بلیط هواپیمای خوی

 شهر خوی دارای جاذبه های دیدنی متعددی است. برای سفر به خوی باید بلیط هواپیمای خوی را تهیه کنید. با توجه به حضور گردشگران زیاد در شهر خوی چند روز قبل از سفر نسبت به رزرو بلیط هواپیما خوی اقدام کنید. در هنگام رزرو بلیط هواپیما خوی حتما زمان و نام خانوادگی را درست وارد کنید چرا که در غیر این صورت عواقب آن به عهده شما می باشد. اگر به این شهر زیبا سفر کردید حتما از جاذبه های تاریخی بی نظیر و جاذبه های طبیعی زیبای آن دیدن کنید. برای داشتن سفری خوش به هر کجای جهان و از جمله شهر خوی لازم است که اطلاعات کلی در مورد آب و هوای شهر، جاذبه ها و امکان گردشگری آن و شرایط تهیه بلیط هواپیما خوی داشته باشید، پس برای داشتن اطلاعات کافی در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشد.

راهنمای سفر به شهر خوی

در این مقاله سعی داریم برای افرادی که با تهیه بلیط هواپیمای خوی قصد سفر به این شهر زیبا را دارند به معرفی آن بپردازیم. شهرستان خوی در شمال غربی آذربایجان غربی واقع شده است. این شهرستان با مساحت حدود 5548 کیلومتر مربع دارای جمعیت 348664 نفر است. خوی با قدمت 7000 هزار ساله یکی از شهرهای تاریخی مهم ایران به شمار می رود. به دلیل واقع شدن این شهر در مسیر جاده ابریشم، جاده تجاری شرق و غرب و جاذبه های تاریخی و طبیعی متعدد سالانه گردشگران زیادی به این شهر می آیند. این شهر به ترتیب از شمال، شرق، جنوب و غرب با شهرهای ماکو، مرند، سلماس و کشور ترکیه همجوار است. این شهر به دلیل آب و هوای مناسب دارای رونق کشاورزی می باشد و محصولات آن شامل گندم، جو، چغندر قند، آفتابگردان، انگور، سیب و انواع میوه های دیگر است. از سوغات این شهر می توان آفتابگردان، کدو، عسل و گل محمدی را نام برد. از صنایع دستی آن می توان به سبد بافی، زیلو بافی، جاجیم بافی، حصیر بافی، سفالگری و مفرش بافی اشاره کرد. بعد از این که بلیط هواپیما خوی را تهیه کردید و به این شهر رفتید حتما از بازارهای صنایع دستی زیبای آن دیدن کنید.

راهنمای سفر به شهر خوی

وضعیت آب و هوایی خوی

به دلیل وجود کوه های بلند در اطراف شهر خوی این منطقه دارای آب و هوای کوستانی است به طوری که فصل زمستان بسیار سرد با بارش برف و باران همراه است و فصل تابستان آن گرم و ملایم است. به طور کلی میانگین بارش سالانه در آن 285 میلی میتر و میانگین دمای سالانه آن 12.2 درجه ساتنی گراد می باشد.

بهترین زمان برای سفر به شهر خوی

افرادی که برای رفتن به شهر خوی قصد تهیه بلیط هواپیمای خوی را دارند می خواهند بدانند که بهترین زمان برای سفر به این شهر در چه فصلی می باشد، همانطور که می دانید برای سفر به خوی هر زمان که شما بخواهید و فرصت آن را داشته باشید مناسب است، اما از لحاظ آب و هوایی به دلیل کوهستانی بودن این منطقه فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به خوی است. در فصل تابستان هوا ملایم و در فصل بهار هوای معتدل و عالی است که عطر شکوفه های بهاری آن را دلپذیر کرده است. از لحاظ زیبایی هم فصل پاییز به دلیل رنگارنگی مناسب ترین فصل می باشد. پس با خیالی در این فصل ها برای رفتن به شهر توریستی خوی بلیط هواپیما خوی را رزرو کنید.

اطلاعات پرواز و فرودگاه شهر خوی

در این مقاله برای کسانی که قصد سفر به خوی و تهیه بلیط هواپیمای خوی را دارند اطلاعات کلی در مورد فرودگاه خوی بیان می کنیم. فرودگاه شهر خوی به عنوان دومین فرودگاه استان آذربایجان غربی در سال 1380 با مساحت حدود 700 هکتار افتتاح گردید. این فرودگاه از نوع فرودگاه داخلی بوده است که دارای سالن اصلی ترمینال، سالن ورودی و خروجی، سالن تشریفات، ساختمان عملیات، ساختمان اداری و برج مراقبت پرواز می باشد. مشخصات آن به شرح زیر می باشد:

 • در جنوب شهر خوی و در فاصله 25 کیلومتری آن قرار گرفته است
 • مقاصد پروازی: تهران
 • تعداد مسافرین ورودی و خروجی هر کدام 5521 نفر می باشد
 • طول باند پرواز 2850 متر و عرض آن 45 متر
 • مساحت اپرون آن 15000 متر مربع
 • ارتفاع برج مراقبت پرواز 41 متر

در حال حاضر تنها پروازهایی که به خوی صورت می گیرد، پرواز خوی – تهران و بالعکس می باشد که شما برحسب شرایط خود می توانید بلیط هواپیما خوی را برای فرودگاه امام خمینی یا فرودگاه مهراباد رزرو کنید. برنامه روزهای پروازی این مقصد به شرح زیر می باشد. البته روزهای پروازی تغییر می کند مسافرنی که قصد تهیه بلیط هواپیما خوی را دارند می تواند از طریق سایت های آژانس هوایی خوی از زمان پروازها مطلع شوند

 • شنبه: پرواز تهران– خوی ساعت 10:15 و مسیر برگشت 12:50
 • دوشنبه: پرواز تهران- خوی ساعت 10:25 و مسیر برگشت 13:00
 • پنج شنبه پرواز تهران- خوی ساعت 7:00 و مسیر برگشت 9:25

در حال حاضر مقاصد پروازی شهر خوی تهران می باشد، ولی در آینده نزدیک مقصدهای زیر در برنامه این فرودگاه قرار گرفته است:

 • شهر مشهد- فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد
 • شهر کربلا- فرودگاه شمال شرق کربلا
 • شهر نجف- فرودگاه بین المللی نجف
 • شهر وان در ترکیه- فرودگاه فرید ملن

با توجه به این که فاصله تهران تا خوی 791 کیلومتر می باشد، مدت زمان پرواز به این شهر حدودا 56 دقیقه می باشد که این زمان بسته به شرایط هوایی ممکن است تغییر کند.

اطلاعات پرواز و فرودگاه شهر خوی

بهترین زمان رزرو بلیط هواپیمای خوی

با توجه به ملایم بودن هوا در اواخر بهار و اوایل تابستان بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیمای خوی می باشد. با خرید بلیط هواپیما خوی در این فصل ها می توانید سفری خوش توام با خاطره های به یادماندنی برای خود فراهم کنید.

مدارک لازم برای رزرو بلیط هواپیمای خوی

افرادی که می خواهند بلیط هواپیما خوی را رزرو کنند می توانند از طریق مراجعه حضوری به آژانس های هواپیمایی و یا از طریق اینترنتی می توانند بلیط هواپیمای خوی را رزرو کنند، مدارک مورد نیاز برای رزرو بلیط هواپیمای خوی به صورت حضوری داشتن کارت ملی و به صورت اینترنتی داشتن رمز دوم کارت شتاب می باشد، توجه داشته باشید که به هنگام رزرو بلیط هواپیما خوی نام افراد به طور دقیق وارد شود، در غیر این صورت بروز هر گونه مشکل به عهده افراد می باشد.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیمای خوی

یکی از سوالات رایج اکثر گردشگران که قصد رزرو بلیط هواپیمای خوی را دارند این است که کدام شرکت های هواپیمایی به خوی پرواز دارند: شرکت هواپیمایی ایران ایر، قشم ایر و آسمان پروازهای به مقصد خوی دارند. اگر قصد خرید بلیط هواپیما خوی را دارید می توانید بر حسب علاقه خود یکی از این شرکت های هواپیمایی را برای پرواز خود انتخاب کنید.

شرکت هواپیمایی آسمان

این شرکت هواپیمایی با ادغام 4 شرکت هوایی ایران ایر، پارس ایر، ایر سرویس و هور آسما در سال 1359 تاسیس شد. این شرکت هم اکنون در اختیار صندوق بازنشستگی کشور می باشد. مجموع پروازهای داخلی و خارجی آن 53 پرواز می باشد. و به عنوان یکی از شرکت های هواپیمایی معتبر شناخته شده است.

شرکت هواپیمایی قشم ایر

یکی از هواپیمایی های دولتی ایران است که در سال 1372 به نام فراز قشم تاسیس شد و در سال 91 با نام قشم ایر فعالیت خود را شروع کرد. و در سال 1379 تعداد 7 فروند هواپیما در اختیار گرفت. این شرکت هواپیمایی دارای پروازهای متعدد داخلی و خارجی می باشد.

شرکت هواپیمایی ایران ایر

این شرکت هواپیمایی با نام هواپیمایی ملی ایران در سال 1340 به عنوان اولین شرکت هواپیمایی ایرانی شناخته شد. و بعدها به نام ایران ایر تغییر یافت. دارای مقاصد پروازی زیادی به سراسر جهان می باشد. سالیانه حدود 6 میلیون مسافر جا به جا می کند.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیمای خوی

قیمت بلیط هواپیمای خوی در زمان های مختلف سال

قیمت بلیط هواپیمای خوی به موارد مختلفی از قیبل نوع شرکت هواپیمایی و خدمات آن، فصل پروازی (در فصل های شلوغ و پر پرواز قیمت بلیط بیشتر از فصل های کم پرواز می باشد) بستگی دارد. اگر مایل به رزرو بلیط هواپیما خوی به قیمت ارزان هستید می توانید از بلیط های چارتری استفاده کنید.

نکاتی درباره سفر به خوی

افرادی که بلیط هواپیمای خوی را تهیه کرده اید به این نکته توجه داشته باشید که تقریبا 60 دقیقه قبل از ساعت پرواز درج شده در بلیط هواپیما خوی در فرودگاه حاضر باشید و اصل شناسنامه و برگه بلیط هواپیمای خوی و یا عکس آن در گوشی و تبلت خود را به همراه داشته باشید.

نکاتی درباره اقامت در خوی

یکی از سوالاتی که به هنگام رزرو بلیط هواپیمای خوی برای گردشگران عزیز پیش می آید این است که در طول سفر برای داشتن اقامت مناسب چه کنند؟ شهر توریستی خوی با داشتن سه هتل مناسب و زیبا پذیرای حضور گردشگران می باشد. اقامت در طول سفر یکی از نکاتی مهمی است که باید به آن توجه کرد در زیر به مواردی اشاره شده است:

 • در طول اقامت خود از به همراه داشتن پول نقد خودداری کنید و از کارت بانکی برای خرید استفاده نمایید.
 •  برای سفر خوش از قبل اطلاعات کاملی از مکانهای گردشگری و بازرارهای خرید خوی به دست آورید.
 • به افراد نا آشنا اعتماد نکنید
 • از هتل ها و مسافرخانه های ارزان برای اقامت خود استفاده کنید
 • برای جابه جای از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید
 • اولویت برای دیدن اماکن گردشگری تعیین کنید
 • زمان خوابیدن و استراحت خود را تعیین کنید
 • از بازارهای مناسب و مطمئن خرید کنید

هتل زمرد

این هتل دو ستاره دارای انواع سوئیت های یک تخته و دو تخته برای مسافران شهر زیبای خوی می باشد.

هتل ثمین

این هتل با مساحت 7000 متر مربع در 8 طبقه سال 1388 تاسیس گردید. این هتل سه ستاره یکی از هتل های مناسب خوی برای گردشگران می باشد، که در فاصله 10 کیلومتری از فرودگاه قرار گرفته است. و امکانات متعددی از قبیل لابی، پارکینگ، فضای سبز، آسانسور، استخر، جکوزی و …. برای مسافرین محترم می باشد.

هتل جهانگردی خوی

این هتل با 10 اتاق و سه سوئیت که در یک کیلومتری مرکز شهر و در 15 کیلومتری فرودگاه خوی قرار گرفته است، همیشه پذیرای میهمانان گرامی می باشد.گردشگران شهر خوی می توانند در هنگام رزرو بلیط هواپیمای خوی هتل مورد نظر خود را هم رزرو نمایند. چنانچه به دنبال محل اقامت با قیمت ارزان تر هستید می توانید به مسافرخانه های شهر خوی هم سر بزنید.

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی خوی

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی خوی

گردشگرانی که با رزرو بلیط هواپیمای خوی قصد سفر به این شهر دیدنی آذربایجان غربی دارند، لازم است که قبل از رزرو بلیط هواپیما خوی برای لذت بیشتر از سفر خود اطلاعاتی در مورد جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهر داشته باشند. پس با ما همراه باشید تا جاذبه های طبیعی و تاریخی زیبای شهر خور را معرفی کنیم.

آرامگاه و برج شمس تبریزی

مقبره شمس تبریزی با برجی به ارتفاع 17 متر یکی از جاذبه های تاریخی و مذهبی شهر خوی است. مناره آرمگاه با شاخ های قوچ وحشی به طرز زیبایی تزیین شده است. از این نظر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. این برج بر روی مزاری منسوب به شمس تبریزی بنا شده است. زمانی که بلیط هواپیمای خوی را تهیه کردید و به این شهر زیبا سفر کردید حتما از آرامگاه شمس تبریزی، شاعر بزرگ دیدن کنید.

مسجد مطلب خان خوی

مسجد مطلب خان، بزرگترین مسجد روباز جهان است که در ابتدای خیابان طالقانی خوی واقع شده است. این مسجد دوره ایلخانی، از شبستان بزرگ مربعی شکل تشکیل شده است که حجره های دو طبقه و شاه نشین های بلند در دور تا دور آن قرار گرفته اند. در طبقه بالای این مسجد مکانی برای نشستن زنان ایجاد شده است. قسمت فوقانی شاه نشین بالای محراب ورودی شبستان مسجد با مقرنس های کچی با اندازه درشت به زیبایی تزیین شده است. و از آجر چینی برای قسمت ها داخلی ایوان و طرفین ورودی آن استفاده شده است.

موزه خوی

موزه خوب با مساحت 256 متر مربع در سال 1348 تاسیس شد. فضای این موزه از یک بخش اداری، دو سالن باستانی و مردم شناسی تشکیل شده است. در این موزه بیش از 2000 شی تاریخی از قبیل ظروف سفالی، ظروف و ادوات حرب، پارچه های زیرفت، ادوات زینتی فلزی،منبت کاری و خاتم کاری دوره های قاجاری و صفوی، مهر سنگی و … نگه داری می شود. این موزه تاریخی همیشه پذیرای گردشگرانی است که با تهیه بلیط هواپیمای خوی قصد سفر به شهرستان خوی را دارند.

کلیسای سورپ سرکیس

این کلیسا در شمال غربی شهر خوی و در سه کیلومتری باختر شهر خوی واقع شده است. از بیرون شکل کلیسا شبیه یه مکعب مستطیل می باشد. که در داخل آن 6 ستون سنگی قرار گرفته است. در ساخت این کلیسا که از سبک معماری ایرانی استفاده شده است، دو در ورودی در سمت جنوب و غرب آن ایجاد شده است. تنها از نقاشی مذهبی شامل گل و بوته و نقش های اسلیمی با رنگ های تند برای تزیین محراب این کلیسا استفاده شده است.

روستای آغبلاغ سفلی

این روستای تاریخی در 55 کیلومتری شهر خوی قرار دارد. و از توابع بخش صفاییه می باشد. این روستا به دلیل وجود قلعه باستانی، آبسرد طبی و معدنی از جاذبه های گردشگری پر طرفدار شهر خوی می باشد. کسانی که روماتیسم، بیماری های پوستی ومفاصل دارند می توانند از آب های سرد طبی و معدنی این روستا برای درمان استفاده کنند.

دروازه سنگی

این دروازه از آثار دور های ایلخانی یا قاجاریه است که در جنوب بازار خوی واقع شده است. این دروازه در آن زمان به عنوان سد دفاعی در برابر حجوم دشمنان و بیگانگان از شهر محافظ می کرد. این دروازه به عنوان تنها اثر باقی مانده از دوران کهن باستان ایران مورد توجه گردشگران شهر خوی می باشد. حتما زمانی که بلیط هواپیمای خوی را خریدید و به این شهر سفر کردید از این دروازه قدیمی دیدن کنید و از تماشای آن لذت ببرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.