بلیط هواپیمای رامسر

خرید بلیط هواپیمای رامسر با دو روش اینترنتی و حضوری امکان پذیر است که هریک معایب و مزایای خود را دارند. در خرید بلیط هواپیما رامسر به صورت چارتری شما می توانید بلیط خود را ارزان تر تهیه کنید ولی مشکل این روش آن است که ممکن است در زمان سفر شما این بلیط ها پر شده باشند و امکان تهیه آن نباشد و اگر چنانچه هتل را رزرو کرده باشید ولی نتوانید بلیط تهیه کنید بی شک متحمل ضرر خواهید شد. پس اگر چنانچه هزینه سفر برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است از این بلیط ها استفاده کنید و به خاطر داشته باشید که چند روز قبل از سفر آن را تهیه کنید. لازم به ذکر است که برخی از بلیط های چارتری امکان استرداد وجه وجود ندارد. ولی اگر هزینه برای شما مهم نیست بهتر است بلیط خود را به صورت معمولی خریداری کنید و یا حضوری به دفاتر فروش بلیط هواپیما مراجعه کنید. این نکته هم قابل ذکر است که در خرید بلیط به صورت چارتری شما هر لحظه از روز که بخواهید چه شب و چه صبح می توانید اقدام به خرید بلیط نمایید که خرید بلیط حضوری این مزیت را ندارد و باید در تایم اداری مراجعه کنید.

راهنمای سفر به شهر رامسر

شهر رامسر در مرز بین استان مازندران و گیلان قرار دارد ولی به لحاظ جغرافیایی در استان مازندران است و می توان این شهر را غربی ترین نقطه استان مازندران به حساب آورد که از شرق به تنکابن و از غرب با چابکسر هم جوار است. در شمال و جنوب این شهر نیز به ترتیب دریای خزر و کوه های سرسبز البرز قرار گرفته اند. یکی از عواملی که تردد مسافرین به این شهر زیبا را دوچندان بهبود می بخشد هوای بسیاری معتدل و مرطوب آن است که این امر همچنین باعث پدید آمدن سرسبزی با چگالی بالا و جنگل های متراکم در این شهر شده است. جالب است بدانید که نام پیشین این شهر سخت سر نام داشت. در ادامه به معرفی سوغاتی رامسر می پردازیم. پس چنانچه قصد خرید بلیط هواپیما رامسر را دارید همچنان با ما همراه باشید.

بهترین زمان برای سفر به رامسر

بهترین زمان پرواز به رامسر اگر از لحاظ دمای هوا و معتدل بودن به آن نگاه شود ، رامسر تقریباً سرسبزی خود را در تمام ایام سال به جز چند روزی که برفی است دارد. ولی اگر از آن دسته از افرادی هستید که این موضوع دما برای شما اهمیت زیادی دارد این موضوع را به صورت دقیق تری بررسی می کنیم.

راهنمای سفر به شهر رامسر

اطلاعات پرواز و فرودگاه شهر رامسر

فرودگاه رامسر در شهر رامسر از زیباترین فرودگاه های کشور است که در طول روز دو الی سه پرواز رفت و برگشت از تهران را معمولاً شامل می شود. البته ظرفیت هر پرواز به صورت تقریبی در حد 60 الی 70 نفر می باشد. در اکثر مواقع ولی فرودگاه این شهر برای پرواز های خصوصی و ورزش در کنار دریای خزر مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید که باند فرود و نشست این فرودگاه 2.7 کیلومتر است که برای هواپیما های بزرگ نیز مانند بوئینگ ظرفیت لازم را دارد. پس اگر قصد خرید بلیط هواپیما رامسر را دارید حتما با فرودگاه رامسر آشنا شوید. در ادامه مطلب می خواهیم به معرفی شرکت های هواپیمایی فعال در بلیط هواپیمای رامسر بپردازیم.

مدارک لازم برای رزرو بلیط هواپیمای رامسر

همواره در هر سفری به طور کلی مدارک کافی را نیز با خود به همراه داشته باشید. به طور مثال بعد از خرید بلیط هواپیما رامسر در فرودگاه در روز سفر حتما به کارت ملی و شناسنامه و بلیط سفر خود نیاز پیدا خواهید کرد. پس حتما در یادداشتی در گوشی یا کاغذ این اقلام را بنویسید تا از خاطر نبرید. در رزرو هتل نیز اگر به صورت خانواده ای سفر می کنید مسئولین هتل در پذیرش شما حتما شناسنامه خواهند خواست که باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید. پس بعد از خرید زمان بلیط هواپیمای رامسر حتما به این نکات توجه کافی را داشته باشید.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیمای رامسر

امروزه شرکت های هواپیمایی بسیاری در اقصا نقاط کشور در حال فعالیت هستند که برخی از آن ها صرفاً در فرودگاه رامسر پرواز انجام می دهند. شرکت های هواپیمایی در بلیط هواپیمای رامسر شامل ایران ایر ، هواپیمایی آسمان و هواپیمایی نفت هستند که بیشترین پرواز به فرودگاه رامسر از طریق این شرکت ها انجام می گیرد. در ادامه به انواع روش خرید بلیط هواپیما رامسر می پردازیم.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیمای رامسر

قیمت بلیط هواپیمای رامسر در فصل های مختلف سال

بلیط هواپیمای رامسر در بهار

در فصل بهار به خصوص در ایام عید اکثر مسافران به رامسر را ایرانیان تشکیل می دهند چرا که ایام تعطیل عید فرصت مناسبی را برای قشر بزرگی از شاغلان برای سفر به رامسر مخصوصا سفر های نوروزی پدید می آورد. در نوروز نیز باتوجه به حجم انبوهی از مسافر در رامسر امکانات تفریحی و ورزشی زیادی در قالب تفریح های نوروزی برای مسافرین ارائه می شود که خود امری مهم است. ولی نکته مهم تر برای کسانی که سفری ارزان برای آن ها مهم است آن است که باتوجه به بالا بودن تقاضا نسبت به عرضه بلیط ارزان هواپیما رامسر، ممکن است بلیط هواپیمای رامسر با افزایش قیمت در ایام عید و فصل بهار صورت پذیرد که مسافران باید به آن توجه کنند.

بلیط هواپیمای رامسر در تابستان

شهر رامسر چون از شهر های هم جوار با دریای خزر است در فصل تابستان هوا کمی شرجی و مرطوب می شود و ممکن است کمی گرما شما را اذیت کند. ولی از آنجایی که تابستان فصل تفریح و سرگرمی است در عوض مکان های تفریحی و گردشگری زیادی در این فصل در رامسر مشغول به فعالیت هستند که بیشترین امکانات خود را در فصل تابستان برای مسافران فراهم می کنند. پس اگر فرزند محصل در خانه دارید که در ایام تابستان وقت آزاد زیادی دارد و قصد تفریح دارید ، سفر به رامسر را حتما در گزینه های پیشنهادی خود داشته باشید چرا که بیشترین سرگرمی و امکانات را در اختیار شما قرار خواهد داد که در خرید بلیط هواپیما رامسر باید به آن توجه کنید. البته در مورد قیمت سفر این پارامتر بستگی به میزان عرضه و تقاضا دارد و قیمت ثابتی ندارد که بتوان در مورد آن صحبت کرد ولی به صورت کلی در تابستان با توجه به حجم انبوه مسافرین ممکن است قیمت بلیط افزایش پیدا کند. در ادامه می خواهیم بلیط هواپیمای رامسر را در فصل پاییز مورد بررسی قرار دهیم.

بلیط هواپیمای رامسر در پاییز

در فصل پاییز که مرزی میان گرمی تابستان و سردی زمستان در رامسر رخ می دهد که باعث می شود هوایی بسیار معتدل برای سفر پدید آید. به صورت کلی دو فصل پاییز و بهار فصل های خوبی برای سفر به استان مازندران و به صورت خاص شهر رامسر می باشد. البته چون خانواده های دارای فرزند محصل در ایران بخش بزرگی از مسافران را تشکیل می دهند خرید بلیط هواپیما رامسر در فصل پاییز به دلیل کمبود مسافر کم می شود. کم شدن بلیط هواپیمای رامسر هم در نسبت عرضه به تقاضای بلیط اثر می گذارد و باعث کاهش قیمت ها می شود.  ولی اگر چنانچه در فصل پاییز فرصتی مناسب برای گردش یافتید خرید بلیط هواپیما رامسر را فراموش نکنید.

بلیط هواپیمای رامسر در زمستان

در فصل زمستان باتوجه به نبودن آن گرمای طاقت فرسا در تابستان فصل خوبی برای سفر به رامسر است که ممکن است در سفر خود حتی با برف نیز روبرو شوید. اگر از آن دسته از افرادی هستید که می خواهید زیبایی های مازندران و رامسر را در فصل زمستان ببینید خرید بلیط هواپیمای رامسر را فراموش نکنید. همچنین در فصل زمستان باتوجه به کم بودن مسافر در رامسر بلیط هواپیما رامسر از قیمت های نسبتاً پایینی نسبت به بقیه فصل های سال دارند و در این صورت سفر شما ارزان نیز خواهد بود. این امر البته در مورد بقیه امکانات رامسر نیز شامل می شود و به طور خاص قیمت برخی هتل ها در ایام زمستان باتوجه به کم بودن مسافر کاهش چشم گیری پیدا می کند. در ادامه به معرفی برخی هتل های رامسر می پردازیم که مسافرانی که قصد رزرو بلیط هواپیما رامسر آن را دارند به این اطلاعات نیاز پیدا خواهند کرد.

قیمت بلیط هواپیمای رامسر در فصل های مختلف سال

نکاتی درباره رزرو بلیط هواپیمای رامسر

بلیط هواپیمای رامسر از جمله پر فروش ترین بلیط های فروشی در کشور است. برای خرید بلیط هواپیمای رامسر راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه توضیح داده خواهد شد. شهر رامسر تقریباً در حدود 150 کیلومتری تهران می باشد و با پرواز از تهران به رامسر در حدود 13 دقیقه زمان پرواز شما خواهد بود. البته به دلیل نزدیکی این فاصله ، اغلب پرواز های رامسر از شهر های دورتر از تهران انجام می پذیرد. ولی قبل از پرداختن به آن بهتر است که شما خواننده گرامی چنانچه قصد سفر به این شهر را دارید ، کمی با وضعیت شهر رامسر و نقاط دیدنی و تاریخی و سوغاتی این شهر آشنا شوید. سپس در این مقاله در مورد بهترین زمان خرید بلیط هواپیما رامسر به صورت چارتری و خرید بلیط هواپیما رامسر از دفاتر فروش هواپیمایی آشنا خواهیم شد. همچنین در مورد فرودگاه رامسر نیز اطلاعاتی داده خواهد شد که خواندن آن دور از لطف نیست.

برخی نکات مهم به هنگام اقامت در رامسر

مسافران در خرید بلیط همواره باید به برخی نکات مهم در بلیط هواپیمای رامسر در سفر خود توجه کنند تا با مشکلی در سفر تفریحی خود برخورد نکنند. اولاً بهتر است قبل از سفر خود حتما هتل یا مکانی را برای اقامت خود برگزینید و از قبل رزرو کردن باعث می شود تا با برنامه عمل کنید و در سفر خود سرگردان نباشید. مخصوصا در ایام عید که تقریباً هتل ها همه پر می شوند ، بهتر است قبل از سفر خود هتل و مکان اقامتی خود را مشخص کنید تا در سفر با مشکل مکان روبرو نباشید.

هتل های هر شهر می توان گفت نماینده ای از آن شهر در برابر مسافرین می باشد و هرچه امکانات بهتری را داشته باشند نشان دهنده امکانات بهینه شهر می باشد. برخی هتل های با امکانات بالا در رامسر می توان به هتل‌آپارتمان نیستان و هتل آپارتمان لیان اشاره کرد که فاصله آن ها نیز از فرودگاه رامسر در حدود 3 کیلومتر است و سه ستاره بوده و از امکانات خوبی نسبت به هزینه ای که مسافر پرداخت می کند برخوردار است. هتل اشک نیز کمی دور تر از فرودگاه در حدود 8 کیلومتری رامسر می باشد و سه ستاره بوده و از همان امکانات دو هتل قبلی برخوردار است که اکثر مسافرین در سفر خود به رامسر معمولاً این سه هتل را برای اقامت خود بر می‌گزینند. در ادامه می خواهیم به برخی توصیه های گردشگری در مورد مکان های دیدنی رامسر بپردازیم که مورد توجه مسافرین زیادی است. پس اگر بلیط هواپیمای رامسر را تهیه کردید حتما مطلب بعدی را نیز بخوانید.

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر رامسر

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر رامسر

روستای جواهره رامسر

این روستا در شهر رامسر نه تنها یکی از زیبا ترین روستاهای مازندران بلکه ایران است. این روستای پر آوازه از محبوب ترین نقاط گردشگری مازندران است که شامل برخی از آثار تاریخی شهر رامسر نیز می باشد که اطراف آن پر از کوه های زیبا است. برخی از این کوه ها به اسم سرخ تله است که در دل خود رودخانه های مختلفی را دارد و دارای پارک جنگلی با آب معدنی خود است. جالب است بدانید که آب معدنی این پارک جنگلی روستای جواهره گازدار است و علاوه بر گردشگران داخلی ، گردشگران خارجی را نیز به سمت خود می کشاند. پس اگر از آن دسته از افرادی هستید که شیفته در تاریخ کهن ایران و زیبایی های طبیعی ایران هستید بعد از خرید بلیط هواپیمای رامسر روستای جواهره را از یاد نبرید.

سوغاتی شهر رامسر

امروزه گردشگران تمایل زیادی به سوغاتی و نوشیدنی های سنتی شهر ها پیدا کرده اند. چرا که زندگی شهری باعث پدید آمدن غذاهای ماشینی در این برهه از زندگی بشر شده است و وجود سوغاتی و خوردنی ها و نوشیدنی های خوش طعم باعث شده است که گردشگران زیادی به سمت این سوغاتی ها جذب شوند. شهر رامسر نیز از ایام قدیم دارای سوغاتی های خوش طعمی می باشد که قدمتی دیرینه دارد. از جمله سوغاتی های رامسر می توان به برنج ، مرکبات ، چای ، آغوزنون ، رشته برشته ، مکاج مازندرانی ، کلوچه و برخی از این خوردنی ها اشاره کرد. آغوزنون البته نوعی شیرینی مازنی است که پایه اصلی آن را موادی نظیر گردو و کنجد تشکیل می دهد که به دو صورت پخته می شود و در بین مسافرینی که قصد خرید بلیط هواپیمای رامسر را دارند از محبوبیت زیادی برخوردار است. در ادامه این مطلب یک معرفی کوتاهی نیز از صنایع دستی رامسر می کنیم.

صنایع دستی رامسر

به صورت کلی صنایع دستی ایرانی به دلیل معروف بودن نه تنها در ایران بلکه در خارج از ایران نیز مشتریان خاص خود را دارد. صنایع دستی نشان دهنده فرهنگ اصیل ایرانی بوده و بعد از سوغاتی و خوردنی ها و نوشیدنی های خوش طعم رامسر، صنایع دستی این شهر نیز همواره خریداران خاص خود را دارد.

برخی از صنایع دستی رامسر شامل هنرهایی نظیر قالی بافی ، گلیم بافی ، بافت گلیچه و چوقا می باشد که در ادامه تصویری از آن ها نیز آورده شده است.

لازم به ذکر است که یکی از این صنایع دستی حصیر بافی است که در اکثر روستا های اطراف رامسر و حتی خود شهر رامسر نیز دوخته می شود و از صنایع دستی پر طرفدار به حساب می آید. در ادامه به بررسی فرودگاه شهر رامسر می پردازیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.