دعوتنامه مجارستان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

انواع دعوتنامه مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای حوزه شینگن است و اخذ یکی از انواع دعوتنامه مجارستان می تواند کمک شایانی به گرفتن ویزای شینگن و سفر به این کشور یا سفر به سایر کشورهای عضو شینگن بکند. علاوه بر اینکه در دست داشتن invitation letter یا همان دعوتنامه مجارستان روند گرفتن ویزا را ساده تر می کند تعدادی از سفارت ها برای دادن ویزای کشورشان از شما دعوتنامه می خواهند. در مقاله زیر انواع دعوتنامه مجارستان، چگونگی اخذ دعوتنامه مجارستان، مدت اعتبار دعوتنامه مجارستان و… را شرح می دهیم.

دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه مجارستان نامه ای است که توسط یکی از شهروندان کشور مجارستان برای شما خطاب به سفارت مجارستان نوشته می شود و در واقع نوعی توصیه نامه از طرف یک فرد متعهد که دارای پاسپورت مجارستان است، در جهت تایید صلاحیت شما برای ورود به مجارستان و خروج به موقع از خاک این کشور است. کسی که برای شما دعوتنامه مجارستان را می نویسد شما را رسما برای افسر سفارت ضمانت می کند.

در بخش اول مشخصات افراد متقاضی، قصدشان از ورود به کشور، مدت اقامت و هزینه های پیش بینی شده باید تمام و کمال توضیح داده شوند. بخش بعدی اطلاعات نویسنده دعوت نامه، شغل و منبع درآمد، اطلاعات اعضای خانواده، نسبت با دعوت شونده و ارائه شواهدی مبنی بر اینکه این فرد صلاحیت نوشتن دعوت نامه رسمی را دارد. در بخش سوم هم مدارک ضروری که باید به دعوت نامه ضمیمه شوند. در ادامه مقاله درباره متن دعوتنامه مجارستان و بایدها و نبایدها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دعوتنامه مجارستان

بعد از ذکر نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و سایر مشخصات فردی و اقامتی باید ذکر کنید که شهروند رسمی مجارستان هستید یا نه. در صورت داشتن PR card حتما آن را ضمیمه نامه کنید. پاسپورت مجارستان و شناسه‌ را نیز ارائه دهید. شغل خودتان را ذکر کنید و وضعیت دقیق کاری خود را مطرح کنید. مهم است که بدانید سفارت زمانی را به بررسی و اثبات موارد دعوتنامه مجارستان اختصاص می دهد پس صادق باشید تا دچار دردسر نشوید. اگر قصد گرفتن ویزای بلند مدت برای اعضای خانواده تان را دارید باید مشخصات هر یک را به دقت بنویسید. در صورتی که به زبان انگلیسی تسلط دارید می توانید این کار را به راحتی انجام دهید و در غیر این صورت بهتر است به یک مترجم رسمی مراجعه کنید.

دریافت دعوتنامه مجارستان

هر چقدر دعوتنامه شما شفاف تر یا به اصطلاح clear نوشته شود احتمال اینکه موفق به دریافت ویزا شوید بیشتر است. طی بررسی ها مهمترین دلیل رد شدن دعوتنامه مجارستان نداشتن صداقت کافی، روشن نبودن علت سفر و مدارک ناقص بوده است. هر چقدر که شما در زمان مصاحبه در سفارت بتوانید بهتر ثابت کنید که قصدتان از سفر به مجارستان تنها اقامت موقت، تحصیل یا بازدید از نمایشگاه خاصی است و قصد پناهندگی ندارید احتمال پذیرش دعوتنامه مجارستان شما بسیار بیشتر می شود. برای این کار لازم است مدارکی را ارائه کنید. از کاربردی ترین این شواهد می توان به گواهی اشتغال به تحصیل و فیش حقوقی اشاره کرد.

دقت کنید که تمام مدارکی که همراه دعوتنامه مجارستان به سفارت می دهید باید رسما ترجمه شده باشند. دعوت نامه نمایشگاهی را باید حتما ترجمه کنید. زمان حدودی صدور یا رد ویزا بیست و یک روز می باشد. اگر مدارکی که به سفارت داده اید کامل و جامع باشد سفارت پس از بررسی و گرفتن بک گراند های لازم جواب شما را می دهد. خوب است بدانید که ارائه دعوتنامه مجارستان، تضمینی برای اخذ قطعی ویزای این کشور نیست اما نداشتن دعوتنامه مجارستان ممکن است کار را بسیار سخت تر کند.

انواع دعوتنامه مجارستان

این که قصد دارید چه نوع دعوتنامه ای بگیرید تا حد زیادی به نوع سفر، مدت زمان پیش بینی شده برای اقامت و شخصی که قرار است برایتان دعوت نامه بنویسد دارد. مثلا نمی شود از اعضای خانواده‌ تان که ساکن مجارستان هستند بخواهید برایتان دعوت نامه تحصیلی بنویسند. از انواع دعوتنامه مجارستان می توان به دعوت نامه تحصیلی، دعوت نامه کاری مجارستان، تجاری، توریستی، خویشاوندی، نمایشگاهی و… اشاره کرد.

تاثیر دعوتنامه مجارستان در اخذ ویزا مشهود است. زمانی که دعوت نامه تجاری مجارستان یا دعوت نامه تحصیلی را همراهتان داشته باشید افسر مهاجرت با احتمال بیشتری به شما ویزای تجاری و تحصیلی خواهد داد. به علت شینگن بودن ویزای مجارستان یکی از بهترین انواع دعوتنامه مجارستان، دعوت نامه توریستی است. از آن جا که اگر کسی را در مجارستان داشته باشید تا حضور شما را به عنوان توریست در مجارستان تایید کند شانس اخذ ویزای شینگن شما نیز افزایش خواهد یافت با گرفتن این ویزا می توانید از تمام کشورهای شینگن دیدن کنید.

دعوتنامه مجارستان از نوع توریستی

همان طور که گفتیم مرسوم ترین و موفق ترین دعوت نامه مجارستان از بین سایر دعوت نامه ها بین مردم، دعوت نامه توریستی است. دعوت نامه توریستی مجارستان معمولا برای اعضای نزدیک خانواده و فامیل نوشته می شود اما این نوع از دعوت نامه را می توان برای دوستان و سایر آشنایان نیز فرستاد. مهم ترین نکته دعوت نامه توریستی مجارستان روشن کردن مقصود سفر که همان گردش و بازدید از کشور مجارستان است می باشد. این دعوت نامه از طرف کسی که سال ها در مجارستان اقامت داشته نوشته می شود و در واقع دیگران را دعوت به اقامت و سفر به مجارستان می کند.

با داشتن دعوت نامه توریستی می توانید اقامت کوتاه مدت مجارستان را بگیرید. در این نوع از دعوتنامه مجارستان شخص دعوت کننده باید متذکر شود که توانایی پرداخت هزینه های سکونت و سفر فرد توریست را متقبل می شود. بهتر است بدانید اگر دعوت نامه توریستی مجارستان را نداشته باشید برای گرفتن ویزا باید مدارک رزرو هتل یا محل اقامتتان را به سفارت تحویل دهید.

البته با داشتن دعوت نامه های کاری، تجاری، تحصیلی و نمایشگاهی هم می توان در مجارستان به گشت و گذار پرداخت اما با دعوت نامه توریستی نمی توان برای ویزای کاری یا تحصیلی اقدام کرد.

انواع دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه مجارستان از نوع کاری

پس از اینکه این نوع دعوتنامه مجارستان خود را دریافت کردید بلافاصله برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کنید. معمولا زمان گرفتن این نوع ویزا با توجه به ضرورت کار کم است و پس از گذراندن مراحل مربوطه به راحتی ویزا صادر می شود. فقط حواستان را جمع کنید تا موقع تحویل مدارک کسری نداشته باشید که درخواست ویزایتان به راحتی رد می شود و فرصت کاریتان را از دست خواهید داد.

یکی از مراحل سخت مهاجرت کاری گرفتن دعوت نامه کاری است چرا که کارفرما باید همه جوره متعهد شود که مسئولیت شما و هزینه های مدت اقامتتان را در مجارستان می پذیرد. و هر گونه تعدی و خلاف شما از قوانین او را به دردسر خواهد انداخت. پس باید زمان و انرژی زیادی را صرف راضی کردن کارفرمای مورد نظر برای نوشتن یک دعوت نامه خوب کاری کنید. اگر شخصی که با دعوتنامه مجارستان تقاضای ویزای کاری می کند سرپرست خانواده باشد می تواند برای سایر اعضای خانواده نیز در خواست ویزا بدهد.

دعوتنامه مجارستان از نوع خویشاوندی

این مدل از دعوتنامه مجارستان توسط خانواده و فامیل درجه یک برای سایر خویشاوندان نزدیک ارسال می شود و ماهیتی شبیه به دعوت نامه توریستی دارد. این دعوت نامه باید توسط افرادی نوشته شود که مدت ها است در این کشور اقامت دارند و دارای تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های مسافران هستند.

دعوتنامه مجارستان از نوع خویشاوندی

ارائه دعوتنامه مجارستان برای پدر و مادر افراد برای گرفتن ویزای مجارستان ضروری نیست. اما دیگر اعضای خانواده و فامیل برای گرفتن روادید مجارستان باید دعوت نامه خویشاوندی ارائه کننده. اگر می خواهید برای هر شخص دیگری از خانواده به جز پدر و مادرتان دعوتنامه مجارستان بفرستید به جز همه مدارک و مشخصاتی که قبلا ذکر کردیم باید پرینت گردش ۳ ماه حساب بانکی و موجودی حسابتان را هم ضمیمه دعوت نامه کنید.

دعوتنامه مجارستان از نوع تجاری

اگر تمایل به راه اندازه یک کسب و کار در مجارستان یا شرکت در قرارداد یا امور تجاری دارید داشتن دعوت نامه مجارستان تا حد زیادی شما را در اخذ ویزای مجارستان یاری می کند. داشتن دعوت نامه تجاری برای سفر تجاری و اقتصادی به مجارستان ضروری است.

فردی که دعوت نامه تجاری مجارستان را می نویسد ضمانت می کند که شما توانایی تجارت و پرداخت هزینه های محتمل را دارید.

در این نوع دعوت نامه ذکر جزییات کسب و کار تجاری ضروری است. در صورت صادق نبودن در جزییات دعوت نامه ویزا به راحتی رد می شود و شما دیگر قادر به دریافت روادید تجاری مجارستان نخواهید بود. برای مقاصد تجاری در سطح بین الملل داشتن سواد بالا بسیار ضروری است پس بهتر است دعوت نامه به انگلیسی نوشته شود و مدارک تمام و کمال ضمیمه دعوت نامه مجارستان شوند.

به عنوان نکته آخر بسیار حائز اهمیت است که فردی که برای شما دعوت نامه مجارستان می فرستد و صلاحیت شما را برای فعالیت تجاری در مجارستان تضمین می کند چه رابطه ای با شما دارد و هدفتان از همراهی آن شخص چیست. دقت کنید که توجه به همه موارد و رعایت نکات ضروری در نوشتن دعوت نامه می تواند شما را چند قدم به دریافت ویزای مجارستان نزدیک کند.

دعوتنامه مجارستان از نوع نمایشگاهی

دعوت نامه نمایشگاهی باید از طرف ارگان‌ ها، شرکت‌ ها، فستیوال ها یا اشخاصی که می خواهند کالاها و محصولات شما را در نمایشگاه های خودشان به نمایش بگذارند یا از شما برای بازدید دعوت می کنند، ارسال شود. با در دست داشتن این دعوت نامه می توانید به راحتی از نمایشگاه های مختلف بازدید کنید و تولیدات بین المللی را ببینید یا با افراد جدیدی از صنف خودتان آشنا شوید. در این نوع دعوتنامه مجارستان نیز شخص دعوت کننده متضمن می شود تا تمام هزینه های اقامتی دعوت شونده را بپردازد.

از آنجا که مقصود دعوت نامه های نمایشگاهی، معمولا آشنایی با فرهنگ کشور مورد نظر یا سفر بازدیدی و تفریحی می باشد افسران سفارت خیالشان از بابت اینکه افراد قصد اقامت دائم را ندارند راحت می شود. بنابراین اخذ ویزا با در دست داشتن این نوع دعوتنامه مجارستان بسیار راحت تر است. دعوت نامه نمایشگاهی مجارستان از نوع کوتاه مدت است.

دعوتنامه مجارستان از نوع نمایشگاهی

دعوتنامه مجارستان از نوع تحصیلی

اگر علاقه به تحصیل در کشور مجارستان را دارید باید بدانید بدون داشتن دعوتنامه مجارستان توانایی اخذ ویزای مجارستان را ندارید. پس اولین اقدام شما باید گرفتن پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های مجارستان باشد.

مدارک لازم برای اخذ دعوتنامه تحصیلی مجارستان

برای گرفتن دعوت نامه تحصیلی مجارستان ارائه مدارک زیر به دانشگاه ضروری است:

  • ریز نمرات تایید شده
  • آخرین مدرک تحصلی تایید شده
  • گذرنامه با اعتبار بیش از یکسال و نیم و دو سری کپی از تمام صفحات
  • کپی تمام صفحات شناسنامه
  • واریز هزینه دانشگاه

پس از انجام مراحل فوق دانشگاه برای شما یک دعوت نامه تحصیلی معتبر می فرستد که با ارائه آن به سفارت می توانید ویزای مجارستان را بگیرید.

دعوتنامه مجارستان از نوع پزشکی

این دعوت نامه برای کسانی است که تمایل به ادامه معالجه و استفاده از خدمات پزشکی کشور مجارستان دارند و برای این کار باید ویزای پزشکی مجارستان را داشته باشند. یکی از کارهایی که روند اخذ ویزای پزشکی را تسریع می کند داشتن دعوت نامه پزشکی مجارستان است. این دعوت نامه باید توسط یکی از مراکز درمانی کشور مبدا یا توسط یک پزشک متخصص نوشته شده باشد. برای موفقیت این نوع دعوت نامه باید تمام مدارک و گزارش های پزشکی، سوابق بیماری و نامه های پزشک، وقت تعیین شده توسط پزشک، رسید پرداخت وجه را ضمیمه پرونده کرد.

مدت اعتبار دعوتنامه مجارستان

اگر دعوتنامه مجارستان را گرفته اید و خیالتان راحت است و حالا در تلاشید تا کم کم مدارک را جور کنید و وقت سفارت بگیرید باید بگوییم که هر چه زودتر دست بجنبانید چون مدت اعتبار هر نوع از دعوتنامه مجارستان (توریستی، کاری، تجاری، گردشگری، تحصیلی و…) تنها ۳۶۵ روز است که با توجه به طولانی بودن پروسه جمع آوری مدارک و ترجمه رسمی امکان باطل شدن دعوتنامه مجارستان وجود دارد.

سفارت کشور مجارستان

در نهایت، پس از گرفتن دعوت نامه مورد نظرتان مدارک لازم سفارت را آماده کرده و سر وقت تعیین شده به سفارت مراجعه کنید. تاکید می کنیم که حتما سر وقت به سفارت بروید چون وقت شناسی برای افسران سفارت بسیار مهم است و در نتیجه درخواست شما تاثیر بسیاری دارد.

سفارت مجارستان واقع شده در: تهران- خیابان دروس- میدان هدایت- خیابان شادلو- پلاک ۱۶

تلفن های تماس سفارت: ۰۲۱۲۲۵۵۰۴۶۰ – ۰۲۱۲۲۵۵۰۴۵۲

شماره فکس: ۰۲۱۲۲۵۵۰۵۰۳

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه آلمان  

دعوتنامه آلمان

چنانچه شما بخواهید سفر کاری یا تجاری به کشور آلمان داشته باشید، به دعوتنامه آلمان نیاز دارید. دعوتنامه آلمان دعوت نامه یک نامۀ رسمی است

مطالعه »
دعوتنامه استرالیا

دعوتنامه استرالیا

اگر قصد سفر و اقامت در استرالیا را دارید، یا ساکن استرالیا هستید و قصد دارید پذیرای عزیزانتان باشید، دعوت نامه استرالیا به شما کمک

مطالعه »
انواع دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای حوزه شینگن است و اخذ یکی از انواع دعوتنامه مجارستان می تواند کمک شایانی به گرفتن ویزای شینگن و سفر به

مطالعه »
تحصیل در کشور های خارجی

دعوتنامه تحصیلی

بسیاری از دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف علاقه دارند تا در یک کشور خارجی و در یک دانشگاه معتبر خارجی تحصیلات خودشان را ادامه بدهند.

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند