مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

برای مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی فرد متقاضی باید به صورت کاملاً قانونی اقدام نماید. مدارک مشخصی پس از درخواست این نوع مهاجرت باید تهیه و ارائه شوند. در صورت رد درخواست پناهندگی فرد باید انگلستان را ترک کند و در صورت پذیرش مورد حمایت این کشور قرار می گیرد.

مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

سؤالات مختلفی در زمینه مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی ممکن است در ذهن افراد خطور کند که در این بخش به بیان چند مورد مهم خواهیم پرداخت. مفاد و موضوعات مربوط به کنوانسیون ژنو چیست؟ برای قبولی درخواست پناهندگی در انگلستان چه شرایطی لازم است و این شرایط چه مواردی را دربرمی گیرد؟ امکان ازدواج، ادامه تحصیل و همچنین کار و تجارت برای فرد پناه‌جوی انگلستان فراهم خواهد شد؟ اگر فرد با رد درخواست پناهندگی در انگلستان مواجه شود به کدام سازمان و مرکزی می تواند اعتراض کند؟

حقوقی که برای فرد پناه‌جو در نظر خواهند گرفت چه مفادی را دربرمی گیرد؟ نحوه و چگونگی زندگی و مشیت افراد در کمپ های انگلستان پس از پناهندگی به چه صورت خواهد بود؟ اگر به صورت غیر قانونی به کشور انگلستان ورود و خروج نمایید با چه نوع مجازاتی مواجه خواهید شد؟ از مشاوره حقوقی برای مهاجرت به انگلیس با روش پناهندگی چطور می توان برخوردار شد؟ این سؤالاتی بود که افراد متقاضی مهاجرت به انگلیس با پناهندگی با آن مواجه خواهند شد. در ادامه به پاسخ این سؤالات خواهیم پرداخت.

مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

دلیل مهاجرت به انگلیس با روش پناهندگی

افراد دلایل مختلفی را می توانند برای مهاجرت خود به انگلستان در نظر بگیرند. برخی ترجیح می دهند که ادامه تحصیل در مقاطع بالا را با مهاجرت به انگلستان به انجام برسانند. برخی نیز با بهانه کسب و کار بهتر به این کشور غربی مهاجرت می کنند، اما گزینه پناهندگی را می توان جزء موارد آخر مربوط به مهاجرت به انگلستان به شمار آورد.

 مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی با توجه به دلایل مختلفی انجام می گیرد. سختی های پیش رو، جنگ و ناامنی و چندین مورد دیگر باعث می شود که افراد ترجیح دهند که پناهنده یک کشور دیگر شوند و ادامه زندگی خود را در کشور انگلستان تجربه کنند. به هر دلیلی که این نوع مهاجرت انجام گیرد افراد ملزم رعایت چند نکته مهم و البته قوانین خاص خواهند بود که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

راه های مهاجرت به انگلیس با پناهندگی

روش های مختلفی برای مهاجرت به انگلستان پیش روی شماست. مهاجرت از طریق اشتغال و یا ادامه تحصیل، مهاجرت از طریق کار آفرینی و یا مهاجرت با پناهندگی. هر کدام از این روش ها از قوانین مربوط به خود برخوردارند، اما بحث امروز ما در رابطه با مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی است. این نوع مهاجرت یک بحث کامل و تخصصی است و مشکلات مختلفی را در بر دارد.

 ما در این مقاله قصد داریم به زبانی ساده در رابطه با این نوع مهاجرت به انگلستان با شما عزیزان به بحث و گفتگو بنشینیم و توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات تخصصی با جزئیات بیشتر با کارشناسان سایت مذکور در ارتباط باشید. مهاجرت به انگلیس با روش پناهندگی با توجه به شرایط و قوانین مشخصی در سازمان ملل متحد به تصویب رسیده است که در بخش های بعدی به آن ها خواهیم پرداخت. پس توصیه می کنیم تا انتها همراه ما باشید.

مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی با حقوق اولیه فرد پناه‌جو

یکی از سؤالاتی که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم حقوق پناه‌جو و فردی است که مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی را انتخاب کرده است. طبق قوانین وضع شده در شورای ملل متحد فردی که به هر دلیلی تصمیم به ترک کشور خود را می کند و درخواست پناهندگی کشور انگلستان را می نماید تا قبولی این درخواست از حقوق مشخصی در این کشور برخوردار خواهد بود.

فرد متقاضی به همراه خانواده باید از مکان مناسبی برای استقرار در این کشور برخوردار باشند، حقوق ماهیانه مناسبی دریافت کنند و همچنین امکان تردد برای آن ها فراهم شود البته در کنار این موارد باید خدمات پزشکی برای آن ها در نظر گرفته شود. این موارد تنها برای راحتی تردد آن ها در نظر گرفته می شود و به عنوان حقوق اولیه فرد پناه‌جو محسوب خواهند شد تا جواب نهایی درخواست پناهندگی فرد برای مهاجرت به انگلیس تعیین شود.

مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی به صورت قانونی

افراد بسیاری با تصور این که زندگی بهتری در کشور انگلستان برای آن ها فراهم خواهد شد قصد مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی را می کنند. با توجه به این که شاید مشکلاتی در کشور مبدأ باعث این تصمیم مهم شود ولی افراد نباید با این فرضیه کشور خود را برای پناهندگی در یک کشور کاملاً غریب ترک کنند. البته در برخی موارد تنها راه پیش روی افراد مهاجرت به انگلیس با روش پناهندگی است.

با توجه به این موضوع افراد متقاضی باید به صورت کاملاً قانونی با تور اروپا مراحل مختلف این پناهندگی را طی کنند. به بیراهه رفتن و استفاده از روش های غیر قانونی عواقب سختی را برای فرد متقاضی در بر خواهد داشت. غیر قانونی وارد شدن به انگلستان برای پناهندگی این کشور به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی به صورت قانونی

مدارک لازم جهت مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

جهت مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی فرد متقاضی باید مدارک مشخصی را آماده و تحویل دهد که در این بخش به بیان آن ها خواهیم پرداخت. برای پناهنده شدن در کشور انگلستان از طریق مهاجرت فرد باید فرم مربوط به این درخواست را دریافت نموده و آن را کامل و صحیح تکمیل نماید. پس از تکمیل فرم مربوطه باید آن را ارائه دهد.

 برای مهاجرت به کشور انگلیس از طریق پناهندگی فرد باید دلایل و خطراتی که در کشورش او را تهدید می کند را کاملاً بیان کند. مدارکی که جهت شناسایی هویت فرد متقاضی پناهندگی است نیز از جمله مدارک برای درخواست پناهندگی به کشور انگلستان می باشد. تمامی مدارک اعلام شده باید کامل و صحیح و بدون هیچ گونه فریبی آماده شوند و فرد این مدارک را به مراکز و سازمان مربوطه تحویل دهد.

مراکز دریافت مدارک جهت مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

مدارک مشخصی برای مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی وجود دارد که در بخش قبلی سعی کردیم به صورت کلی و خلاصه وار آن ها را برای شما بازگو نماییم؛ اما فرد متقاضی مهاجرت به انگلیس با روش پناهندگی می بایست پس از تکمیل مدارک آن را به مراکز مشخصی تقدیم کند.

 در این بخش به سه مورد از این مراکز برای ارائه مدارک پناهندگی خواهیم پرداخت. مرزهای ورودی به کشور انگلستان می توانند بنادر، فرودگاه، کلانتری و پاسگاه های مختلفی باشند که فرد می تواند مدارک خود را به این مراکز تحویل دهد. ادارات مختلف مرزبانی کشور انگلستان گزینه دوم شناخته می شود. گزینه سوم ارسال مدارک از طریق پست می باشد. با توجه به شرایط خود می توانید هر کدام از این روش ها را انتخاب کنید.

ارائه مدارک و مصاحبه جهت مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

اگر فرد متقاضی به صورت قانونی تمامی مراحل مربوط به مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی را طی کرده باشد زمانی برای مصاحبه او تعیین می شود. در روز تعیین شده فرد باید مدارک مشخصی که در بخش های قبلی به آن ها اشاره کردیم را جهت درخواست پناهندگی به مرزبانی وزارت انگلیس ارائه دهد؛ اما در زمان مصاحبه از فرد متقاضی پناهندگی چندین سؤال پرسیده خواهد شد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

در چه روز و تاریخی فرد متقاضی از مرز انگلستان جهت ورود به این کشور عبور کرده است. دلایل محکم برای پناهنده شدن در کشور انگلستان چیست و چه خطراتی در کشور مبدأ باعث شده است که فرد مهاجرت به انگلیس با روش پناهندگی را انتخاب کند؛ و سؤال آخر مدارکی که باعث درخواست پناهندگی فرد متقاضی شده است.

همان‌طور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم در روز مشخصی که از سوی مرزبانی وزارت انگلیس تعیین خواهد شد فرد باید به سؤالاتی که از او پرسیده می شود پاسخگو باشد؛ اما از مهم ترین موضوعات در رابطه با این سؤالات پاسخ های شفاف و درست می باشد. برای پذیرش درخواست مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی فرد باید کاملاً به سؤالات گوش فرا دهد و صادقانه آن ها را پاسخگو باشد.

 تطابق بین پاسخ ها و اطلاعات درج شده در فرم درخواست پناهندگی به میزان بالایی می تواند شانس پذیرش پناهندگی را افزایش دهد. عدم راستگویی و یا مشاهده هر گونه تناقض درخواست، پناهندگی را با مشکلاتی از جمله رد شدن آن مواجه خواهد کرد. پس از پرسش و پاسخ صورت جلسه ای آماده و به فرد متقاضی ارائه داده خواهد شد. معرفی افسر پرونده در مراحل بعدی انجام خواهد گرفت.

ارائه مدارک و مصاحبه جهت مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

امکان تردد پس از درخواست مهاجرت به انگلیس با پناهندگی

پس از طی کردن مراحلی همچون تکمیل فرم درخواست مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی و همچنین تکمیل مدارک و ارائه آن ها به مرزبانی وزارت انگلستان فرد وارد مرحله مصاحبه می شود. همان طور که در بخش قبلی نیز عنوان کردیم در این مرحله فرد باید پاسخ های شفافی جهت قبولی درخواست خود جهت پناهندگی ارائه دهد.

 پس از مصاحبه به فرد متقاضی کارت هویت پس از عکس برداری و انگشت نگاری به منظور تایید ثبت درخواست ارائه خواهد شد. با استفاده از این کارت تردد فرد متقاضی در انگلستان راحتر خواهد بود هرچند فرد پناه‌جو باید هر چند وقت یک بار خود را به پلیس مهاجران معرفی کند و از خدمات و امکاناتی که به او اختصاص داده خواهد شد مطلع شود.

عدم درخواست قانونی برای مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی باید از طریق قانونی طی شود تا فرد متقاضی بتواند بدون هیچ گونه دردسری وارد کشور انگلستان شود. اخیراً بسیاری از افراد بدون توجه به این موضوع به صورت کاملاً غیر قانونی و البته قاچاق وارد کشور انگلستان می شوند و سرنوشت آن ها پس از دستگیر شدنشان اقامت در کمپ های مربوط به پناهندگان انگلستان می باشد. پس از این مرحله فرد برای درخواست پناهندگی و مصاحبه و البته حضور در دادگاه باید مراحل مختلفی را طی کند.

 با توجه به این که درخواست برای پناهندگی در کشور انگلستان بسیار بالاست افرادی که به صورت قاچاق اقدام به مهاجرت به انگلستان کرده اند باید مدت زمان طولانی را در صف انتظار برای رسیدن به درخواستشان منتظر بمانند. ممکن است روزها و یا ماه ها زمان ببرد تا زمان رسیدگی به فرد فرا برسد.

شرایط قبولی یا رد درخواست مهاجرت

اعتراض به رد درخواست مهاجرت به انگلیس با روش پناهندگی

از مهم ترین موضوعاتی که فرد متقاضی مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی با آن مواجه خواهد شد رد درخواست پناهندگی از سوی دادگاه های این کشور می باشد. دلایل مختلفی برای رد این درخواست وجود دارد که از محکم ترین آن عدم داشتن دلایل محکم و کافی برای پناهنده شدن در کشور انگلستان می باشد. فرد می تواند اعتراض خود را به صورت کتبی به مراجع بالاتر ارجاع دهد. البته توصیه می شود برای پیشبرد کارها به استخدام وکیل با تجربه نیز اقدام نماید.

 با این اوصاف شانس برنده شدن فرد متقاضی پناهندگی در کشور انگلستان بسیار پایین است. فرد پس از رد درخواست مهاجرت به انگلیس با روش پناهندگی باید محترمانه انگلستان را ترک کند؛ اما همچنان مشاهده می شود که افراد بسیاری حتی با رد درخواست پناهندگی در این کشور با سختی های بسیاری در حال زندگی کردن می باشند چرا که انگلستان با زور این افراد را از کشور خارج نمی کند ولی در مقابل هیچ حمایتی از آن ها صورت نخواهد گرفت.

قبول درخواست مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

اما اگر درخواست فرد متقاضی جهت مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی مورد قبول دادگاه های این کشور قرار گرفت فرد می تواند به دریافت تابعیت این کشور از طریق پناهندگی اقدام کند. نکته مهم اینجاست که با پذیرش درخواست فرد متقاضی برای اقامت دائم در این کشور تمامی حقوق شهروندی برای او لحاظ خواهد شد.

دولت تمام حمایت های ممکن را از فرد پناه‌جو خواهد کرد و فرد به راحتی می تواند در این کشور اقامت دائم داشته باشد. نکته مهم اینجاست که افراد نباید به هر دلیلی به صورت غیر قانونی مهاجرت به انگلیس با روش پناهندگی را انتخاب کنند چرا که قوانین این کشور با اصول مشخصی پیش می رود و امکان شکست درخواست این افراد بسیار بالا خواهد بود و تنها مشکلات بسیاری برای آن ایجاد خواهد شد.

حقوق فرد پناه‌جو پس از قبولی درخواست مهاجرت به انگلیس با روش پناهندگی

حقوق فرد پناه‌جو پس از قبولی درخواست مهاجرت به انگلیس با روش پناهندگی

پس از قبولی درخواست مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی برای فرد متقاضی حقوق مشخصی از سوی کشور انگلستان تعیین می شود که امکان زندگی و سکونت در این کشور را برای فرد راحت و هموارتر می کند. این حقوق عبارتند از:

 • امکان دریافت تابعیت انگلستان پس از سپری کردن پنج سال اقامت در این کشور
 • امکان کار و تجارت با حمایت های دولت
 • ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی
 • امکان ازدواج در این کشور
 • برخورداری از تمامی حقوق شهروندان انگلستانی

خلاصه ای از مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

 • مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی یکی از روش هایی است که امروزه افراد برای تابعیت دائم این کشور به آن اقدام می کنند.
 • برای مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی افراد باید به صورت قانونی اقدام نمایند.
 • تکمیل فرم درخواست پناهندگی و همچنین ارائه دلایل ترک کشور مبدأ از مدارک مورد نیز این درخواست می باشد.
 • کلانتری و پاسگاه های مرزی انگلستان آماده دریافت مدارک مورد نیاز خواهند بود.
 • ورود غیر قانونی به انگلستان مراحل اخذ پناهندگی را طولانی تر خواهد کرد.
 • رد درخواست پناهندگی به دلایل غیر منطقی بودن مهاجرت انجام می شود.
 • با پذیرش درخواست پناهندگی فرد از تمامی حقوق شهروندان انگلیسی برخوردار می گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.