مهاجرت به ایسلند

ایسلند کشوری است که در چند دهه اخیر بسیار مورد توجه مهاجران واقع شده است. مهاجرت به ایسلند از بسیاری از نقاط جهان صورت می گیرد که هر کدام به دلایل متفاوت می باشد. البته دولت ایسلند به دلیل ارز آوری و پیشرفت کشورش بسیار مشتاق مهاجرت افراد گوناگون به ایسلند می باشد. اغلب، مهاجرت در تمام فصول اتفاق می افتد ولی برخی از مهاجرت ها مختصص فصل به خصوصی می باشند.

مهاجرت به ایسلند

برای مهاجرت به هر کشوری لازم است اطلاعاتی درباره آن کشور بدست بیاوریم. در واقع اولین قدم قبل از انجام هر کاری در مهاجرت، شناخت کافی کشور مقصد می باشد. برای مهاجرت به ایسلند لازم است بدانیم که ایسلند شمالی ترین کشور در تور اروپا است که در شمال اقیانوس اطلس قرار دارد. پایتخت آن ریکیاویک بزرگ ترین شهر ایسلند بوده و واحد پول این کشور کرونا می باشد. ایسلند دومین جزیره بزرگ اروپا می باشد. این کشور زادگاه اولیه وایکینگ ها بوده و نخستین کشتی آنان در این کشور قرار دارد. مهاجرت به کشور ایسلند دلایل و روش های متفاوتی دارد.

زبان لازم جهت مهاجرت به کشور ایسلند

زبان بومی مردمان ایسلند ایسلندی است. پس برای مهاجرت به ایسلند دانش زبان ایسلندی لازم است اما اکثر مردم به زبان انگلیسی هم تسلط دارند پس اگر فردی به ایسلندی تسلط نداشته باشد با زبان انگلیسی می تواند با مردمان ایسلند ارتباط بر قرار نماید. و به این طریق زبان ایسلندی را تا حدی از بومیان یاد بگیرد.

مهاجرت به ایسلند

دلایل مهاجرت به ایسلند

1- افراد زیادی وجود دارند که به منظور تفریح و سرگرمی و تماشای نقاط مختلف ایسلند به آن سفر می کنند دریافت ویزای توریستی برای این افراد لازم است. این ویزا از شرایط مخصوصی برخوردار است و متقاضیان این نوع ویزا نسبت به سایر ویزاها بیشتر است.

2- مهاجرت به کشور ایسلند جهت ادامه تحصیل، به دلیل وجود دانشگاه های معتبر همواره افراد زیادی خواهان مهاجرت به  کشور ایسلند جهت تحصیل می باشد.

3- مهاجرت به کشور ایسلند جهت کسب و کار: افراد از کشورهای زیادی به دلیل اینکه ایسلند در صنعت ماهیگیری و شیلات بسیار قوی است به آن مهاجرت می کنند تا بتوانند در این کشور سرمایه بدست آورند.

4- مهاجرت به کشور ایسلند جهت تجارت: تجار زیادی ایسلند را بهترین مکان برای تجار می دانند و به همین خاطر مهاجرت به کشور ایسلند جهت تجارت مرسوم است.

5- مهاجرت به کشور ایسلند جهت درمان و پزشکی: ایسلند تا حدی پزشکان معتبر و به نامی دارد و بیماران زیادی برای درمان به ایسلند مهاجرت می کنند.

انواع دعوت نامه ها

اغلب افراد برای مهاجرت به ایسلند دعوتنامه هایی دریافت می کنند. انواع دعوت نامه ها عبارت است از:

1-دعوتنامه تجاری

2-دعوتنامه کاری

3-دعوتنامه خویشاوندی

4-دعوتنامه تحصیلی

4- دعوتنامه نمایشگاهی

هر یک از دعوتنامه ها منجر به اخذ یک ویزا جهت مهاجرت به کشور ایسلند می شود که در ادامه توضیح داده می شود.

شرایط دریافت دعوتنامه

اینکه فرد بتواند با استفاده از دعوتنامه ویزای ایسلند را دریافت نماید، مستلزم یک سری شرایط است. مثلاً در دعوتنامه خویشاوندی باید یکی از افراد درجه اول برای شما دعوتنامه ارسال نماید یا در دعوتنامه تحصیلی باید از سمت یکی از دانشگاه های معتبر ایسلند ارسال شده باشد. دعوتنامه تجارت باید از سمت یک شرکت تجاری یا ارگانی معتبر برای فرد ارسال شود و از سمت سفارت تأیید شود تا ویزا صادر گردد. دعوتنامه کاری باید از سمت فردی که خود کسب و کاری مطمئن دارد ارسال گردد و همچنین میزان درآمد فرد مورد سنجش قرار می گیرد.  جهت مهاجرت به ایسلند لازم است به یکی از روش هایی که در ادامه به آن اشاره می شود ویزای ایسلند را دریافت نمایید.

شرایط اخذ ویزای ایسلند جهت مهاجرت به ایسلند

در برخی شرایط اخذ ویزای ایسلند راحت تر انجام می شود. یکی از آن موارد دریافت دعوتنامه رسمی از آن کشور است. مانند دعوتنامه کاری جهت کار در ایسلند که توسط فرد ایسلندی ارسال می شود، دعوتنامه تحصیلی که جهت تحصیل فرد در یکی از مراکز علمی از سمت آن مرکز ارسال می گردد، دعوتنامه از سمت خویشاوندان که جهت دید و بازدید می باشد، دعوتنامه تجاری که توسط شرکت یا ارگانی صادر می شود. یکی دیگر از انواع دعوتنامه ها، دعوتنامه پزشکی می باشد که اغلب، پزشک معالج برای بیمار ارسال می نماید تا بیمار بتواند سریع تر و راحت تر ویزا را دریافت کند و برای درمان وارد ایسلند شود. اگر فرد یکی از این موارد را داشته باشد به سرعت می تواند ویزای ایسلند را اخذ نماید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای ایسلند

برای مهاجرت به ایسلند باید ابتدا ویزای آن را اخذ نماییم که مدت اعتبار ویزا طبق تاریخ پرواز می باشد و مدارک خود را می طلبد. ایسلند جزء کشورهای محدوده ی حوزه شینگن می باشد. برای دریافت ویزا فرد پس از تکمیل فرم آنلاین باید اقدام به تعیین وقت سفارت خانه کشور ایسلند نماید. پس از اخذ وقت باید در زمان تعیین شده به همراه مدارک به سفارتخانه مراجعه نمایید.

دقت شود اگر در زمان موعد مدارک را به همراه نداشته باشید سبب عقب افتادن مراحل دریافت ویزا می شود.مدارک لازم برای ارائه در وقت سفارت ایسلند عبارتند از:

1-اصل پاسپورت فرد با حداقل 3 ماه بیشتر از زمان ویزای درخواستی

2- فرم درخواست ویزای شینگن

3- کارت ملی و شناسنامه

4- دو قطعه عکس رنگی 6 در 4 (دقت شود پس زمینه سفید باشد)

5- در شرایطی که قبلاً ویزای شینگن را دارند کپی از آن و مهرهای ورود و خروج را به همراه داشته باشید.

6- نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر هر حساب بانک

7-گواهی اشتغال به کار

8- بیمه مسافرتی

9- رزرو هتل و بلیط هواپیما

مدارک لازم برای اخذ ویزای ایسلند

ویزای کاری ایسلند

یکی از راه های مهاجرت به ایسلند، مهاجرت برای کار است. رونق اقتصادی از جمله مسائل مهمی است که کشور ایسلند به آن بسیار توجه می کند و افراد زیادی وجود دارند که برای دست یابی به اهدافشان تصمیم به کار و تجارت از طریق مهاجرت به ایسلند می گیرند.

در مورد کار در ایسلند تنها با دریافت دعوتنامه کاری از سمت فردی که صلاحیت شما را تأیید کند و به خصوص تابع ایسلند باشد کافی است و شما می توانید به راحتی به ایسلند مهاجرت کنید. توجه شود که در زمان وقت سفارت ایسلند باید دعوتنامه ای که از سوی کارفرمای ایسلندی دریافت کرده اید را همراه مدارک ارائه دهید.

ویزای تحصیلی ایسلند

یکی از روش های مهاجرت به ایسلند، ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور می باشد. البته تحصیل در دانشگاه های این کشور مستلزم دریافت دعوتنامه از سوی مراکز دانشگاهی آن است. برای تحصیل در دانشگاه ایسلند باید ویزای تحصیلی اخذ نمایید که با دریافت ویزای بلند مدت می توانید به تحصیل در ایسلند بپردازید. برای اخذ این مدل ویزا لازم است در زمان ارائه مدارک، مدارک تحصیلی خود را هم ارائه دهید.

ویزای نمایشگاهی ایسلند

اگر قصد سفر به ایسلند با هدف شرکت در نمایشگاهی را دارید بهترین راه برای اخذ سریع ویزا، داشتن دعوتنامه رسمی از طرف شرکت برگزارکننده نمایشگاه می باشد. هر چند مدت اعتبار این نوع ویزا محدود بوده اما جهت سفر صرفاً برای نمایشگاه بسیار مناسب می باشد.

ویزای خویشاوندی ایسلند

افرادی هستند که خویشاوندی در ایسلند دارند و برای دید و بازدید خویشاوندان و دوستانشان به آنجا سفر می کنند باید برای دریافت سریع تر ویزا از طرف فرد ساکن در ایسلند دعوتنامه دریافت کنند که با ارائه آن دعوتنامه به وقت سفارت ایسلند سریع تر مراحل دریافت ویزا اتفاق می افتد. ارائه دعوتنامه به همراه مدارک بسیار حائر اهمیت است و البته شرایط فردی که آن دعوتنامه را هم ارسال نموده نیز کم اهمیت ندارد.

برخی از افراد برای مهاجرت به ایسلند ابتدا با استفاده از دعوتنامه ای از سمت یکی از دوستان یا خویشاوندان ویزا برای ورود به ایسلند را دریافت می کنند و سپس تلاش می کنند تا بتواند با استفاده از سایر ویزاها، اقامت طولانی مدت دریافت کنند. البته ویزایی که از طریق دعوتنامه خویشاوندان افراد دریافت می کنند بیشتر جهت همان دید و بازدید صورت می گیرد و کمتر نقش مهاجرت به کشور ایسلند آن هم به صورت طولانی مدت را دارد.

ویزای تجاری ایسلند

گاهی افراد برای تجارت یا همکاری تجاری لازم است به کشور دیگری سفر کنند. فرد جهت بدست آوردن سریع تر ویزا برای  ورود به این کشور، از سمت فرد یا ارگانی خاص دعوتنامه ای که نشان دهنده ی تجارت فرد باشد دریافت می کند و به این صورت متقاضی با دریافت دعوتنامه و ارائه آن به سفارت وقت ایسلند، می تواند ویزای تجاری دریافت نماید که نسبت به دریافت ویزای معمولی زمان کم تری می برد.

دولت ایسلند بدلیل تجارت در کشورش منفعت و سودآوری اقتصادی زیادی دارد. اغلب خود مشتاق است که افرادی که مهاجرت به ایسلند را انتخاب می کنند متقاضی اینگونه ویزا باشند. و افرادی که خواهان ویزای تجاری می باشند در رأس افرادی قرار می گیرند که متقاضی ویزای ایسلند هستند.

ویزای سرمایه گذاری ایسلند

افرادی که خواهان ویزای ایسلند از طریق سرمایه گذاری هستند، باید بدانند که ایسلند تا قرن 20 میلادی در شمار فقیرترین کشورهای جهان قرار دارد. اما در دهه 1990 با صنعتی شدن حرفه ماهیگیری به یکی از مرفه ترین کشورهای جهان تبدیل شد. برای بدست آوردن اقامت ایسلند از طریق سرمایه گذاری باید بدانید که اقتصاد در کشور ایسلند بر صنعت ماهیگیری، شیلات، کشاورزی، گردشگری و انرژی های تجدید پذیر بنا شده است.

افرادی که به دنبال راهی برای مهاجرت به ایسلند هستند اگر راه سرمایه گذاری را انتخاب می کنند باید بدانند که باید دارای سابقه تجارت موفق و کارآمد باشند تا از سوی این کشور جذب شوند. دلیل اصلی که ایسلند ویزای سرمایه گذاری صادر می کند این است که بتواند مشکلات شرکت های تأسیساتی را رفع نماید.

ویزای ازدواج ایسلند

یکی از روش های مهاجرت به ایسلند ازدواج می باشد. برای ازدواج با یک فرد ایسلندی باید آن فرد توانایی پرداخت هزینه های زندگی مشترک را داشته باشد و هر دو نفر تا حدودی بتوانند به زبان ایسلندی با هم ارتباط برقرا کنند. پس از ازدواج متقاضی باید با به همراه داشتن مدارک ازدواج به سفارت ایسلند مراجعه نماید و تقاضای خود را ارائه دهد و در صورت تأیید مدارک، ویزای ازدواج صادر می شود. یکی از راه های مهاجرت به کشور ایسلند ازدواج با یک ایسلندی است اما این راه خود شرایط خاصی دارد از جمله:

1-سن زوجین باید بالاتر از 18 سال باشد.

2- در ایسلند قانون تک همسری حاکم است پس فرد نباید در قید زوجیت شخص دیگری باشد.

3- همه مدارک باید به زبان انگلیسی دو هفته قبل از ازدواج ارائه شود البته به صورت ایمیل و 5 روز قبل از ازدواج اصل مدرک را ارائه دهند.

ویزای ازدواج ایسلند

شرایط زندگی در ایسلند

قبل از مهاجرت به ایسلند باید با شرایط زندگی آنجا آشنا شد و سپس اقدام به مهاجرت نمود. جزیره اصلی ایسلند فلاتی است که 400 متر از سطح دریا فاصله دارد و فاقد هر گونه پوشش گیاهی می باشد. 12 درصد پهنه ایسلند پوشیده از یخ کوه است و یک دهم ایسلند پوشیده از بقایای فوران های آتشفشانی است نزدیک به 300 چاه بخار در ایسلند پراکنده شده است در مهاجرت به کشور ایسلند باید دانست که این کشور دارای آب و هوای سرد و قطبی است و البته تحت تأثیر جبهه های هوای معتدل و جریان های آب گرم گلف استریم در کرانه های جنوبی ایسلند قرار گرفته است. که کرانه های جنوبی سبب افزایش دما و جلوگیری از یخبندان های طولانی مدت می شود اغلب افراد با چند ماه زندگی با شرایط جویی کنار می آیند. برای مهاجرت به کشور ایسلند باید یک سری مسائل در نظر گرفته شود که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

بررسی ابعاد تصمیم

برای مهاجرت به ایسلند باید در نظر گرفته شود که گرفتن اقامت دائم و زندگی در آن با سفر چند روزه و گذراندن تعطیلات و لذت بردن از مناظر طبیعی متفاوت می باشد. پس لازم است قبل از هر کاری به درستی نسبت به این قضیه تفکر نمود و بعد تصمیم نهایی گرفته شود. در تصمیم گیری در خصوص مهاجرت به کشور  ایسلند مسئله تفاوت فرهنگ و زبان بسیار حائز اهمیت می باشد.

شرایط مالی

برای مهاجرت به ایسلند یا هر کشوری باید در نظر داشت به محض وارد شدن به این کشور فرد باید بتواند از پس مسائلی مانند بیمه، مالیات و حساب های مالی بر آید.

بهداشت و درمان

از مهم ترین مسائل قبل از مهاجرت به ایسلند بررسی سیستم بهداشتی این کشور است. در این مسئله باید بسیار دقت نمود در حدی که ساعات کاری پزشکان و پرستاران و مراکز بهداشتی را بدانید و مهم تر از آن بررسی هزینه های درمان است.

اقامت و دریافت ویزا

مهم ترین مسئله در مهاجرت به ایسلند دریافت ویزا و اقامت می باشد که با توجه به شرایط هر فرد باید درخواست ویزای مناسب را بدهید. که اگر قصد اقامت دائم را دارید ویزایی مانند ویزای توریستی مناسب نمی باشد چرا که تمدید کردن آن بسیار سخت است. باید با توجه به میزان زمانی که می خواهید در ایسلند باشید اقدام به اخذ ویزا نمایید.

ارتباط با مردمان بومی

بعد از مهاجرت به ایسلند برقراری ارتباط با مردمان عادی مهم است. برای آشنایی با بومیان این کشور، شرکت در جشن ها و مراسم های گوناگون مناسب است البته اگر زبان ایسلند را فرا گرفته باشید برقراری ارتباط با بومیان راحت تر خواهد بود. برای برقراری ارتباط با افراد باید تا حدی با فرهنگ مردمان منطقه آشنایی داشته باشید.

 خرید خانه و ماشین

پس از ورود به ایسلند بهتر است در خرید خانه و ماشین دست نگه دارید تا با گذشت زمان و شناخت افراد و پیدا کردن فردی آشنا، روش های خرید خانه و ماشین جویا را شویم. این کار سبب می شود که به محض مهاجرت به ایسلند سرمایه شما در زمینه ماشین و خانه صرف نشود. چرا که داشتن مسکن به خصوص برای مهاجرت به کشور ایسلند بسیار حائز اهمیت است و اغلب افرادی که در دو سال ابتدایی مهاجرتشان مسکن را تهیه نمودند افراد موفق تری هستند.

دشواری های مهاجرت به ایسلند

دشواری های مهاجرت به کشور ایسلند

هر مهاجرتی مشکلات خاص خود را دارد در مهاجرت به ایسلند مشکلاتی نظیر زبان، شرایط آب و هوایی، داشتن شغل جهت رفع نیازهای زندگی، تفاوت فرهنگ و غیره وجود دارد و در کنار تمامی این مشکلات دریافت ویزا از این کشور مشکل دیگری است که اغلب افراد اگر خواهان دریافت سریع ویزا هستند باید از طریق دعوتنامه اقدام کنند. اصولاً با دعوتنامه هایی نظیر دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه کاری، دعوتنامه تحصیلی و دعوتنامه تجارتی می توانند به سرعت اقدام به اخذ ویزا و مهاجرت به  کشور ایسلند نمایند.

مهاجرت مسئله ای است که در جامعه کنونی بسیار رواج دارد. مهاجرت به هر کشوری دلایل منحصر به فردی دارد. هر مهاجرتی که صورت می گیرد سبب انتقال فرهنگ دو کشور مبدأ و مقصد و همچنین آشنایی با زبان های گوناگون جهان می گردد. در اصل مهاجرت بخش عظیمی از پیشرفت و انتقال دانش در سرتاسر جهان است و البته باعث ارزآوری و رونق منطقه می گردد.

یکی از مسائل مهم در مهاجرت این است که کشور باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا افراد را ترغیب به مهاجرت نماید و همچنین باید افراد جامعه خود را به گونه ای راضی نگه دارد که از مهاجرت به کشورهای دیگر به خصوص کشورهای همسایه اجناب نماید.

پیشرفت ایسلند در جذب مهاجر به این خاطر بوده است که با استفاده از تورهای مسافرتی ارزان قیمتی که در اختیار افراد قرار می دهد، کشورش را به افراد معرفی می کند و زمینه های مختلف کسب درآمد را بازگو می نماید که همین امر سبب می شود تا فرد پس از بازگشت از اولین سفر به ایسلند به فکر مهاجرت به این کشور بیفتد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.