دعوتنامه خویشاوندی

دعوتنامه خویشاوندی یکی از انواع مختلف دعوتنامه ها می باشد که شما می توانید با دریافت یکی از این دعوت نامه ها اقدامات خود برای دریافت ویزای موقت و یا ویزای دائم را شروع کنید. به عنوان مثال دعوتنامه نمایشگاهی از سمت نمایشگاه های کشور های خرجی برای شما فرستاده می شوند و شما می توانید با قبل کردن آن ها به این نمایشگاه ها بروید. در ادامه این مطلب قصد داریم توضیحاتی درباره انواع ویزا ها و دعوتنامه و علی الخصوص دعوتنامه خویشاوندی بدهیم که امیدواریم نهایت استفاده را از آن ببرید.

دعوتنامه چیست؟

برای این که بهتر با دعوتنامه خویشاوندی آشنا شویم بهتر است ابتدا با معنای دعوتنامه آشنا شویم. دعوتنامه در واقع یک نامه می باشد که از سمت آشنایان شما که در یک کشور دیگر اقامت دارند برای شما فرستاده می شود و شما می توانید با کمک آن کار های اقامت و ویزای خود در این کشور را انجام دهید و به صورت موقت و یا دائم به این کشور سفر کنید و یا در آن جا زندگی کنید. دعوت نامه دارای انواع گوناگونی می باشد و هر کدام از این انواع دارای شرایطی می باشند که باید با این شرایط آشنا باشید تا بتوانید برای کسی دعوت نامه ارسال کنید و یا بعد از دریافت آن کار های دریافت ویزا را انجام دهید.در ادامه به معرفی برخی از دعوتنامه های مهم که بیشتر دعوتنامه ها شامل این دعوتنامه ها می باشند می پردازیم.

دعوتنامه چیست؟

دعوتنامه کاری

یکی از انواع دعوتنامه، دعوتنامه کاری می باشد، در این نوع دعوتنامه یک شخص از کشور دیگری که کارفرما می باشد برای شما در خواست کار در محل کارش را ارسال می کند و شما به این ترتیب می توانید به سفارت این کشور مراجعه کرده و بعد از اثبات توانایی های شما می توانید کارهای دریافت ویزای خود را انجام دهید. همچنین اگر آشنایان شما در کشور مقصد کارفرما نمی باشند می توانند با مراجعه به بسیاری از شرکت ها و ارائه دادن تخصص های شما به کارفرمایان گوناگون آن ها را مجاب به ارسال دعوت نامه کاری به شما بکنند.

نکاتی درباره دعوتنامه کاری

در هنگام دریافت این دعوتنامه باید به نکاتی دقت کنید، اولین نکته این است که شما باید دارای تخصصی که در دعوتنامه ذکر شده است باشید و در صورتی که این تخصص توسط متخصصین سفارت ها و خود کشورها تایید نشود شما نمی توانید اقدامات لازم برای دریافت ویزای این کشور را انجام دهید. دومین نکته این است که شما بعد از دریافت دعوت نامه باید تمامی اقدامات لازم را برای دریافت ویزا انجام دهید و در واقع این دعوت نامه به منزله شروع کار شما می باشد، همین طور در صورتی که این دعوتنامه مبنی بر اقامت دائم باشد در صورتی که شما بعد از مدتی این تخصص را رها کنید احتمال بالایی دارد که اقامت شما نیز لغو شود مگر اینکه تخصص جدیدی داشته باشید که مورد نیاز این کشور باشد.

دعوتنامه تجاری

دعوتنامه تجاری نیز یکی دیگر از انواع دعوتنامه هایی می باشد که شما می توانید به دریافت آن اقدام به مهاجرت به یک کشور دیگر کنید و یا سفری به آن کشور داشته باشید. در این نوع از دعوت نامه ها معمولا کسی که این دعوت نامه را می فرستد یک شخص حقوقی می باشد که از سمت یک شرکت و یا اداره و یا کارخانه این دعوتنامه را می فرستد و معمولا برای یک شرکت دیگر این دعوت نامه فرستاده می شود. هدف از ارسال این نوع از دعوت نامه ها دعوت به همکاری می باشد و معمولا اگر شرکت فرستنده این دعوتنامه شرکت معتبری باشد شما به راحتی می توانید اقدامات لازم برای دریافت ویزای این کشور را انجام دهید.

نکاتی درباره دعوتنامه تجاری

اگر قصد دارید برای شخص و یا شرکتی دعوتنامه تجاری بفرستید همواره باید چند نکته را در نظر داشته باشید. اولین نکته که بسیار مهم می باشد نیز این است که این دعوت نامه به صورت پست الکترونیک نیز قابل ارسال می باشد و از طریق پست الکترونیک یا همان ایمیل فرستاده می شود که این ایمیل باید از سمت شرکت معتبری باشد. دومین نکته این می باشد که این نوع از دعوت نامه ها شکل خاصی ندارند و در هر شکلی می توانند نوشته شوند فقط تنها نکته ای که برای سفارت ها مهم می باشد این است که محتوای نامه به صورت کامل هدف از ارسال دعوت نامه را توضیح داده باشد و نقطه مبهمی در این دعوتنامه وجود نداشته باشد.

دعوتنامه توریستی

دعوتنامه توریستی یکی از انواع دعوتنامه خویشاوندی می باشد که برای سفر های کوتاه مدت مورد استفاده قرار می گیرد، در این نوع از دعوتنامه خویشاوندی از طرف آشنایان و نزدیکان و هم خون های شما نامه ای برای شما ارسال می شود که مبنی بر دعوت شما به کشوری می باشد که این افراد اقامت آن کشور را دارا هستند، در این شرایط شما می توانید با ارائه دادن دعوتنامه ی خویشاوندی که برایتان ارسال شده است به سفارت کشور مقصد و تایید این دعوتنامه توسط این سفارت اقدام به دریافت ویزای موقت این کشور کنید و سپس اقدام به سفر به این کشور کنید. معمولا دعوتنامه ی خویشاوندی که از نوع توریستی می باشد بسیار سریع جواب می دهد و شما می توانید به سرعت کار های دریافت ویزای موقت خود را انجام دهید.

دعوتنامه خویشاوندی چیست؟

دعوتنامه خویشاوندی چیست؟

یکی دیگر از انواع دعوتنامه ها دعوتنامه خویشاوندی می باشد که دعوتنامه بسیار معتبری می باشد، در دعوتنامه ی خویشاوندی یکی از اشخاص نزدیک به شما و آشنایانی که با شما رابطه خونی دارند برای شما یک دعوتنامه سفر به این کشور و یا مهاجرت به این کشور را ارسال می کنند و شما می توانید با دریافت دعوتنامه ی خویشاوندی کار دریافت ویزای خود را شروع کرده و سعی در گرفتن اقامت و یا ویزای کوتاه مدت کشور مقصد نمایید. معمولا دعوتنامه ی خویشاوندی را افراد خاصی از فامیل ها می توانند ارسال کنند و هر کسی این توانایی را ندارد. در ادامه به معرفی این افراد و سایر مواردی که در ارسال و یا دریافت دعوتنامه ی خویشاوندی می توانند موثر باشند می پردازیم.

دعوتنامه خویشاوندی از طرف چه کسانی ارسال می شود؟

برای ارسال دعوتنامه خویشاوندی باید شرایط خاصی برقرار باشد و نسبت خاصی با شخصی که قصد دارید دعوتنامه ی خویشاوندی را برای او بفرستید داشته باشید و به سادگی برای کسی فرستاد. اولین نسبت برای ارسال دعوتنامه ی خویشاوندی شما رابطه همسر بودن می باشد، همسر شما و تمامی فرندان تحت کفالت او می توانند برای شما دعوتنامه ی خویشاوندی برای یک کشور را بفرستند. دومین نسبت برای ارسال نمی توان دعوتنامه ی خویشاوندی را دعوتنامه ی خویشاوندی رابطه فرزندی می باشد، فرزندان شما و تمامی فرزندان تحت کفالت آن ها می توانند دعوتنامه خویشاوندی برای شما ارسال کنند. پدر، مادر، مادر بزرگ و پدر بزرگ شما و تمامی فرزندان تحت تکلف آن ها می توانند برای شما دعوتنامه ی خویشاوندی ارسال کنند. برادر و خواهر و تمامی فرزندان تحت تکلف آن ها می توانند برای شما دعوتنامه ی خویشاوندی ارسال کنند.

شرایط ارسال دعوتنامه خویشاوندی

برای ارسال دعوتنامه خویشاوندی باید دارای شرایط خاصی باشید، اولین شرط برای ارسال دعوتنامه خویشاوندی این است که خود شما اقامت کشور مقصد را داشته باشید و در صورتی که این اقامت را نداشته باشید، شرایط ارسال دعوتنامه ی خویشاوندی فراهم نمی باشد، دومین شرط برای ارسال دعوتنامه ی خویشاوندی این است که در این کشور جرم های بزرگ انجام نداده باشید و سابقه شما در این کشور خوب باشد، سومین شرط برای ارسال دعوتنامه ی خویشاوندی تمکن مالی شما می باشد، در هنگامی که سفارت این کشور در مورد شما تحیقی می کند حساب های بانکی شما نیز مورد بازرسی قرار می گیرد که آیا تمکن مالی دارید که شخصی را که دعوت می کنید را میزبانی کنید یا نه.

شرایط دریافت دعوتنامه خویشاوندی

برای دریافت دعوتنامه خویشاوندی اولین نکته ای که مهم است این است که شما یکی از نسبت های خونی که در بالا گفته شد را با شخص ارسال کننده داشته باشید، دومین نکته این است که در هنگامی که بعد از دریافت دعوتنامه ی خویشاوندی اقدام به دریافت ویزا کرده اید این است که در سفارت این کشور از شما یک تعهد نامه رسمی و قانونی می گیرد که در این کشور مشکل ایجاد نکنید و این تعهد نامه به امضای شما در می آید و در صورتی که شما در این کشور هر گونه اختلالی را ایجاد کنید این کشور قانونا می تواند شما را مجازات کند.

آیا دریافت دعوتنامه خویشاوندی به منزله اتمام کار است؟

بسیاری از افراد گمان می کنند که دریافت دعوتنامه خویشاوندی به منزله تمام شدن کار ویزای آن ها می باشد، در حالی که این گونه نیست و دریافت دعوتنامه ی خویشاوندی به منزله شروع کار شما برای دریافت ویزای کوتاه مدت و یا اقامت کشور مقصد می باشد. شما با دریافت دعوتنامه خویشاوندی از سمت آشنایان خود می توانید این دعوت نامه را به سفارت کشور مقصد ارائه دهید و بعد از آن با راهنمایی همین سفارت شروع به اقدامات لازم برای دریافت ویزای خود را بکنید و با این حال باز هم ممکن است بعد از ارائه دادن مدارک مورد نظر به این سفارت با ویزای شما به دلایل گوناگون موافقت نشود. با این حال دریافت دعوتنامه ی خویشاوندی به نوعی امید بخش این است که شما از صف طولانی برای دریافت ویزای کشور مورد نظر راحت شوید و به راحتی بتوانید با وقت قبلی به سفارت کشور مورد نظر بروید.

مراحل دریافت ویزا بعد از دریافت دعوتنامه خویشاوندی

بعد از دریافت دعوتنامه خویشاوندی شما می توانید این دعوتنامه را به سفارت کشور مورد نظر ارائه دهید. برای این کار شما باید قبل از رفتن به این سفارت به صورت آنلاین یک وقت سفارت مورد نظر را بگیرید ولی با زدن تیک گزینه داشتن دعوتنامه می توانید از صف طولانی که سایر افراد برای گرفتن ویزا و حضور در سفارت این کشور می ایستند فرار کنید و به سرعت در این سفارت حضور پیدا کنید. بعد از حضور در سفارت با راهنمایی مسئولانی که در این سفارت حضور دارند می توانید اقدام به پر کردن فرم درخواست خود بر اساس دعوتنامه ی خویشاوندی که دریافت کرده اید بکنید و بعد از آن اقدام به فراهم کردن مدارک مورد نظر بکنید و سپس منتظر بمانید تا ویزای شما تایید شود و بعد از آن می توانید ویزای خود را دریافت کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزا

مدارک لازم برای دریافت ویزا

همان طور که گفته شد بعد از دریافت دعوتنامه خویشاوندی شما باید برای دریافت ویزا مدارکی را تهیه کنید در ادامه می خواهیم برخی از این مدارک را معرفی کرده و در صورت نیاز توضیحی راجع به آن ها بدهیم. شما در ابتدا باید 7 قطعه عکس 6 در 4 را آماده کرده که این عکس ها باید دارای پس زمینه سفید باشند و صورت شما به صورت کامل در آن ها نمایش داده شود، دومین مدرکی که بعد از دریافت دعوتنامه ی خویشاوندی باید ارائه دهید کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی می باشد که این ها باید به مهر و امضای دادگستری و وزارت خارجه در بیایند که به منزله تایید هویت شما توسط دولت مبدا می باشد، شما باید تمامی پاسپورت های قبلی خود را به سفارت این کشور تحویل دهید و پاسپورت فعلی شما نیز باید دارای حداقل 12 ماه اعتبار باشد و در پایان نیاز دارید که یک مدرک معتبر از یک بانک معتبر در کشور فعلیتان را ارائه دهید که مبنی بر تمکن مالی شما برای دریافت ویزای کشور مقصد می باشد که این مدرک نیز باید برای تایید به مهر و امضای دادگستری و وزات خارجه کشور فعلیتان در بیاید.

ویزا چیست؟

برای صحبت درباره دعوتنامه خویشاوندی بهتر است  در ابتدا با ویزا آشنا شویم، ویزا به عنوان یک حق ورود حساب می شود که به شما اجازه می دهد وارد یک کشور شوید و برای مدتی در آن اقامت کنید. بسیاری از افراد به دلایل گوناگون احتیاج پیدا می کنند که به کشور های دیگر سفر کنند و یا در کشوری اقامت پیدا کنند این دلایل می توانند دلایل پزشکی برای معالجه باشند، دلایل تحصیلی و تحصیل در یک کشور دیگر، دلایل توریستی و سفر به یک کشور دیگر و دیدن زیبایی های این کشور، دلایل کاری باشند و شما مجبور باشید برای کار خود به یک کشور سفر کنید و سایر دلایلی باشند که ممکن است شما وادار شوید وارد کشوری شوید در این شرایط شما نیاز دارید یک اجازه نامه داشته باشید که وارد این کشور شوید.

انواع ویزا

ویزا به دسته های گوناگونی تقسیم می شود ولی به صورت کلی می توان ویزا را به دو دسته تقسیم کرد که هر کدام دارای تقسیم بندی جداگانه ای می باشند، دسته اول ویزا های کوتاه مدت می باشند که به شما اجازه اقامت در یک کشور را به صورت موقت می دهند، به عنوان مثال ویزاهای پزشکی و توریستی و یا ویزاهای نمایشگاهی از این نوع ویزا ها هستند، نوع دوم از ویزا ها ویزاهای بلند مدت و دائمی می باشند که معمولا شامل ویزاهای تحصیلی، کار، تاسیس شرکت و سایر انواع ویزاهایی می باشند که نیاز است شما به صورت دائمی و یا برای یک مدت بسیار زیاد در یک کشور اقامت پیدا کنید در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین ویزاهایی که طرفداران بسیار زیادی را نیز دارا هستند می کنیم.

ویزای تحصیلی

قبل از آن که درباره دعوتنامه خویشاوندی صحبت کنیم بهتر است با انواع ویزاها نیز آشنا شویم، یکی از انواع ویزاهای بلند مدت ویزای تحصیلی می باشد، این ویزا مختص دانش جویان بسیار مستعد می باشد که شرایط تحصیل در کشور خود را ندارند حال این که این شرایط ممکن است به دلایل اجتماعی، سیاسی و یا حتی علمی باشد که شرایط علمی کشور خود را مناسب برای تحصیل نمی بینند. بسیاری از کشور ها بودجه بسیار زیادی را به دانشگاه های خود اختصاص می دهند تا دانشجویان را از سرتاسر دنیا بورسیه کنند و بعد ها از علم این دانش جویان در راستای اهداف علمی خود استفاده کنند. بیشتر بورسیه معمولا شامل داشجویان مقطع فوق لیسانس و دکتری می باشد و برای بورسیه شدن در مقطع لیسانس دانش جویان کار بسیار سختی را در پیش دارند شما با بوسیه شدن در این دانشگاه ها می توانید هزینه تحصیلتان را از بورسیه ای که به شما تعلق می گیرد بپردازید ولی همچنان هزینه زندگی در این کشور ها بسیار زیاد می باشد و شما برای زندگی در این کشور ها باید سختی زیادی را بکشید و در برخی موارد نیاز دارید تا در کنار تحصیل به یک کار پاره وقت نیز بپردازید.

ویزای کار

بسیاری از کشورهای اروپایی و علی الخصوص کشورهایی که به تازگی تاسیس شده اند  نیاز شدیدی به نیروی متخصص کار دارند هر ساله تعدادی مهاجر را در خود می پذیرند و اقامت آن ها را تایید می کنند در صورتی که دارای تخصص هایی باشند که این کشور ها به آن نیاز شدیدی دارند. اگر شما نیز دارای تخصص فوق العاده ای می باشید و می توانید در کشور دیگری شرایط بهتری برای خود تصور کنید می توانید به سفارت این کشور مراجعه کرده و درخواست مهاجرت از طریق کار و تخصص خود را پر کنید و این درخواست شما بعد از تایید دولت نتیجه اش به شما بازگردانده می شود و شما می توانید به این کشور سفر کنید.

ویزای تاسیس شرکت

ویزای تاسیس شرکت

ویزای تاسیس شرکت یکی از بهترین و سریع ترین روش هایی می باشد که شما می توانید اقامت یک کشور را دریافت کنید و به این کشور مهاجرت کنید، در این روش شما اگر سرمایه ای را در اختیار داشته باشید می توانید یک شرکت جدید در یک کشور احداث کنید و یا یکی از شعبه های شرکت های معتبر را در این کشور افتتاح کنید. بسیاری از کشورها از این که در کشورشان یک شرکت جدید احداث شود و چندین نفر تحت این شرکت با کار مشغول شوند خوشحال می شوند و به سرعت با درخواست مهاجرت شما موافقت می شود و علاوه بر موافقت با درخواست شما در بیشتر مواقع می توانید اقامت خانواده خود را نیز دریافت کنید و به این ترتیب می توانید یک زندگی جدید را در این کشور شروع کنید.

ویزای ازدواج

ویزای ازدواج نیز از دیگر انواع ویزاهای دائمی می باشد، در این روش شما باید با یک فرد که اقامت کشور مقصد را داراست ازدواج کنید و بعد از آن به سفارت این کشور مراجعه کرده و درخواست مهاجرت به این کشور را بدهید، این روش نیز روش بسیار خوبی برای مهاجرت می باشد، فقط به این نکته دقت کنید که در صورتی که اثبات شود ازدواج شما سوری بوده و فقط به قصد فریب دولت مقصد برای تایید درخواست مهاجرت شما بوده است و بعد از آن طلاق بگیرید به سرعت اقامت شما لغو می شود و بنابه قوانین این کشور شما مجازات خواهید شد که در بسیاری از مواقع این مجازات بسیار سخت بوده و شامل چندین سال زندان می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.