بلیط هواپیما ماهان

رزرو و تهیه بلیط هواپیما ماهان یکی از راه های محبوب برای مسافران پرواز به خارج از کشور است. این شرکت هواپیمایی با بیش از بیست سال سابقه یکی از شرکت های باکیفیت و پرطرفدار در زمینه خدمات پروازهای هواپیمایی داخلی و خارجی به شمار می رود و در سالیان اخیر توانسته است مقبولیت و اعتبار خوبی در میان مسافران پیدا کند. برای آشنا شدن با این مجموعه با ادامه این مقاله همراه شوید.

شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان یا ماهان ایر، یک شرکت خصوصی ایرانی در زمینه خدمات سفرهای هوایی است که برای نخستین بار در سال 1371 در شهر کرمان تأسیس شد و کار خود را با دو فروند هواپیما میان آسمان کرمان و تهران آغاز کرد. نخستین بلیط هواپیما ماهان به یک مقصد خارجی در سال 1372 به مقصد دبی صادر گردید. نام آن برگرفته از شهر ماهان در نزدیکی شهر کرمان است اما در حال حاضر دفتر مرکزی این شرکت در شهر تهران قرار دارد و دارای ناوگانی شامل حدود 60 فروند هواپیمای مسافری و باری است. این شرکت روزانه به بیش از 30 شهر داخلی و هم چنین 25 مقصد در آسیا و اروپا پرواز مستقیم دارد. برند شرکت هواپیمایی ماهان در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران در سال 1392 به عنوان یکی از صد برند برتر کشور شناخته شد. هم چنین این شرکت تاکنون موفق به کسب گواهینامه ها و لوح تقدیرهای متعددی در زمینه های گوناگون شده است. به دلیل همین سوابق و اعتبارات کسب شده در طول سالیان است که مسافران همواره به تهیه بلیط هواپیمایی ماهان توجه و اقبال فراوانی داشته اند.

شرکت هواپیمایی ماهان

مدل هواپیماهای ماهان

در حال حاضر ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی ماهان شامل 36 فروند هواپیمای ایرباس در مدل های مختلف، 17 فروند هواپیمای بی ای ئی و 4 فروند هواپیمای بوئینگ است که مجموعاً به 57 فروند می رسد. از این تعداد یک فروند هواپیمای ایرباس به هواپیمایی سوریه اجاره داده شده و 2 فروند هواپیمای بوئینگ در آشیانه ماهان در حال تعمیر بوده و به زودی بازگردانی می شوند. در گذشته علاوه بر هواپیماهای ایرباس و بوئینگ، هواپیماهای مک دانل، لاکهید و توپولف هم در ناوگان هوایی شرکت ماهان مورد استفاده قرار می گرفتند که در حال حاضر تمامی این هواپیماها فروخته شده یا بازنشسته و از رده خارج شده اند. با تهیه بلیط هواپیما ماهان می توانید مطمئن باشید که از ناوگان هوایی ایمنی استفاده می کنید که تا به حال تلفاتی به خود ندیده است.

کلاس های پروازی ماهان

خدمات پرواز در طول سفر هوایی با بلیط هواپیما ماهان می تواند بسته به نوع پرواز اعم از داخلی و خارجی یا کلاس پرواز مانند تجاری یا معمولی متغیر باشد. در عین حال این خدمات تا حدود زیادی با یکدیگر مشترک هستند. برای نمونه، کلاس های داخلی کلاس تجاری شامل پذیرایی و سرگرمی هستند. پذیرایی ها خود بر دو نوع ایرانی و بین المللی هستند و انواع نوشیدنی ها را در بر می گیرند. سرگرمی نیز در این کلاس پروازی تلویزیون های 42 اینچ در هر کابین را شامل می شود. در حالی که پروازهای داخلی با کلاس معمولی پذیرایی در حد معمول دارند. خدمات پروازهای خارجی با کلاس معمولی نیز تفاوت زیادی با آن چه گفته شد ندارند. اما در پروازهای خارجی با کلاس تجاری وضعیت قدری متفاوت خواهد بود. پذیرایی ایرانی و بین المللی و ارائه انواع نوشیدنی ها، تلویزیون های 42 اینچ در هر کابین و امکان استفاده از سیستم پخش برای هر مسافر در پروازهای بالای سه ساعت، امکان خرید از برندهای معتبر روز دنیا و اهدای هدایایی نظیر وسایل سفر، وسایل بهداشتی و مانند آن از جمله خدمات ویژه پروازهای خارجی کلاس تجاری با بلیط هواپیما ماهان است.

مسیرهای پرواز شرکت هواپیمایی ماهان

ماهان ایرلاین در طول سال پروازهای بسیار متعدد و متنوعی را به نقاط مختلف ایران و جهان پوشش می دهد. پرواز با بلیط هواپیما ماهان از نزدیک ترین نقاط داخل کشور تا دورترین نقاط خاورمیانه، آسیا و اروپا را در بر می گیرد.

لیست پروازهای داخلی شرکت ماهان

برخی از پروازهای داخلی پر رفت و آمد با بلیط هواپیما ماهان عبارتند از پروازهای تهران به مقصد مشهد، کرمان، اهواز، ایرانشهر، بندرعباس، بیرجند، خرم آباد، زابل، زاهدان، ساری، اصفهان، سیرجان، شیراز، قشم، شهرکرد، تبریز، ایلام، سبزوار، شاهرود، طبس، بجنورد، جیرفت، بم، گچساران، کیش، عسلویه، خارک و رفسنجان، از کرمان به مقاصد تهران، مشهد، زابل، شیراز، قشم و مشهد، از مشهد به مقاصد شهرکرد، ساری، شیراز، اهواز، عسلویه، اصفهان و کیش و از اصفهان به مقاصد تهران، خارک، عسلویه، قشم و کرمان.

لیست پروازهای خارجی شرکت ماهان

مقاصد خارجی که با تهیه بلیط هواپیما ماهان پیش روی مسافران قرار می گیرد می تواند همیشگی یا فصلی باشد. پروازهای شرکت ماهان از تهران به شهرهای دبی، دوسلدورف، بانکوک، استانبول، آنکارا، اربیل، شانگهای، دهلی، کوالالامپور، بیروت، نجف، کابل، گوانگجو، کویت، میلان، مسکو، ایروان، دمشق، بغداد، پکن، لاهور، باکو ، مونیخ، پاریس و بارسلون جزء پروازهای همیشگی این شرکت به حساب می آیند. در مقابل پروازهای تهران به مقاصد پوکت، بالی، کلمبو، سن پترزبورگ، سوچی، اسپارتا، لارناکا، دنیز، ازمیر، وارنا، آتن، کازابلانکا و مراکش، پروازهای دبی به مقاصد تهران، قشم، لار و مشهد، پروازهای مشهد به مقاصد لاهور، نجف، کویت، کابل، مسکو، استانبول، سن پترزبورگ، بغداد و بیروت و هم چنین پروازهای نجف به شیراز، ساری و تبریز در دسته پروزاهای فصلی با بلیط هواپیما ماهان قرار می گیرند.

مسیرهای پرواز شرکت هواپیمایی ماهان

قوانین حاکم بر بلیط هواپیما ماهان

بلیط هواپیما ماهان به هیچ عنوان قابل انتقال به غیر و قابل استفاده برای شخصی غیر از خریدار و صاحب اصلی بلیط هواپیما ماهان نخواهند بود. در تهیه بلیط هواپیمایی ماهان برای پروازهای خارجی لازم است تا خریدار نسبت به وارد نمودن صحیح اطلاعات و تهیه مدارک معتبر و دارای حداقل اعتبار لازم دقت کافی را داشته باشد و پیامدهای ناشی از خسارات وارده بر ناوگان حمل و نقل را بپذیرد. هم چنین همراه داشتن کارت ملی و کارت پرواز برای سفرهای داخلی و خارجی و گذرنامه برای سفرهای خارجی الزامی است. مسافران موظفند تا دو ساعت پیش از پرواز در ترمینال تعیین شده حاضر شوند. دقت داشته باشید که ورود برخی اقلام مانند مواد آتش زا و محترقه، سرنگ های پزشکی، سلاح سرد و گرم، کبریت، فندک و مانند آن ها به پرواز ممنوع است. از ورود مسافران مخمور به پرواز با بلیط هواپیمایی ماهان جلوگیری خواهد شد. جهت حفظ ایمنی و امنیت پرواز، وسایل مسافران پیش از ورود به هواپیما مورد اسکن قرار می گیرند و مسافران نیز تفتیش بدنی می شوند.

مجوزها و گواهینامه ها

این شرکت هواپیمایی در سال 2007 موفق به کسب گواهینامه بهترین بیزینس کلاس خاورمیانه و لوح بهترین کارگروه خاورمیانه شده است.

شرکت هواپیمایی ماهان در سال ۲۰۱۰ موفق به اخذ لوح تقدیر رضایت مشتریان از خدمات رفاهی و ایمنی، در سال ۲۰۰۸ لوح تقدیر بین‌المللی ارتقاء کیفیت پاریس به عنوان تنها شرکت هواپیمایی دریافت‌کننده این لوح در قاره آسیا،۲۰۰۶ بهترین کارگوی خاورمیانه  AFI، ۲۰۰۶ بهترین ایرلاین ایران – مجله مسافرت انگلستان، ۲۰۰۶ بهترین ارتقاء کیفیت خدمات – آلمان، ۲۰۰۵ بهترین هواپیمایی در میسر  Arab Travelو ۲۰۰۴ هدیه دوستی با کشور تایلند شده است.

خدمات و كترينگ

شرکت هواپیمایی ماهان با بهره گیری از مواد غذایی مرغوب و باکیفیت و آشپزهای ماهر در ناوگان هوایی خود به ارائه خدمات به مسافران می پردازد. خدمات کترینگ این شرکت بنابر کلاس پروازی و مدت زمان پرواز متفاوت است. با تهیه بلیط هواپیما ماهان در کلاس تجاری می توانید از انواع غذاهای بین المللی و سازگار با ذائقه های سرتاسر دنیا لذت ببرید. این وعده ها می تواند شامل انواع نان و شیرینی، انواع میوه ها، پنیرها، چای و قهوه، دسرها، بستنی، شیرینی ها و شکلات ها باشد. در کلاس اکونومی نیز غذاها به شکل مناسبی تزیین شده و با کیفیت مطلوبی ارائه می شوند.

جالب است بدانید که پیش از پرواز و در هنگام خرید بلیط هواپیما ماهان می توانید شرکت را از رژیم خاص غذایی خود (مانند گیاه خواری) آگاه نمایید. هم چنین غذای کودکان با غذای بزرگسالان متفاوت بوده و در غذای آن ها از مواد متناسب با شرایط سنی آن ها استفاده شده است. غذاهای هندی، دریایی، کم نمک، گیاهی، گیاهی برای گیاه خواران، گیاهی هندی-آسیایی، دیابتی، فاقد لاکتوز، فاقد گلوتن، کم چرب، ملایم و سبک و غذای با کلسترول پایین انواع غذاهایی هستند که با تهیه بلیط هواپیمایی ماهان می توانید از مصرف آن ها بهره مند شوید.

تعداد صندلی ها بوئینگ با بلیط هواپیما ماهان شامل 26 عدد تجاری، 434 عدد معمولی و در مجموع 460 عدد است. اما در پروازهای ایرباس با بلیط هواپیما ماهان این تعداد می تواند متغیر باشد و از بالای 300 صندلی تا کم تر از 200 صندلی را شامل شود. در پرواز با هواپیمای بی ای ئی بلیط هواپیمایی ماهان تعداد صندلی ها در مجموع از 100 عدد فراتر نمی رود.

خدمات و كترينگ

شرایط خرید و رزرو بلیط هواپیما ماهان

یکی از روش های خرید بلیط هواپیما ماهان مراجعه به وب سایت رسمی این شرکت است. پس از ورود به وب سایت ابتدا می توانید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس جهت سهولت کار خود می توانید به فرم ثبت نام بلیط هواپیما ماهان وارد شوید و ثبت نام خود را آغاز کنید. ابتدا باید مبدأ و مقصد خود را تایپ کرده و آن را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید. در مرحله بعدی می توانید نوع بلیط خود را شامل یک طرفه یا رفت و برگشت انتخاب کنید. هم چنین در قسمت بعدی فرم باید تاریخ مورد نظر خود را در تقویم تهیه شده مشخص نمایید. در قسمت بعدی تعداد مسافران شامل بزرگسال (بالای 12 سال)، کودک (زیر 12 سال) یا نوزاد (کم تر از 2 سال) را مشخص نموده و نوع بلیط اعم از اکونومی (اقتصادی و به صرفه) یا بیزینس (تجاری) را تعیین نمایید. با کلیک بر دکمه جستجو می توانید به لیست پروازهای موجود برای سفر مورد نظر خود هدایت شوید. پس از انتخاب پرواز مورد نظر خود با توجه به زمان و قیمت پرواز باید نسبت به پر کردن فرم مشخصات کامل مسافران در مرحله بعد اقدام کنید. توجه داشته باشید که پر کردن فیلدهای ستاره دار در این مرحله الزامی است. چنان چه از پیش در سایت ثبت نام کرده باشید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود در سایت، دیگر نیازی به پر کردن مجدد این فیلدها نخواهید داشت. در نهایت پس از پر کردن کامل مشخصات یک بار آن را مرور نموده و آن را تأیید کنید. در مرحله بعدی شما به درگاه بانک برای پرداخت الکترونیکی هدایت خواهید شد و پس از پرداخت هزینه سفر خرید بلیط هواپیمایی ماهان تکمیل شده است.

شرایط کنسلی بلیط هواپیما ماهان

کنسلی بلیط هواپیما ماهان که از درگاه اینترنتی شرکت خریداری شده اند، تنها از طریق وب سایت رسمی رزرو اینترنتی این شرکت انجام می گیرد. برای این کار با مراجعه به قسمت در نظر گرفته شده تا حداکثر چهار ساعت پیش از زمان پرواز نسبت به تغییر پرواز یا کنسلی آن اقدام می شود. مبلغ کسر شده از کارت خریدار در زمان خرید به طور خودکار پس از گذشت 24 الی 72 ساعت به آن کارت عودت داده خواهد شد. جریمه کنسلی بلیط هواپیمایی ماهان می تواند بسته به کلاس پروازی و زمان موجود میان کنسلی و ساعت پرواز از 10 تا 90 درصد هزینه پرواز را شامل شود. برای اطلاع بیش تر از آن باید با سامانه رزرو و استرداد اینترنتی شرکت ماهان تماس حاصل نمود. هم چنین ایجاد هر گونه تغییری در پرواز شامل شرایطی مشابه شرایط کنسلی خواهد بود.

شرایط ابطال بلیط هواپیما ماهان

در صورت تأخیر یا ابطال بلیط هواپیما ماهان از طرف شرکت، در صورتی که مسافر از پرواز خود منصرف شود می تواند با تماس با این شرکت کل هزینه پرداخت شده برای پرواز را پس بگیرد. هم چنین ممکن است بنابر شرایط پیش آمده شرکت هواپیمایی ناچار به ایجاد تغییراتی در زمان پرواز، نوع هواپیما، کابین و کلاس پروازی شود. این تغییرات از طریق شماره تماس اعلام شده در طول فرایند رزرو و خریداری بلیط به خریدار اعلام می گردد.

مسیرهای پرواز شرکت هواپیمایی ماهان

نکاتی درباره خرید بلیط هواپیما ماهان

در خرید بلیط هواپیما ماهان باید توجه داشت که زمان پرواز در تمامی این بلیط ها به وقت محلی مبدأ پرواز است. باید دقت داشت که بلیط هواپیمایی ماهان به صورت یک طرفه تنها برای کسانی که اقامت یا ویزای طولانی مدت (بیش از 6 ماه) دارند صادر خواهد شد و مابقی موظفند در هنگام خرید بلیط خارجی نوع آن را به صورت رفت و برگشت انتخاب کنند. هم چنین برای خرید بلیط دبی باید در هنگام خرید نسبت به ثبت ایمیل اقدام کرد. هم چنین در صورتی که هنگام خرید بلیط به سن مسافران کودک و نوزاد توجه نشود امکان پذیرش برای مسافران وجود نخواهد داشت. نرخ بلیط برای کودک معادل 75 درصد نرخ بلیط بزرگسال و نرخ بلیط نوزاد برابر با 10 درصد بلیط بزرگسال خواهد بود. برای پذیرش بانوان باردار، نوزادان کم تر از 7 روز و بیماران خاص نیاز به مجوز پزشک خواهد بود. هم چنین برای تهیه ویلچر باید پیش از پرواز اقدام نمود.

بدون شک شرکت هواپیمایی ماهان با بیش از بیست سال سابقه خدمت رسانی در مسافرت های هوایی یکی از برترین شرکت های هوایی در این زمینه است. کیفیت خدمات در سفر با بلیط هواپیمایی ماهان باعث شده تا مسافران این شرکت همواره خاطره ای خوش از سفر با ناوگان هوایی ماهان داشته باشند و از آن با لذت یاد کنند. این شرکت انتخاب های متعدد و متنوعی را در هنگام خرید در اختیار مشتریان قرار می دهد و مطمئناً سفر با بلیط هواپیما ماهان پیشنهادی در خور توجه برای علاقه مندان به سفرهای داخلی و خارجی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.