مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

روند درخواست پناهندگی

در این مقاله می خواهیم مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی را بررسی کنیم اگر به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی این مطلب را می خوانید تا آخر همراه ما باشید. مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به این کشور است که هرساله تعداد زیادی از مردم کشورهای مختلف از این راه به دنبال اقامت در نیوزلند هستند.

کشور نیوزلند

نیوزلند به سرزمین مهاجران معروف است و در بیش از هفت میلیون نفر جمعیت دارد، پایتخت آن شهر ولینگتون است. موقعیت قرارگیری نیوزلند در اقیانوس آرام است. و حدود 2200 کیلومتر با استرالیا فاصله دارد. نیوزلند از دو جزیره تشکیل شده است که یکی بنام جزیره شمالی معروف است و دیگری نیز به جزیره جنوبی معروف است. این کشور از لحاظ منابع طبیعی بسیار غنی است. نیوزلند دارای دو زبان رسمی است که یکی از آن ها زبان انگلیسی هست و دیگری هم زبان مائوری می باشد. پولی که در نیوزلند رایج است دلار است و نظارتی هم بر ارز از سوی دولت این کشور وجود ندارد.

نیوزلند یکی از کشورهایی است که از لحاظ پذیرش مهاجران و رعایت حقوق آن ها و حتی اعطای حقوق بیشتر به مهاجران همیشه مورد تقدیر سازمان های بین المللی و سایر کشورها بوده است. نیوزلند به همین دلیل است که به سرزمین مهاجران شهرت یافته است. حدود سه چهارم از جمعیت این کشور را اروپایی تبارها تشکیل می دهند و این کشور تشکیل یافته از ملیت های گوناگون است. در سال های اخیر نیز تعداد مهاجرین از سوی کشورهای آفریقایی و آسیایی به این کشور زیاد شده است. نژادهای بومی این کشور را مائوری ها با ده درصد و پلی نزیایی ها چهار در صد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

مفهوم پناهجو و پناهنده در نیوزلند

پناهجو و پناهنده دو مفهوم جداگانه هستند هرچند که با هم مرتبط هستند ولی معنای متفاوتی را هم می دهند، کسی که در کشور به دلایل سیاسی، مذهبی، عقیدتی، نژادی و ملیتی مورد تعقیب و آزار و اذیت قرار می گیرد پیش از مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی به عنوان پناهجو شناخته می شود، اما پناهنده به کسی گفته می شود که شرایط او پذیرفته شده است و در واقع مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی او مورد قبول واقع شده است و از این پس می توان او را پناهنده نامید که باید طبق کنوانسیون بین المللی حقوق وی محترم شمرده شود

مفهوم پناهجو و پناهنده در نیوزلند

کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان

قبل از توضیح راجع به پناهندگی می خواهیم شما را با مفهوم و قوانین مربوط به پناهندگی آشنا کنیم، آشنایی با این قوانین می تواند به شما در جهت شناخت بیشتر مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی یاری برساند، پناهندگی بر اساس یک کنوانسیون بین المللی تعریف شده است و حقوق افراد پناهجو را به رسمیت شناخته است و همچنین برای دولت های عضو کنوانسیون نیز مسئولیت ها و تعهدهایی را در نظر گرفته است، هر چند دامنه پناهندگی طبق این کنوانسیون وسیع است ولی نمی توان برای هر کسی اجازه پناهندگی داد، کسانی که به عنوان جنایتکار جنگی شناخته شده اند و یا این که حقوق بشر را نقض کرده اند نمی توانند از پناهندگی و حقوق و مزایای آن استفاده کنند.

شرایط مهاجرت به نیوزلند

به طور کلی می توانیم بگوییم به منظور مهاجرت به نیوزلند شرایطی لازم است که کسانی که می خواهند به این کشور مهاجرت داشته باشند لازم است این شرایط را کسب کنند مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی امکانپذیر البته به دلیل شرایط ویژه ای که دارد ممکن است تابع شرایط ذیل نباشد ولی با داشتن این شرایط پناهندگی آسانتر می شود.

  • باید دارای سلامتی کامل باشید.
  • دارای شخصیت مناسبی باشید.
  • توانایی صحبت به زبان انگلیسی را داشته باشید.
  • سن شما زیر 56 سال باشد.
  • کسب حداقل نمره از امتیاز 100 لازم است.

دولت نیوزلند برای شرایطی مثل تحصیلات، زبان، سابقه کار، سن و… امتیازاتی را در نظر می گیرد، هر چقدر امتیاز شما بالاتر باشد امکان پذیرش درخواست شما برای مهاجرت به نیوزلند محتمل تر است.

مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی

یکی از راه های پناهندگی است، هر ساله تعداد زیادی از مردم کشورهای مختلف مهاجرت به نیوزلند را از طریق پناهندگی انتخاب می کنند. بیشتر کشورهایی که از آن پناهنده در نیوزلند وجود دارد از کشورهای جهان سوم هستند با این وجود مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی چندان هم آسان نیست و به مانند پناهندگی در سایر کشورها، سختی های خاص خود را دارد و حتی ممکن است که شخص به دلیل نداشتن شرایط پناهندگی به کشور خود دیپورت شود. ما پناهندگی را پیشنهاد نمی کنیم این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی و انتخاب بهترین روش های پناهندگی به این کشور می باشد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی

راه های اصلی مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی

پناهندگی را همان طور که گفت نمی توان از راه های اصلی مهاجرت به این کشور دانست و همچنین به دلیل خطرهای ناشی از آن توصیه آن منطقی نیست، به طور کلی از روش های اصلی مهاجرت به نیوزلند می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم: مهاجرت به نیوزلند از طریق کار، مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری در این کشور، مهاجرت به نیوزلند از طریق پیوستن همسر یا خانواده، مهاجرت به نیوزلند از طریق نیروی کار ماهر و متخصص. پیشنهاد ما این است که حتما یکی از روش های اصلی را برای مهاجرت به نیوزلند در صورتی که شرایط آن ها را دارید انتخاب کنید.

مهاجرت به نیوزلند با استفاده از روش های مختلفی که گفته شد بسیار زیاد انجام می گیرد و حتی سازمان ملل برای مهاجرت از طریق پناهندگی به این کشور نیز سهمیه ای را در نظر گرفته است. دلیل پیشرو بودن نیوزلند در حمایت از مهاجران یکی از مهم ترین دلایل استقبال از مهاجرت به این کشور است. نیوزلند همچنین از لحاظ اقتصادی یک کشور توسعه یافته محسوب می شود و مردمان آن زندگی مرفهی دارند و سیاست نیز در این کشور بسیار باثبات است و همه عوامل در کنار هم سبب می شوند که نیوزلند یک انتخاب مناسب برای مهاجران باشد.

روند درخواست پناهندگی

برای کسانی که به دنبال آشنایی با مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی هستند شاید این سوال مطرح باشد که رویه های معمول پناهندگی در نیوزلند چگونه است و چگونه می توان مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی را انجام داد.

یکی از رایج ترین روش برای مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی این است که پناهجویان به طور معمول سعی دارند که از طریق دریا و به وسیله قایق خود را به نیوزلند برسانند و درخواست پناهندگی کنند در اکثر موارد این افراد به وسیله پلیس های استرالیا متوقف می شوند و نمی توانند وارد نیوزلند شوند، اما طبق توافق های انجام شده بین نیوزلند و استرالیا افرادی که خواهان مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی هستند ابتدا در محلی به نام گینه نو اسکان داده می شود و سپس مراحل درخواست پناهندگی آن ها آغاز می شود.

روند درخواست پناهندگی

دو رویه برای پذیرش پناهندگان در نیوزلند وجود دارد، اول این که نیوزلند طبق قرارداد با کمیساریای عالی سازمان ملل سهمیه ای را هر ساله بر پذیرش پناهجویان دارد و هر سال در حدود هزار نفر از این طریق در نیوزلند پناهنده می شوند شرایط این تعداد توسط خود کمیساریای عالی سازمان ملل مورد بررسی قرار می گیرد و پس از تایید طبق سهمیه کشورها به آن ها داده می شوند، نیوزلند از لحاظ اسکان پناهجویان از این طریق جز بیست کشور اول است. رویه دوم برای مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی این گونه است که شخص پناهجو پس از رسیدن به ساحل نیوزلند در خواست پناهندگی خود را می دهد.

پس از مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی، پناهندگان طبق سهمیه کمیساریای عالی سازمان ملل اسکان داده می شوند. اسکان به این گونه است که پناهجویان در گروه هایی متشکل از 120 نفر به اوکلند روانه می شوند و یک هفته در مرکز اسکان پناهندگان استقرار پیدا می کنند و بعد از یک هفته پیشنهادی جهت جابجایی به افراد پناهجو داده می شود و می توانند از پنج محل اسکان ناپیر، کرایست، ولینگتون، اوکلند، همیلتونن به یکی منتقل شوند. وضعیت اسکان برای کسانی که در ساحل درخواست پناهندگی می کنند متفاوت از سهمیه کمیساریای عالی سازمان ملل است و آن ها به مرکز اسکان و در شرایطی نیز امکان دارد که به زندان انتقال داده شود و پس از بررسی های دقیقی که انجام می گیرد امکان دارد پناهندگی پذیرفته شود و فرد از حقوق و مزایای اجتماعی نیوزلند برخوردار شود.

با توجه به موارد گفته شده و با وجود این که مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از راه های مهاجرت به این کشور است، ولی آن را نمی توان به عنوان یک گزینه اصلی جهت مهاجرت به نیوزلند مطرح کرد. مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی با توجه به مشکلات احتمالی که دارد به هیچ وجه توصیه نمی شود، بسیاری از کسانی که پناهدگی را برای مهاجرت انتخاب می کنند معمولا از خطرات آن آگاهی کاملی را ندارند این نوع مهاجرت در برخی موارد حتی به قیمت جان افراد تمام می شود. پیشنهاد ما این است که به دیگر روش های مهاجرت به نیوزلند فکر کنید و به هیچ وجه پناهندگی را انتخاب نکنید به همین دلیل ما به روش های اصلی مهاجرت به نیوزلند نیز خواهیم پرداخت.

سایر نوشته های مهاجرت :

مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ایرلند

امروزه مهاجرت به کشورهای مختلف برای داشتن سطح زندگی بالاتربه عنوان یکی از دغدغه‌های ما انسان‌ها تبدیل شده است. هر کس به دنبال کشوری با

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند