بلیط هواپیمای کوالالامپور

کوالالامپور شهری است که به دلیل شرایط آب و هوایی خاصی که دارد همواره افراد زیادی به آنجا سفر می کنند که برای سفر به آن باید بلیط هواپیمای کوالالامپور را تهیه نمود که شرکت های مختلفی پرواز به سمت کوالالامپور را حتی روزانه دارند که در ادامه به معرفی شرکت های هواپیمایی که برای تهیه بلیط کوالالامپور می توان به آنها مراجعه کرد و همچنین شرایط سفر و هزینه ها اشاره می شود. 

آشنایی با شهر کوالالامپور

این شهر در دهه ی 1972 به عنوان پایتخت مالزی معرفی گردیدو در دهه ی 1974 به عنوان شهر حکومتی انتخاب گردید جمعیت این شهر حدود 1/5 میلیون نفر است این شهر مرکز تجاری، فرهنگی، و حمل و نقل مالزی محسوب می شود. شهر کوالالامپور یک جامعه چند فرهنگی محسوب می شود که از مالزیایی ها، چینی ها، هندو ها، تشکیل شده است که چنین تنوعی در قومیت و نژاد به صورت واضح در آداب و فرهنگ، اعتقادات مذهبی، زبان، غذا و معماری مشهود است در زمان تهیه بلیط هواپیمای کوالالامپور مجلاتی وجود دارد که توضیحاتی در مورد کوالالامپور می دهد.

کوالالامپور در بین بومی های آنجا به نام KL معروف است کوالالامپور یک مثال بارز از مدیریت صحیح در حفظ ارزشمند ترین میراث فرهنگی و به نمایش گذاشتن آن به بازدیدکنندگان با تسهیلات به روز دنیا است. شهر کوالالامپور  دارای جاذبه های دیدنی زیادی است مانند باغ پرندگان، پارک پروانه ها، برج های دوقلو، پارک آهوان می باشد. وقتی وارد چنین محیط هایی می شوید دارای آرامش خاصی است مشهر ترین مکان های دنیا همچون ارتفاعات کوالالامپور، کامرون و تپه فریزر است و مهمتر این است که بدانید در دنیای زیر دریا چه می گذرد تماشای انواع ماهی ها و خزندگان بسیار زیبا است. می توانید از تور مالزی که شامل تور پنانگ و تور لنکاوی لذت ببرید.

آشنایی با شهر کوالالامپور

آب و هوای شهر کوالالامپور

آب و هوای این شهر جو استوایی دارد در واقع دارای دمایی بین 28 تا 32 درجه سانتی گراد است که آب و هوای دلنشینی برای ساکنان آن دارد به دلیل آب هوای استوایی در هر زمان در هر فصلی باید انتظار بارش باران را داشت. اغلب افرادی که بلیط هواپیمای کوالالامپور را رزرو می کنند آب و هوای چند روز بعد این منطقه را بررسی می کنند. یکی از سیاست های فروش بلیط ارزان کوالالامپور و بلیط مالزی تبلیغات درباره آب و هوا است.

بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور  

بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیمای کوالالامپور و سفر به آن اواسط ماه ژانویه و فوریه است البته به طور کلی کوالالامپور کشوری مرطوب است خشک ترین ماه های سال بین ژوئن تا آگوست است که اغلب مسافران کم هستند اما خب بلیط های کوالالامپور در آن زمان بسیار ارزان قیمت می شود.

البته افرادی که علاقه چندانی به دریا و ورزش های آبی ندارند می توانند در زمان های دیگر به کوالالامپور بیایند و از مناظر طبیعی و جنگل هایش به شدت لذت ببرند همچنین قیمت تور لحظه آخری کوالالامپور و حتی هزینه اقامت هم در فصل کم مسافر کاهش می یابد.

فرودگاه های شهر کوالالامپور

نوع فرودگاه و امکاناتی که در اختیار مسافران قرار می دهد برای رزرو شدن بیشتر بلیط هواپیمای کوالالامپور بسیار موثر است. در زیر به معرفی فرودگاه های کوالالامپور می پردازیم.

فرودگاه پانگکور

این فرودگاه در جزیره پانگکور کشور مالزی در ارتفاع 8/5 متری از سطح دریا قرار دارد اغلب کارکنان آن به زبان بومی صحبت می کنند این یک فرودگاه همگانی با کد یاتا PKG است.این فرودگاه در کنار جنگل زیبا با آب و هوای عالی قرار دارد.

فرودگاه میری

این فرودگاه یک فرودگاه همگانی با کد یاتا MYY است که افراد به زبان بومی صحبت می کنند این فرودگاه دارای باند فرود آسفالت  به طول 2745 متر و از 18 متری از سطح دریا قرار دارد

فرودگاه بین المللی کوالالامپور

ساخت این فرودگاه از سال 1991 آغاز شد و در سال 1998 راه اندازی گردید این فرودگاه دارای قابلیت جابجایی 52 میلیون مسافر در سال را دارد و از شلوغ ترین فرودگاه های کوالالامپور می باشد. از ویژگی های این فرودگاه می توان به همگانی بودنش با کد یاتا WMKK اشاره نمود و در 21 متری از سطح دریا قرار دارد. این فرودگاه دو پایانه دارد که پایانه اصلی توسط کیشو کوروکاوا معمار ژاپنی با دو باند فرودگاه طراحی شده است. گیت هایی با حروف A و B پرواز های داخلی و G و H برای پرواز های بین المللی می باشد. پایانه ها دارای امکاناتی چون بانک، دستگاه خود پرداز، دفتر پست، رستوران، فست فود، کافه و خدمات درمانی است. در این فرودگاه برای جابجایی افراد در داخل سالن ها از قطار یا ماشین ها استفاده می کنند. افراد برای تهیه بلیط هواپیمای کوالالامپور جهت سفر به کوالالامپور و خروج از کوالالامپور به این فرودگاه مراجعه می کنند.

از خدماتی که این فرودگاه در اختیار مسافران قرار می دهد عبارت است از:

  • در این فرودگاه امکاناتی چون رستوران، سالن های کولس، محوطه ی بازی بچه ها،به همراه فروشگاه هایی که اجناس مختلفی می فروشند وجود دارد.مسافران با ورود به فرودگاه وارد ساختمان ماهواره می شوند و با استفاده از ترن ها به سمت جایگاه برای سوار شدن به هواپیما می روند.
  • گرفتن چمدان در این فرودگاه کمی مشکل است و وقتی شما از هواپیما پیاده می شوید در محل خاص چمدان هایتان قرار دارد که با راهنمایی کارکنان می توانید چمدان خود را تحویل بگیرید. 

فرودگاه بین المللی کوالالامپور

معرفی شرکت هایی جهت خرید بلیط کوالالامپور 

برای سفر با تور کوالالامپور و تهیه بلیط شرکت های متفاوتی وجود دارد از جمله:

شرکت هوایی ایر آسیا

ایر آسیا یا ایرایژیا که سال ها در زمینه پرواز و فروش بلیط کوالالامپور کار کرده است و نقش مهمی در جابجایی مسافران دارداگر برای سفر این شرکت را انتخاب کردید حتما از غذا ها و نوشیدنی های آن استفاده کنید چرا که رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه ندارد.

شرکت هوایی ماهان

این شرکت در تمام وقت سال پرواز برای کوالالامپور دارد بلیط هواپیمای کوالالامپور در شرکت ماهان هم به صورت چارتر و هم به صورت نرمال وجود دارد وقتی بلیط خود را از این شرکت تهیه کنید می توانید به صورت آنلاین آن را انتخاب کنید و یا اگر مشکلی در رزرو بلیط داشتید با کارشناسان به صورت آنلاین صحبت کرده تا مشکلاتتان رفع شود.

شرکت هوایی ایران ایر

این شرکت سال های زیادی است که در مسیر تهران به کوالالامپور پرواز مستقیم داشته است و تعداد زیادی بلیط کوالالامپور را به فروش می رساند در اصل اولین پرواز به کوالالامپور متعلق به این شرکت بوده است بنابراین مشتریان قدیمی زیادی دارد که سال ها این شرکت را برای تهیه بلیط هواپیمای کوالالامپور انتخاب می کنند.

شرکت هواپیمایی امارات ایرلاین

اگر برای رفتن به کوالالامپور از شرکت  امارات بلیط کوالالامپور را خریداری کنید در دبی توقف می کنید و سپس به صورت مستقیم به کوالالامپور پرواز می کنید. این شرکت اغلب در تمام سال برای کوالالامپور پرواز دارد ولی حتی اگر مسافران به حد نصاب نرسند چون در دبی توقفی دارد پرواز را کنسل نمی کند چون مطمئنا در دبی مسافران تکمیل می شوند.

شرکت هواپیمایی الاتحاد

این شرکت تنها شرکتی است که روزانه بلیط هواپیمای کوالالامپور را دارد پس در مواقع ضروری می توان روی این شرکت حساب کنید این شرکت پس از توقفی در فرودگاه ابوظبی سپس به سمت کوالالامپور پرواز می کند در رسیدن به فرودگاه ابوطبی نیازی به دریافت چمدان ها نیست و شما فقط در مقصد چمدان های خود را تحویل می گیرید برای مهاجرت به مالزی می توانید قیمت بلیط کوالالامپور را می توان از طریق وب سایت ملاحظه نمایید.

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

این شرکت پس از برخواستن از فرودگاه در ایران در فرودگاه بین اللملی دوحه توقفی خواهد داشت و سپس پروازی مستقیم به کوالالامپور خواهید داشت این شرکت بر روی بلیط هواپیمای کوالالامپور آفر های خاصی می گذارد. این شرکت گاهی برای اینکه پروازش کنسل نشود تخفیف 70 درصدی می گذارد. این شرکت برای افرادی که بلیط خود را دقیقه 90 خریداری می کنند مناسب است.

معرفی شرکت هایی جهت خرید بلیط کوالالامپور 

خرید و رزرو آنلاین بلیط هواپیمای کوالالامپور

جهت صدور بلیط هواپیمای کوالالامپور ارائه کارت شناسایی معتبر الزامی می باشد و در زمان تهیه بلیط شماره تماس خود را در اختیار باجه فروش بلیط کوالالامپور قرار دهید تا در صورت بروز مشکل و تغییر برنامه پرواز با شما تماس گیرد. بلیط هواپیما حائز اهمیت است پس باید مراقب آن باشید که مفقود نشود و درصورت مفقود شدن باید سریع به یک دفتر هواپیمایی مراجعه کرده و در صورت تمایل مجددا بلیط کوالالامپور را طبق مقررات تهیه نمایید.

ساعت پروازی که در بلیط ذکر شده است را به خاطر داشته باشید و زمان بندی خود را کنترل کنید. هیچ پروازی به دلیل عدم حضور مسافران کنسل و یا به تاخیر نمی افتد پس بهتر است یک ساعت قبل در فرودگاه حضور داشته باشید. اگر فردی پس از تهیه بلیط هواپیمای کوالالامپور خواهان کنسل کردن آن را باشد باید طبق مقررات مندرج شده در بلیط در ساعت تعیین شده به یکی از دفاتر شرکت مذکور برود و نسبت به لغو پرواز اقدام نماید.

در هنگام سفر با تور مالزی،کوالالامپور باید به تعداد توقفی که خواهید داشت توجه کنید که سفر برایتان بسیار سخت و خسته کننده نشود اغلب پرواز هایی پیشنهاد می شود که قبل از رسیدن به کوالالامپور توقفی داشته باشد ولی پرواز مستقیم هم وجود دارد که تقریبا 7 ساعت زمان می برد.

مدارک لازم برای خرید بلیط هواپیمای کوالالامپور

برای سفر و تهیه بلیط هواپیما کوالالامپور به همراه داشتن کارت شناسایی از قبیل پاسپورت و شناسنامه الزامی است مخصوصا اگر زوجین باهم سفر می کنند داشتن شناسنامه الزامی است. و پاسپورت باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد. اگر سفر به قصد ادامه تحصیل یا کار باشد و یا اگر از اقوام فردی در کوالالامپور است به همراه داشتن دعوتنامه الزامی است.

قیمت بلیط هواپیمای کوالالامپور

قیمت تور کوالالامپور، تور لنکاوی و تور پنانگ در زمان خلوتی که افراد زیادی برای سفر انتخاب نکنند و اغلب بلیط های بدون خرید باقی بماند که شامل آفر خاص شود که دارای قیمت بسیار مناسبی می شود. اما در زمان های معمولی قیمت بلیط هواپیمای کوالالامپور به یک و نیم ملیون و حتی دو میلیون هم می رسد. که این فقط قیمت بلیط کوالالامپور است و مابقی مخارج را هم باید به آن اضافه کرد. قیمت بلیط کوالالامپور از تهران حدود یک و نیم میلیون است و از شیراز به کوالالامپور حدود دو میلیون و از اصفهان به کوالالامپور هم دو میلیون است. که در فصل سرد که مسافر کم می شود کمی کاهش قیمت در بلیط هواپیمای کوالالامپور اتفاق می افتد.

قیمت بلیط هواپیمای کوالالامپور

نکات مهمی که در سفر به کوالالامپور باید بدانید

  • در هنگام سفر به هر مکانی باید نکاتی در مورد آن کشور بدانید که مشکلی برایتان پیش نیاید و درصورت بروز مشکل بتوانید آن را به راحتی حل نمایید. گاهی در زمان تهیه بلیط هواپیمای کوالالامپور دفترچه هایی مبنی بر قوانین کشور ارائه می شود.
  • برای ایمنی کارت شناسایی و پاسپورت را همواره به همراه داشته باشید. نکته دیگر این است که همیشه پول به همراه داشته باشید.
  • چون در هنگام سفر به کشور از مسیر هایش اطلاعاتی ندارید نقشه و یا راهنمای دیجیتال برای خود تهیه کنید در این صورت اینگونه می توانید مکان های زیبا را رد یابی کنید و از سفر لذت ببرید.
  • شهر کوالالامپور دارای آب و هوای متغیری است و اگر می خواهید از دریا و سواحلش لذت ببرید قبل از سفر شرایط آب و هوایی را چک نمایید چرا که اغلب ماه های سال دما یکسان است اما در ماه های اکتبر و نوامبر که ماه های پاییز به شمار می آید بسیار بارانی و دریا مواجی است. بنابرین در زمان گرفتن بلیط هواپیما کوالالامپور برای برگشت بلیط برگشت رزرو نکنید چرا که مطمئنا بیشتر در آنجا می مانید.
  • برخی افراد قبل از سفر به کوالالامپور زبان آن کشور را فرامی گیرند ولی اگر به زبان آنجا تسلط ندارید و یا حتی اگر تسلط نسبی دارید بهتر است یک فرهنگ لغت و یا نرم افزار توریست آپ را بر روی گوشی نصب کرده و همراه خود داشته باشید گاهی افراد در زمان تهیه بلیط خواهان چنین نرم افزار هایی هستند.
  • مردمان کوالالامپور به مهمان نوازی شهرت دارند پس اگر نیاز به کمک داشتید حتما از آنها کمک بگیرید مطمئن باشید که کمک شما را رد نمی کنند برخی از شرکت ها برای جذب مشتری و به فروش رساندن بلیط کوالالامپور از این ویژگی مردمان استفاده و تبلیغ می کنند..
  • کشور کوالالامپور نسبت به بسیاری از کشور های منطقه ارزان قیمت است به همین دلیل فروش بلیط هواپیمای کوالالامپور سریع به اتمام می رسد به گونه ای که با کمترین هزینه می توانید به آن سفر کرده و لذت ببرید.
  • در کشور کوالالامپور برای جرایم مواد مخدر مجازات های بسیار شدیدی در نظر گرفت شده است از جمله زندانی های طولانی مدت می باشد. این مورد خاص در زمان تهیه بلیط هواپیمای کوالالامپور این نکته به وضوح بیان می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.