دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

امروزه دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان یکی از راه هایی ست که باعث شده است تا این افراد هنرمند و ورزش کار به راحتی بتوانند در زمانی کم اقامت یک کشور دیگر را بگیرند و به آن جا مهاجرت کنند. همان طور که می دانید گرفتن اقامت یک کشور خارجی کار آسانی نیست و زمان زیادی می برد. در این جا به مبحث دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان می پردازیم.

دعوتنامه و انواع آن

اگر شخصی از آشنایان شما در کشوری دیگر زندگی می کند می تواند با نامه ای در موضوعات مختلف شما را برای سفر به آن کشور دعوت نماید.این موضوع سبب می شود تا شما راحت تر و سریع تر بتوانید ویزای کشور مربوطه را کسب نمایید.به غیر از اینکه یکی از بستگان و یا اشنایان شما می تواند برای شما دعوت نامه بفرستد یکی از شرکت های آن کشور نیز می تواند برای شما دعوت نامه بفرستد. انواع دعوتنامه عبارتند از تجاری،کاری،خویشاوندی،نمایشگاهی و پزشکی می باشد.

 دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

دعوتنامه خویشاوندی

در این دعوت نامه داشتن روابط خانوادگی بسیار مهم می باشد.اگر یکی از اعضای خانواده اقامت یک کشور خارجی را دریافت کند می تواند برای همسر و فرزندان خود دعوتنامه خویشاوندی بفرستد.به این عنوان اگر تنها یک نفر از اعضای خانواده اقامت یک کشور  را داشته باشد بقیه اعضای آن نیز می توانند این اقامت را دریافت نمایند.این نسبت خانوادگی باید درجه یک باشد.

دعوتنامه کاری از یک کشور خارجی

گرفتن یک دعوت نامه کاری که شامل کار هنرمندی و ورزشی نیز می شود و یعنی این دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان را نیز شامل می شود نیازمند داشتن شرایطی ست که در ادامه به آن اشاره می کنیم. گرفتن ویزای کاری یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به یک کشور خارجی می باشد. دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان در این نوع از ویزای کاری به این معنا ست که این دسته از افراد برای کار که همان ورزش و یا هنر شان می باشد به این کشور مهاجرت می کنند و برای زندگی در ان کشور باید آن کار را انجام بدهند.

شرایط گرفتن ویزای کاری و دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

اگر برای کاری غیر از هنر و ورزش می خواهید به یک کشور خارجی مهاجرت کنید و دعوتنامه ورزشکارن و هنرمندان را نمی خواهید برای گرفتن ویزای کاری بایدیک شرکت و یا یک کارفرما که اقامت دائم آن کشور خارجی را دارد و شهروند آن جا محسوب می شود ضمانت شما را بکند و در حقیقت باید دعوت نامه ای برای شما بفرستد. در حقیقت برای گرفتن دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان نیز می توان یک فرد شهروند آن کشور برای شما دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان را بفرستد.

از طرفی دیگر برای گرفتن ویزای کاری می توانید این مجوز را از اداره مهاجرت آن کشور بگیرید که البته این ویزا دائمی نخواهد بود و نیازمند به تمدید می باشد. این نیازمند به آن است که اداره توسعه آن کشور تایید کند که ورود شما و مهاجرت تان به ان کشور تاثیر منفی بر روی اقتصاد کشور مقصد ندارد و بلکه تاثیر مثبتی نیز خواهد داشت. البته برای دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان این موضوع لازم نیست زیرا حضور و فعالیت شما برای کشور مقصد امتیازی اجتماعی و فرهنگی محسوب می شود. بنابراین دریافت دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان راحت تر و سریع تر از ویزای کاری دیگر می باشد.

دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

برای دریافت دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان اگر شما یک هنر و یا یک ورزش را انجام می دهید در صورتی که در 5 سال گذشته در حدود بیشتر از 2 سال را صرف پرداختن به هنر و یا ورزش خود کرده اید می توانید از ساده ترین و همچنین سریع ترین راه مهاجرت یعنی دریافت دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان استفاده نمایید. برای این موضوع دانستن برخی اطلاعات به شما کمک می کند که در ادامه برای اخذ دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان به آن ها می پردازیم.

افراد واجد شرایط دریافت دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

کسانی که می توانند دریافت کننده ی دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان باشند افرادی هستند که یا هنرمند و یا دست اندرکار و کمک کننده حرفه ای هنری محسوب می شوند. این افراد شامل نویسنده ها، موسیقی دان ها یعنی خواننده ها و نوازنده ها، هنر پیشه ها و… می باشند که می توانند دریافت کننده ی دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان باشند. دسته ی دیگر ورزش کاران و کمک کننده و دست اندرکارحرفه ای ورزشی می باشند که شاما افرادی که ورزش می کنند مانند فوتبالیست و یا کشتی گیر ها، داور های بازی و مسابقات مختلف ورزشی، مربی های رشته های مختلف ورزشی و… می باشند که دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان را دریافت می نمایند

شرایط گرفتن دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

افرادی که در قبل به آن ها اشاره شد در صورت داشتن شرایطی مانند سابقه ورزش و یا هنر در 5 سال اخیر باید شرایطی دیگر نیز داشته باشند. داشتن این شرایط برای گرفتن دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان الزامی می باشد و حداقل یکی از شرایطی که در ادامه متن به آن ها می پردازیم را باید برای اخذ دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان داشته باشید.

قابلیت اشتغال در هنر و ورزش

از جمله این شرایط داشتن حداقل دو سال داشتن درامد از ورزش و یا هنر می باشد یعنی با استفاده از هنر و یا ورزش که در آن تبحر وجود دارد باید بتوان خرج خود را در آورد. این بدین معنا ست که برای گرفتن دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان باید بتوانید کار مرتبط با توانایی خود در آن کشور که می خواهید به آن جا سفر کنید را انجام داده و توانایی کسب درآمد از آن را داشته باشید.

داشتن سابقه در عرصه ی جهانی

از دیگر موارد لازم داشتن حداقل دو سال سابقه در رشته وورزشی و یا هنری در سطح جهانی می باشد؛ یعنی برای گرفتن دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان باید در سطح برجسته و مهم مسابقات و نمایشگاه های جهانی فعالیت داشته باشید و به عنوانی در سطح جهانی و بین المللی شناخته شده باشید. به عنوان مثال اگر در رشته ی ورزشی فعالیت دارید برای اخذ دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان باید در مسابقات جهانی مانند المپیک فعالیت داشته باشید.

حالت دیگری نیز وجود دارد که شما از هردو حالت ذکر شده به حالت ترکیبی شرایط را داشته باشید یعنی به جای دوسال سابقه کاری و یا دوسال سابقه در عرصه ی هنر و ورزشی جهانی از هردو شرایط به میزان یک سال سابقه داشته باشید. در این حالت نیز می توانید دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان را کسب نمایید و مشکلی پیش نمی آید.

دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

سیستم امتیازی

در این نوع از کسب اجازه اقامت برای مهاجرت به یک کشور دیگر به این صورت باید عمل کنید که مجموعه ای از شرایط برای شما امتیازی کسب می کند. به این صورت که شما حداکثر می توانید تا 100 امتیاز بگیرید و در صورت گرفتن تنها 35 امتیاز قبولی را دریافت می کنید و دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان را دریافت می کنید. اگر شما به زبان مسلط نیستید نگران نباشید زیرا در صورتی که دیگر امتیاز ها را دریافت نمایید می توانید بدون داشتن و ارائه مدرک زبان و گرفتن امتیاز مربوط به آن قبولی را دریافت نمایید.

شرح امتیازات

در این نوع برای هر بخش امتیاز مخصوصی در نظر گرفته شده است که هر کدام به تنهایی شامل امتیازی می شود که مجموع همه ی آن ها 100 امتیاز بوده که شما تنها به 35 امتیاز برای مهاجرت تان به آن کشور نیازمند هستید. این امتیازات به این شرح است که تحصیلات شما 25 امتیاز، سن شما 10 امتیاز، توانایی شما در زبان انگلیسی و یا فرانسه 24 امتیاز، سازگاری شما 6 امتیاز و تجربه شما 35 امتیاز می باشد. مجموع همه ی آن ها 100 امتیاز است.

مدت زمان رسیدگی برای پرونده شما

دریافت دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان تنها بخشی از مراحل مهاجرت شما به عنوان یک ورزشکار و یا یک هنرمند می باشد؛ و برای رسیدگی به پرونده مهاجرت شما اگر درخواست پناهندگی نکنید بیش از چند سال زمان لازم می باشد. البته در چند سال گذشته سرعت رسیدگی به پرونده ها افزایش یافته و حتی در کم تر از یک سال نیز نوبت رسیدگی به یک پرونده رسیده است. این برای دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان بیشتر رخ می دهد زیرا ادامه فعالیت آن ها در ان کشور به بیشتر شدن امتیاز فرهنگی و اجتماعی آن کشور کمک می کند.

به عنوان مثال شخص ورزش کاری که به کشوری دیگر مهاجرت می کند در صورت شرکت در مسابقات المپیک و کسب مدال این مدال را به عنوان کشوری که به آن مهاجرت کرده است دریافت می کند زیرا در واقع شهروند آن جا محسوب می شود. بر این اساس و طبق اخرین تغییراتی که برای بررسی پرونده های مهاجرت و دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان داده شده است مجموع تمام زمانی که برای بررسی یک پرونده به طور کامل یعنی از زمانی که برای این دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان اقدام می شود تا تصمیم گیری نهایی در حدود 2 سال زمان می برد که البته این مدت زمان بنا بر نوع مهاجرت و شرایط متفاوت خواهد بود.

شرح مراحل بررسی پرونده

برای مهاجرت و دریافت دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان مراحل اداری باید طی بشود این مراحل به شرح زیر می باشد:

در ابتدای درخواست باید پرونده شما به اداره مهاجرت همان کشور ارسال شود تا مورد بررسی واقع شود. پس از آن که پرونده شما بررسی و تایید اولیه شد یک شماره ای به نام شماره ی فایل برای شما صادر می شود و پس از آن پرونده شما به دفتر ویزای مربوطه ارسال می شود تا در نوبت قرار گیرد. پس از آن که نوبت پرونده شما فرا رسید تقاضا برای بروز رسانی پرونده خواهد شد. اگر پرونده شما نیاز به داشتن مصاحبه با شما را داشته باشد شما توسط آن اداره به داشتن مصاحبه دعوت می شوید تا بر روی پرونده شما تصمیم گیری لازم صورت بگیرد. البته داشتن مصاحبه همیشه لازم نیست و در بیشتر موارد بدون داشتن مصاحبه نیز بررسی انجام شده و تصمیم گیری نیز صورت می گیرد. در آخر نیز بعد از بررسی های امنیتی و همچین آزمایش های پزشکی برای نداشتن بیماری خاص ویزای مورد نیاز شما برای سفر به آن کشور صادر می شود.

نکته های مهم برای موفقیت100%

برای دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان داشتن چندین عامل سبب راحت تر شدن و موفقیت بیشتر برای مهاجرت می گردد. از جمله این عوامل می توان به منابع مالی قوی اشاره کرد و هرچه منابع مالی شما به صورت نقدی و یا غیر نقدی بیشتر باشد احتمال دریافت دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان برای شما بیشتر می شود؛ یعنی برای شروع به کار در کشوری که می خواهید به آن جا سفر داشته باشید نیازمند سرمایه می باشید. این میزان سرمایه وابسته به فعالیتی است که شما می خواهید انجام بدهید. این فعالیت را هنگامی که دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان را دریافت کردید تعیین می کنید.

منبع مالی

باید توجه داشته باشید که علاوه بر میزان منابع مالی و سرمایه ای که برای شروع کار و فعالیت تان بعد از دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان باید داشته باشید باید سرمایه ای نیز برای مخارج زندگی روزمره ی خود و خانواده تان نیز داشته باشید تا در ان کشور به مشکل نخورید. این میزان سرمایه باید برای حداقل 6 ماه از زندگی شما مناسب و کافی باشد. باید توجه داشته باشید که میزان سرمایه باید به صورت کاملا نقدی باشد یعنی در حساب بانکی بوده و در حدود 12000 دلار برای شخص گیرنده دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان و 3000 دلار نیز برای هر یک از افراد دیگر همراه می باشد. در سرمایه برای کار این مبلغ می تواند به صورت غیر نقدی نیز باشد اما سرمایه برای تامین هزینه زندگی باید به صورت نقدی باشد.

سابقه کار

داشتن سابق کاری به این منظور که خودتان قبل از دریافت دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان از فعالیت خود کسب درامد داشته اید یکی از عوامل مهم در گرفتن دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان می باشد. باید توجه داشته باشید که درامدی که از این راه به دست اورده اید طی چند سال باید دارای مدرکی باشد که قابلیت ارائه داشته باشد. این کسب درامد باید در حداقل 2 سال اخر در 5 سال گذشته تان باشد و مدارک همه ی آن ها موجود باشد. البته اگر شما یک هنرمند و یا ورزشکار در سطح بین المللی و برجسته در جهان می باشید ارائه این مدارک خیلی نیاز نیست و آن به تنهایی کافی می باشد اما باید توجه داشته باشید که ممکن است برجسته بودن شما در سطح جهانی را کارشناس مربوطه تشخیص ندهد بنابراین ما به شما پیشنهاد می کنیم تا حتما مدارک مربوط به کسب درآمد تان را جمع آوری و آماده کرده باشید.

دعوتنامه تجاری

دعوتنامه تجاری

داشتن دعوت نامه ی تجاری کار شما را برای گرفتن ویزا آسان می کند و مدارک لازم را برای ارائه شما کاهش می دهد. دعوتنامه تجاری برای انجام فعالیت های کاری داده می شود در این دعوت نامه باید نوع فعالیت کاری و مدت زمانی که می خواهید در آن جا بمانید را باید مشخص شده باشد. اگر می خواهید هزینه شما بعد از سفر بر عهده کسی باشد که برای شما دعوت نامه فرستاده است باید در دعوت نامه این مورد ذکر شود. باید توجه داشته باشید که افراد خانواده فردی که دعوت نامه را دریافت کرده است، نمی توانند از این دعوت نامه تجاری استفاده کنند و ویزا را دریافت نمایند. به همراه مدارک لازم برای اخذ ویزا و همچنین دعوت نامه باید مدت زمان سفرتان به آن کشور و همچنین هدف تان در آن ذکر شود، هم چنین گواهی جدید ثبت شرکت کسی که شما را دعوت کرده است و کپی از نسخه گذرنامه برای شما نیاز می باشد.

دعوتنامه توریستی

این نوع از دعوتنامه بسیار پر کاربرد می باشد و این نوع از دعوتنامه از شهروندان آن کشور برای نزدیکان خود در دیگر کشورها ارسال می شود تا برای بازدید و برای سفر توریستی به این کشور سفر نمایند. اگر کسی که این دعوت نامه را برای شما ارسال کرده است آن را به طور رسمی بفرستد این به این معنا خواهد بود که تمامی هزینه های سفر شما را بر عهده خواهد گرفت. در این صورت کسی که شما را دعوت کرده است یک تعهد نامه به سفارت به عنوان هزینه ی سفر شما را پرداخت می کنند.سفارت کشور مربوطه نیز بعد از بررسی کامل مدارک شما و همچنین اطمینان حاصل کردن از رابطه ی خویشاوندی شما و مدارک شناسنامه و گواهی تولد و دیگر مدارک ،دعوت نامه را تایید کرده و شما می توانید برای کسب ویزا اقدام نمایید. در صورتی که این دعوت نامه به صورت رسمی نباشد هزینه ها به عهده خودتان می باشد بنابراین مقدار لازم را برای هزینه در سفر تان باید به همراه داشته باشید.گرفتن دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان از جمله آسان ترین و سریع ترین روش  در بین موارد ذکر شده برای ورزشکاران و یا هنرمندان می باشد.

دعوتنامه نمایشگاهی

برای گرقتن ویزای توریستی، ویزای کاری و… باید مدارک لازم را به سفارت ارائه دهید تا با درخواست شما موافقت کنند و بتوانید به کشور مورد نظرتان سفر کنید. بنابراین برای دریافت دعوتنامه نمایشگاهی و همچنین ویزای آن کشوری که می خواهید به آن جا سفر کنید باید مدارک لازم و فرم مربوطه را تکمیل کرده و به سفارت کشور مربوطه تحویل دهید. پس از آن که مدارک تان بررسی شد زمانی را برای مصاحبه حضوری شما در نظر می گیرند و بعد از حضور شما و مصاحبه در نظر می گیرند که ایا شما می توانید به ان کشور سفر کنید یا نه. توجه داشته باشید که از همه ی مدارک لازم یک نسخه فارسی و یک نسخه انگلیسی داشته باشید.

مدارک لازم برای دعوتنامه نمایشگاهی

مدارک لازم برای این دعوتنامه شامل موارد زیر می باشد که این مدارک علاوه بر مدارک لازم برای ویزای آن کشور و یا ویزای شینگن می باشد: داشتن یک دعوتنامه رسمی از یک شرکت و یا یک فرد دارای اقامت دائم از آن کشور، پروانه کسب شرکت ایرانی که به زبان انگلیسی ترجمه شده است، داشتن گواهی به اشتغال در شرکت و یا سازمانی که در ایران در ان جا کار می کنید و همچنین اهداف شما در سفر و دیدن نمایشگاه، اسکن از دعوتنامه رسمی که از آن کشور برای بازدید نمایشگاه برای شما ارسال شده است، تایید بانکی فردی که سفر می کند و یا شرکتی که در آن جا کار می کند که به زبان انگلیسی درآمده است و همچنین مشخصات کامل و اطلاعات شخص که سفر می کند. بیشتر این مدارک با مدارک لازم برای دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان یکسان می باشد.

دریافت دعوتنامه نمایشگاهی

برای دریافت دعوت نامه نمایشگاهی می توانید کشور مربوطه را انتخاب کرده و با کمی جست و جو درباره ی نمایشگاه هایی که در آن جا برگزار می شود تاریخ آن ها را مورد بررسی قرار دهید. سپس آن نمایشگاهی را که از نظر تاریخ برای شما مناسب تر است را انتخاب کرده و با شرکتی که مسئولیت برگزاری آن را بر عهده دارد تماس بگیرید و در صورت داشتن نماینده این نمایشگاه در ایران با آن ها ارتباط برقرار کنید و از آن ها بخواهید که برای شما دعوت نامه ی نمایشگاهی را بفرستند. از این روش شما می توانید ویزای مربوطه را دریافت نمایید.

دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

مواردی که نیاز به تایید اداره توسعه نمی باشد

در بعضی موارد نیاز به تایید اداره توسعه آن کشور برای دریافت ویزای کاری نیست مانند دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان این موارد به شرح زیر می باشد:

اگر شخصی که می خواهد ویزای کاری را بگیرد یک دانشجوی بین المللی باشد و برای پایان دوره تحصیلی اش باید فعالیتی را در این کشور بگذراند. همچنین اگر شخصی موفق به دریافت ویزای تحصیلی و یا کاری در آن کشور بود همسرش دیگر نیازی به دریافت تایید اداره توسعه برای گرفتن ویزای کار نخواهد داشت. هرچند که این دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان باشد.

همچنین اگر شخص به دلیل پناهندگی به یک کشور مهاجرت کند نیاز به تایید اداره توسعه نخواهد داشت. به طور مثال برای دریافت دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان اگر ان هنرمند و یا ورزشکار به هر دلیلی نتواند فعالیت خود را در کشور خودش ادامه بدهد می تواند دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان را دریافت نماید. دیگر شرایط نیز موجود است که در صورت داشتن آن ها نیاز به تاییدیه از اداره توسعه نخواهید داشت؛ که در این جا به آن ها نمی پردازیم و بیشتر به دعوتنامه ی ورزشکاران و هنرمندان خواهیم پرداخت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.