دعوتنامه رومانی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه رومانی از نوع تحصیلی

به دعوتنامه رومانی خوش آمدید. کشور رومانی کشوری واقع در اروپای شرقی است. این کشور بسیار زیبا و سرسبز، در سال 2007 به عضویت اتحادیه ی اروپا درآمد. رومانی بیستمین کشور عضو اتحادیه است و تنها بیست میلیون نفر جمعیت دارد.

کشور رومانی

رومانی کشوری خوش آب و هوا و پوشیده از جنگل های فراوان با آبشارهای زیبا و خیره کننده با حصاری از رشته کوه های کارپات است. این کشور در شرق اروپا قرار گرفته و تاریخی بسیار غنی دارد. پایتخت این کشور شهر بخارست است که بناهای تاریخی فراوانی دارد و وجود این بناهای زیبا نشانی از قدمت و پیشینه رومانی دارد. رومانی سومین کشور عضو اتحادیه اروپا است و تنها بیست ملیون نفر جمعیت دارد. به دلیل سرسبزی این کشور، در قرن ۱۹ میلادی شغل اکثر رومانیایی ها کشاورزی بوده است. از مهم ترین محصولات کشاورزی رومانی ذرت، گوشت و گندم است. با پیشرفت تکنولوژی این کشور زغال سنگ و گاز و نفت نیز تولید کرد. رومانی یکی از بزرگترین صادرکنندگان گندم است.

دعوتنامه رومانی

رومانی کشوری در اروپای شرقی با آب و هوای عالی و کشوری پیشرفته در زمینه ی تکنولوژی و صنعت است. به منظور اخذ ویزای رومانی به صورت سریع و راحت، می توان از دعوتنامه رومانی استفاده کرد. در ادامه انواع مختلف دعوت نامه هایی که می توان در رومانی از آن استفاده کرد، به طور کامل و با جزئیات شرح داده شده است.

دعوتنامه رومانی

مدارک مورد نیاز جهت دریافت دعوتنامه رومانی

پس از گذر از مرحله ی دریافت دعوتنامه رومانی نوبت شماست که به سفارت رومانی در تهران در خیابان بهارستان مراجعه کنید و اقدامات لازم را انجام دهید. مدارک مورد نیاز جهت دریافت دعوت نامه رومانی در زیر آورده شده است:

  • اصل دعوتنامه به همراه کپی آن واجب و ضروری است.
  • اصل پاسپورت خودتان که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
  • سه قطعه عکس ویژه ی پاسپورت 4×3 با زمینه سفید
  • اصل شناسنامه به همراه کپی آن
  • گردش حساب بانکی شما باید بالا باشد، باید بیشترین میزان پول در حساب شما باشد که سفارت رومانی از وسع مالی شما مطمئن شود. کپی گردش حساب باید به سفارت برده شود.
  • یک بیمه ی بین المللی در طول اقامت به همراه کپی آن، این بیمه ها را می توان از تمامی دفاتر بیمه دریافت نمود اما برخی از انواع بیمه ها به دلیل تحریمات در خارج از کشور قابل استفاده نیستند، همچون بیمه ایران که باید به سراغ بیمه های دیگر همچون بیمه البرز بروید.
  • در طول سفر به مکانی برای اقامت نیاز دارید، این مکانن می تواند خانه فرد دعوت کننده باشد یا اینکه شما باید هتل بگیرید.
  • هزینه صدور ویزا که به مبلغ هشتاد دلار می باشد.

فرد متقاضی ویزا باید در سفارت رومانی حاضر شود. احتیاج به حضور فرد دعوت کنندخ نیست، شخص در سفارت حضور می یابد و پس از بررسی شرایط و انجام مصاحبه، پس از دو الی سه هفته، ویزا و پاسپورت شما آماده خواهد شد.

انواع دعوتنامه رومانی

روش های مختلفی برای اخذ ویزای رومانی وجود دارد، دعوتنامه رومانی یکی از این روش هاست. دعوتنامه رومانی انواع مختلفی دارد:

دعوتنامه رومانی از نوع توریستی یا خویشاوندی

این نوع دعوت نامه رومانی برای مدت چند هفته و سفر توریستی به رومانی است. این شکل از دعوتنامه رومانی برای افرادی مناسب است که می خواهند فقط به مدت چند هفته این کشور و جاذبه های دیدنی آن را ببینند. به این حالت از دعوتنامه رومانی، دعوتنامه خوییشاوندی نیز گفته می شود، برای مثال فامیل شما در رومانی زندگی می کند، او می تواند دعوتنامه ای را برای شما تنظیم کند و برایتان بفرستد، به این طریق شما می توانید به رومانی سفر کنید.

با دریافت ویزای رومانی با دعوتنامه، شما می توانید به تمام کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید، زیرا این کشور عضو شینگن است. با این حال این روش محدودیتی نیز دارد، ممکن است شخص فامیل یا خویشاوندی در رومانی نداشته باشد، پس اقدام از این طریق برای او میسر نیست و باید سراغ روش دیگری برود.

دعوتنامه رومانی از نوع توریستی یا خویشاوندی

دعوتنامه رومانی از نوع تجاری

دعوت نامه رومانی از نوع توریستی نیازی به دعوتنامه رسمی ندارد اما دعوتنامه رومانی با این روش، احتیاج به دعوتنامه رومانی رسمی دارد. به منظور اخذ ویزای تجاری کشور رومانی، ارائه ی مدارک دعوتنامه تجاری رومانی الزامی است.

دعوتنامه رومانی با روش تجاری توسط یک شرکت رسمی و به ثبت رسیده فرستاده می شود و انواع مختلف شغلی دارد. یکی از نکات حائز اهمیت در این روش این است که با دعوتنامه رومانی با عنوان تجاری، فقط می توانید ویزای تجاری دریافت کنید و دریافت سایر ویزاها امکان پذیر نیست.

دعوتنامه رومانی از نوع نمایشگاهی

این نوع دعوت نامه نیز نوع دیگری از حالت تجاری است، دعوتنامه از نوع نمایشگاهی برای افرادی است که قصد برگزاری نمایشگاهی خاص در کشور رومانی را دارند و بر این اساس می توانند ویزای نمایشگاهی خود را دریافت کنند.

این نوع دعوتنامه بسیار حساس است، عنوان و هدف دعوتنامه رومانی از این نوع دقیقاً باید مطابق با عنوان و هدف اصلی شما باشد، در صورتی که حتی کمی اختلاف وجود داشته باشد، ممکن است درخواست شما برای دریافت ویزا با مشکل مواجه شده یا حتی رد شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، عنوان و هدف سفر باید دقیقاً مطابق با واقعیت در دعوتنامه ذکر شود، در غیر این صورت شما موفق به اخذ دعوتنامه رومانی نخواهید شد. مواردی که باید در دعوت نامه به آن توجه شود، هدف سفر، مدت زمان سفر، تاریخ سفر، کلیه ی اطلاعات و مدارک شرکت یا شخص برگزارکننده ی نمایشگاه است، این موارد باید به درستی و بدون هیچ تناقصی در توضیحات دعوتنامه آورده شود.

در زیر به ترتیب مراحل اخذ دعوتنامه رومانی به صورت نمایشگاهی ذکر شده است:

1. در ابتدا شما باید با مسئولین نمایشگاه مورد نظرتان ارتباط برقرار کنید، این ارتباط می تواند از نوع دیداری، تلفنی یا حتی ایمیل باشد، ساده ترین راه ارسال ایمیل به مسئولین نمایشگاه و درخواست ارسال دعوتنامه از آن ها است. البته قبل از این مرحله شما باید تجارت یا محصول خود را معرفی کرده باشید و مدارکه لازمه را به مسئولین نشان بدهید.

2. روش بعدی برای دریافت دعوت نامه رومانی به روش نمایشگاهی، مراجعه ی حضوری به نمایندگان آن ها در ایران است. البته ممکن است نمایشگاه مربوطه نمایندگی در ایران نداشته باشد، در این حالت بهترین کار، سفر به کشورهای همسایه ی ایران است؛ البته کشورهایی که این نمایندگی را داشته باشند.

3. پس از اینکه درخواست خود را ارسال کردید، اگر درخواستتان مورد قبول واقع گشت، باید مدارک شرکت خود را برای نمایندگان ارسال کنید.

4. در آخرین مرحله، به شما نوبت داده می شود، شما باید هزینه را به صورت اینترینتی پرداخت کنید و مدارک افرادی که باید در نمایشگاه باشند را به مسئولین ارائه دهید.

در انتها نیز شما موفق به اخذ دعوت نامه خواهید شد، البته این روش کمی حساس است و برای افراد متخصص و صاحبان مشاغل مفید است.

دعوتنامه رومانی از نوع کاری

این نوع دعوت نامه برای افرادی مناسب است که قصد کار کردن یا استخدام در رومانی را دارند، در این صورت باید دعوتنامه رومانی از نوع کاری را درخواست بدهند. اگر شما یک نیروی متخصص باشید و در مصاحبه ی یک شرکت قبول شوید، اجازه ی کار در رومانی را بدست می آورید و درخواست دعوتنامه کاری به شما داده می شود. با این نوع دعوت نامه شما می توانید ویزای کاری در رومانی را دریافت کنید. این روش یکی از مطمئن ترین روش های مهاجرت به رومانی است.

دعوتنامه رومانی از نوع تحصیلی

تحصیل در اروپا اخیراً بسیار مرسوم شده است. کشور رومانی نیز از کشورهایی است که دانشجویان بسیاری را از آسیا و کشورهای دیگر قبول می کند. دعوتنامه تحصیلی به افرادی داده می شود که بخواهند در کشور رومانی تحصیل کنند یا حتی زبان یاد بگیرند. در اولین قدم شما باید مورد قبول یکی از دانشگاه های رومانی واقع شوید، باید با استاد مربوطه در آن دانشگاه مکاتبه کنید و پس از مصاحبه و ارسال مدارک تحصیلی خود و ارائه ی قابلیت هایتان، اگر قبول شدید، دعوت نامه تحصیلی دریافت کنید. فقط توجه داشته باشید که برای تحصیل در این کشور نیاز به دانستن زبان انگلیسی دارید.

اولین مرحله در اخذ دعوتنامه رومانی به این روش، مکاتبه با دانشگاه و استاد مورد نظر در کشور رومانی است. مرحله ی بعدی ارسال مدارک ترجمه شده و رسمی خود به دانشگاه است. در صورتی که توسط دانشگاه مورد نظر قبول شدید، دعوتنامه تحصیلی برایتان ارسال می شود. در این مرحله پس از دریافت دعوت نامه رومانی، اقدام به اخذ ویزا کنید.

دعوتنامه رومانی از نوع تحصیلی

خرید بلیط هواپیما به رومانی

در آخرین مرحله نوبت به خرید بلیط هواپیما می شود. پروازهای مستقیمی از ایران به سمت بخارست رومانی وجود دارد. این پروازهای مستقیم توسط ایرلاین قشم انجام می شود که اکثر این پروازها در فصل تابستان است. اگر پرواز مستقیمی به سمت رومانی نبود می توانید از خطوط هوایی ترک پگاسوس و ترکیش ایرلاین از ترکیه استفاده کنید. البته روش های دیگری به جز هواپیما، برای سفر به رومانی وجود دارد. می توان به صورت زمینی و با قطار نیز به رومانی سفر کرد. البته مسافت و خستگی این روش بسیار زیاد است.

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه انگلیس

دعوتنامه انگلیس

اگر قصد سفر به انگلیس و اخذ ویزا انگلیس را دارید و به دنبال اطلاعاتی در مورد دعوتنامه انگلیس شامل دعوت نامه تحصیلی، دعوت نامه

مطالعه »
دعوتنامه یونان

دعوتنامه یونان

چقدر از قوانین دعوتنامه یونان اطلاع دارید؟ می دانیم که برای سفر به کشوری مشخص باید به فکر ویزا باشیم، ویزا در انواع مختلفی عرضه

مطالعه »
دعوتنامه دانمارک

دعوتنامه دانمارک

کشور دانمارک عضو پیمان شنگن است و برای سفر به این کشور باید ویزای شنگن را گرفته باشید. داشتن دعوت نامه دانمارک برای اخذ ویزای

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند