال
 14. مدرک زبان انگلیسی یا پرتغالی
 15. هزینه ویزای پرتغال

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در پرتغال

هزینه بورسیه تحصیلی پرتغال

در دانشگاه های کشور پرتغال شهریه ها در کل کم می باشند شهریه ها در دوره فوق لیسانس عموما 3000 تا 5000 یورو در سال و شهریه دکترا 2700 یورو در سال می باشد.این قیمت ها در سال بصورت قسطی از دانشجویان دریافت می شود. امکان گرفتن بورسیه تحصیلی پرتغال در کشور پرتغال وجود دارد.در پرتغال بورسیه تحصیلی از طریق وزارت علوم پرتغال به دانشجویان بین المللی تعلق میگیرد. سایر بورسیه ها از جمله بورسیه تحصیلی توسط اساتید دانشگاهها به دانشجویان تعلق میگیرد.

هزینه های زندگی در کشور پرتغال

هزینه زندگی در شهرهای اصلی پرتغال همانند پورتو و لیسبون در ماه بصورت میانگین 400 تا 600 یورو در ماه می باشد. هزینه های خوابگاه در پرتغال ماهیانه 130یورو و هزینه ها در سوئیت و اپارتمان ماهانه 250-500 یورو  می باشد. در پرتغال  هزینه های خوراکی ماهانه 130 الی 200 یورو است و همچنین هزینه های حمل و نقل ماهانه 80 یورو می باشد. هزینه های زندگی در شهر های کم جمعیت تر به مراتب تر پایین تر می باشد در شهر های آوریو براگا و گایمارایس در ماه بصورت میانگین بین 300 تا 500 یورو می باشد. خوابگاه دانشگاه :ماهیانه 95 یورو. سوئیت و آپارتمان تک خوابه ماهیانه 150-350 یورو.هزینه خوراک در بورسیه تحصیلی پرتغال  ماهیانه 80-150 یورو. هزینه های حمل و نقل در بورسیه تحصیلی پرتغال  ماهیانه 50 یورو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.