مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از سریع ترین روش های پیشنهادی برای اخذ قامت دائم یا موقت در کشور اتریش است. در واقع با مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک، خرید اوراق قرضه و سپرده یا ثبت یک شرکت در این کشور اجازه اقامت یا گذرنامه برایتان فراهم می شود.

لازم است قبل از تصمیم گیری و آغاز سفر به هر کشوری، آگاهی لازم را از آن کشور و شرایط لازم برای اقامت کسب کرده و با آگاهی و آمادگی کامل به آن کشور مهاجرت کنید. خصوصاً اگر از طریق سرمایه گذاری در این کشور باشد.

کشور اتریش

اتریش، کشوری واقع در اروپای مرکزی است، که پایتخت آن شهر وین است. اتریش با کشورهای اسلوونی و ایتالیا از سمت جنوب، سوئیس از سمت غرب،  آلمان و جمهوری چک از سمت شمال و در نهایت با مجارستان و اسلوواکی از سمت شرق همسایه و هم مرز است. این کشور با مساحت تقریبی ۸۳٬۸۵۵ کیلومتر مربع دارای 9 ایالت است.

کشور اتریش اخیراً به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان شناخته شده و سالانه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی با مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری در آن مجوز اقامت در این کشور را اخذ می کنند. اتریش یکی از کشورهای مورد توجه در جهان از نظر پرطرفدارترین بازار سرمایه اجتماعی و در سطح بالایی از زندگی از نظر سیستم های آموزشی و بهداشتی قرار دارد.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

بنا به خواسته درونی افراد، زندگی و کسب تابعیت اتریش به دلیل شرایط خوب اقتصادی و رفاه بالای اجتماعی در این کشور از اعتبار و شهرت بسیار زیادی برخوردار است. بنابراین، با مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری در این کشور می توان برای اقامت دائم اقدام کرد و پاسپورت این کشور را گرفت. پاسپورت کشور اتریش این مزیت را دارد که افراد بدون هیچ دغدغه ای می توانند به هر کجای اروپا و آمریکا سفر کرده و زندگی و کار کنند.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد دارید که خانوادگی به کشور اتریش مهاجرت کنید، لازم است که برای درخواست تابعیت این کشور هر یک از اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال به صورت جداگانه اقدام کنند؛ اگر اطلاعات غلط در فرم درخواست شهروندی وارد کنید این درخواست برای شما فسخ می شود. برای ثبت این درخواست علاوه بر هزینه نقدی آن که حدود 3 میلیون یورو است؛ هزینه های قانونی، کارشناسی، ترجمه، پست و تمبر نیز وجود دارد که در صورت فسخ قرارداد فقط مبلغ واریزی قابل برگشت خواهد بود.

این مبلغ دریافتی از متقاضی اخذ ویزای اقامت اتریش، صرف هزینه پروژه های دولتی این کشور خواهد شد، بدین منظور دولت حساب تضمین شده ای را برای استفاده از این پول ایجاد کرده است. این مبلغ در حساب فرد متقاضی از طریق سرمایه گذاری در اتریش مسدود شده و تا پایان تشکیل پرونده هیچ کس حق برداشت از این حساب را ندارد. پس از دریافت پاسپورت و گذرنامه این کشور توسط متقاضی مبلغ مورد نظر در حساب برای استفاده دولت باز می شود.

اما اگر با درخواست متقاضی موافقت نشود، این حساب برای استفاده او غیر مسدود و مبلغ مورد نظر به حساب او باز می گردد. زمان انجام این پروسه کاری در شرایط عادی بسته به نوع شرایط معمولاً 4 تا 12 ماه طول می کشد و این زمان رابطه ای مستقیم با زمان ارسال مدارک و مستندات توسط متقاضی دارد.

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

در واقع یکی از راه های رشد و شکوفایی بسیاری از کشورها، اهداء سرمایه یا سرمایه گذاری کشورهای خارجی است. در مقابل این سرمایه گذاری کشور های دیگر برای درخواست کنندگان مجوز تابعیت و یا اقامت صادر می کند. کشور اتریش نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بر اساس قانون مصوب مجلس در کشور اتریش هر شهروند خارجی برای درخواست تابعیت اتریش لازم است که از طریق سرمایه گذاری در این کشور گامی موثر در جهت رشد و پیشرفت آن بردارد. در واقع با مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری، بنا بر مصوبه دولت اتریش، سرمایه گذاری باید به صورت قانونی و مبلغ نقدی باشد و این مبلغ بعد از تأیید نهایی در جهت هزینه های پروژه های دولتی مصرف می شود. حداقل مقدار سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت این کشور تقریباً حدود سه میلیون یورو است. سرمایه گذاری می تواند از طریق خرید ملک، ثبت شرکت یا ایجاد یک سپرده بانکی باشد.

به طور کلی هر فردی که قصد سفر به کشوری دیگر را دارد باید در ابتدا مدارک لازم مثل پاسپورت و گذرنامه خود را تهیه کند. اگر کشور مقصد به دریافت ویزا تاکید داشت با مراجعه به کنسولگری و وزارت خارجه آن کشور، در خواست ویزا خود را ثبت کنید و تا دریافت نتیجه نهایی آن که ممکن است چند ماه طول بکشد صبر کنید. این روند برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری نیز باید طی شود.

افرادی که از طریق سرمایه گذاری اجازه اقامت در اتریش را کسب می کنند، باید این موضوع را بدانند که بعد از مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و گرفتن پاسپورت، گذرنامه و حق شهروندی اتریش، الزام و اجباری برای زندگی در این کشور وجود ندارد بلکه می توانند در مدت اقامت خود همچون یک شهروند اتریشی از مزایای این کشور همچون حق تحصیل، کار و هر نوع فعالیت تجاری استفاده کنند. همچنین به عنوان یک شهروند، حق خرید و فروش ملک و باز کردن حساب بانکی کاملاً برایشان آزاد است.

تابعیت و اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری هیچ تاریخ انقضایی ندارد و با دریافت پاسپورت اتریشی و تمدید آن بعد از 10 سال با هزینه 45 دلار، این امکان برای افراد وجود دارد در هر زمان به این کشور باز گردند.

بازگشت به ایران برای افراد تبعه این کشور به 2 صورت امکان پذیر است: از طریق پاسپورت ایرانی و  پاسپورت اتریشی که در این صورت فرد خارجی محسوب شده و لازم است که نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کند.

دلایل مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

 • اتریش محل مناسبی برای سرمایه گذاری بین المللی
 • توسعه و پیشرفت اتریش در قلب اروپا و برخوردار از سیستم آموزش عالی و کیفیت بالای زندگی در این کشور
 • برخورداری از یک سیستم منحصر به فرد مشارکت اجتماعی و نظام آموزشی در کسب و کار کشور اتریش
 • ایجاد یک حالت رقابتی بر اساس نیاز اقتصاد
 • زندگی در کشوری با زمینه های فرهنگی، اقتصادی پویا و دارای چشم اندازهای طبیعی زیبا

دلایل مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

انواع مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

 • خرید ملک در اتریش
 • ثبت شرکت در اتریش
 • تشکیلات شرکتی در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک و مستغلات

یکی از روش های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری در خرید املاک تجاری از قبیل هتل، کارخانه و … به تنهایی یا همراه با ثبت شرکت در کشور اتریش همراه است. ثبت شرکت در اتریش بسته به قوانین و مقررات هر یک از کشورهای سرمایه گذار دارد اما چنانچه تنها هدف بالا مد نظر باشد باید وضعیت واقعی کسب درآمد در شرکت را از طریق گردش مالی آن بررسی کرد.

با مهاجرت اتریش از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک به همین راحتی نمی توان اقامت دائم در این کشور را به دست آورد؛ این پروسه در کشور اتریش به قدری طولانی و پیچیده است که به فرد متقاضی، پس از اتمام مدت اقامت موقت خود و در صورت داشتن شرایط و ضوابط لازم بعد از مدت زمان پنج سال اقامت دائم داده می شود.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری با تأسیس شرکت

یکی از روش های مهم مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت است. در واقع فردی که قصد اقامت دائم و کسب درآمد و رقابت بین المللی در اتریش را دارد پس از ورود به این کشور و اقدام به ثبت شرکت خود باید برای سرمایه گذاری یک طرح توجیهی به دولت اتریش ارائه دهد. این فرد بعد از تایید و موافقت نهایی طرح توسط دولت اتریش لازم است سرمایه اش را به تناسب وارد اتریش کرده و تجارت را آغاز کند.

سرمایه گذار بعد مدت 5 سال از سرمایه گذاری در آن با داشتن مدارکی جهت اثبات در پرداخت مالیات و حقوق و بیمه کارمندان خود می تواند اقامتش را از حالت موقت به دائم تبدیل کند.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری با تشکیلات شرکتی

شرکت ها در سرمایه گذاری بر اساس 3 عامل دسته بندی می شوند:

 • شرکت هایی با مسئولیتی محدود
 • شرکت های سهامی خاص
 • شرکت های متناسب با قوانین اروپا

عموما شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص طبق قوانین مالیاتی کشور اتریش بر اساس سود شرکت با نرخ مالیاتی بیست و پنج درصد باید به طور یکسان مالیات پرداخت کنند. کاهش مالیاتی کشور اتریش از سال 2005 به بعد سبب توجه سرمایه گذاران خارجی بسیاری به این کشور شده است.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه و سپرده گذاری

یکی از روش های دیگر رفتن به این کشور از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی در جهت اقامت در این کشور می باشد. در این روش فرد متقاضی به خرید اوراق قرضه به 2 صورت سرمایه غیر قابل بازگشت و سرمایه قابل بازگشت بعد از سپری شدن مدت سپرده در جهت اقامت اتریش اقدام می کند. متقاضی در سرمایه قابل برگشت مبلغی که توسط دولت تعیین شده به مدت 5 سال سپرده گذاری کرده و در عوض به وی اقامت دائم مادام العمر و معتبر داده می شود؛ و بعد اتمام این زمان سرمایه فرد بدون هیچ گونه سودی به او برگشت داده می شود.

اما در سرمایه غیر قابل بازگشت، مبلغ سپرده گذاری شده به فرد متقاضی بعد از مدت پنج سال باز نمی گردد. نکته: در هر دو روش سرمایه گذاری اوراق قرضه علاوه بر مبلغ سپرده گذاری، مبلغی دیگر به دولت اتریش برای وکالت باید پرداخت گردد. بنابراین، رفتن به اتریش از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه یکی از روش های راحت برای اقامت در اروپا است.

حرف پایانی : ما دراین مقاله سعی کردیم آنچه را که شما باید درباره سرمایه گذاری بدانید به صورت کلی برایتان شرح دهیم. اما تاکید می شود قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت و اقامت در هر کشوری حتما به صورت جزئی تر در مورد کشور انتخابی خود آگاهی لازم را کسب کنید. رفتن به شکل های مختلف، راهی برای اخذ اقامت دائم در این کشور است.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه و سپرده گذاری

مزایای سرمایه گذاری در اتریش

از جمله مزایای سرمایه گذاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرایط سرمایه گذاری متنوع و جذاب
 • چهارمین کشور برتر در زمینه اقتصادی
 • توسعه و پیشرفت زیرساخت ها
 • مدیریت عمومی کارآمد

مزایای سیاسی و امنیتی کشور اتریش در رفتن به اتریش از طریق سرمایه گذاری شامل موارد زیر است:

 • ثبات سیاسی بسیار بالا و سیستم قانونی
 • برقراری ارتباطی خوب میان کارفرما و کارگر
 • پایین بودن نرخ اعتصاب
 • بالا بودن امنیت شخصی

مزایای سیستم مالیاتی کشور اتریش در مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری موارد زیر را در بر می گیرد:

 • پایین بودن نرخ مالیات
 • مالیات به صورت گروهی
 • کاهش بار مالیاتی بر اساس قانون مالیاتی این کشور
 • عدم دریافت مالیات به طور همزمان از دارایی و کسب وکار

مزیت بهره وری در سرمایه گذاری شامل مورد زیر است :

 • بهره وری نیروی کار بالا به ازای هر کارمند

مزایای موقعیت قرارگیری کشور اتریش در جهان درباره سرمایه گذاری شامل موارد زیر است: 

 • تجربه حدود ۱۶۰۰۰ سرمایه گذاری مشترک با سایر کشورهای اروپایی
 • مرکز هماهنگی شرق اروپا
 • محل اتصال اروپای شرقی و اروپای مرکزی، فرودگاه وین می باشد.

سایر نوشته های مهاجرت :

دلایل مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان

آیا می دانید بهترین روش برای مهاجرت به یونان کدام است؟ چطور می توان به سادگی از طریق مهاجرت اقامت دائم این کشور را بدست

مطالعه »
دلایل مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه در چند سال اخیر از طرفداران بسیاری برخوردار است. راه های مختلفی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارند که می توان به

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند