بلیط هواپیما رشت

برای تهیه بلیت هواپیمای رشت می توان از طریق حضوری و اینترنتی اقدام کرد. از آنجا که رشت شهر گردشگر پذیری است و سالانه مسافران زیادی عازم شهر رشت هستند بهتر است بلیت هواپیما رشت را چند ماه قبل تر از روز سفر تهیه کنید که گرفتار شلوغی خرید بلیط نشوید.‌ سفر رشت در کنار زیبایی های فراوانی که دارد از ارزان ترین سفر هاست. رشت شهر زیبایی در شمال کشور ایران است که در تمامی فصل های سال زیبایی های منحصر به خود را دارد. پیشنهاد ما برای شما تهیه بلیط هواپیما رشت با قیمت مناسب و سفر به شهر باران های نقره ای ایران و ثبت خاطره انگیزترین لحظات زندگیتان است.

معرفی رشت

رشت مرکز استان گیلان و یکی از شهرهای شمالی کشور ایران در اطراف دریاچه ی خزر است. به خاطر باراندگی زیاد، شهر رشت به شهر باران شهرت گرفته است. شمال شهر رشت ساحل دریای خزر است. رشت دارای مساحتی ۱۸۰ کیلومتر مربعی است و پرجمعیت ترین شهر شمالی ایران با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر است. مردم رشت گیلکی صحبت می کنند. شهر رشت سومین شهر از گردشگر پذیر ترین شهرهای ایران است. از محصولات کشاورزی شهر رشت می توان به برنج، چای و توتون اشاره کرد. سواحل جنوبی دریای خزر برای پرورش کرم ابریشم بسیار مناسب است به همین دلیل پرورش کرم ابریشم در شهر رشت رواج دارد.

فرودگاه شهر رشت

فرودگاه سردار جنگل رشت یکی از بزرگ ترین فرودگاه های ایران از نظر دسترسی شهری است. در گذشته به دلیل قرارگیری این فرودگاه در همسایگی کارخانه لامپ، مردم، این فرودگاه را با نام های زمین طیاره یا بالون صحرا می شناختند. این فرودگاه در ۱۸ خرداد سال ۱۳۲۶ افتتاح گردیده است. این فرودگاه روزانه محل فرود چندین پرواز داخلی و بین المللی است. فرودگاه رشت مدت ها به عنوان باصرفه ترین و مقرون به صرفه ترین خطوط پروازی برای کشورهای اروپای مرکزی و اسکاندیناوی شناخته می شد چرا که مدت ها سوخت گیری هواپیماهای ایرباس به مقصد استکهلم و هامبورگ در فرودگاه بین المللی رشت انجام می شد‌ه است

بلیط هواپیما رشت

روش های تهیه بلیط هواپیمای رشت

برای تهیه بلیط هواپیمای رشت مانند سایر بلیط های داخلی و خارجی می توان از دو طریق اقدام کرد. راه اول مراجعه ی حضوری به آژانس های هواپیمایی و شرکت های فروش بلیط و خرید بلیط با ارائه ی کارت شناسایی است. روش دوم که آسان تر از روش اول است گرفتن بلیط هواپیما رشت از طریق اینترنت است. در روش اینترنتی با مراجعه به سایت ها و سامانه های فروش بلیط و پر کردن فرم اطلاعات شخصی و پروازی می توان به آسانی برای تهیه بلیط هواپیما رشت اقدام کرد. امروزه که دسترسی به اینترنت در مکان های مختلف امکان پذیر است تهیه بلیط هواپیما رشت از طریق اینترنت بهترین راه تهیه بلیط است. بهتر است بلیط هواپیما رشت خود را چند ماه زودتر از موعد سفر از طریق یکی از سایت های معتبر رزرو کنید تا از ماندن در ترافیک خرید بلیط هواپیمایی رشت خود جلوگیری کنید.

رزرو اینترنتی بلیط هواپیمای رشت

برای رزرو اینترنتی بلیط هواپیما رشت ابتدا باید به سایت ها و سامانه های فروش بلیط رشت مراجع کنید. سپس در جاهای مشخص از صفحه ی باز شده مقصد و مبدأ و زمان رفت و برگشت خود را وارد کنید. بعد از انجام این کار لیستی از پروازها از کمترین قیمت به بالاترین قیمت در صفحه ظاهر می شود که تمام خصوصیات پروازی اعم از روز و ساعت پرواز، مدت زمان پرواز، کلاس پروازی، اسم ایر لاین و قیمت بلیط هواپیما رشت را در بردارد. شما باید با توجه به همه ی این ویژگی ها پرواز خود را مشخص کرده و بلیط هواپیما رشت خود را رزرو کنید. اگر ایرلاین خاص یا خدمات خاص پروازی را برای بلیط هواپیمای رشت خود در نظر داشتید می توانید با فیلتر کردن این شرایط تنها پروازهایی را که با شرایط شما منطبق هستند مشاهده کنید.

مدارک لازم برای رزرو بلیط هواپیما رشت

از آن جا که رشت یکی از شهرهای داخل ایران است رزرو بلیط هواپیمای رشت نیاز به مدارک زیادی ندارد. با ارائه کارت شناسایی خود به یکی از آژانس های مسافرتی هوایی یا سایت های فروش بلیط هواپیما رشت به راحتی می توانید حضوری یا از طریق اینترنت بلیط تهیه کنید. بلیط هواپیما برای کودکان کمتر از دو سال رایگان و برای کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال شامل پنجاه درصد تخفیف می شود. البته کودکان زیر ۲ سال صندلی اختصاصی ندارند. هنگام سوار شدن به هواپیما نیز باید بلیط هواپیما و یک کارت شناسایی معتبر به متصدی ارائه شود

بلیط هواپیما رشت.

ایرلاین های فروش بلیط هواپیما رشت

ایرلاین های متعددی وجود دارند که به فروش بلیط هواپیما رشت می پردازند. در هنگام خرید بلیط هواپیما رشت باید توجه داشته باشیم که خرید خود را از یک ایرلاین معتبر انجام دهیم که بعداً دچار مشکل نشویم. از میان آژانس ها و شرکت های هوایی فروش بلیط هواپیما رشت، ایرلاین های کیش ایر، تابان، آسمان، ایران ایر و نفت جزو ایرلاین های معتبر در زمینه فروش بلیط هواپیما رشت می باشند.

قیمت بلیط هوایی شهر رشت

برای اینکه یک مبلغ تقریبی از بلیط هواپیما رشت را بیان کنیم شهر تهران را به عنوان مبدأ در نظر می گیریم. فاصله ی هوایی شهر تهران تا رشت حدوداً ۲۴۰ کیلومتر است که طی این فاصله تقریباً ۴۵ تا یک ساعت طول می کشد. البته ۴۵ دقیقه مربوط به شرایط جوی مساعد است چرا که این مدت زمان پرواز می تواند با توجه به شرایط آب و هوا تغییر کند. قیمت بلیط تهران رشت تقریباً از نود هزار تومان تا دویست هزار تومان بسته به نوع پرواز و زمان پرواز متغیر است مثلاً برای زمانی که متقاضیان بلیط هواپیما رشت زیاد است قیمت بلیط نیز بالاتر می رود. البته برای تهیه بلیط هواپیما رشت می توانید به صورت چارتری یا همان لحظه آخری اقدام کرده و بلیط هواپیمای رشت خود را ارزان تر تهیه کنید.

بلیط چارتری رشت

می دانیم که اغلب مردم دوست دارند امکانات خوب را در مناسب ترین و ارزان ترین قیمت ها به دست بیاورند. با اینکه سفر به شهر رشت از سفر های ارزان قیمت است و نیازی به هزینه ی زیاد ندارد اما اگر فرصت زیادی برای سفر دارید و می خواهید بلیط خود را ارزان تر از معمول تهیه کنید می توانید بلیط هواپیما رشت چارتری یا لحظه آخری تهیه کنید. برخی شرکت ها تعداد زیادی بلیط هواپیما رشت خیلی قبل تر از روز پرواز تهیه می کنند و آن را به مردم می فروشند این شرکت ها بلیط هایی را که تا یک روز مانده به پرواز فروش نمی رود به صورت چارتری با قیمت خیلی ارزان تر از بلیط معمولی به فروش می رسانند ‌. شما هم می توانید با تهیه ی بلیط هواپیمای رشت به صورت چارتری، پرواز ارزان تری به رشت داشنه باشید.

دلایل تغییر قیمت بلیط هواپیما رشت

علاوه بر تغییرات فصل عواملی دیگری هم می توانند بر قیمت بلیط هواپیما رشت تأثیر بگذارند. یکی از این عوامل وجود فرودگاه های متعدد در شهر مقصد است به گونه ای که قیمت بلیط پرواز به یک شهر برای فرود در فرودگاه های مختلف متغییر است. که این موضوع در مورد بلیط هواپیما رشت صدق نمی کند چون رشت تنها یک فرودگاه دارد.

همچنین قیمت بلیط رشت در شرکت ها و آژانس های مختلف فروش بلیط هواپیما می تواند با هم متفاوت باشد این تفاوت قیمت اگر به دلیل تغییر در کیفیت پرواز و نوع خدمات ارائه شده ی آن باشد قابل توجیه است اما در بعضاً شرکت هایی وجود دارند که قیمت های بلیط را با دلایل غیر موجه افزایش می دهند. خرید بلیط هواپیمای رشت از طریق اینترنتی به دلیل حذف پورسانت کارشناس فروش بلیط هواپیمای رشت، می تواند برای شما ارزان تر تمام شود. البته همیشه ارزان ترین بلیط هواپیما رشت بهترین بلیط نیست و باید قیمت را با کیفیت پرواز و خدمات آن باید مقایسه کرد. مطمئناً پرواز ارزان با یک پرواز بی کیفیت برای همه ناخوشایند خواهد بود.

قیمت بلیط هواپیمای رشت در فصل بهار و تابستان

همان طور که می دانیم قیمت بلیط معمولاً تحت تأثیر شرایطی می تواند تغییر کند. از آنجا که رشت یکی از شهر های بی نظیر و زیبای ایران است و یکی از هدف های گردشگری مسافران است در تمام سال میزبان گردشگران زیادی است. به عنوان مثال تعطیلی مدارس در فصل تابستان و سرسبز بودن جنگل ها باعث می شود .

گردشگران زیادی بدون توجه به گرمای تابستان و هوای شرجی حاصل از همین گرما برای تهیه بلیط هواپیما رشت اقدام کنند و این ترافیک درخواست بلیط، باعث بالا رفتن قیمت بلیط هواپیمای رشت در این فصل نسبت به سایر فصل ها می شود. برای گردشگرانی که محدودیت در زمان مسافرت ندارند مثلاً کسانی که فرزند مدرسه ای ندارند می توانند فصل بهار را هم به خاطر سرسبز بودن جنگل ها و هم به خاطر کم تر بودن مسافر نسبت به تابستان برای سفر به رشت انتخاب کنند

بلیط هواپیما رشت

قیمت بلیط در فصل پاییز و زمستان

 معمولاً قیمت بلیط هواپیمای رشت در فصل زمستان به دلیل کمتر بودن مسافران ارزان تر است اما فصل زمستان و پاییز اغلب به خاطر سردی هوا و برف پوش شدن درختان در زمستان انتخاب اکثر مردم نیست و متقاضی بلیط هواپیما رشت کمتر است اما حتماً دیدن جنگلی پوشیده از برف و گذر از جاده ای محصور در سفیدی مطلق جنگل های اطراف زیبایی های خاص خود را خواهد داشت. در فصل پاییز هم جنگل ها رنگ های متنوع به خود می گیرند و زیبایی خاصی به جاده ها می بخشند. اگر یک بار سفر به رشت در پاییز را امتحان کنید مطمئناً دلتان خواهد خواست که بار دیگر هم این سفر را تجربه کنید. فصل پاییز و زمستان برای مسافرانی که گردشگری در فصل های سرد در رشت را نمی پسندند تنها به منظورهای دیگر از جمله دیدار اقوام یا انجام معامله یا قرارداد مناسب تر است.

شرایط لغو یا تغییر زمان پرواز در بلیط هوایی رشت

اگر پس از خرید بلیط هواپیمای رشت از سفر منصرف شدید و یا به خاطر دلایلی خواستید زمان پروازتان را تغییر دهید می توانید با مراجعه به آژانسی که خرید بلیط خود را انجام داده اید این کار را انجام دهید. در صورت لغو بلیط، شرکت با کسر مبلغی با توجه به زمان باقی مانده به پرواز، مابقی قیمت بلیط هواپیما رشت را به مسافر باز می گرداند.

در تغییر زمان پرواز نیز این کار با کسر مبلغی اندک برای مسافر انجام می شود. چیزی که باید مورد توجه قرار بگیرد هزینه بلیط های چارتری در صورت لغو به مسافر برگردانده نمی شود اگر چه این کار قانونی نیست اما شرکت های به خاطر ضرری که در صورت لغو بلیط هواپیما رشت متحمل می شوند این کار را انجام نمی دهند، و شما در صورتی که بلیط پارتری خریداری میکنید باید از سفر کردن خود مطمعن باشید .

مبلغ خسارت لغو بلیط هواپیما رشت

بر اساس مقررات تعیین شده توسط سازمان هوایی کشور مبلغ خسارات لغو بلیط و یا تغییر زمان به این صورت محاسبه می شود. اگر تقاضای لغو و یا تغییر زمان پرواز بلیط هواپیمای رشت تا ساعت ۱۲ ظهر سه روز قبل از پرواز صورت گیرد پنج درصد از مبلغ بلیط کسر و مابقی برگردانده می شود. اگر تقاضای لغو و تغییر زمان پرواز تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از پرواز صورت بگیرد ده درصد از مبلغ بلیط کسر و مابقی به مسافر برگردانده می شود ‌. برای تقاضای لغو و تغییر زمان بلیط هواپیما رشت تا سی دقیقه قبل از پرواز، سی درصد از مبلغ بلیط کسر می شود و برای سی دقیقه مانده به پرواز و بعد از آن پنجاه درصد مبلغ بلیط کسر و ما بقی به متقاضی برگردانده می شود..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش سرعت وردپرس با ماژول افزایش سرعت مهندس محمدپور