مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان به صورت خود اشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان روشی آسان برای مهاجرت به کانادا است. قصد داریم در این نوشتار اطلاعات نسبتا کاملی از شرایط و نحوه ی مهاجرت به يوکان برای افرادی که قصد مهاجرت آسان و کم درد سر به این کشور را دارند ارائه دهیم. با در نظر گرفتن این اطلاعات و راهنمایی ها می توانید اقدام به مهاجرت به این استان دیدنی کشور کانادا کنید.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا به عنوان کشوری که که مهاجران فراوانی از سراسر دنیا می پذیرد امروزه یک کار رایج است. کانادا کشور شمالی قاره آفریقا و دومین کشور جهان از لحاظ وسعت است که از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایگی دارد. این کشور مساحتی در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع دارد و از لحاظ تنوع زیستی بسیار غنی است. به طوری که از مزارع حاصل خیز و دریاچه ها و کوهستان های جنگلی گرفته تا دشت های یخ زده در آن یافت می شود.

استان یوکان

استان یوکان استانی کوچک در غرب کنفدراسیون کانادا  است که انتخاب نامش از لحاظ تاریخی به دلیل وجود رودخانه بزرگ در آن انتخاب شده است. از 30 هزار جمعیت ساکن در این استان حدود یک چهارم را بومیان  تشکیل داده اند. می خواهیم در این متن در ابتدا به شاخص های زندگی در این استان غربی کانادا بپردازیم و پس از آن از برنامه های مهاجرتی این استان برای جذب مهاجران خواهیم گفت. همچنین در خلال بحث به دادن اطلاعاتی از این استان به متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق استان یوکان خواهیم پرداخت.

شرایط تحصیل در استان یوکان

افرادی که به قصد تحصیل هدف مهاجرت به يوکان را دارند باید بدانند که به طور کلی در کشور کانادا تحصیل تا 20 سالگی و پایان دبیرستان برای تمام افراد دارای اقامت دائم این کشور رایگان است و در استان یوکان امکانات تحصیلات جامع از مهد کودک تا سال 12 مهیا می باشد. این سیستم آموزشی عمومی که برنامه کارآموزی و کارورزی را هم در خود جای داده است امکان تربیت جوانان جویای کار را دارد و به نحوی می توان این برنامه را به پیروی از استان همسایه یوکان یعنی بریتیش کلمبیا دانست.

موسسه آموزش عالی یوکان کالج که در وایت هورس قرار گرفته است که با توجه به کوچک بودن آن تعداد محدودی دانشجوی تمام وقت و پاره وقت در رشته های مختلفی از جمله هنر،کامپیوتر،اقتصاد و مدریت تجاری و… را می پذیرد که افراد پس از مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان می توانند در این رشته ها تحصیل کنند.

شرایط تحصیل در استان یوکان

اقتصاد استان یوکان

استان یوکان به طور کامل اقتصاد وابسته به منابع طبیعی دارد. معادن فراوان این استان باعث شده صنعت معدن بزرگترین صنعت این استان با بیش از 30 درصد حجم اقتصاد یوکان باشد. تاریخچه و علت اصلی پیدایش صنعت معدن و معادن در استان یوکان کاشفان طلا در اواخر قرن 19 بودند که سهم بسزایی در رشد و حتی پیدایش این استان غربی کانادا داشتند.معادن سرب و نقره و طلا منابع اصلی درامدی این استان غربی کانادا را تشکیل می دهند.

بخش عمده دیگر اقتصاد این استان مراکز تجاری اداری هستند که البته با توجه به اقتصاد پویا و در حال تغییر این استان صنعت توریست هم بخش قابل توجهی از اقتصاد این شهر را به خود اختصاص داده است.این نکته می تواند برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق استان یوکان که در زمینه معادن فعالیت دارند جالب باشد.

هزینه های زندگی در استان یوکان

نکته جالب برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان این است که به طور کلی هزینه زندگی در این استان شمال غربی از سایر استان های جنوبی کشور کانادا بیشتر است و طبق آمار منتشر شده مبلغ 45 هزار دلار کانادا درآمد متوسط سالیانه برای زندگی در این استان نسبتا گران از جمله شهر وایت هورس است. نباید این نکته فراموش شود که در یوکان مالیات منطقه ای فروش اعمال نمی شود و بخش اصلی کار های اقتصادی در یوکان بر اساس فصول سال است.

مهاجرت به يوکان بدون در نظر گرفتن شرایط مسکن در این استان کاری به شدت اشتباه است.از نکات مثبت و قابل توجه استان یوکان ارزان و آسان بودن خرید مسکن در آن است. مبلغ 150 تا 200 هزار دلار کانادا مبلغی معقول برای خرید خانه در نواحی مختلف این استان خوش آب و هواست. به طبع قیمت مناسب خرید مسکن قیمت های اجاره ای نیز منطقی و معقول و مناسب هستند.

مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان

راه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که یکی از آن ها اقدام از طریق هر کدام از استان های این کشور است. یکی از این راه ها مهاجرت به یوکان است. این روش امکان انتخاب استان مورد علاقه تان که قصد مهاجرت و کار و زندگی در آن را دارید به شما می دهد.

بر اساس قرار داد های میان استان های کانادا و دولت فدرال این کشور تک تک استان ها قادر اند به صورت یک برنامه انتخابی اقدام به جذب مهاجر و نیروی کار کنند. استان ها متقاضیان را بر اساس نیاز خود و مقررات جاری انتخاب کرده و به دولت فدرال معرفی می کنند. ذکر این نکته ضروری است که مهاجرت از طریق برنامه های استانی محدودیت ها و الزاماتی را برای فرد مهاجر در پی دارد.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان

فردی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان را دارد در مرحله اول باید برای دریافت یک فرم انتخاب استانی از استان یوکان اقدام کند و در ادامه درخواستی هم باید برای اداره مهاجرت کانادا به صورت مستقل برای اخذ ویزای دائم و مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان ارسال شود.

برای مهاجرت به يوکان از طریق برنامه های استانی  دو روش معمول وجود دارد . روش اول که روش برنامه تجاری یوکان جهت مهاجرت به يوکان است خود از دو روش برای انواع مهاجران شکل گرفته است. کارآفرین متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان و متخصص خود اشتغال مهاجرت به يوکان. متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان از نوع کار آفرین باید شرایطی داشته باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

کارآفرین متقاضی مهاجرت به يوکان می بایست دارایی شخصی معادل 250 هزار دلار کانادا در اختیار داشته باشد و حداقل 150 هزار دلار جهت خرید یا بیزینس در این استان سرمایه گذاری نماید، حداقل یکبار از این استان بازدید کرده باشد و توانایی مکالمه ابتدایی با هرکدام از زبان رسمی کانادا را داشته باشد. سعی کنید این ویژگی ها را قبل از مهاجرت به يوکان کسب کنید تا در هنگام طی کردن مراحل دچار کمبود وقت نشوید.

مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان

خدمات درمانی افراد پس از مهاجرت به يوکان

بر اساس قوانین ملی کشور کانادا تمام استان های این کشور از جمله یوکان ملزم به ارائه خدمات درمانی رایگان به شهروندان دارای اقامت دائم این کشور هستند. البته میزان این خدمات و موارد رایگانی که شامل این طرح ملی کنفدراسیون کانادا می شوند بسته به استان مورد نظر می تواند متفاوت باشد. معمولا مراقبت های پزشکی غیر ضروری، دهان و دندان و جراحی های زیبایی شامل موارد رایگان نمی شوند. پس افراد متقاضی مهاجرت به يوکان توجه داشته باشند که موارد رایگان درمانی یوکان را از مراکز اطلاع رسانی خدمات درمانی این استان مطالعه کنند.

برنامه های استانی مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان

همانطور که گفته شد برنامه های انتخاب استانی به هر کدام از استان ها اجازه می دهد با توجه به نیاز های اقتصادی تجاری استان از میان افرادی که متقاضی مهاجرت به يوکان هستند تعدادی را انتخاب کند. این افراد معمولا براساس میزان تاثیر مثبتی که بر اقتصاد استان دارند انتخاب می شوند و همچنین باید مورد نیاز یکی از کار فرما های فعال استان قرار بگیرند. باید اشاره کرد اکثریت استان های کانادا در این برنامه شرکت می کنند و شما می توانید برای استان مورد علاقه خود اقدام کنید و در خواست خود را ارسال نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان به صورت خود اشتغالی

برای کسی که به صورت متخصص خود اشتغال متقاضی مهاجرت به يوکان است باید این اطمینان حاصل شود که شغل و تخصصش  جز لیست مشاغل مورد نیاز باشد هم چنین باید مورد بررسی و تایید  مقامات استانی یوکان قرار بگیرد. از شرایط دیگر می توانیم به قدرت تکلم به زبان های رسمی ، ارائه یک طرح تجاری و توانایی تامین زندگی به مدت 6 ماه قبل شروع فعالیت اقتصادی خود اشاره کنیم. سایر شرایط برای متقاضیان مهاجرت به يوکان را در سایت های رسمی اداره مهاجرت استان یوکان مطالعه نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان به صورت خود اشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان به صورت متخصص

برنامه متخصصین یوکان برای مهاجرت به يوکان نیز از دو روش اصلی تشکیل شده است. متقاضی متخصص مهاجرت به يوکان که باید شرایطی از قبیل دارا بودن حرفه فنی با گواهی و مدرک مورد تایید و قبول دولت و مکالمه زبان در حد محل کار را داشته باشد و متقاضی نیازمند به کار فوری که در این بخش  بیشتر مراکز صنعتی و تجاری تصمیم گیرنده هستند و با اعلام لیست استخدام کارجویان از میان متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق استان يوکان با توجه به رزومه و نیاز خود به جذب نیرو می پردازد.این اخرین شانس شما برای مهاجرت به يوکان است.

سایر نوشته های مهاجرت :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند