مهاجرت به دبی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

اگر قصد مهاجرت به دبی را دارید، باید راه های مهاجرت به دبی را بشناسید. مهاجرت از زمان های گذشته یک پدیده ای اجتماعی بوده وانسان راهای مختلفی برای مهاجرت در پیش داشته است .مهاجرت یعنی افرادی که  به اجبار یا اختیار خود جهت رفع نیازهایشان  اقدام به جا به جایی از مکانی به مکان دیگر کرده اند.

علت ها و دلایلی گوناگونی برای مهاجرت وجود دارد که هر کدام ریشه در منافع و مصالح اشخاص و جوامع دارد. مهاجرت به دبی این روزها به خاطر توسعه وپشرفت این کشور خواهان زیادی دارد. از شما دعوت می کنیم برای آشنایی با نحوه ی مهاجرت به دبی مطالب زیر را تا پایان دنبال کنید.

مهاجرت چیست

مهاجرت به معنی جا به جا شدن مردم از مکانی به مکان بهتر برای زیستن و در اصطلاح مدرن مهاجرت یعنی کوچ و حرکت افراد یک کشور و ملیت به کشور دیگر که در آنجا شهروند محسوب نمی شوند. معمولاً مهاجرت به اقامت های دراز مدت یا دائم اطلاق می شود. هر چند مهاجرت کارگران فصلی با مدت اقامت کم تر از یک سال نوعی دیگر از مهاجرت محسوب می شود.

دلایل مهاجرت به دبی

دلایل فراوانی برای مهاجرت وجود دارد. یکی از  ان ها عوامل دور کننده  است مانند جنگ، فقر، بیکاری، کمبود غذا و دارو، مسائل سیاسی، سوانح و بلا های طببیعی است.  یکی  دیگراز این عوامل  شرایط جذب کننده و مساعد مقصد مهاجرت است; مانند امکانات بهداشتی بیشتر، آموزش بهتر، درامد بالاتر ،مسکن بهتر و آزادی های سیاسی و مذهبی است.

جنگ نا امنی قحطی جست و جو برای امنیت و جایی برای زندگی قرن ها دلیل مهاجرت بوده اند;  دلایلی که هر دلیل دیگری را زیر سایه خود قرار می دهند و تنها عواملی بودند که افراد را مجبور به کوچ می کردند. این دلایل در عصر حاضر هم عمده ترین دلیل مهاجرت هستند.این چینن اتفاقی در خاور میانه رخ داد و این منطقه ثروتمند را به منطقه ای مهاجر پرست تبدیل کرد.

اما حالا سایه مهاجرتی بزرگ تر به نام تغیرات اقلیمی و سوانح طبیعی بر سر مناطق مختلف از زمین احساس می شود. در سال های اخیر مهاجرت انسان ها چه به صورت قانونی و چه به صورت غیر قانونی به صورت بسیار زیاد در دو منطقه از جهان گسترده  شده است. به عنوان مثال جنوب شرق آسیا و دیگری شمال آفریقا از این نوع هستند; که هدفشان کشور های پیشرفته اروپایی است. عوامل اصلی مهاجرت به کشور های پیشرفته اروپایی ، پایین بودن هزینه سفر، رونق کسب و کار سهولت در ارتباطات بوده که باعث سریع تر شدن روند مهاجرت به این کشورها شده است

دلایل مهاجرت به دبی

انواع راههای مهاجرت به دبی

عقاید جدید دربارهٔ مهاجرت منوط به توسعه و پیشرفت است. در همین راستا کشور های زیادی اقدام به جذب مهاجر می نمایند. بعضی با ایجاد شرایط تحصیلی، برخی با ایجاد شرایط عالی برای جذب نخبگان، و برخی با به وجود آوردن شرایط ویژه برای تعدادی از مشاغل که نیروی کار کمتری در آن خصوص دارند، جذب مهاجر می نمایند.

به این روش افراد بهتر و توانمند تر برای مهاجرت جذب می کنند  که این کار باعث پیشرفت و توسعه جامعه آن‌ها می گردد. اصول و قوانین مهاجرت با توجه به نظام حقوقی کشورها و منافع آن ها متفاوت است. در کل هر جامعه ای برای رفع نیاز هایی مثل افزایش جمعیت، افزایش نیروی انسانی، افزایش رتبه علمی یا اقتصادی و دلایل فرهنگی و سیاسی زیادی اقدام به جذب مهاجر می کند.

مهاجرت به دبی از طریق ازدواج

اگر کسی هستید که قصد مهاجرت به دبی از طریق ازدواج را دارید باید برای اثبات صحت و سقم رسمی بودن ازدواج پس از مراسم ،زن و شوهر باید یک نسخه امضا شده از ثبت ازدواج خود را به مراکز معتبر دادگاه دبی وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ارائه دهند . قوانین کشور دبی برای مهاجرت از طریق ازدواج به مردان مهاجر و متأهلی که از طریق ازدواج مهاجرت به دبی کرده اند و به طور قانونی در امارات متحده عربی کار و زندگی می ‌کنند اجازه می دهد همسران خود را نیز به این کشور بیاورند.

هر مرد مهاجر می تواند طبق قانون و مطابق الزامات و شرایط مورد نظر برای همسر خود در خواست ویزای اقامت برای مهاجرت به دبی کند. مردان مسلمانی که چند زن دارند تنها مجاز هستند برای یکی از آن ها درخواست ویزای اقامت کنند. مدت اعتبار ویزای اقامت برای مهاجران از طریق ازدواج به دبی معمولاً بین یک تا سه سال است و طبق قانون کشور دبی ویزای اقامت برای همسران به مدت سه سال معتبر است.

در صورت تقاضای اخذ ویزای اقامت حقوق مرد، نباید کمتر از سه هزار درهم امارات به علاوه مسکن باشد. اگر شوهر شاغل است و خودش هزینه زندگی همسرش را پرداخت می کند باید درخواست اقامت را امضا و ثبت کند. همچنین شوهر می تواند ویزای اقامت سفر برای همسرش بفرستد و او نیز می تواند بر اساس ویزا برای مهاجرت به دبی اقدام کرده و وارد کشور شود.

سپس شوهر برای اخذ ویزای اقامت از طرف همسر خود درخواست می دهد و باید ظرف مدت شصت روز این کار انجام گیرد در غیر این صورت برای هر روز تأخیر مبلغ بیست و پنج درهم جریمه خواهد شد. شوهر باید از سفارت یا کنسولگری کشور خود گواهی بگیرد که ثابت شود او تنها حامی مالی همسرش است و این گواهی باید از طرف وزارت امور خارجه تأیید شود. اگر کسی در کشور خودش ازدواج کرده باشد و همسرش بعد از او وارد کشور شده باشد .

باید سند ازدواج قانونی به منظور دریافت ویزای اقامت برای همسرش ارائه دهد. تمام اسناد شخصی که قصد مهاجرت به دبی از طریق ازدواج دارد باید توسط مقامات مسئول در کشور مبدأ تأیید شود. این اسناد همچنین باید توسط دادگاه اداره مهاجرت، سفارت امارات متحده عربی در کشور مبدأ و وزارت امور خارجه آن کشور تأیید شود.

ازدواج با یک تبعهٔ کشور دیگر یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت گرفتن برای مهاجرت به دبی است. شرط مهاجرت به دبی از طریق ازدواج طبق قانون این گونه است که حداقل یکی از طرفین باید تبعهٔ کشور دبی باشد. روند ازدواج در دبی بستگی به مذهب دارد .در ازدواج های اسلامی مراسم باید در دادگاه شریعت صورت گیرد.

داماد باید مسلمان باشد در موقع عقد اجازهٔ پدر عروس واجب است و اگر در قید حیات نباشد یکی از مردان بستگانش باید موافقت خود را با ازدواج اعلام کند. اگر مطلقه و یا همسر سابقش فوت شده باشد نیاز به مدارکی دیگر است در ازدواج مسیحیت فرقهٔ مذهبی عروس و داماد محل مراسم را تعیین می ‌کنند. چون بعضی فرقه ها تنها با هم فرقه خود ازدواج می ‌کنند. این مراسم ممکن است در کلیسا یا در صورت توافق مقام مسئول در مکان دیگری برگزار شود.

مهاجرت به دبی از طریق کار

دبی به عنوان بخشی از امارات متحدهٔ عربی دارای صنایع و پروژه های عظیم است که  فرصت خوبی برای تجار و صنعت گران و افراد جویای کار به وجود آورده است دبی به تعداد زیادی از کار کنان خارجی اجازهٔ ورود انحصاری و موقت به این کشور می دهد این افراد بعد از مهاجرت به دبی جزو شهروندان آن محسوب نمی شوند .

در دبی با کارگران خارجی رفتاری خوب در پیش می گیرند. به آن ها دست مزد کافی می دهند و در پایان دورهٔ اقامتشان به خاطر تلاش و سعیشان پاداش پرداخت می شود و از آن ها تقدیر و تشکر به عمل می آید. دولت دبی از مزایای ایجاد شغل های مناسب با چشم انداز های شغلی معقول برای شهروندان و افراد جوان و تحصیل کرده و خواهان مهاجرت به دبی آگاه است و به خوبی این کار را انجام می دهد. با توجه به سرمایه گذاری عمده در آموزش و رفاه اجتماعی به لحاظ کاریابی خودکفا است.

اقتصاد دبی همچنان در حال رشد است از این رو مهاجرت به دبی نقش بسزایی در توسعه و پیشرفت دبی ایفا می کنند. اگر برای کار قصد مهاجرت به دبی را دارید باید قبل از مهاجرت به دبی از آن جا پیشنهاد کار داشته باشید داشتن شرایط و تجربه کافی در مهاجرت به دبی برای استفاده از هر فرصت شغلی اهمیت زیادی دارد. همچنین قبل از مهاجرت به دبی به رابطه های آگاه محلی و انجام بررسی های کافی برای تحصیل و برای مهاجرت به دبی باید به مؤسسات اعزام دانشجو و یا دفاتر مهاجرت به دبی معتبر مراجعه کنید و برای اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش مهاجرت به دبی اقدام کنید.

 افراد جویای کار برای مهاجرت به دبی باید گذرنامه و ویزای کار با 3 ماه اعتبار از زمان ورود به این کشور داشته باشند .در صورت شاغل بودن در امارات متحده تمام امور مربوط به ویزای کار و مجوز توسط کار فرما انجام می شود. مهاجرین دبی شاغل نیز می توانند به صورت پاره وقت کار کنند. ساعت کار در دبی نه ساعت در روز است و هر کارمند مجاز به مرخصی سی روز در سال است که بیست و دو روز آن با حقوق است ولی مرخصی استعلاجی فاقد حقوق است.

دست مزد کارکنان با توجه به تخصص و حیطه کاریشان متفاوت است یکی از مزایایی که باعث تشویق و ترغیب کارکنان خارجی مهاجر دبی در این منطقه شده بر خورداری از دست مزد کامل و بدون مالیات است پروسهٔ حقوقی مهاجرت به دبی و اقامت از طریق کار در دبی بسیار حساس است چون ممکن است با قوانین و آداب شهروندی که قطعاً با کشور خود متفاوت است آگاه نباشید و یک اشتباه کوچک باعث اخراج شما از آنجا شود بنابراین اول باید از مشاوران با تجربه اطلاعات لازم و کافی کسب کنید.

مهاجرت به دبی از طریق کار

مهاجرت به دبی از طریق تحصیل

دبی یکی از بزرگ ترین و موفق ترین شهرهای امارات متحده عربی است که در زمینه آموزش و پرورش پیشرفت روز افزونی داشته است اصلی ترین اولویت در امر آموزش است. تعداد دانشگاه های معتبر بین المللی در دبی فراوان است. مهاجرت به دبی از طریق تحصیل از را های دیگر سریع تر و راحت تر است.

 دانشجویانی که در دبی تحصیل می کنند می توانند راحت به دانشگاه های کشور های آمریکا، انگلیس و کانادا انتقالی بگیرند و اقامت این کشور را به دست آورند. به همین خاطر متقاضی تحصیل برای مهاجرت دبی زیاد است زبان رسمی در دبی عربی است ولی در امور تجاری از زبان انگلیسی استفاده می کنند؛ بنابراین دانشجویانی که قصد تحصیل در دبی را دارند باید دارای مدرک زبان آیلتس را داشته باشند. آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می توانند با مراجعه به کالج های زبان در دبی  زبان خود را تقویت کنند، سپس وارد دانشگاه شوند.

تعدد زیاد دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی معتبر در دبی و همین طور داشتن رشته های مختلف به دانشجویان این فرصت را می دهد که رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند. اکثر دانشجویان دوره لیسانس قصد اخذ اقامت در کشور های کانادا، آمریکا و انگلیس را دارند زیرا با گذراندن دو یا سه سال می توانند به دانشگاه های معتبر این کشور در خواست ادامه تحصیل بدهند.

 دانشجویان دوره لیسانس در حین تحصیل می توانند ده ساعت در هفته کار کنند و مبلغی را به ازای هر ساعت کار کردن دریافت کنند که این مبلغ می تواند کمکی برای هزینه تحصیلی دانشجو باشد پیدا کردن کار دانشجویی در دبی با توجه به تسلط زبان انگلیسی ویژگی های شخصی فرد و تجربه کاری و …برای هر کسی متفاوت است.

دوره لیسانس در دبی چهار سال است تحصیل در مقطع فوق لیسانس دو سال است و در این مقطع تحصیل به دو زبان عربی و انگلیسی ارائه می گردد این دانشجویان پس از فارغ التحصیلی چنانچه تمایل به ادامه تحصیل نداشته باشند دولت یک سال به آن ها فرصت می دهد که دنبال کار بگردند و شاغل شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند.

دانشجویان مقطع دکترا می توانند یا در دانشگاه های خود دبی ادامه تحصیل بدهند یا به دانشگاه هایی که از طرف کشور های خارجی در دبی شعبه زده اند جذب شوند. مقطع دکترا در دبی با کیفیت بسیار بالاتر و در سطح بین المللی ارائه می شود که شامل رشته های متفاوت زیادی است. برای تحصیل در مقطع دکترا دانشجویان باید رزومه تحصیلی مناسبی در مقطع فوق لیسانس داشته باشند و از مدارج علمی بالایی برخوردار باشند این دانشجویان حتماً باید مدرک زبان آیلتس یا تافل داشته باشند.

مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

در میان کشورهای حوزهٔ خاور میانه کشور جذاب امارات متحده عربی و به خصوص شهر دبی و ابوظبی به شکوفایی اقتصادی قابل ملاحظه ای دست یافته اند. کسانی که اقدام به خرید ملک و مستقلات در کشور امارات و شهر دبی می کنند در واقع نوعی سرمایه گذاری انجام داده اند و این امر نیز به رشد اقتصادی امارات کمک شایانی می کند نکته حائز اهمیت این است که متقاضی ملک باید در نظر داشته باشد که کشور مد نظر شرایط اقتصادی مناسبی را دارا باشد.

در کشورهایی که رشد اقتصادی سیر صعودی دارد سرمایه گذاری یک امر بیدلیل است. از جمله فواید خرید ملک برای مهاجرت به دبی این است که اقتصادش در حال رشد و توسعه روز افزون است و این یکی از آپشن های مثبت جهت سرمایه گذاری در دبی است.

دولت دبی در جهت رونق دادن به فعالیت های اقتصادی و تجاری شرایطی اخذ نموده که اتباع خارجی بتوانند با خرید ملک در دبی سرمایه گذاری کرده و برای مهاجرت به دبی اقدام کنند. دولت دبی برای اشخاصی که مالک حقیقی ملک باشند روند اخذ ویزا را برای مالک و همراهانش سریع گردانده است.

برای مالکان دو نوع ویزا صادر می شود اول ویزای 6 ماهه و بعد ویزای 2 ساله متقاضی خرید ملک که ویزای 6 ماهه دارد برای خرید ملک باید یک میلیون درهم امارات هزینه کند. املاکی که دارای چند مالک باشند، میزان سهم هر یک از آن ها یک میلیون درهم است. ملکی خرید و فروش می شود که سند پایان کار داشته باشد.

شرط خرید ملک برای مهاجرت به دبی با ویزا و اقامت 2 ساله بدین روال است که ارزش ملک خریداری شده باید حداقل یک میلیون درهم باشد. ملک مورد معامله نباید در رهن و یا وثیقه باشد مدارک مورد نیاز جهت خرید و فروش ملک در دبی: گواهی نامه خرید و فروش ملک (که باید از بنگاه املاک دبی تهیه شود)، تصویر پاسپورت و سند ملک 6، قطعه عکس مخصوص ویزا هستند.

در گذشته مهاجرت به دبی از طریق خرید و فروش ملک بهترین روش مهاجرت به دبی بود ولی در حال حاضر با مشکلاتی رو به ‌رو است خرید املاک و مستقلات در دبی منجر به دریافت کارت اقامت برای ایرانیان و اتباع خارجی نمی شود. بر طبق قوانین شهروندی امارات ،اخذ اقامت با خرید ملک ممکن نیست.

مهاجرت به دبی از طریق اقامت با خرید ملک دو مشکل دارد اول هزینه زیادی دارد و ریسک خرید و فروش املاک و مستقلات در دبی برای اتباع خارجی بسیار بالا است دوم فروشندگان ملک هزینه های گزافی از خریداران خارجی دریافت می کنند و از طرف دیگر خرید ملک برای مهاجرت به دبی منجر به اقامت دائم و تابعیت امارات نخواهد شد.

مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

مهاجرت به دبی از طریق تولد

ثبت تولد یک کودک که در دبی متولد می شود باید از طریق کنسولگری در یک دوره یک ساله از زمان تولد انجام گیرد تمام مواردی که در فرم درخواست آمده است باید توسط والدین به موقع تکمیل و امضا شود گواهی تولد که از طرف وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت دولت دبی تأیید شده باشد و همراه آن نسخه ترجمه شده و معتبر گواهی تولد به زبان انگلیسی هم چنین حضور هر دو والدین همراه کودک الزامی است.

فرم درخواست باید با اثر انگشت همراه باشد و گذرنامه هر دو والدین اصل و کپی آن‌ها لازم است .اگر هر دو والدین نام خود را در گذرنامه هایشان ذکر کنند دیگر نیازی به تأییدیه cjf ندارند در غیر این صورت باید تأییدیه مربوطه را داشته باشند که بتوانند برای کودک درخواست گذرنامه کنند اگر نام خانوادگی در گواهی تولد کودک ذکر نشده باشد و نیاز به ذکر آن در گذرنامه جدید باشد باید استشهادیه تهیه کنند.

هر یک از والدین می توانند نام خانوادگی خود را در گذر نامه کودک درج کنند چنانچه پدر کودک در خارج از کشور امارات اقامت دارد ،امضای اصلی او برای درخواست الزامی است .همچنین والدین باید آدرس محل سکونت فعلی خود را در گذرنامه جدید کودک ثبت کنند ،همین طور ثبت و تایید شرایط اجاره مسکن توسط والدینی که برای بیش از یک سال اقامت در دبی را دارند لازم است.

مهاجرت به دبی از طریق کار آفرینی

امارات متحده قصد تنوع بخشیدن به اقتصاد وابسته به نفتش را دارد در همین راستا اقدامات مهمی در زمینه مهاجرت از طریق کارافرینی انجام داده است. این کشور با دقت طرح های خود را جهت رشد بخش های اقتصادی به ویژه بهداشت و درمان ،آموزش مواد غذایی و نوشیدنی و تدارکات صنعتی اجرا می کند. همچنین تلاش های قابل توجهی برای جذب سرمایه گذاران خارجی از طریق همکاری با نهاد ها و اجرای قانون می کند.

دولت دبی برخی از محبوب ترین بخش های اقتصادی در کشور را به کار آفرینانی که به دنبال سرمایه گذاری در اقتصاد امارات متحده عربی هستند، معرفی می کند دبی برای تبدیل شدن به مهم ترین قطب تجاری در منطقه راهکار های خوبی دارد مانند  تدارکات و زیر ساخت هایی که امکان جا به جایی کالا و عرضه خدمات را به طور بی نقصی فراهم می کننددبی به عنوان یک بازار نو ظهور مکانی ایده آل برای کار آفرینان ایجاد کرده است با ورود ساکنان جدید از هر گوشه دنیا بازار های جدیدی مداوم شکل می گیرند.

 حمایت دولت از کار آفرینان جوان فوق العاده چشم گیر است و چندین طرح اعطای کمک های مالی برای افراد با ایده ها و طرح های تجاری خلاقانه و مهم در برنامه ریزی اش دارد .به این صورت که همه ادارات دولتی حداقل پنج درصد از فعالیت های خدماتی سالانه خود را به شرکت های ثبت شده برای تجار جوان اختصاص می دهند . دولت دبی برای الهام بخشیدن به روحیه کار آفرینی در میان اتباع امارات متحده عربی و بالا بردن آگاهی از فرصت های کاری و حمایت از شرکت هایی که توسط کار آفرینان تأسیس شده است .حمایت های مالی فوق العاده ای ایجاد کرده است.

مهاجرت به دبی برای زنان کارآفرین

مهاجرت به دبی از طریق کار آفرینی برای زنان فرصت بی نظیری است. در دبی علاوه بر مردان به لطف حمایت های دولت ،نوعی روحیه کار آفرینی مدرن تر در میان زنان جوان تحصیل کرده به وجود آمده است که با استفاده از روش های اطلاعاتی و ارتباطی پیشرفته در فعالیت های اقتصادی شرکت می کنند دولت و بخش خصوصی به منظور قدر دانی و شناسایی شرکت های کوچک و تشویق به کار آفرینی سالانه جوایزی به آن ها اهداء می کند .

اگر شما توانایی مهاجرت از طریق تخصص یا کار را دارید و به دنبال عملی کردن ایده ها و خلاقیت های خود نیاز به حمایت و پشتیبانی از طرف دولت و یا بخش خصوصی دارید بدانید که دولت دبی موانعی که سر راه تأسیس شرکت های جدید بوده است برداشته است بازار های جدید زیادی از آن زمان تا کنون شروع به فعالیت  کرده اند .تعداد زیادی از حامیان مالی ،سرمایه گذاران وام های بانکی مشاوران و … در دبی به شما کمک می کنند تا طرح ها و ایده های خود را به مرحله اجرا در آورید.

سایر نوشته های مهاجرت :

دلایل مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

شاید هر کس به فکر مهاجرت بیفتد، یکی از اولین مقاصدی را که به آن فکر خواهد کرد، مهاجرت به سوئیس باشد. این کشور اقتصاد

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند