مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

جهت مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی فرد متقاضی باید قوانین وضوابطی را مورد ارزیابی قرار دهد. پروسه اخذ پناهندگی کشور هلند زمان بر می باشد. برای مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی می توانید از طریق کارشناسان و وکلای زبر دست مراحل آن را به انجام برسانید.

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

هلند کشوری است که در شمال غرب اروپا واقع شده است و هر ساله افراد بسیاری برای گردش و تفریح به این کشور زیبا و پایتخت آن یعنی آمستردام مراجعه می‌کنند. نکته مهم در رابطه با این کشور مهاجرت از طریق پناهندگی به آن می باشد. کشور هلند برای پناهندگی از قوانین و شرایط خاصی برخوردار است که در این مقاله سعی می‌کنیم به آن ها اشاره‌ای کنیم.

 اما اگر قصد مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی را دارید باید چند مسئله مهم را مورد ارزیابی قرار دهید که در بخش‌های بعدی به صورت کامل تر به آنها خواهیم پرداخت. در ادامه در رابطه با شرایط دریافت پناهندگی برای مهاجرت به هلند و همچنین در رابطه با قوانین این نوع مهاجرت با هم به گفتگو می نشینیم پس تا انتها همراه ما باشید.

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

 در رابطه با مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی افراد با سؤالات بسیاری مواجه خواهند شد که در این مقاله در رابطه با چند مورد از آنها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. قوانین و شرایط پناهندگی هلند یکی از این سؤالات است که می‌تواند از موضوعات مهم مربوط به مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی محسوب شود. از دیگر سؤالات می توان به موضوعاتی در رابطه با معایب و خطرات پناهندگی در کشور هلند اشاره کرد.

البته قوانین دوبلین در هلند نیز یکی دیگر از مواردی است که افراد در رابطه با شرایط آن سؤالاتی را در ذهن مرور می کنند. در رابطه با درخواست این نوع پناهندگی نیز می توان در ادامه به صحبت نشست؛ اما سؤال مهم دیگر اخذ درخواست پناهندگی کشور هلند برای مهاجرت به این کشور می باشد. در ادامه هم چنان با ما همراه باشید تا پاسخ این سؤالات را کسب نمایید.

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی به صورت قانونی

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی از طریق قانونی را به شما متقاضیان پیشنهاد می کنیم. مهاجرت به کشور هلند و همچنین پناهندگی این کشور شاید پروسه زمان بری به نظر بیاید ولی خطراتی که پس از اقدام غیر قانونی جهت ورود به این کشور شما را تهدید خواهد کرد بیشتر می باشد.

 با توجه به این موضوع کارشناسان در زمینه مهاجرت و پناهندگی کشور هلند به متقاضیان پیشنهاد می کنند که اقدامات لازم را به صورت کاملاً قانونی به انجام برسانند تا در آینده با خطرات و مشکلات احتمالی به دلیل ورود غیر قانونی مواجه نشوند. برای این امر می توانید خود شخصاً اقدام کنید و یا اینکه تمامی پروسه و مراحل آن را به وکیل با تجربه بسپارید.

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی به صورت قانونی

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی به صورت غیر قانونی

همان طور که در بخش قبلی اشاره کردیم برخی از افراد بدون توجه به قوانین کشور هلند به صورت غیر قانونی وارد خاک این کشور می شوند بدون این که متوجه خطرات احتمالی باشند؛ اما مشکلات متعددی این افراد را تهدید می کند یکی از مهم ترین آن ها اخراج از کشور هلند می باشد.

 اگر به صورت غیر قانونی وارد کشور هلند شوید و پناهندگی این کشور را نتوانید اخذ کنید با شرایط نامناسب زندگی در این کشور مواجه می شوید چرا که در صورت رد درخواست پناهندگی شما دولت هلند هیچ حمایتی از شما نخواهد کرد و باید در مدت زمان حضور در این کشور در کمپ های مربوط به پناه‌جویان زندگی کنید. این کمپ ها از شرایط و امکانات نامناسب رفاهی و بهداشتی برخوردارند و زندگی کردن در آن ها از عهده هر کسی بر نمی آید؛ بنابراین توصیه می کنیم در زمان اقدام جهت مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی به صورت غیر قانونی به این موارد نیز توجه کنید.

مراحل مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی طی چند پروسه انجام می گیرد که افراد متقاضی می بایست طبق این مراحل اقدامات لازم را به صورت کامل به انجام برسانند. اولین مرحله جهت در خواست پناهندگی جهت مهاجرت به کشور هلند معرفی فرد متقاضی پناهندگی به پلیس در مرکز مهاجرت پناه‌جویان خارجی می باشد.

 در واقع در کشور هلند نیز مراکز مختلفی برای رسیدگی به درخواست پناه‌جویان وجود دارند که در این مراکز افراد می توانند پس از ورود به این کشور درخواست خود را به صورت کاملاً قانونی ارائه دهند. پس از این که فرد متقاضی پناهندگی خود را به پلیس مربوطه معرفی نمود اقدامات بعدی برای معرفی او به سازمان مهاجرت هلند در شهر ترآپل انجام خواهد گرفت.

در قسمت قبلی اعلام کردیم که فرد متقاضی پناهندگی از طریق پلیس به سازمان مهاجرت هلند در ترآپل معرفی می شود. پس از طی کردن این مرحله فرد وارد پروسه دیگری می شود که باید از سوی اداره پلیس شناسایی شود. پس از شناسایی فرد متقاضی اطلاعاتی در رابطه با هویت او همچنین زمان و تاریخ ورودش به هلند از او درخواست می شود.

 زمانی که فرد متقاضی پناهندگی به اداره پلیس جهت طی کردن مراحل اخذ پناهندگی مراجعه می کند به هیچ عنوان از سوی مأمورین این مراکز دستگیر نخواهد شد بلکه بازجویی های مربوطه جهت شناسایی فرد جهت طی کردن مراحل بعدی انجام می گیرد. با توجه به این موضوع برخی از افراد با تصور غلط که این امکان وجود دارد از طریق اقدام قانونی فرد دستگیر شود به صورت غیر قانونی وارد خاک این کشور می شوند.

پس از طی کردن مراحل قبلی فرد باید اطلاعات لازم را جهت ارائه به مرکز پناه‌جویان هلند آماده نماید. از مهم ترین موضوعات مربوطه می توان به اطلاعات شخصی فرد متقاضی پناهندگی اشاره کرد. در واقع فرد باید اطلاعات دقیقی در رابطه با خود به این سازمان ارائه دهد و به هیچ عنوان به ارائه اطلاعات و هویت جعلی برای پیشبرد درخواست خود اقدام نکند.

 با توجه به این موضوع پس از ارائه اطلاعات دقیق فهرستی در رابطه با وسایل همراه فرد متقاضی نیز آماده خواهد شد. پس از انجام این مراحل فرد متقاضی پناهندگی هلند باید برگه ای را که محتوای آن اطلاعاتی است که او ارائه داده است را امضا نماید. پس از انجام این مراحل پروسه بررسی درخواست فرد متقاضی جهت مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی آغاز خواهد شد.

پس از طی کردن چندین مرحله جهت درخواست مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی فرد باید برای مدتی در کمپ مربوط به پناه‌جویان خارجی استقرار یابد. در واقع برای نتیجه نهایی در رابطه با درخواست پناهندگی فرد ملزم است که در این مکان ها برای مدتی به زندگی بپردازد. دو تا سه روز زمان می برد که فرد مدارک دیگری از جمله پرونده سلامتی روحی و جسمی خود را به سازمان پناه‌جویان ارائه هد.

 در این مدت تمامی امکانات مربوط به خوراک و خواب فرد متقاضی از سوی سازمانی به نام COA فراهم خواهد شد. البته یاد آور شویم که با توجه به زمان بررسی پرونده درخواست مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی این امکان وجود دارد که مدت اقامت افراد از دو هفته تا دو ماه در این کمپ ها به طول بینجامد.

مراحل مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

پروسه رسیدگی به پرونده درخواست پناهندگی

همان طور که در بخش قبلی اشاره کردیم چندین مرحله را باید فرد متقاضی طی کند تا پرونده برای بررسی های لازم به مراکز مربوطه ارائه شود. از مهم ترین نکات در رابطه با این موضوع مدت زمانی است که افراد باید منتظر جواب نهایی برای درخواست پناهندگی بمانند.

در برخی موارد دیده می شود که پرونده در طی دو هفته مورد بررسی قرار می گیرد و نتیجه آن به فرد ارائه می گردد. در برخی موارد نیز زمان زیادی طول خواهد کشید که نتیجه بررسی پرونده درخواست پناهندگی فرد متقاضی اعلام شود. این زمان در برخی موارد به دو ماه می رسد؛ بنابراین افرادی که متقاضی اخذ پناهندگی کشور هلند می باشند باید از صبر کافی برای دریافت نتیجه درخواست پناهندگی برخوردار باشند.

مصاحبه IND برای درخواست پناهندگی

زمانی که فرد برای مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی درخواست خود را ارائه می دهد بنا به شرایط و قوانین هلند مصاحبه ای از او صورت خواهد گرفت که به IND معروف می باشد؛ اما در این مصاحبه چه سؤالاتی از فرد متقاضی پناهندگی پرسیده می شود.

 از مهم ترین موضوعات در این نوع مصاحبه بررسی درخواست پناهندگی فرد متقاضی در کشورهای اروپایی دیگر می باشد. در واقع در رابطه با درخواست های پناهندگی فرد متقاضی تحقیقیاتی صورت خواهد گرفت. این امر برای این منظور است که میزان پایبندی فرد به موافقت‌نامه‌های اتحادیه اروپا جهت پناهندگی در یک کشور مشخص شود. اگر خلاف این ثابت شود مسلماً درخواست پناهندگی وی با نتیجه منفی مواجه خواهد شد.

 همان طور که در ابتدای بحث عنوان کردیم برای درخواست پناهندگی افراد متقاضی باید شرایط و قوانین مختلفی را در نظر بگیرند. از نحوه درخواست گرفته تا مراحل بعدی که هر کدام پروسه خود را دارند و زمان مشخصی را در بر می گیرند. با توجه به این موضوع برخی از افراد متقاضی پناهندگی کشور هلند از روش عمومی استفاده می کنند. در واقع روش عمومی پناهندگی هلند با توجه به مدت زمان ارزیابی پرونده انتخاب می شود.

در این نوع پروسه هشت روز زمان نیاز خواهد بود که پرونده فرد درخواست دهنده پناهندگی کشور هلند مورد بررسی های لازم قرار گیرد. در این مدت زمان فرد متقاضی تمامی اتفاقاتی که در این مدت برایش رخ داده است را به صورت کامل توضیح خواهد داد. با توجه به سخنان فرد متقاضی ارزیابی های لازم برای درخواست او انجام خواهد شد. البته در برخی موارد نیاز به تمدید درخواست و ارزیابی آن خواهد بود که در ادامه در رابطه با آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

نتایج درخواست پناهندگی

همان طور که بیان کردیم در روز ششم نتیجه درخواست پناهندگی به فرد متقاضی اعلام خواهد شد. سه نوع نتیجه را باید برای این نوع درخواست در نظر گرفت.

  • نتیجه مثبت: درخواست فرد متقاضی برای پناهندگی مثبت بوده و فرد می تواند پس از پنج سال اقامت در این کشور برای درخواست اقامت و تابعیت دائم اقدام کند.
  • جواب منفی: اگر دلایل کافی از سوی فرد برای مهاجرت به هلند ارائه نشده باشد به عنوان مثال کشور مبدأ از امنیت کافی برخوردار باشد و یا خطری فرد را تهدید نکرده باشد درخواست او جهت پناهندگی این کشور با جواب منفی به وکیل او ارائه خواهد شد.
  • درخواست بررسی: اگر فرد اعتراضی به نتیجه درخواست پناهندگی داشته باشد با درخواست زمان بیشتر جهت بررسی های لازم می تواند خود را برای مصاحبه و ملاقات بعدی آماده نماید.

سایر نوشته های مهاجرت :

مهاجرت به سوئد از طریق تجاری

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد و دریافت اقامت دائم این کشور موجب می‌شود که شما به راحتی در خاک کشورهای عضو پیمان شینگن ورود و خروج داشته

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند