مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دلایل مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

هر ساله هزاران نفر از سراسر جهان با مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در این کشور برای اقامت دائم و موقت خود شرایط لازم را فراهم می کنند. افراد برای سرمایه گذاری لازم است که ابتدا آشنایی لازم از ترکیه را کسب کرده و سپس با در نظر گرفتن تمامی ابعاد کار، برای اقامت در این کشور اقدام کنند.

کشور ترکیه

ترکیه، کشوری اروپایی – آسیایی که در جنوب غربی آسیا و جنوب شرقی اروپا واقع شده است. آناتولی نامی آسیایی و تراکیه نام اروپایی این کشور است. کشور ترکیه با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان، گرجستان و ارمنستان از شرق، و با یونان و بلغارستان از شمال غرب و عراق و سوریه از جنوب شرقی همسایه و هم مرز است. مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری راهی مناسب برای کسانی است که قصد شناخت و پیشرفت این کشور را دارند.

مهاجرت به ترکیه

کشور ترکیه، یک کشور مهاجرپذیر و پناهنده است و از سال ها قبل به دلیل عوامل مختلف همچون جنگ و موقعیت ویژه ی اروپا–آسیایی خود، مقصد و انتخاب مناسبی برای مهاجرت های نامنظم افراد از کشورهای آسیایی همچون افغانستان، عراق، بنگلادش، ایران و همچنین کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق شناخته می شده است. بنابراین مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری یکی از دلایل برای اقامت شهروندان در این کشور است.

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری باید در ابتدا درباره این موضوع تمام جوانب کار را سنجید و اطلاعات لازم را جمع آوری کرد، تا با افزایش آگاهی خود توانست در هر شرایطی پاسخ و راه حلی مناسب برای برخی از سوالات پیدا کرد. به طور کلی، برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری باید تمام جوانب مثبت و منفی این کار را در نظر گرفت که  به طور یقین منافع و ریسک های خاص خودش را در بردارد.

ترکیه یکی از کشورهایی است که هم بخشی از آسیا و هم اروپا را در بر می گیرد و سالانه هزاران نفر به این کشور به دلایل مختلف مهاجرت می کنند. کشور ترکیه، هنوز به طور رسمی عضوی از اتحادیه اروپا نشده، اما مکان مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود؛ این عامل سبب افزایش رشد اقتصادی این کشور شده است.

افرادی که با سرمایه گذاری قصد اقامت دائم در این کشور را دارند، می توانند با استخدام نیرو های محلی و بومی که بالغ بر 27 میلیون فرد تحصیل کرده و علاقمند به کار با شرکت های خارجی، برای کسب و کار خود بهره گیرند.( تصویر8)

یکی از عوامل تأثیرگذار برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری، توسعه زیرساخت ها و فناوری است که باعث شده هزینه های مربوط به حمل و نقل دریایی پایین آید و وسایل مورد نیاز سرمایه گذاران برای نقل و انتقال تولیدشان به کشور های مهم را فراهم کند.

امروزه به دلیل کشمکش های کشورهای همسایه، قیمت نفت به شدت در این کشور کاهش یافته بنابراین بخاطر دلایلی این چنینی باید گفت سرمایه گذاری در یک کشور خارجی جسارت می خواهد و باید آگاهانه و با در نظر گرفتن تمام جوانب این کار صورت گیرد.

مسئولین ترکیه تمام تلاش خود را در سال های اخیر کرده اند که محدودیت های بسیاری را که بر سر راه سرمایه گذاران خارجی وجود دارد؛ از بین ببرند. همچنین سعی بر ایجاد یک محیط تجاری دوستانه و بدون تبعیض بین کشورها را دارند. کشور ترکیه امروزه به مکان و خانه ای برای 33000 شرکت خارجی تبدیل شده است؛ که شهروندان سرمایه گذار خارجی می توانند از انگیزه های مالیاتی آن بهره ببرند.

روش های مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذای

مهاجرت به ترکیه از طریق راه های مختلفی همچون ازدواج، تحصیل، کار، توریستی و… امکان پذیر است. پیشنهاد ما برای افرادی که قصد مهاجرت از ایران و اقامت در کشوری دیگر، نزدیک ایران را دارند و می خواهند از امکنات اقتصادی آن کشور استفاده کنند؛ مهاجرت از طریف سرمایه گذاری در کشور ترکیه است. مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری عمدتا مشمول اخذ اقامت در این کشور می شود. این شیوه مهاجرتی برای افرادی مناسب است که از وضعیت مالی مناسبی برای سرمایه گذاری در این کشور برخوردار هستند.

عمده ترین روش های مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری خرید ملک یا ثبت شرکت می باشد. به طور مثال برای اخذ اقامت در ترکیه از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک باید :

1- پیدا کردن ملک مورد نظر خود از طریق دیوار ترکیه یا بنگاه های املاک ترکیه

2- تهیه مدارک و هزینه های مورد نیاز و پر کردن فرم های مربوطه :

(هزینه مالیات اقامت : ۳۰۶٫۹۰ لیر.
هزینه کارت اقامت : ۶۳٫۰۰ لیر
هزینه بیمه : از ۲۰۰ لیر تا ۷۵۰ لیر (بستگی به سن مشتری دارد).

3-  مراجعه به اداره ثبت اسناد رسمی کشور ترکیه ( نوتر) و تکمیل فرایند معامله و انتقال کامل ملک

4-  مراجعه به اداره مهاجرت کشور ترکیه و دریافت نوبت برای پاسخگویی به سوالات مصاحبه

5-ارسال و دریافت کارت اقامت یکساله کشور ترکیه  بعد از گذشت یک ماه

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

انواع سرمایه گذاری در ترکیه برای مهاجرت

برای سرمایه گذاری و اقامت در کشور ترکیه از راه های مختلفی می توان اقدام کرد؛ از جمله این سرمایه گذاری در کشور ترکیه شامل موارد زیر است :

  • خرید و فروش ملک در ترکیه درشرایطی خاص با ارزش عددی نزدیک 1 میلیون دلار
  •  ثبت شرکت برای سرمایه گذاری خارجی به تنهایی وبدون نیاز به شریک ترک
  • خرید سهام و شراکت در پروژه های ملی کشور ترکیه

مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

هر فردی برای مهاجرت به ترکیه باید یک گذرنامه از کشور مبدأ و پاسپورت با حداقل اعتبار 90 روز داشته باشد. اما اخذ ویزای ترکیه بستگی به عوامل مختلفی همچون کشور مبدد، مدت زمان و دلایل سفر دارد. در واقع برخی از کشورها این اجازه را به شهروندان خود می دهند که اگر برای مدت 3 ماه قصد سفر به کشور ترکیه را دارند، بدون داشتن ویزا می توانند به این کشور سفر کنند.  از جمله مدارک مهمی که برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری باید همراه خود داشته باشید:

  • پاسپورت (با اعتباربیش از ۹۰ روز برای درخواست ویزا)
  • فرم درخواست (توسط  وزارت امور خارجه)
  • قطعه عکس برای گذرنامه
  • دعوت نامه یا دعوت به اشتغال
  • مدرک بیمه درمانی
  • بلیط بازگشت یا هزینه های مالی برای خرید یک بلیط بازگشت
  • هزینه پرداخت ویزا (بسته به نوع ویزا و ملیت افراد)

 اما اگر کشوری از درخواست ویزا معاف نباشد، شهروندان در زمان ورود به کشور ترکیه با پرداخت هزینه نقدی می توانند ویزای خود را در طول سفر به این کشور دریافت کنند.

دلایل مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

دلایل مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

با مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری به دلایل شرایط ویژه این کشور در بیشتر موارد می توان در کنار اقامت دائم در این کشور به راحتی سود کلانی به دست آورد. البته این بدان معنا نیست که مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری تنها نتیجه مثبت داشته باشد بلکه اساساً موضوع سرمایه گذاری یعنی ریسک کردن و افرادی حاضر به سرمایه گذاری خصوصاً در یک کشور خارجی هستند که از جسارت زیادی برخوردار باشند.

برای مهاجرت به ترکیه از طربق سرمایه گذاری در آن به سرمایه ای حدود صد و پنجاه تا دویست میلیون بسته به نوع سرمایه گذاری نیاز است. سرمایه گذاری در این کشور می تواند به صورت شراکت در یک پروژه، خرید ملک، ثبت و تاسیس شرکت یا حتی راه اندازی یک کار مستقل باشد.

معمولاً سرمایه داران بزرگ برای سرمایه گذاری در کشورهای خارجی کسانی هستند که در کشور خود صاحب بیزینس های پرسود و بزرگ بوده اند؛ و اکنون قصد توسعه کسب و کار خود به صورت بین المللی با ایجاد شعبه های دیگر کار خود در سایر کشورها را دارند. به این صورت این سرمایه گذاران به راحتی فرصتی مناسب برای اقامت در یک کشور خارجی را کسب می کنند. البته برای گرفتن اقامت دائم در کشور ترکیه باید یک دوره ی چهار تا پنح سال طی شود. این دوره در صورت خرید ملک با قیمت بالای سیصد میلیون تومان در ترکیه، سریع تر به کسب مجوز اقامت در این کشور منجر خواهد شد.

سایر نوشته های مهاجرت :

​مهاجرت به قطر از طریق سرمایه گذاری و خرید املاک

مهاجرت به قطر

امروزه شاهد افزایش روزافزون مهاجرت به قطر هستیم؛ در واقع  برخی از افراد از سراسر جهان به دلایل مختلفی ترجیح می دهند که ادامه زندگی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند