بلیط هواپیمای ونکوور

ونکوور یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای بندری کانادا و واقع در استان بریتیش کلمبیا است. اگر به دنبال گرفتن بلیط هواپیمای ونکوور هستید بهتر است کمی با شرایط این شهر بیشتر آشنا شوید تا انتخاب معقول تری داشته باشید. این شهر که در جنوب غربی کانادا قرار دارد از پرجمعیت ترین و پیشرفته ترین شهرهای کشور محسوب می شود و از لحاظ امکانات نیز از مرفه ترین شهرهای کاناداست. بهرمند بودن از مواهب طبیعی بسیار این شهر را به جایی ایده آل برای تفریح و حتی کار و زندگی تبدیل کرده و هر ساله بسیاری از مردم را از سراسر دنیا به آنجا می کشاند.

قرار داشتن در دلتای رودخانه فریزر و خلیج برووارد دسترسی این شهر به آب های آزاد و بندرهای دیگر را ممکن ساخته و آب و هوای معتدل و مطبوعی را نیز به دنبال داشته است. با میانگین دمای حداکثر 22 درجه سانتی گراد در گرم ترین ماه (اوت) و حداقل صفر درجه سانتی گراد در سردترین ماه سال (ژانویه) ونکوور را می توان یکی خوش آب و هوا ترین شهرهای پیشرفته کانادا دانست البته در برگرفتن استنلی پارک که از بزرگترین پارک های شهری در امریکای شمالی است، نیز تاثیر قابل توجهی بر مطبوع بودن هوای این شهر داشته و ونکوور را به یکی از تمیز ترین کلان شهرها در زمینه هوا قرار داده است.

آشنایی با شهر ونکوور

ونکوور شهری است با فرهنگ های بسیار مختلف و از لحاظ قومی و نژادی تنوع بسیاری دارد. برای اینکه این تنوع را بهتر لمس کنید کافی است بدانید که حدود نیمی از ساکنان این شهر و نزدیک به 44 درصد ونکوور و حومه آن از زبان انگلیسی برای گفت و گوهای روزانه خود استفاده نمی کنند. این شهر به خاطر کیفیت و استانداردهای بالای خود همواره در لیست بهترین شهرها برای زندگی قرار گرفته و با توجه به برنامه های خلاقانه و موثر در زمینه پایداری محیط زیست، در دنیا شناخته شده است و جزو 10 شهر تمیز جهان است.

بلیط هواپیمای ونکوور شاید تنها بلیطی باشد که هیچ گاه از گرفتن آن پشیمان نشوید. اگر بخواهیم بین ونکوور و تورنتو مقایسه ای بکنیم، می توان گفت تورنتو کاملاً یک شهر تجاری است و برای کارمندان ایده آل است در حالی که در ونکوور بیشتر مشاغلی که به سرمایه گذاری نیاز دارند پر طرفدار هستند و جای پیشرفت بیشتری برای اقشار مختلف در آن وجود دارد.

آب و هوای شهر ونکوور

وونکور به علت دسترسی به اقیانوس آرام و صادراتش به آسیا و سواحل غربی آمریکا، بندری بسیار مهم و با ارزش محسوب می شود. اما از آن جایی که ونکوور به طور مستقیم در ارتباط با اقیانوس نیست از شرایط آب و هوایی بسیار معتدل تر و آرام تری نسبت به دیگر شهرهای بندری امریکای شمالی دارد. در واقع در میان شهرهای کانادا ونکوور با متوسط 11 روز بارش برف در سال، گرم ترین آب و هوا را در زمستان دارد و البته عمق برف در زمستان های این شهر به ندرت پیش می آید که بیش از چند سانتی متر باشد؛ بنابراین تصور نکنید که با بلیط ونکوور در حال پا گذاشتن به یک شهر سردسیر و برف خیز کانادایی هستید. بلیط هواپیمای ونکوور شما را بلافاصله پس از پیاده شدن در فرودگاه این شهر شگفت زده خواهد کرد.

آشنایی با شهر ونکوورفرودگاه بین المللی ونکوور

فرودگاه بین المللی ونکوور بهترین فرودگاه ونکوور و یکی از بهترین فرودگاه های کانادا است. این فرودگاه در قسمت غربی شهر واقع شده و با شبکه حمل و نقل عمومی به همه مناطق شهر دسترسی دارد. با توجه به بررسی هایی که با بیش از 681 شرکت هواپیمایی و 725 فرودگاه انجام شده، این فرودگاه به عنوان بهترین فرودگاه در آمریکای شمالی انتخاب شد. بلیط ونکوور عمده شرکت های هواپیمایی به مقصد این فرودگاه است و پروازهای مهم و بین المللی ونکوور از این فرودگاه انجام می شوند.

بهترین زمان برای خرید و رزرو بلیط هواپیمای ونکوور

پیش از تهیه بلیط ونکوور باید اولاً زمان مناسب برای این سفر را مد نظر قرار دهید و ثانیاً با جزئیات پروازهای شرکت های مختلفی که این خدمات را ارائه می دهند آشنا باشید. به این منظور ما در ادامه نکاتی را به شما ارائه می کنیم. فاصله تهران و ونکوور نزدیک به 14200 کیلومتر است که مدت زمان تخمینی پرواز میان این دو شهر تقریباً 18 تا 19 ساعت خواهد بود در صورتی که بلیط هواپیمای ونکوور شما پرواز مستقیم باشد، البته بستگی به آب و هوا یا مسیرهای هوایی این میزان می تواند کمی متفاوت باشد.

بهترین زمان برای رزرو بلیط ونکوور را می توان بر اساس ماه پرواز تعیین کرد. با توجه به شرایط آب و هوایی ونکوور بهتر است بلیط ونکوور را در فصل زمستان و اواخر پاییز رزرو نکنید. فصل بهار و اواخر تابستان برای رزرو بلیط ونکوور بهترین زمان ها هستند. البته زمان رزرو بلیط هواپیما ونکوور کاملاً بستگی به هدف شما از این سفر دارد که در ادامه نکاتی برای انتخاب بهتر بلیط ونکوور را بررسی خواهیم کرد.

بهترین زمان بلیط ونکوور و پرواز به این شهر از مارس تا می و از ماه سپتامبر تا نوامبر است.فصل تابستان هم برای رزرو بلیط ونکوور مناسب است اگر قصد سفر توریستی به این شهر را دارید. اما اگر می خواهید از ورزش های زمستانی لذت ببرید باید بلیط هواپیما ونکوور خود را برای ماه های دسامبر تا فوریه رزرو کنید.

معرفی شرکت های ارائه کننده بلیط هواپمای ونکوور

شرکت های هواپیمایی مختلفی بلیط هواپپیمای ونکوور را ارائه می کنند و تفاوت قابل توجهی در ارائه خدمات بلیط ونکوور میان این شرکت ها وجود ندارد. شرکت هایی مثل ایران اسکای گروپ، شرکت مسافرتی دلسا گشت جهانیان تکتازان پرواز عرض و تعدادی دیگر از شرکت های مسافرتی بلیط ونکوور را ارائه می کنند و شما می توانید با ملاحظه جزئیات خدمات آنها بهترین انتخاب را در خرید بلیط هواپیمای ونکوور داشته باشید.

قیمت بلیط هواپیمای ونکوور

ارزان ترین بلیط ونکوور متعلق به ایرلاین گلف ایر و ایرلاین کی ال ام است که در بحرین و آمستردام هلند نیز توقف دارد و نزدیک به 30 ساعت پرواز آن خواهد بود. با خرید بلیط هواپیمای ونکوور ایرلاین قطر ایرویز و ایرلاین ایر کانادا پیش از ونکوور در دوهه قطر و مونترال کانادا توقف خواهید داشت و نزدیک به 24 ساعت در راه خواهید بود. مسیرهای مختلفی بر حسب شرکت های هواپیمایی به ونکوور وجود دارد که قیمت آنها بطور میانگین برای اکونومی یک طرفه 2900000 تومان و اکونومی دو طرفه یک تا سه ماهه 3800000 تومان است. پروازهای بیزینس دو طرفه هم بطور میانگین نزدیک به ده میلیون تومان است. در هر فصل قیمت این پروازها متفاوت است. معمولاً در فصل زمستان قیمت ها پایین تر از فصول دیگر و این قیمت ها نیز تا حدودی وابسته به قیمت دلار است.

قیمت بلیط هواپیمای ونکووروضعیت اقتصادی ونکوور

شهر ونکوور و به طور کلی استان بریتیش کلمبیا یکی از بزرگترین و مهم ترین قطب های اقتصادی و مراکز صنعتی کانادا است که با برخورداری از اقتصادی متنوع و وجود بزرگترین بندر کانادا کمترین آمار بیکاری و فقر را نیز نسبت به دیگر شهرهای بزرگ امریکای شمالی به خود اختصاص داده است. درآمد حاصل از بارگیری در بندر ونکوور روزانه بیش از 200 میلیون دلار است و به عنوان نخستین بندر امریکای شمالی در زمینه صادرات رتبه بندی شده است. بلیط ونکوور دری به روی شغل و درآمد بهتر برای شما باز خواهد کرد و این تجربه ای است که همه کسانی که با بلیط ونکوور راهی این شهر بزرگ شده اند از نزدیک لمس کرده اند.

ونکوور یکی از کانون های صنایعی از جمله بیو تکنولوژی، سوخت های جایگزین و توسعه نرم افزار نیز هست و شرکت های مهم زیادی از جمله اریکسون، آی بی ام، اینتل، مایکروسافت و نوکیا در ونکوور دارای دفتر مرکزی هستند. همچنین شرکت های زیست دارویی، معدن کاری و جنگلداری نیز در ونکوور رشد و پیشرفت چشم گیری داشته اند. بنابراین اگر بلیط هواپیمای ونکوور را برای قصد کاری در نظر دارید می توانید انتظار شهری با موقعیت های شغلی فراوان و متنوع را داشته باشید.

تحصیل در شهر ونکوور

ونکوور به خاطر دو دانشگاه بزرگش یعنی دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) و دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University) نیز مشهور است. دانشگاه یو بی سی که در بین دانشگاه های کانادا رتبه دوم و در میان دانشگاه های جهان رتبه سی و یکم را دارد از معروف ترین و باکیفیت ترین دانشگاه های کانادا است. دانشگاه سایمون فریزر نیز از دانشگاه های بسیار با کیفیت کانادا به شمار می آید به طوری که لقب دانشگاه برکلی شمالی را به آن داده اند و رتبه دهم را نیز در میان دانشگاه های این کشور به خود اختصاص داده است. علاوه بر این کانادا دارای چندین کالج معتبر در رشته هایی مانند رشته های علوم اجتماعی، دانشگاه های طراحی و هنر و همچنین مدرسه فیلم سازی است.

گرفتن بلیط ونکوور برای ادامه تحصیل شاید بهترین سرنوشت برای مهاجران به این شهر باشد. حتی اگر خانوادگی اقدام به اخذ ویزای کانادا و بلیط هواپیمای ونکوور کرده اید و قصد دارید به همراه خانواده به این شهر مهاجرت کنید، می توانید از وضعیت تحصیلی فرزندانتان کاملاً احساس رضایت کنید چراکه دانش آموزان مدارس ابتدایی و دبیرستان های دولتی در این شهر تامین مالی می شوند و از امکانات آموزشی بالایی برخودار خواهند بود.

هزینه زندگی و مسکن در شهر ونکوور

حتماً تا الان با این توصیفاتی که درباره کیفیت بالای زندگی در ونکوور گفته شد حدس زده اید که این شهر برای زندگی باید پر خرج هم باشد و رسیدن به چنین سطحی از رفاه و آسایش هزینه های بیشتری دارد. در واقع پس از شهر هنگ کنگ و شهر سیدنی ونکوور گران قیمت ترین بازار مسکن را دارد، به نحوی که دولت ناگزیر به تلاش های بسیاری برای کاهش دادن هزینه های مربوط به مسکن همچون مسکن های دولتی، افزایش تراکم و استفاده از آپارتمان های شریکی شده است. آپارتمان های شریکی (secondary suite) در واقع خانه های نسبتاً بزرگی هستند که تقسیم بندی شده اند و هر بخش از آن آشپزخانه، حمام و قسمت های مستقل دیگری برای زندگی دارد. بنابراین بهتر است پیش از گرفتن بلیط هواپیمای ونکوور به طور اساسی درباره محل زندگی خود فکر و تحقیق کنید.

در ونکوور تعداد زیادی از مردم در آپارتمان های بلند زندگی می کنند و خانه ها تراکم بسیار بالایی دارند. این تراکم زیاد به علت محدود بودن این شهر از طرف رودخانه و دریا است و این محدودیت امکان توسعه این شهر به اطراف را کاهش داده و تراکم شهری را گریز ناپذیر کرده است. از این نظر هزینه مسکن در ونکوور بسیار گران تر از شهرهایی مثل تورنتو است و از این رو اگر نمی توانید از پس این هزینه ها بر بیایید بهتر است به جای بلیط ونکوور به دنبال بلیط شهرهای دیگر در تور کانادا باشید!

بهترین مکان ها برای زندگی در شهر ونکوور

یکی از مشکلات جدی ونکوور آمار نسبتاً بالای جرم در این شهر است اما محله های مختلف ونکوور از این لحاظ در وضعیت متفاوتی هستند. بهترین محله های ونکوور شمال شهر، مرکز و همچنین قسمت های غربی مرکز شهر هستند که از نظر میزان جرم و جنایت وضعیت بهتری دارند البته مناطق غربی مرکز شهر از گران ترین مناطق شهر محسوب می شود و شاید از نظر مالی توان سکونت در این مناطق را نداشته باشید؛ بنابراین بهتر است پیش از خرید بلیط هواپیمای ونکوور ابتدا درباره محله های محل سکونت جدیدتان بیشتر اطلاع کسب کنید. بخش های شرقی شهر با وجود اینکه جزو مناطق فقیر نشین هستند و آمار جرم و جنایت در آنجا بیش از سایر جاها است ولی در همین مناطق شهر مکان های بسیار خوب با امکانات زیاد وجود دارد و با کمی جستجو می توانید خانه خوبی برای زندگی پیدا کنید.

بهترین مکان ها برای زندگی در شهر ونکوورسیستم حمل و نقل ونکوور

ونکوور برای حمل و نقل مسافران گزینه های متنوعی را پیش روی آنها قرار داده است، از اتوبوس ها و سی باس ها (seabus)  گرفته تا خدمات راه آهن. سیستم ریلی پهناور اسکای ترین (sky train) که در سرتاسر شهر کشیده شده خدمات خوبی در حمل و نقل ارائه می دهند. سیستم راه آهن سریع السیر ساحل اقیانوس آرام نیز در واقع سیستم ریلی بین المللی بریتیش کلمبیا است که شهرهای مختلف این استان را به مرکز شهر ونکوور وصل می کند. جالب اینجا است که ونکوور تنها یک بزرگراه دارد که از سمت شمال شرقی شهر عبور می کند. با این حال می توانید پیش از خرید بلیط ونکوور کمی دوچرخه سواری خود را بهبود ببخشید چراکه شبکه ای از خطوط دوچرخه سواری در سرتاسر شهر وجود دارد و دوچرخه یکی از روش های اصلی حمل و نقل در این شهر است. نکته دیگر اینکه این شهر حدود 45 دقیقه با مرز ایالات متحده و نزدیک به 2 ساعت با شهرهای سیاتل و واشنگتن فاصله دارد و برخی بلیط هواپیمای ونکوور را از مسیرهای هوای آمریکا انتخاب می کنند.

نکات مهمی که باید در زمان اقامت در ونکوور بدانید

ونکوور جزو گران ترین شهرهای امریکای شمالی است و هزینه زندگی در آن بالا است. علاوه بر این آمار جرم و جنایت در این شهر نیز نسبت به دیگر شهرهای کانادا تا حدودی بالا بوده و این شاید برای شهری به پیشرفتگی ونکوور طبیعی باشد. حمل و نقل عمومی در این شهر وضعیت بسیار خوبی دارد و باید تا می توانید از این امکان استفاده کنید تا مخارج خود را کاهش دهید. در ادامه نکات مورد نیاز در زمان اقامت را با جزئیات بیشتری شرح می دهیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.