مهاجرت به ایسلند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به ایسلند

ایسلند کشوری است که در چند دهه اخیر بسیار مورد توجه مهاجران واقع شده است. مهاجرت به ایسلند از بسیاری از نقاط جهان صورت می گیرد که هر کدام به دلایل متفاوت می باشد. البته دولت ایسلند به دلیل ارز آوری و پیشرفت کشورش بسیار مشتاق مهاجرت افراد گوناگون به ایسلند می باشد. اغلب، مهاجرت در تمام فصول اتفاق می افتد ولی برخی از مهاجرت ها مختصص فصل به خصوصی می باشند.

کشور ایسلند

برای مهاجرت به هر کشوری لازم است اطلاعاتی درباره آن کشور بدست بیاوریم. در واقع اولین قدم قبل از انجام هر کاری در مهاجرت، شناخت کافی کشور مقصد می باشد. برای مهاجرت به ایسلند لازم است بدانیم که ایسلند شمالی ترین کشور اروپاست که در شمال اقیانوس اطلس قرار دارد. پایتخت آن ریکیاویک بزرگ ترین شهر ایسلند بوده و واحد پول این کشور کرونا می باشد. ایسلند دومین جزیره بزرگ اروپا می باشد. این کشور زادگاه اولیه وایکینگ ها بوده و نخستین کشتی آنان در این کشور قرار دارد. مهاجرت به ایسلند دلایل و روش های متفاوتی دارد.

مهاجرت به ایسلند

زبان بومی مردمان ایسلند ایسلندی است. پس برای مهاجرت به ایسلند دانش زبان ایسلندی لازم است اما اکثر مردم به زبان انگلیسی هم تسلط دارند پس اگر فردی به ایسلندی تسلط نداشته باشد با زبان انگلیسی می تواند با مردمان ایسلند ارتباط بر قرار نماید. و به این طریق زبان ایسلندی را تا حدی از بومیان یاد بگیرد.

قبل از رفتن باید با شرایط زندگی آنجا آشنا شد و سپس اقدام به رفتن نمود. جزیره اصلی ایسلند فلاتی است که 400 متر از سطح دریا فاصله دارد و فاقد هر گونه پوشش گیاهی می باشد. 12 درصد پهنه ایسلند پوشیده از یخ کوه است و یک دهم ایسلند پوشیده از بقایای فوران های آتشفشانی است نزدیک به 300 چاه بخار در ایسلند پراکنده شده است.

باید دانست که این کشور دارای آب و هوای سرد و قطبی است و البته تحت تأثیر جبهه های هوای معتدل و جریان های آب گرم گلف استریم در کرانه های جنوبی ایسلند قرار گرفته است. که کرانه های جنوبی سبب افزایش دما و جلوگیری از یخبندان های طولانی مدت می شود اغلب افراد با چند ماه زندگی با شرایط جویی کنار می آیند.

مهاجرت به ایسلند

انواع مهاجرت به ایسلند

اینکه فرد بتواند با استفاده از دعوتنامه ویزای ایسلند را دریافت نماید، مستلزم یک سری شرایط است. مثلاً در دعوتنامه خویشاوندی باید یکی از افراد درجه اول برای شما دعوتنامه ارسال نماید یا در دعوتنامه تحصیلی باید از سمت یکی از دانشگاه های معتبر ایسلند ارسال شده باشد.

دعوتنامه تجارت باید از سمت یک شرکت تجاری یا ارگانی معتبر برای فرد ارسال شود و از سمت سفارت تأیید شود تا ویزا صادر گردد. دعوتنامه کاری باید از سمت فردی که خود کسب و کاری مطمئن دارد ارسال گردد و همچنین میزان درآمد فرد مورد سنجش قرار می گیرد. جهت مهاجرت به ایسلند لازم است به یکی از روش هایی که در ادامه به آن اشاره می شود ویزای ایسلند را دریافت نمایید.

مهاجرت به ایسلند از طریق کاری

یکی از راه های مهاجرت، مهاجرت برای کار است. رونق اقتصادی از جمله مسائل مهمی است که کشور ایسلند به آن بسیار توجه می کند و افراد زیادی وجود دارند که برای دست یابی به اهدافشان تصمیم به کار و تجارت از طریق مهاجرت به ایسلند می گیرند.

در مورد کار در ایسلند تنها با دریافت دعوتنامه کاری از سمت فردی که صلاحیت شما را تأیید کند و به خصوص تابع ایسلند باشد کافی است و شما می توانید به راحتی به ایسلند مهاجرت کنید. توجه شود که در زمان وقت سفارت ایسلند باید دعوتنامه ای که از سوی کارفرمای ایسلندی دریافت کرده اید را همراه مدارک ارائه دهید.

مهاجرت به ایسلند از طریق کاری

مهاجرت به ایسلند از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت، ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور می باشد. البته تحصیل در دانشگاه های این کشور مستلزم دریافت دعوتنامه از سوی مراکز دانشگاهی آن است. برای تحصیل در دانشگاه ایسلند باید ویزای تحصیلی اخذ نمایید که با دریافت ویزای بلند مدت می توانید به تحصیل در ایسلند بپردازید. برای اخذ این مدل ویزا لازم است در زمان ارائه مدارک، مدارک تحصیلی خود را هم ارائه دهید.

مهاجرت به ایسلند از طریق خویشاوندی

افرادی هستند که خویشاوندی در ایسلند دارند و برای دید و بازدید خویشاوندان و دوستانشان به آنجا سفر می کنند باید برای دریافت سریع تر ویزا از طرف فرد ساکن در ایسلند دعوتنامه دریافت کنند که با ارائه آن دعوتنامه به وقت سفارت ایسلند سریع تر مراحل دریافت ویزا اتفاق می افتد. ارائه دعوتنامه به همراه مدارک بسیار حائر اهمیت است و البته شرایط فردی که آن دعوتنامه را هم ارسال نموده نیز کم اهمیت ندارد.

برخی از افراد برای مهاجرت به ایسلند ابتدا با استفاده از دعوتنامه ای از سمت یکی از دوستان یا خویشاوندان ویزا برای ورود به ایسلند را دریافت می کنند و سپس تلاش می کنند تا بتواند با استفاده از سایر ویزاها، اقامت طولانی مدت دریافت کنند. البته ویزایی که از طریق دعوتنامه خویشاوندان افراد دریافت می کنند بیشتر جهت همان دید و بازدید صورت می گیرد و کمتر نقش آن هم به صورت طولانی مدت را دارد.

مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت ازدواج می باشد. برای ازدواج با یک فرد ایسلندی باید آن فرد توانایی پرداخت هزینه های زندگی مشترک را داشته باشد و هر دو نفر تا حدودی بتوانند به زبان ایسلندی با هم ارتباط برقرا کنند. پس از ازدواج متقاضی باید با به همراه داشتن مدارک ازدواج به سفارت ایسلند مراجعه نماید و تقاضای خود را ارائه دهد و در صورت تأیید مدارک، ویزای ازدواج صادر می شود.

مراحل قانونی ازدواج در ایسلند

یکی از راه های مهاجرت به ایسلند ازدواج با یک ایسلندی است اما این راه خود شرایط خاصی دارد از جمله:

  • سن زوجین باید بالاتر از 18 سال باشد.
  • در ایسلند قانون تک همسری حاکم است پس فرد نباید در قید زوجیت شخص دیگری باشد.
  • همه مدارک باید به زبان انگلیسی دو هفته قبل از ازدواج ارائه شود البته به صورت ایمیل و 5 روز قبل از ازدواج اصل مدرک را ارائه دهند.

مهاجرت به ایسلند از طریق تجاری

گاهی افراد برای تجارت یا همکاری تجاری لازم است به کشور دیگری سفر کنند. فرد جهت بدست آوردن سریع تر ویزا برای  ورود به این کشور، از سمت فرد یا ارگانی خاص دعوتنامه ای که نشان دهنده ی تجارت فرد باشد دریافت می کند و به این صورت متقاضی با دریافت دعوتنامه و ارائه آن به سفارت وقت ایسلند، می تواند ویزای تجاری دریافت نماید که نسبت به دریافت ویزای معمولی زمان کم تری می برد.

دولت ایسلند بدلیل تجارت در کشورش منفعت و سودآوری اقتصادی زیادی دارد. اغلب خود مشتاق است که افرادی که مهاجرت به ایسلند را انتخاب می کنند متقاضی اینگونه ویزا باشند. و افرادی که خواهان ویزای تجاری می باشند در رأس افرادی قرار می گیرند که متقاضی ویزای ایسلند هستند.

مهاجرت به ایسلند از طریق تجاری

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری

افرادی که خواهان ویزای ایسلند از طریق سرمایه گذاری هستند، باید بدانند که ایسلند تا قرن 20 میلادی در شمار فقیرترین کشورهای جهان قرار دارد. اما در دهه 1990 با صنعتی شدن حرفه ماهیگیری به یکی از مرفه ترین کشورهای جهان تبدیل شد. برای بدست آوردن اقامت ایسلند از طریق سرمایه گذاری باید بدانید که اقتصاد در کشور ایسلند بر صنعت ماهیگیری، شیلات، کشاورزی، گردشگری و انرژی های تجدید پذیر بنا شده است.

افرادی که به دنبال راهی برای رفتن هستند اگر راه سرمایه گذاری را انتخاب می کنند باید بدانند که باید دارای سابقه تجارت موفق و کارآمد باشند تا از سوی این کشور جذب شوند. دلیل اصلی که ایسلند ویزای سرمایه گذاری صادر می کند این است که بتواند مشکلات شرکت های تأسیساتی را رفع نماید.

دشواری های مهاجرت به ایسلند

هر مهاجرتی مشکلات خاص خود را دارد در مهاجرت به ایسلند مشکلاتی نظیر زبان، شرایط آب و هوایی، داشتن شغل جهت رفع نیازهای زندگی، تفاوت فرهنگ و غیره وجود دارد و در کنار تمامی این مشکلات دریافت ویزا از این کشور مشکل دیگری است که اغلب افراد اگر خواهان دریافت سریع ویزا هستند باید از طریق دعوتنامه اقدام کنند. اصولاً با دعوتنامه هایی نظیر دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه کاری، دعوتنامه تحصیلی و دعوتنامه تجارتی می توانند به سرعت اقدام به اخذ ویزا نمایند.

مهاجرت مسئله ای است که در جامعه کنونی بسیار رواج دارد. مهاجرت به هر کشوری دلایل منحصر به فردی دارد. هر مهاجرتی که صورت می گیرد سبب انتقال فرهنگ دو کشور مبدأ و مقصد و همچنین آشنایی با زبان های گوناگون جهان می گردد. در اصل مهاجرت بخش عظیمی از پیشرفت و انتقال دانش در سرتاسر جهان است و البته باعث ارزآوری و رونق منطقه می گردد.

یکی از مسائل مهم در مهاجرت این است که کشور باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا افراد را ترغیب به مهاجرت نماید و همچنین باید افراد جامعه خود را به گونه ای راضی نگه دارد که از مهاجرت به کشورهای دیگر به خصوص کشورهای همسایه اجناب نماید.

پیشرفت ایسلند در جذب مهاجر به این خاطر بوده است که با استفاده از تورهای مسافرتی ارزان قیمتی که در اختیار افراد قرار می دهد، کشورش را به افراد معرفی می کند و زمینه های مختلف کسب درآمد را بازگو می نماید که همین امر سبب می شود تا فرد پس از بازگشت از اولین سفر به ایسلند به فکر مهاجرت به این کشور بیفتد.

سایر نوشته های مهاجرت :

مهاجرت به مالت

مهاجرت به مالت

در اين مطلب قصد داريم در مورد شرايط مهاجرت به مالت صحبت کنيم، ابتدا لازم مي بينيم در مورد مهاجرت و دلايل آن توضيحي بدهيم.

مطالعه »
دلایل مهاجرت

مهاجرت به ترکیه

اگر شما قصد مهاجرت به ترکیه را دارید باید با کلیهٔ قوانین مربوط به مهاجرت آشنا شوید و حداقل شرایط لازم برای مهاجرت را داشته

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند