بلیط هواپیمای شاهرود

آیا تا به حال سفری به شاهرود داشته اید؟ آیا با شرایط خرید بلیط هواپیمای شاهرود آشنا هستید؟ تا چه حد با فرودگاه شاهرود و شرایط اقامت در شاهرود آشنایی دارید؟ چنانچه تمایل به خرید بلیط هواپیما شاهرود و سفر به این شهر را دارید، با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی به شما در این باره ارائه دهیم.

راهنمای سفر به شهر شاهرود

شاهرود یکی از شهرهای استان سمنان است. این شهر که به لحاظ تاریخی و فرهنگی حائز اهمیت است، از شهرهای وسیع و بزرگ ایران به شمار می رود و  پرجمعیت ترین شهرستان استان سمنان نیز می باشد.  شهر شاهرود تقریباً در میانه ی راه تهران و مشهد قرار گرفته است. مردم شاهرود فارسی زبان هستند و با لهجه­ ی شاهرودی صحبت می کنند. با خرید بلیط هواپیمای شاهرود به شهری زیبا با آب و هوای بسیار مطلوب سفر می کنید که در شمال دشت کویر و جنوب رشته کوه البرز واقع شده است. این شهر دارای جاذبه های تاریخی و باستانی، موزه­ ها، مساجد و آرامگاه هایی است که بازدید از آن ها قطعاً برایتان خالی از لطف نیست.

راهنمای سفر به شهر شاهرود

وضعیت آب و هوایی شاهرود

آب و هوای متنوع، یکی از برجسته ترین امتیازات شهرستان شاهرود است. در هر زمانی  از سال که به این شهر سفر کنید، می توانید مطمئن باشید که شرایط نامطلوبی را تجربه نخواهید کرد.

قسمت جنوبی شهرستان شاهرود به دلیل مجاورت با کویر،هوایی نسبتاً گرم و خشک دارد در حالی که نواحی شمالی شهر که در پای کوه های البرز است، دارای آب و هوای کوهستانی و سرد و خشک است. بخش های مرکزی و شرقی این شهرستان دارای آب و هوای معتدل است. میانگین دمای شهر چهارده درجه سانتی گراد می باشد و میانگین بارندگی به صد و هشتاد میلی متر در سال می رسد. در ادامه سفر در فصل های گوناگون را به شاهرود بررسی می کنیم.

اطلاعات پرواز و فرودگاه شاهرود

سفر به شاهرود تا چند سال پیش فقط از راه زمینی ( جاده یا راه آهن) ممکن بود اما با افتتاح فرودگاه شاهرود راه تازه و سریع تری برای دسترسی به این شهر زیبا فراهم شد. پرواز به شاهرود در فرودگاهی خواهد نشست که بزرگترین فرودگاه استان سمنان و دارای استانداردهایی مناسب است. فرودگاه شاهرود دارای امکانات بسیار خوبی است که از جمله ی آن ها می توان به ترمینال مدرن و زیبای آن اشاره کرد. هم چنین دارای تجهیزات ایمنی بسیار مناسب و باند پروازی به طول دو هزار و هشتصد و پنجاه و شش متر و عرض چهل و پنج متر می باشد.

به تازگی خط هوایی شاهرود به مشهد نیز افتتاح شده است و این موضوع رونق بیشتری به وضعیت سفرهای هوایی این فرودگاه بخشیده که نقش به سزایی در افزایش تقاضاها برای مسافرت هوایی و هم چنین بالا رفتن آمار پروازهای این فرودگاه است.

بسیاری از کارشناسان معتقدند به دلیل موقعیت و مختصات جغرافیایی شهر شاهرود، رونق فرودگاه شاهرود و گسترش زیرساخت های عمرانی آن می تواند کارایی این بخش را در زمینه های اقتصادی و آبادانی کشور افزایش دهد و این کارایی تنها محدود به خدمات مسافربری نباشد. فرودگاه شاهرود به دلیل مرکزیت داشتن، قابلیت تبدیل به یک پایگاه سوخت گیری برای کلیه خطوط پروازی سراسر کشور را دارد.

بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیمای شاهرود

شما می توانید با مراجعه به سایت های فروش بلیط هواپیما ارزان، برای تهیه بلیط هواپیمای شاهرود اقدام کنید. معمولاً سایت های اینترنتی بلیط هواپیما شاهرود را در بازه های زمانی نزدیک به فروش می رسانند. پس نیازی نیست از زمانی خیلی زود نسبت به تهیه بلیط هواپیما شاهرود اقدام نمایید. پروازهای تهران به شاهرود همه روزه و در ساعات گوناگون با سطوح کیفیتی گوناگون انجام می شود.

برای سفرهایی که با هدف توریستی و گردشگری انجام می شود، بلیط هواپیما شاهرود معمولاً در نیمه ی اول سال به خصوص از ماه اردیبهشت به بعد بیشتر به فروش می رسد. زیرا بازدید از طبیعت شاهرود در این فصول لطف بیشتری دارد و هم چنین در شرایط آب و هوایی بهتری انجام می شود.

مدارک لازم برای رزرو بلیط هواپیمای شاهرود

بلیط هواپیمای شاهرود برای یک سفر در داخل کشور تهیه می شود بنابراین شما نیاز به مدارک خاصی ندارید. تنها یک مدرک شناسایی که کارت ملی شما باشد برای تهیه بلیط هواپیما شاهرود کافی است. چنانچه برای خرید بلیط هواپیما شاهرود به صورت اینترنتی اقدام می کنید، با وارد کردن کد ملی در قسمت مشخصات می توانید این کار را انجام دهید. البته در کنار این ها هرآنچه برای یک خرید اینترنتی معمول است را نیز لحاظ کنید. قطعاً باید یک کارت عابربانک دارای رمز دوم داشته باشید و هم چنین آدرس ایمیل خود را در قسمت مشخصات وارد نمایید تا شرایط لازم برای خرید بلیط هواپیما شاهرود برای شما فراهم شود.

در فرودگاه می بایست بلیط چاپ شده و مدارک شناسایی شما جهت تطبیق با بلیط را به همراه داشته باشید.

مدارک لازم برای رزرو بلیط هواپیمای شاهرود

معرفی شرکت های هواپیمایی  جهت خرید بلیط هواپیمای شاهرود

شرکت های متعددی ارائه دهنده ی خدمات مسافرت هوایی و پرواز به شاهرود هستند. به ویژه در سال های اخیر که پرواز ها به این شهر رونق بیشتری یافته است و متقاضیان بلیط هواپیما مشهد افزایش پیدا کرده اند، شرکت های معتبر و با سابقه از جمله شرکت هواپیمایی ماهان، شرکت هواپیمایی ایران ایر،شرکت هواپیمایی آسمان و شرکت های متعدد دیگر بلیط هواپیمای شاهرود را به فروش می رسانند.

قیمت بلیط هواپیمای شاهرود در فصل های مختلف سال

قیمت بلیط هواپیمای شاهرود در فصل بهار

فصل بهار همانند آب و هوای متغیرش، شرایط گوناگون و متغیری را نیز در گذار خود به وجود می آورد. از روزهای آغازین این فصل که روزهای آغازین سال نیز هست و ایام نوروزی به شمار می رود، تهیه بلیط هواپیما شاهرود نیز می تواند رونق بسیاری داشته باشد.

قطعاً اهالی شاهرود که در شهرهای دیگر از جمله تهران مستقر هستند، در این ایام برای بازگشت به شهر خود اقدام به خرید بلیط هواپیما شاهرود می کنند؛ هم چنین افراد بسیاری که فقط در ایام نوروز فراغت از کار و تحصیل دارند و امکان سفر می یابند، شهر زیبا، تاریخی و خوش آب و هوای شاهرود را برای سفر خود انتخاب می کنند. در این ایام قیمت بلیط هواپیما شاهرود نیز مانند بسیاری از شهرهای دیگر افزایش می یابد و لازم است از مدت زمانی زودتر رزرو شود.

قیمت بلیط در این ایام در سال جاری از صد و هفتاد هزار تومان شروع شده بود. البته بسته به کلاس (سطح کیفیتی) سفر و خدمات ارائه شده این قیمت تا بیش از دویست و بیست هزارتومان نیز افزایش داشته اشت.

در نیمه ی دوم فروردین از حجم سفرها به سوی شاهرود کاسته شده و موج سفرها از شاهرود به تهران یا سایر شهرها که سفرهای بازگشت مسافران نوروزی است آغاز می شود. شاید در این ایام بتوانید بلیط هواپیما شاهرود را ارزان تر تهیه کنید.

اما ماه اردیبهشت ماه آغاز موج دیگری از سفرهای توریستی و گردشگری و خرید بلیط هواپیما شاهرود است زیرا این ماه، آغاز ایام بازدید از جنگل ابر، مشهورترین مکان توریستی شاهرود به شمار می رود. گرچه این ایام نسبتاً طولانی است و تا اوایل پاییز ادامه دارد، عده زیادی از توریست ها و گردشگران که دغدغه ی تحصیلی و شغلی ندارند، ترجیح می دهند در ماه اردیبهشت مشتری بلیط هواپیمای شاهرود شوند.

ماه خرداد به دلیل آغاز ایام گرم سال و با توجه به هوای خنک و مطبوع شاهرود، مأمن مسافرانی است که به دنبال آب و هوایی ییلاقی و خنک برای گذران چند روزی از ایام گرم سال هستند، اما به دلیل اینکه مصادف با فصل امتحانات است، شاید با تقاضای کمتری برای خرید بلیط هواپیما شاهرود باشد. در نتیجه ممکن است بتوانید این بلیط را با درصدی تخفیف یا کاهش قیمت تهیه نمایید.

قیمت بلیط هواپیمای شاهرود در فصل تابستان

تابستان فصل پر مسافر شاهرود است. از یک سو تعطیلات و فراغت تابستانی مسافران و از سوی دیگر آب و هوای دلکش و پر طرفدار آن می تواند مسافران و گردشگران بسیاری را راهی این شهر کند. بازدید از امکان تاریخی و باستانی منطقه ی کهن شاهرود، باعث می شود انواع تورهای مسافرتی از اقصی نقاط به این شهر سرازیر شوند و بازار فروش بلیط هواپیمای شاهرود به بیشترین رونق خود همانند ایام نوروز خواهد رسید.

برای مسافرانی که از تهران روانه ی این شهر می شوند، شاهرود در نیمه ی راه شهر مقدس مشهد است و برای برنامه ریزی یک سفر ابتدا به مقصد شاهرود و سپس به قصد زیارت مشهد مقدس، تهیه ی بلیط هواپیما شاهرود می تواند از سوی این مسافران که جمعیت کمی نیز ندارند، صورت گیرد.

در ماه شهریور باید حجم دانشجویانی که در شاهرود تحصیل می کنند را نیز به مسافران تابستانی اضافه کرد. این دانشجویان که در طول تابستان دانشگاه و خوابگاه خود را به قصد شهر خود ترک کرده بودند، در ایام شهریورماه به ویژه نیمه دوم آن، به قصد ثبت نام ترم جدید دانشگاه و انتخاب واحد و استقرار در خوابگاه خود به شهر رجعت می کنند. پس در شهریورماه نیز می توان انتظار افزایش متقاضی برای بلیط هواپیمای شاهرود و تا حدی افزایش قیمت را داشت.

قیمت بلیط هواپیمای شاهرود در فصل پاییز

در روزهای آغازین مهرماه، به دلیل آغاز سال تحصیلی معمولاً حجم سفرها به شاهرود و تقاضا برای بلیط هواپیمای شاهرود کاهش می یابد.  در ایام پاییز سردی و خشکی آب و هوای شاهرود نیز افزایش می یابد و تنها بخش های جنوبی شهر می تواند قدری مطلوب تر و مطبوع تر باشد.

تهیه بلیط هواپیمای شاهرود در فصل زمستان

میزان سرمای پاییزی شاهرود با گذر از پاییز به سمت زمستان نیزبیش از پیش افزایش می یابد. در این زمان معمولاً شهر شاهرود مسافران و گردشگران کمتری را به خود جذب می کند. این روند تا اسفندماه ادامه خواهد داشت. تجربه شده که برخی افراد بلیط هواپیما شاهرود را در این ایام و ماه ها از سال، با قیمت زیر صد هزار تومان (حدود نود تومان یا کمی بالاتر) تهیه نموده اند. پس اگر علاقه مند به سفر به شاهرود هستید، دغدغه تحصیل و محدودیت کاری ندارید و طاقت سرمایتان بیشتر از افراد دیگر است می توانید در این ایام بلیط هواپیمای شاهرود را مقرون به صرفه تر بخرید.

قیمت بلیط هواپیمای شاهرود در فصل های مختلف سال

نکاتی دربار رزرو بلیط هواپیمای شاهرود

در حال حاضر با گسترش و قابیت دسترسی همگانی اینترنت، شرکت های فروش بلیط هواپیمای شاهرود که در رقابت تنگاتنگی برای ارائه­ ی خدمات بهتر برای رضایت بیشتر مشتریان خود هستند، از این امکان استفاده نموده و فروش بلیط آنلاین هواپیما شاهرود را به صورت اینترنتی برای مشتریان خود میسر ساخته اند. اما شما می توانید با مراجعه ی حضوری به دفاتر فروش بلیط و آژانس های مسافرتی که بلیط هواپیما شاهرود را عرضه می نمایند نیزاین بلیط را تهیه نمایید. به هر دو شیوه می توانید از قیمت بلیط هواپیما شاهرود نیز مطلع شوید.

اقامت در شاهرود

پس از آشنایی با شاهرود و امکانات سفر هوایی به این شهر، اقامت و اسکان در این شهر دغدغه ی بعدی علاقه مندان به بازدید از شاهرود خواهد بود. تنوع اقامتگاه ها از نظر سطح کیفیتی و قیمت در شاهرود زیاد است. از هتل های چند ستاره تا اقامت گاه های ارزان تر یا بومی را می توانید برای اسکان خود در این شهر انتخاب کنید.

اقامتگاه لوکس

شما می توانید بر اساس توانایی اقتصادی خود پس از خرید بلیط هواپیمای شاهرود ، اقامتگاه مناسبی را در شهر شاهرود تدارک ببینید. اقامت در هتل های چهارستاره این شهر بر اساس نوع اتاق، یا آپارتمان و پذیرش تعداد افراد، متفاوت است. در چنین اقامتگاهی می توانید آپارتمان یک خوابه ی دو تخته، سه تخته، و چهارتخته را با قیمت هایی از حدود سیصد و هشتاد هزار تومان تا ششصد هزار تومان برای یک شب و آپارتمان دو خوابه ی پنج تخته، شش تخته، هفت تخته و هشت تخته را با ظرفیت نفرات اضافه، برای یک شب با قیمت هایی از هشتصد و بیست و پنج هزار تومان تا یک میلیون و صد هزار تومان برای یک شب بگیرید. این قیمت ها با توجه به ستاره بودن هتل، قیمت هایی فوق العاده است. مثلاً در مورد آخر شما می توانید با پرداخت شبی حدود یک میلیون تومان برای یازده نفر اقامتگاه بگیرید. (زیرا اتاق هشت تخته دارای سه نفر ظرفیت اضافه است.)

اقامت مقرون به صرفه تر در شاهرود

اما اگر دوست داشته باشید حتی تا این اندازه هم هزینه نکنید، باز هم در شاهرود برای شما اقامتگاه های مناسب ارزان تری پیدا می شود. مثلاً در یک مهمانسرا با کیفیت دوستاره، که البته در قلب طبیعت شاهرود قرار گرفته می توانید اتاق های دو تخته، سه تخته و سوئیت چهار تخته با ظرفیت یک نفر بیشتر را با قیمت هایی از صد و چهل هزار تومان تا سیصد هزار تومان برای یک شب بگیرید. در مهمانسرای دیگری که در منطقه خوش آب وهوا با مسافت کمی از شاهرود واقع شده می توانید این اتاق ها و سوئیت ها را با قیمت هایی از شبی صد و نود هزارتومان تا تا دویست و نود هزارتومان برای خود فراهم کنید.

مهمان پذیرهایی نیز هستند که با قیمت هایی بسیار ارزان تر آماده سرویس دهی جهت اسکان شما و عزیزانتان هستند. در این مهمان پذیرها می توانید با حدود نصف قیمت هتل های چند ستاره و مهمانسراها برای خود اتاق های یک تخته و دو تخته را با قیمت هایی از بیست و شش هزار تومان تا هفتاد و پنج هزار تومان بسته به امکانات اتاق تهیه کنید و اگر تعدادتان زیاد است می توانید در اتاق های شش نفره در مهمان پذیر دیگری با قیمت هفتاد و پنج هزار تومان ساکن شوید.

اقامت رایگان در شاهرود

توضیحاتی که پیش تر درباره ی محل های اسکان دادیم با توجه به تقاضای مسافران برای خدمات ویژه اقامتی بود. اما اگر خوش سفر باشید و درباره ی اقامت خود قدری آسان تر بگیرید می توانید به صورت رایگان، در پارک ها و فضاهای سبز، و هم چنین فضای مدارس شاهرود که در تعطیلات نوروزی دربشان به روی میهمانان باز است با برپایی چادر مستقر شوید. خیالتان راحت باشد که شهرداری شاهرود هیچ گونه ممانعتی از اسکان شما به این شکل نخواهد کرد. ضمن اینکه در مواقع بحرانی مثل بارندگی، هلال احمر آماده هدایت شما به سمت سوله های در نظر گرفته شده برای چنین شرایطی خواهد بود.

جاذبه های دیدنی و تفریحی شاهرود

جاذبه های دیدنی و تفریحی شاهرود

ماهیت توریستی شاهرود

شاهرود از دیدنی ترین شهرهای توریستی ایران به شمار می رود. قدمت این شهر، ماهیت تاریخی و فرهنگی آن وتنوع اقلیمی اش که آن را به نام «قاره ی کوچک» مشهور کرده است، سبب جذب توریست ها و گردشگران بسیاری می شود.

مکان های دیدنی شاهرود

از جمله معروف ترین مکان های دیدنی این شهر بی نظیر می توان به جنگل ابر، جنگل اولنگ، روستای گردشگری قلعه بالا، آبشار مجن، فرحزاد، منطقه حفاظت شده توران و کویر رضا آباد اشاره کرد. ضمن اینکه آرامگاه دو عارف نامدار سرزمینمان، بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی در دو منطقه ی بسطام و خرقان در نزدیکی شاهرود واقع شده است و بسیاری از گردشگران به قصد بازدید از این دو آرامگاه به شاهرود سفر می کنند.

ماهیت توریستی شاهرود

شاهرود از دیدنی ترین شهرهای توریستی ایران به شمار می رود. قدمت این شهر، ماهیت تاریخی و فرهنگی آن وتنوع اقلیمی اش که آن را به نام «قاره ی کوچک» مشهور کرده است، سبب جذب توریست ها و گردشگران بسیاری می شود.

مکان های دیدنی شاهرود

از جمله معروف ترین مکان های دیدنی این شهر بی نظیر می توان به جنگل ابر، جنگل اولنگ، روستای گردشگری قلعه بالا، آبشار مجن، فرحزاد، منطقه حفاظت شده توران و کویر رضا آباد اشاره کرد. ضمن اینکه آرامگاه دو عارف نامدار سرزمینمان، بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی در دو منطقه ی بسطام و خرقان در نزدیکی شاهرود واقع شده است و بسیاری از گردشگران به قصد بازدید از این دو آرامگاه به شاهرود سفر می کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.