بورسیه تحصیلی نیوزیلند

تحصیل در دانشگاه های با درجه علمی بالا در کشورهای پیشرفته سراسر جهان آرزویی است که امروزه اکثر دانشجویان ما آن را در سر خود می پرورانند. بورسیه تحصیلی نیوزیلند برای اعزام به دانشگاه های این کشور که از نظر علمی دارای رتبه 64 جهان و مدارک آن در سراسر جهان نیز مورد قبول است، یکی از روش های مهاجرت به خارج از کشور است. بورسیه تحصیلی نیوزیلند  برای 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد، که هر کدام از این موارد دارای مزایا و معایبی برای فرد متقاضی است. با ما در این مقاله همراه باشید که شما را با شرایط و اطلاعات لازم درباره بورسیه نیوزیلند بیشتر آشنا کنیم.

تحصیل در نیوزیلند

برای تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند افراد متقاضی باید حتما مدرک آیلتس یا تافل خود را با نمره ای بالا تقریبا 6 تا 6.5 از موسسات معتبر زبان انگلیسی دریافت کنند؛در غیر این صورت قبل از ورود به دانشگاه های این کشور باید دوره های زبان را در نیوزلند سپری کنند. علاوه بر این برای داشتن اقامت راحت تر در این کشور با زبان مردم نیوزیلند ( انگلیسی و ماروئی ) نیز آشنا شوند.

در واقع یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور نیوزلند نسبت به مهاجرت کاری و سرمایه گذاری از طریق بورسیه تحصیلی در نیوزیلند است. مهاجرت از طریق بورسیه نیوزیلند این امکان را برای افراد فراهم می کند تا از مزایای اقامت موقت در این کشور برخوردار شوند و پس از کسب شرایط لازم و کافی نیز می توانند برای اخذ تابعیت یا اقامت دائم در کشور نیوزیلند اقدام کنند.

تحصیل در نیوزیلند

مزایای بورسیه تحصیلی نیوزیلند

دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا که شرایط لازم را برای دریافت بورسیه تحصیلی نیوزیلند دارند در مدت اقامت و تحصیل خود در این کشور از مزایا و امتیازاتی برخوردار می شوند،که این مزایا شامل موارد زیر می باشد:

۱ – منافع مالی همچون :دریافت کمک هزینه درسی، دریافت کمک هزینه زندگی هر 2 هفته یک بار، کمک هزینه استقرار، بیمه خدمات درمانی و سفر،کمک هزینه تحقیق و پایان نامه برای دانشجویان پژوهش کارشناسی ارشد

۲ – آوردن خانواده همراه خود به کشور نیوزیلند

۳ – حمایت های شخصی و دانشگاهی از دانشجو بورسیه تحصیلی نیوزیلند

۴ – آموزش و تحصیل با کیفیت بالا

۵ – استفاده از افراد متخصص و اساتید برجسته

۶ – آشنایی با فرهنگ بسیاری از کشورها

مزایای بورسیه کشور نیوزیلند برای مقطع دکترا شامل موارد زیر است :

 • شهریه کامل دانشگاه برای مدت 3 سال
 • حقوق سالیانه 25000 دلار برای مدت 3 سال
 • بیمه درمانی تا سقف 600 دلار به مدت 3 سال

مزایای بورسیه تحصیلی نیوزیلند

شرایط بورسیه تحصیلی در نیوزیلند

هر فردی برای زندگی و تحصیل در کشور نیوزیلند مانند سایر کشورها باید از مقاطع تحصیلی پایین تر شروع کند که شرکت و ادامه تحصیل در مدارس نیوزیلند به صورت زیر است :

 • در مقطع ابتدایی ( از سن 6 تا 14 سالگی )
 • در مقطع دبیرستان ( از سن 14 سالگی تا 19 سالگی)

دانش آموزان بعد از سپری کردن این مدت زمان برای تحصیل در مقطع ابتدایی و دبیرستان، اکنون می توانند به 2 صورت زیر عمل کنند:

 • ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود در مدارس فنی و حرفه ای به مدت 6 تا 18 ماه و بعد از آن وارد بازار کار شوند
 • اخذ مدرک دیپلم رشته مورد علاقه خود در مدت 1.5 تا 3  سال و ورود به دانشگاه

مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی نیوزیلند

مدارک بورسیه تحصیلی نیوزیلند برای ثبت نام در دانشگاه های معتبر این کشور، شامل موارد زیر می باشد :

 • عکس پاسپورتی
 • کپی و اصل پاسپورت
 • کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی
 •  مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره بالای 6
 • پرینت سه ماهه آخر حساب بانکی با تاییدیه بانک مرکزی
 • کپی تایید شده از ریز نمرات تحصیلی مربوطه
 • کپی تایید شده از گواهی اتمام مقطع مربوطه
 •  جزییات تماس با حداقل ۲ کارفرمای جدید
 • گواهی عدم سوء پیشینه

مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی نیوزیلند

مراحل دریافت بورسیه تحصیلی نیوزیلند

برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور نیوزیلند هیچ دانشجویی به ثبت نام در دانشگاه های نیوزیلند، داشتن استاد راهنما معین و یا نامع پذیرش از دانشگاه نیاز نخواهد داشت. اما دانشجویان باید برای دریافت بورسیه نیوزیلند حتما پروسه و روند پذیرش خود را در یکی از دانشگاه های نیوزیلند به صورت آنلاین آغاز و ثبت کنند و سپس تاییدیه دانشگاه را به همراه مدارک دیگر برای دریافت بورسیه ارسال نمایند.

برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا دانشجویان می توانند به 2 صورت عمل کنند، یا به طور مستقیم و از طریق درخواست به دانشگاه های نیوزیلند و یا از طریق سازمان دولتی ( ENZ ( Education New Zelanad که بخش تحصیلات بین المللی در نیوزیلند را حمایت می کند.سازمان دولتی ( ENZ ( Education New Zelanad  دخل و تصرفی در پروسه پذیرش بورسیه شما از طریق دانشگاه نداشته و روند آن خودبه خود و به صورت خودکار طبق سیستم اداری تعیین شده انجام می گیرد. شما در ابتدا برای ثبت درخواست بورسیه خود باید به صورت آنلاین ثبت نام کنید.

 1. اعلام واجد شرایط بودن شما
  دانشجویان باید قبل از آغاز ثبت نام آنلاین برای بورسیه تحصیلی نیوزیلند، چک لیست واجد شرایط بودن برای بورسیه را کامل کنند. بعد از اتمام این مرحله، سیستم به شما شماره مرجعی برای آغاز فرایند ثبت نام خواهد داد.
 2. ایجاد یک ورودی Real Me 
  دانشجو بعد از تکمیل چک لیست برای درخواست بورسیه تحصیلی آنلاین , نیاز به یک ورودی Real Meدارد. از این ورودی می توان برای دسترسی به برنامه بورس تحصیلی آنلاین و همچنین برای ورود و استفاده از سایر خدمات دولت نیوزیلند مثل درخواست برای اخذ ویزای نیوزیلند استفاده کرد .
 3. ثبت نام با NZ  بورسیه آنلاین
  هنگامی که متقاضی ورودی Real Me را ایجاد کرد، ازاو خواسته می شود که به طور مستقیم به صفحه ثبت نام بورسیه رفته و هنگام ورود به سایت نیاز به ثبت نام با NZبورسیه آنلاین دارد.
 4. تکمیل کردن نرم افزار
  بعد از ورود به سیستم و ثبت نام در سایت , دانشجویان قادر خواهند بود که برای هر بورس تحصیلی باز که در کشور وجود دارد درخواست خود را ثبت کنند. همچنین فرد متقاضی می تواند اطلاعات تماس خود را در هر زمان مدیریت و ویرایش نماید .

مراحل دریافت بورسیه تحصیلی نیوزیلند

انواع بورسیه تحصیلی نیوزیلند

3 مقطع برای ادامه تحصیل و اعزام دانشجویان به دانشگاه های نیوزیلند از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند وجود دارد که هر کدام از این 3 مقطع شرایط خاص خود را برای پذیرش درخواست بورسیه نیوزیلند دارند؛ این سه مقطع شامل :

 • مقطع کارشناسی یا لیسانس
 • مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس
 • مقطع دکترا یا p.h.d

بورسیه تحصیلی دکترا ( P.H.D ) نیوزیلند

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند را دارند، باید به مدت 3 تا 6 سال برای تحصیل در این کشور اقامت داشته باشند و برای دفاع از پایان نامه خود به صورت شفاهی یا در بعضی مواقع به صورت کتبی عمل کنند. برای استفاده از بورسیه تحصیلی کشور نیوزیلند تنها دانشجویانی که معدل آخرین مدرک تحصیلی آنها بالای 17 باشد و مقاله های ISI و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشنددر اولویت هستند. در چنین شرایطی دانشگاه های نیوزیلند هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو در مدت اقامتش در نیوزیلند را پرداخت می کنند.دانشجویان مقطع دکترا این امکان برایشان فراهم شده است  که به مدت 30 ساعت در هفته کار کنند و در ازای آن هر هفته مبلغی در حدود 450 دلار به عنوان حقوق دریافت کنند و از این طریق هزینه های مورد نیاز برای تحصیل و زندگی خود در کشور نیوزیلند را تامین کنند.

شرایط برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا:

دانشجویان مقطع دکترا برای دریافت بورسیه تحصیلی نیوزیلند باید از 5 شرایط زیر برخوردار باشند:

 1. شهروند کشوری به جز استرالیا، نیوزیلند و فیجی باشند
 2.  معدل مقطع کارشناسی ارشد آن ها 18 به بالا باشد
 3. انجام پروژه تحقیقاتی دکترا در نیوزیلند
 4. دارا بودن شرایط پذیرش مستقیم در یکی از دانشگاه های نیوزیلند ( شامل: مدرک کارشناسی ارشد، پروپوزال، توصیه نامه، رزومه تحصیلی و مدرک زبان (IELTS 6.5)  یا TOEFL 90 ) ).
 5. اگر دوره دکترا خود را در نیوزیلند آغاز کرده اید باید تاریخ آغاز دوره بعد از 15 ژانویه همان سال تحصیلی باشد.

بورسیه تحصیلی دکترا ( P.H.D ) نیوزیلند

بورسیه تحصیلی فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد نیوزیلند

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند دارند، تنها در صورتی از شرایط بورسیه برخوردار می باشند که سوابق تحصیلی بسیار عالی، مقاله های ISI و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند. در صورت پذیرش درخواست دانشجوی متقاضی بورسیه تحصیلی کشور نیوزیلند در مقطع کارشناسی ارشد ، دانشگاه های این کشور موظف هستند که اغلب هزینه های زندگی آن دانشجو را علاوه بر تحصیلش پرداخت کنند.

اما اگر دانشجویان از شرایط بالا برخودار نباشند و همچنان متقاضی تحصیل در دانشگاه های کشور نیوزیلند باشند برای ادامه تحصیل و درخواست بورسیه تحصیلی نیوزیلند در مقطع کارشناسی ارشد باید از آخرین مدرک تحصیلی آن ها کمتر از 2 سال گذشته باشد و از سوابق تحصیلی خوب برخوردار باشند و همچنین سالانه شهریه ای در حدود 10.000 تا 18.000 دلار برای ثبت نام در دانشگاه پرداخت کنند. بخشی از این هزینه شهریه دانشگاه را دانشجویان می توانند از طریق کار دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته و با حقوقی در حدود 300 دلار پرداخت نمایند.

بورسیه تحصیلی فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد نیوزیلند

بورسیه تحصیلی لیسانس یا کارشناسی نیوزیلند

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند دارند باید حتما مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را گرفته باشند در غیر این صورت جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور باید دوره پیش دانشگاهی را در نیوزیلند بگذارنند.

مدت تحصیل در دانشگاه های این کشور از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند در مقطع کارشناسی حدود 3 تا 4 سال طول می کشد و دانشجویان در این مدت بیشتر مشغول انجام پروژه ها و کارهای تحقیقاتی  پژوهشی هستند. دانشجو مقطع کارشناسی موظف است که سالانه شهریه ای به مبلغ 30000 دلار را برای تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند بپردازد. دانشجویان مقطع لیسانس این فرصت را دارند که 10 ساعت در هفته را برای امرار معاش ،زندگی و تحصیل خود در این کشور کار کنند و به ازای آن هر هفته مبلغی در حدود 130 تا 150 دلار به عنوان حقوق خود دریافت کنند. زندگی دانشجویان در کشور نیوزیلند هزینه هایی در حدود 600 تا 800 دلار در ماه برای آن ها در بردارد که شامل غذا، رفت و آمد، بیمه، مسکن و است.

بورسیه تحصیلی لیسانس یا کارشناسی نیوزیلند

دانشگاه های مشارکت کننده در بورسیه تحصیلی نیوزیلند

 • دانشگاه  تکنولوژی آوکلند ( AUT University  (
 • دانشگاه لینکلن (Lincoln University )  
 • دانشگاه مسی ( Massey University ) 
 • دانشگاه آوکلند (   ( University of Auckland
 • دانشگاه کانتربوری (  ( University of Canterbury
 • دانشگاه اوتاگو (  ( University of Otago
 • دانشگاه وایکاتو (  ( University of Waikato
 • دانشگاه ولینگتون (  ( Victoria University of Wellington

مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی به نیوزیلند

هدف اصلی مهاجرت به نیوزیلند می کنند کسب اقامت دائم در این کشور از طریق سرمایه گذاری، کار، تحصیلی و یا پناهندگی است. در مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند علاوه بر ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور، مزایایی نیز برای این افراد در مدت اقامت موقت در کشور نیوزیلند در نظر گرفته شذه است، اما یکی از دلایل مهمی  که بیشتر افراد ترجیح می دهند، مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی را انتخاب کنند، به دلیل مراحل طولانی، امتیاز بندی و شرایط ویزای کار یا اسکیل ورکر نیوزیلند است.

مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی به نیوزیلند

هزینه تحصیل در کشور نیوزیلند

هزینه تحصیل در دوران دبیرستان و دانشجویی برای شهریه دانشگاه، خوراک، بیمه، رفت و آمد و… حدود 25000 تا 30000 دلار نیوزیلند می باشد. همچنین دانشجویان برای ادامه تحصیل از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند باید شهریه ای را برای تحصیل خود در مقطع کارشناسی در حدود 30000 دلار سالانه و در مقطع کارشناسی ارشد در حدود 10.000 تا 18.000 دلار سالانه پرداخت کنند.

اقامت موقت از طریق بورسیه تحصیلی در نیوزیلند

دانشجویانی که از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند به این کشور مهاجرت کرده اند؛ برای اقامت خود در نیوزیلند می توانند از خوابگاه های یک نفره یا دو نفره دانشجویی استفاده کنند و از مزایای آن همچون صرف وعده های غذایی نیز برخوردار شوند. گاهی نیز از جانب دولت نیوزیلند دانشجو با پرداخت هفتگی  100 دلار ( هزینه متغیر) می تواند در کنار برخی از خانواده های این کشور ،با داشتن اتاقی مجزا، مبله و کامل با وعده غذایی آماده زندگی کند. زندگی در کنار خانواده های نیوزیلندی باعث می شود که دانشجویان با فرهنگ و زندگی نیوزیلندی ها بیشتر آشنا شوند و زبان خود را تقویت کنند که این در روند تحصیلی آن ها نیز بسیار مفید و اثرگذار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.