مهاجرت به آمریکا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به آمریکا از طریق خرید ملک

برای مهاجرت به آمریکا می بایست به دریافت انواع ویزا بپردازید. مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق خرید ملک، مهاجرت از طریق کارافرینی و مهاجرت از طریق تخصص یا کار از جمله راه کارهایی است که می توانید از طریق آن ها اقامت این کشور را دریافت کنید.

مهاجرت به آمریکا

در چند دهه اخیر افراد بسیاری با دلایل متفاوتی مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی را در سر می‌گذرانند. بسیاری از این افراد برای آینده ای روشن به این کشورها سفر می‌ کنند. در واقع برای هر مهاجرت به کشورهای خارج از ایران افراد دلایل محکم و استواری دارند که با توجه به آن تصمیم به اقامت دائم در این کشورها می گیرند. یکی از کشورهایی که در چند سال اخیر برای مهاجرت به عنوان گزینه ی مناسب مطرح شده است، آمریکا می‌ باشد.

 افراد بسیاری برای ادامه تحصیل یا برای داشتن آینده کاری روشن به کشور آمریکا مهاجرت می‌ کنند. مهاجرت به کشور آمریکا باید از طریق و مراحل مختلف صورت گیرد؛ بنابراین برای اینکه بتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید می بایست مراحل مختلف و البته سختی را پشت سر بگذارید. از جمله این مراحل دریافت ویزا های مختلف برای مهاجرت به آمریکا می باشد. در این مقاله اطلاعات مختلفی در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد. پس همچنان همراه ما باشید اگر قصد مهاجرت را دارید.

دلایل مهاجرت به آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا می‌ بایست اهداف و دلایل مشخصی داشته باشید. بسیاری از افراد دلیل مهاجرت به آمریکا را ادامه زندگی در حیطه کاری و اشتغال می‌ دانند. البته با توجه به اینکه آمریکا به عنوان نخستین کشور اقتصادی و قدرتمند دنیا محسوب می‌ شود می‌ تواند گزینه‌ای بسیار مناسب و ایده آل برای آینده کاری و البته سرمایه گذاری به شمار آید؛ اما دلایل دیگری نیز برای مهاجرت پیش روی افراد است که می‌ توان به ادامه تحصیل اشاره کرد. برخی ترجیح می دهند که مقاطع بالای تحصیلی خود را در کشورهای ثروتمند و قدرتمند از جمله آمریکا ادامه بدهند.

به عنوان مثال برای دریافت مدارک فوق لیسانس و همچنین دکترا تصمیم می گیرند به این کشور سفر کنند. دلایل دیگری نیز وجود دارد که افراد به خاطر آن ها قصد مهاجرت به آمریکا را دارند. یکی از این دلایل ازدواج و دلیل دیگر کارآفرینی است. افراد به دلیل ازدواج تصمیم می‌گیرند که در این کشور اقامت کنند. البته از دیگر دلایل مهاجرت به این کشور ایجاد زمینه مناسب کارآفرینی، تجارت و سرمایه گذاری می باشد که در ادامه اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

دلایل مهاجرت به آمریکا

دریافت گرین کارت آمریکا

 برای اینکه بتوانید به کشور امریکا مهاجرت کنید باید به دریافت انواع ویزا با توجه به هدف و شرایطتان نسبت به سفر به پردازید؛ اما کسانی که با استفاده از ویزا های مختلف به این کشور سفر می کنند و البته اقامت دائم آن را دریافت می نمایند به آنها برگه ای به نام گرین کارت اهدا می‌ شود. در واقع این کارت با توجه به رنگی که بر روی آن است به این اسم نامیده شده است. البته کسانی که از گرین کارت برخوردار هستند می‌ توانند در کشور آمریکا به عنوان یک شهروند خارجی به شمار آیند.

این افراد می‌ توانند از تمامی اختیارات یک شهروند آمریکایی برخوردار شوند. البته در مواردی که دچار مشکلات قانونی از جمله  شغل و جرم های خلاف قانون و دیگر موارد شوند این امکان وجود دارد که از کشور امریکا خارج شوند؛ بنابراین اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید و اگر می‌ توانید ویزاهای مختلف آن را دریافت کنید مطمئناً شما کاندید مناسب برای دریافت گرین کارت این کشور خواهید بود.

سیتیزن ایالات

آیا تا به حال با واژه سیتیزن امریکا مواجه شده اید؟ در این بخش در رابطه با این اصطلاح اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان که قصد مهاجرت به آمریکا را دارید قرار خواهیم داد. در واقع دسته ی دیگری از افراد که می توانند در کشور آمریکا اقامت دائم داشته باشند کسانی هستند که به اصطلاح سیتیزن ایالات متحده می‌ باشند. در واقع این ویژگی به مانند گرین کارت این امکان را به شما می‌ دهد که در این کشور به اقامت دائم پرداخته و مانند شهروندان این کشور از امکانات مختلف آمریکا بهره مند شوید.

البته تفاوت بسیاری با این نوع اقامت نسبت به اقامت گرین کارت وجود دارد و آن این است که کسانی که سیتیزن ایالات متحده هستند می‌ توانند از امکانات و خدمات بیشتری برخوردار شوند. به هیچ عنوان این افراد از آمریکا اخراج نمی‌شوند و همچنین می‌ توانند از این دولت کمک‌ هایی را نیز دریافت کنند. از دیگر ویژگی ها می توان به دعوت کردن اقوام دور به کشور آمریکا اشاره کرد. همچنین اگر افراد متقاضی اقامت دائم بتوانند در قرعه کشی لاتاری به جایزه مهم دست یابند می توانند به سیتیزن آمریکا بپیوندند.

 مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

برای مهاجرت می توانید به ازدواج با یک شهروند آمریکایی اقدام کنید. یا اینکه اگر همسر یک شهروند آمریکایی هستید می‌ توانید برای اینکه در این کشور اقامت دائمی داشته باشید به دریافت ویزای ازدواج بپردازید. در واقع ویزای ازدواج در در کنگره آمریکا تصویب شده است تا مانع از دوری زوجین باشد؛ بنابراین اگر همسر شما تبعه آمریکاست و یا در این کشور اقامت دارد شما نیز می‌ توانید به این کشور مراجعه کرده و اقامت دائم داشته باشید.

البته توصیه می‌شود برای جلوگیری از ورود شما به آمریکا حتماً مراحل اخذ ویزای ازدواج را به انجام برسانید چرا که عدم عملیاتی کردن مراحل ،مانع ورود شما به کشور آمریکا حتی در فرودگاه  این کشور خواهد شد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم با وکلای خبره در رابطه با ویزای ازدواج مشاوره کرده و اقدام به اخذ این ویزا برای مهاجرت به آمریکا کنید.

مراحل اخذ ویزای ازدواج برای مهاجرت به آمریکا

برای اینکه بتوانید در آمریکا اقامت دائم داشته باشید می توانید از طریق ویزای ازدواج مهاجرت به آمریکا برای اقامت دائم را امکان پذیر کنید. البته این نکته را بدانید که در صورت طلاق گرفتن ویزای شما در به صورت خودکار در مدت زمان سی روز باطل خواهد شد؛ اما برای اینکه بتوانید ویزای ازدواج برای مهاجرت به آمریکا را دریافت کنید باید پنج مرحله را طی کنید که در ادامه به بیان آنها خواهیم پرداخت.

 • می‌ بایست ابتدا شهروند آمریکایی که دارای اقامت دائم است و همسر شما تلقی می‌ شود فرم درخواست ویزا برای دریافت گرین کارت را  پر کند.
 • همچنین می بایست کیس و نامه تاییدیه ویزا به سفارت آمریکا که برای ایرانیان در کشور امارات و ترکیه است از طریق شهروند آمریکایی ارسال شود.
 • از دیگر مدارک مربوط به گرفتن ویزای ازدواج تمامی مدارکی است که مربوط به نامزد یا همسر آمریکایی می باشد.
 • از دیگر موارد این است که وقت سفارت را تعیین کنید تا بتوانید مدارک را ارائه دهید.
 • آخرین مرحله گرفتن ویزا می باشد و همچنین مدارکی جهت مهاجرت شما به امریکا که به مهر سفارت رسیده باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق کار و ویزای کار EB3

 یکی دیگر از مواردی که می توان از طریق آن مهاجرت به آمریکا را برای خود امکان پذیر کرد ویزای کار EB3 و اشتغال در کشور امریکا می باشد. جالب است بدانید که این فرصت از مهمترین و راحت ترین راه حل ها برای مهاجرت به آمریکا برای اقامت دائم می‌باشد. کسانی که از این طریق به آمریکا مهاجرت می‌کنند، می‌توانند فرزندان زیر ۲۱ سال خود، همسر و خانواده شان را نیز به همراه داشته باشند.

 البته این نکته را فراموش نکنید که می‌بایست از طریق یکی از شرکت‌های معتبر آمریکا شما برای حضور در این کشور پیشنهادی داشته باشید. البته این پیشنهاد باید به تائید سازمان مهاجرت امریکا و همچنین سازمان کار این کشور رسیده باشد. پیشنهادات کاری که از سوی شرکت های آمریکایی برای اقامت دائم به متقاضیان مهاجرت به آمریکا داده می شود اغلب در حوزه صنعت و خدمات و فروش است.

 • از راه های کم دردسر و راحت جهت مهاجرت به آمریکا ، دریافت ویزای کاری EB3 است.
 • عدم نیاز به سرمایه گذاری و یا توانایی مالی برای حضور در این کشور از طریق ویزای کار EB3.
 • امکان اقامت دائم در آمریکا از طریق این ویزا (برخلاف دیگر ویزاهای کاری که اغلب کوتاه مدت و موقتی هستند)
 • عدم نیاز به مهارت و توانایی مکالمه ی انگلیسی و یا دریافت تافل
 • پیشنهادات مختلف و مناسب کاری در زمینه های گوناگون
 • دیگر اعضای خانواده به این ویزا تعهد کاری ندارند و تنها فرد دریافت کننده ویزا این تعهد را بر دوش دارد.
 • امکان فعالیت در زمینه و شغل دیگر پس از اتمام کار

مهاجرت به آمریکا از طریق کار و ویزای کار EB3

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

از دیگر ویزا های مربوط به مهاجرت به آمریکا می‌ توان به ویزای تحصیلی این کشور اشاره کرد این ویزا از انواع مختلفی برخوردار است که در این مقاله و در ادامه به ارائه اطلاعاتی در این رابطه پرداخته خواهد شد. در واقع ویزای تحصیلی کشور آمریکا از شرایط و ویژگی های مختلفی برخوردار است که یکی از آنها سپری کردن آزمون های متعدد از طریق این کشور می باشد.

در واقع افرادی که بتوانند در این ها به موفقیت دست یابند می توانند به ویزای تحصیلی این کشوربرسند. با توجه به اینکه شما در کدام یک از مقاطع قصد تحصیل در این کشور را دارید می بایست شرایط و ویژگی های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهید و ویزای مربوط به آن را اخذ کنید. در ادامه در رابطه با این ویزاها اطلاعات کاملتری را به صورت خلاصه وار ارائه خواهیم داد.

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کارآفرینی E2

از دیگر ویزاهای مناسب برای مهاجرت به آمریکا می توان به ویزای کارآفرینی این کشور اشاره کرد. از ایده‌آل‌ترین ویزاهایی که افراد می‌ توانند برای مهاجرت به آمریکا از آن بهره‌مند شوند ویزای کارآفرینی می باشد. این ویزا از مزیت‌ های بسیاری برای دریافت کنندگان برخوردار است که می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • عدم نیاز به سرمایه بسیار برای اقامت دائم در کشور آمریکا.
 • از دیگر موارد مربوط به مزیت‌ های این ویزا می‌ توان به عدم نیاز به مدرک تحصیلی خاص اشاره نمود.
 • ورود و خروج از خاک آمریکا تا منقضی شدن ویزا.
 • عدم خروج از آمریکا تا منقضی شدن ویزا.
 • اعتبار این ویزا در حدود دو سال است که می‌ توانید آن را در صورت اتمام اعتبار تمدید کنید.
 • از مهم‌ترین مزیت‌ های این ویزا می توان به عدم محدودیت برای تمدید ویزا اشاره کرد.
 • برای تمدید این ویزا باید پس از دو سال دوباره به درخواست ویزا اقدام کنید.

همان طور که می دانید برای مهاجرت به آمریکا می توانید از ویزای کارآفرینی E2 نیز بهره مند شوید. همان طور که در مزیت‌ های این ویزا نیز اشاره شد سرمایه گذاری بسیار بالایی برای شروع آن لازم نمی باشد. البته با داشتن سرمایه بالا می توانید موفقیت‌های بسیاری در این زمینه در کشور آمریکا کسب کنید؛ اما با توجه به این نکته حداقل میزانی که می توان از طریق آن ویزای کار آفرینی برای اقامت دائم در کشور آمریکا به دست آورد در حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار دلار است که این مقدار البته به صورت نقدی بر آورد شده است.

راه اندازی یک کسب و کار مناسب و ایده آل توسط شخص سرمایه گذار در کشور آمریکا البته توصیه می شود ،برای دریافت ویزا مقداری از سرمایه حتماً تدارک دیده شده باشد. ریسک پذیری در سرمایه گذاری در آمریکا از دیگر مواردی است که افراد باید به آن توجه کنند. به عنوان مثال می‌ توانند اجاره یک دفتر را به صورت بلندمدت به حالت قرارداد ارائه دهند. تحت کنترل در آمدن سرمایه توسط شخص متقاضی برای دریافت ویزای کارآفرینی E2 امکان پذیر است.

مهاجرت به آمریکا از طریق خرید ملک

با خریداری ملک و یا آپارتمان در کشور آمریکا می توانید اقامت دائم این کشور را کسب نمایید. در واقع شما می بایست به خرید ملکی با ارزش ۵۰۰ تا ۱ میلیون دلار اقدام کنید تا بتوانید اقامت دائم خود را در آمریکا قطعی کنید. همچنین با خرید این ملک با این میزان ارزش در آمریکا می توانید گرین کارت خود را نیز دریافت کنید.

 مجوز ورود پول برای خرید ملک و یا خانه م ی‌بایست از طریق سازمان خزانه‌ داری آمریکا و سازمان مالی آمریکا توسط وکیلتان انجام شود که در حدود شش ماه به طول خواهد انجامید. این امر باید با دقت کامل انجام شود تا مقدار پول و هزینه ای که برای خرید ملک و آپارتمان در آمریکا در نظر گرفته اید توسط دولت آمریکا توقیف نشود؛ بنابراین برای مهاجرت به آمریکا برای اقامت دائم خود و خانواده تان می توانید از این طریق نیز اقدام کنید.

مهاجرت به آمریکا از طریق خرید ملک

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری با ویزای EB-5

برای رفتن به این کشور می توانید از طریق اخذ ویزای EB-5 نیز اقدام کنید. کافیست به سرمایه گذاری در این کشور بپردازید. این نوع ویزا که از نوع مهاجرتی است توسط سازمان مهاجرتی و تابعیتی آمریکا اداره می شود. دریافت این ویزا از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که نه تنها می توانید از طریق آن گرین کارت خود را دریافت کنید بلکه می توانید به اقامت دائم در این کشور بپردازید. با استفاده از این ویزا امکان به همراه داشتن خانواده و فرزندان زیر بیست و یک سال نیز فراهم شده است.

قوانین مهاجرت به آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا طبق دستور رئیس جمهور این کشور می بایست افراد به امتیاز مناسبی دست یابند. این قانون در کشورهای استرالیا و کانادا در حال اجرایی شدن است و هم اینک نیز در آمریکا مراحل انجام آن در حال بررسی است. در واقع با توجه به مواردی همچون سن، تحصیلات، پیشنهاد شغلی، مهارت در زبان انگلیسی، سرمایه گذاری و امتیازات ویژه ، افراد می توانند به اخذ اقامت دائم در آمریکا اقدام کنند. مسلماً هر چه امتیاز بالاتر باشد امکان مهاجرت به امریکا و اقامت در این کشور نیز بیشتر خواهد بود.

سایر نوشته های مهاجرت :

مهاجرت به روسیه

یکی از مباحث جنجال برانگیز دنیا از نظر مبانی و تأثیرهای مختلف آن بر کشورها مهاجرت می باشد. مهاجرت یعنی نقل مکان کردن افراد یک

مطالعه »
​مهاجرت به قطر از طریق سرمایه گذاری و خرید املاک

مهاجرت به قطر

امروزه شاهد افزایش روزافزون مهاجرت به قطر هستیم؛ در واقع  برخی از افراد از سراسر جهان به دلایل مختلفی ترجیح می دهند که ادامه زندگی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند