بلیط هواپیمای لاهور

شهر لاهور یکی از بزرگ ترین شهرهای پاکستان می باشد و افرادی که قصد سفر و رفتن به این شهر را دارند ابتدا باید بلیط هواپیمای لاهور را رزرو و تهیه نمایند سپس اقدام به سفر کنند .ما سعی داریم در مورد شهر لاهور و بلیط هواپیما لاهور شما را راهنمایی کنیم پس اگر شما از کسانی هستید که در سر فکر رفتن به لاهور و گرفتن بلیط هواپیما لاهور را دارید، در ادامه همراه ما باشید.

راهنمای سفر به شهر لاهور

ابتدا توضیحاتی در مورد شهر لاهور برای شما شرح می دهیم تا بیشتر با این شهر آشنایی پیدا کنید.شهر لاهور از جمله بزرگ ترین شهرهای کشور پاکستان می باشد. این شهر که برخی آن را قلب کشور پاکستان می‌ دانند دومین شهر بزرگ این کشور است و اولین شهر بزرگ پاکستان کراچی می باشد، شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب است و محیطی فرهنگی دارد و مردم معتقدند که ریشه تاریخ خلقت در کشور پاکستان به شهر لاهور باز می‌ گردد و می توان گفت که این اعتقاد تا حد زیادی درست است، این شهر از جهات مختلف از اهمیت فراوانی برخوردار شده است به عنوان مثال یکی از دلایل اهمیت آن هم مرز بودن با کشور هندوستان است. این شهر در حوالی رودخانه های راوی و وگاه است و چون محیطی فرهنگی و بازرگانی دارد افراد زیادی مثل فرهنگیان و کارشناسان ثروت، آن را برای زندگی خود انتخاب می کنند، شهر لاهور که با نام باغ شهر نیز شناخته شده است، دارای باغ‌ های چشم نواز و سرسبزی است و افرادی که بخواهند به این شهر سفر کنند با انجام مراحل قانونی و تهیه بلیط هواپیمای لاهور با مشکل خاصی مواجه نخواهند شد.

راهنمای سفر به شهر لاهور

وضعیت آب و هوایی لاهور

هوای لاهور در بعضی از ماه های سال بسیار سرد و در بعضی از ماه ها بسیار گرم است. در ماه های گرم دما بسیار بالا می‌ رود و گاهی به ۴۰ تا ۴۵ درجه می‌ رسد که گرمای طاقت‌ فرسایی است، سردترین ماه‌های لاهور عبارتند از دسامبر، ژانویه و فوریه و گرم ترین آن ها می، ژوئن و ژوییه است. آب و هوا یکی از مهم ترین نکات برای انتخاب مکان مسافرت می باشد. لذا لازم دانستیم تا در مورد آن توضیحات مختصر و مفید برای شما بیان کنیم.

بهترین زمان سفر به لاهور

اگر شما به دنبال انتخاب زمان مناسب برای سفر با تور لاهور هستید و تهیه بلیط هواپیمای لاهور از لحاظ مالی برای شما مهم نیست و به دنبال سفری برای شادی، تفریح و بهبود روحیه خود می باشید، بهتر است در ماه‌های ژانویه و سپتامبر به این شهر سفر کنید. اما باید توجه کنید که در این محدوده زمانی به دلیل تعطیلات تابستانی و جشن های مختلف، بلیط هواپیما لاهور مقداری گران تر می باشد. همچنین شما باید توجه داشته باشید که به دلیل تقاضای زیاد برای این بلیتط ها باید از مدتی قبل تر اقدام به رزرو بلیط هواپیما لاهور کنید زیرا اگر در زمان نزدیک به تاریخ سفر خود اقدام به تهیه بلیط نمایید، ممکن است بلیط هواپیما برای شما موجود نباشد یا این که بسیار گران قیمت باشد.

اطلاعات پرواز و فرودگاه لاهور

در کشور پاکستان فرودگاه های همگانی و خصوصی متعددی وجود دارد که راه های هوایی ورود به پاکستان هستند. سهم شهر لاهور از این فرودگاه ها ۲ فرودگاه است که نام آن ها فرودگاه بین المللی اقبال لاهوری و فرودگاه والتون است. در ادامه توضیحاتی در مورد این دو فرودگاه برای شما بیان می کنیم.

فرودگاه والتون یک فرودگاه همگانی می‌باشد که در ارتفاع ۲۰۷ متری از سطح دریا قرار دارد این فرودگاه یک باند فرود بتنی دارد. همچنین این فرودگاه که در شهر لاهور قرار دارد باندی به طول ۱۳۳۸ متر را داراست.

در مورد فرودگاه بین المللی اقبال لاهوری باید گفت که این فرودگاه نیز یک فرودگاه همگانی است و یک باند فرود آسفالت دارد که طول آن ۲۹۰۰ متر می‌باشد. ارتفاع این فرودگاه از سطح دریا ۲۱۳ متر است.

اگر شما از جمله افرادی هستید که بلیط هواپیما لاهور را تهیه کرده اید، حتماً به یکی از این دو فرودگاه مراجعه خواهید کرد تا به وسیله این بلیط هواپیمای لاهور به شهر لاهور سفر کنید. هنگام مراجعه به فرودگاه ها جهت سفرهای هوایی مراجعه در زمان مناسب و دقیق از مهم ترین نکات است لذا پیشنهاد می شود که از مدت زمانی قبل تر به فرودگاه مراجعه کنید تا در زمان پرواز در فرودگاه باشید و از پرواز خود جا نمانید.

بهترین زمان رزرو بلیط هواپیمای لاهور

معمولاً برای اینکه بتوان پروازهایی با قیمت مناسب را رزرو کنیم، باید اطلاعاتی را در این زمینه داشته باشید. شما باید بدانید در چه زمانی از روز و ماه و سال اقدام به رزرو بلیط هواپیما لاهور کنید تا قیمت آن برای شما مناسب تر باشد. در ادامه توضیحاتی داده می‌شود که رزرو بلیط هواپیما لاهور را برای شما آسان می‌کند. بنابراین اگر به دنبال رزرو بلیط هواپیما لاهور هستید، ادامه متن را مطالعه نمایید.

ابتدا باید مشخص شود که بلیط هواپیما لاهور در چه روزهایی از هفته ارزان ‌تر هستند و شامل تخفیف می ‌شوند تا بتوانید آن ها را برای خود و همراهان خود رزرو کنید برای سفرهای هوایی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه بلیط هواپیما لاهور ارزان تر هستند این ارزانی به این دلیل است که در روزهای بیان شده آژانس‌ها قیمت‌های بلیط هواپیما لاهور را پایین می ‌آورند تا فروش هفته آینده خود را ضمانت کنند. بنابراین بقیه رقیبان این آژانس‌ها برای این که قیمتشان هماهنگ با سایر آژانس ها باشد، قیمت بلیط های خود را پایین می آورد و این قیمت پایین بلیط هواپیمای لاهور ممکن است تا پنجشنبه و جمعه ادامه یابد. پس بهتر است بلیط هواپیمای لاهور را در دوشنبه و سه ‌شنبه تهیه نمایید.

در مورد رزرو و تهیه بلیط هواپیما لاهور بهتر است که بعد از روز هفتم ماه این کار را انجام دهید. چون در بازه زمانی هفت روز اول ماه افراد کارمند به خاطر گرفتن حقوق خود و در دست داشتن پول می توانند راحت تر سفر کنند و در نتیجه تقاضای دریافت بلیط هواپیما لاهور یا بطور کلی بلیط هواپیما بیشتر می شود و این افزایش درخواست باعث افزایش قیمت در روزهای ابتدایی ماه می شود. تا اینجا در مورد بهترین روزهای هفته و ماه برای رزرو بلیط هواپیمای لاهور بحث کردیم اما بحث دیگر انتخاب بهترین ماه های سال برای رزرو بلیط هواپیما لاهور است. در مورد ماه ها همین کافی است که بدانید ماه‌های جولای و نوامبر از بهترین زمان های رزرو بلیط هواپیما لاهور می باشد.

بهترین زمان رزرو بلیط هواپیمای لاهور

 مدارک لازم برای رزرو بلیط هواپیمای لاهور

چون لاهور یک شهر در خارج از کشور است اولین چیزی که شما به آن نیاز دارید پاسپورت است که حداقل باید ۶ ماه تا تاریخ انقضای آن زمان باقی مانده باشد این مدت زمان مخصوص شهر لاهور نیست اگر شما قصد سفر به هر کشور خارجی را داشته باشید پاسپورت شما باید این مقدار انقضا داشته باشد.

همچنین شما باید به همراه خود یک کارت شناسایی با اعتبار داشته باشید تا در صورت نیاز آن را به مسؤولان مربوطه نشان دهید.

توجه داشته باشید در فرودگاه و هنگام سوار شدن به هواپیما ارائه بلیط هواپیما و کارت شناسایی معتبر مثل شناسنامه، کارت ملی یا گواهینامه به متصدی مربوطه الزامی است و در صورت نداشتن این مدارک با مشکل مواجه خواهید شد.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیمای لاهور

طبیعتاً از تمام شرکت های هواپیمایی پرواز به لاهور امکان ‌پذیر نیست و فقط برخی از این شرکت‌ها پرواز شهر لاهور پاکستان را در لیست پروازهای خود دارند. یکی از این شرکت‌ها شرکت هواپیمایی ماهان است که اولین شرکت هواپیمایی خصوصی ایران می باشد این شرکت هواپیمایی با داشتن پرواز به شهر لاهور پاکستان بر تعداد مسافران خود افزوده است.

شرکت تابان ایر هم که در سال ۸۴ در مشهد شروع به کار کرده از جمله شرکت های هواپیمایی خصوصی کشور ایران است که شما می توانید به وسیله آن به شهر لاهور پاکستان سفر کنید زیرا این شرکت هواپیمایی نیز پرواز به شهر لاهور را در لیست پروازهای خود دارد، اولین پرواز در این فرودگاه در سال ۸۵ انجام شده است در این شرکت قوانینی تحت عنوان قوانین پرواز وجود دارد که باید در هنگام سفر با هواپیما این قوانین را رعایت کنید این قوانین فقط مختص این شرکت هواپیمایی نیست و برای بقیه شرکت ها نیز پا بر جا است.

شرکت هواپیمایی دیگر که به شهر لاهور پاکستان پرواز دارد، شرکت امارات ایرلاینز است این شرکت از جمله موفق ترین ایرلاین های دنیا است، این شرکت سرمایه گذاری بزرگی در این زمینه کرده و فقط در سال ۲۰۱۳ حدود ۲۰۰ هواپیما خریداری کرده است. این سرمایه‌گذاری بزرگ باعث شده تا عمر تقریبی این شرکت هواپیمایی بالا برود.

شرکت هواپیمایی سامان ایر تاجیکستان از جمله کشورهایی بوده که پرواز به شهر لاهور را در لیست پروازهای خود داشته است اما اکنون به دلیل کم بودن تعداد مسافران این پرواز از لیست پروازهای این شرکت هواپیمایی خارج شده و پروازی تحت این عنوان صورت نمی پذیرد و این طبیعی است که زمانی که تعداد مسافران به حد نساب نرسند و شرکت با انجام آن پرواز متضرر شود، اقدام به حذف آن پرواز از لیست پروازهای خود می کند. به این دلیل نمی توان به این شرکت هواپیمایی برای این امر خرده گرفت.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیمای لاهور

نکاتی درباره رزرو بلیط هواپیمای لاهور

امروزه برای تهیه بلیط های هواپیمایی شما می توانید از دو طریق اقدام نمایید که راه اول آن خرید بلیط هواپیما است. البته در این نوع خرید بلیط شما باید همیشه یک سایت معتبر را برای خود انتخاب کنید. همچنین شما نیز می‌توانید برای سفرهای خارجی خود از طریق تلفن با آژانس های هواپیمایی و ایر لاین های مورد نظر و یا مراجعه حضوری اقدام به گرفتن این بلیط ها نمایید.

هرچند سفرها به اقصی نقاط جهان با دلایل مختلفی صورت می پذیرد اما سفر به هر شهری انگیزه ‌ای می خواهد. گاهاً  سفرها برای تفریح، سرگرمی، هیجان و شادی است اگر شما از افرادی هستید که علاقه زیادی به بازدید از مکان های تاریخی دارید، در تهیه بلیط هواپیما لاهور درنگ نکنید. به این دلیل ما برخی از مکان های دیدنی شهر لاهور را معرفی می کنیم تا در رابطه تهیه بلیط هواپیمای لاهور آسوده خاطر باشید.

در تهیه بلیط هواپیمای لاهور نکاتی قابل توجه است و شما حتماً می ‌دانید که تهیه بلیط هواپیمای لاهور از جمله مهمترین مراحل سفر به این شهر است. پس لطفاً این کار را به لحظات پایانی موکول نکنید و از مدتی قبل از زمان سفر اقدام به تهیه آن کنید، تهیه این بلیط به صورت های مختلف از جمله تهیه بلیط اینترنتی می‌تواند صورت گیرد.

افرادی که بلیط هواپیما لاهور تهیه کرده و به این شهر سفر می ‌کنند، بهتر است بدانند که جمعیت این شهر تقریباً ۱۰ میلیون نفر است و کد پستی آن ۵۴۰۰۰ می باشد همچنین لازم است بدانند که پیش شماره تلفن این کشور 0۴۲ می باشد و برای ارتباط تلفنی با وابستگان خود باید از این پیش شماره استفاده کنند و بهتر است این پیش شماره را در اختیار آشنایان خود که در وطنشان هستند قرار دهند تا آن ها نیز برای ارتباط برقرار کردن مشکلی نداشته باشند.

نکاتی درباره اقامت در شهر لاهور

مطمئناً متقاضیانی که بلیط هواپیمای لاهور را رزرو و دریافت کرده‌اند، علاقمند هستند که بدانند که چه نوع لباسی برای سفر خود باید به همراه داشته باشند. برداشتن لباس مناسب در هر سفر همیشه دغدغه ای برای مسافران بوده است در این مورد باید گفت نوع البسه شما بستگی به زمان سفر شما دارد. اگر بلیط هواپیما لاهور شما برای ماه های می، ژوئن و ژوئیه است باید لباس های خنک به همراه داشته باشید زیرا در این زمان هوای لاهور بسیار گرم است ولی در ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه لازم است که لباس های گرم را به همراه داشته باشید تا سرمای هوا مشکلی برای شما به وجود نیاورد.

نکات مربوط به تهیه بلیط هم در طول متن گفته شده و تقاضا می شود که آن ها را نیز با دقت مطالعه و رعایت نمایید تا برای تهیه بلیط هواپیمای لاهور و سفر به این شهر مشکل خاصی نداشته باشید. آرزوی ما داشتن سفری آرام و خوب برای شما است.

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی لاهور

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی لاهور

مسجد شاهی لاهور

این مسجد یکی از بناهای تاریخی لاهور است که توسط یکی از شاهان مغول بنا شده است. این مسجد چهارمین مسجد بزرگ جهان می‌باشد که گنجایش ۶۰ هزار نفری دارد و دارای منبت کاری های زیبا و فراوان است وجود این منبت کاری ها زیبایی این مسجد را دو چندان می‌کند.

باغ شالیمار

این باغ زیبا در سال ۱۶۴۱ میلادی بنا شده و معمار آن یکی از مشهورترین معماران ایرانی بوده است، این باغ به شکل یک متوازی الاضلاع طویل ساخته شده و دیوارهای بلندی دارد. باغ های شالیمار در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته اند این باغ با دستور شاه‌جهان، امپراتور گورکانی ساخته شده و افراد زیادی را به خود جذب کرده است اگر شما از کسانی هستید که بلیط هواپیمای لاهور را تهیه نموده اید و می خواهید به این شهر سفر کنید، حتماً پیشنهاد می شود که از این باغ دیدن فرمایید.

منار پاکستان

این منار به عنوان نشان مردم پاکستان شناخته می شود همچنین بیان کننده اسلام و فرهنگ غنی و معماری مدرن است این بنا در سال ۱۹۶۰ میلادی ساخته شده که ارتفاعی حدود ۷۰ متر دارد و به شکل یک گل است که از زمین سر بیرون آورده که نمای بسیار زیبا دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.