بلیط هواپیمای خرم آباد

بلیط هواپیمای خرم آباد یکی از بلیط هایی است که خرید آن متقاضیان ویژه خود را دارد. خرم آباد شهری تاریخی و مرکز استان لرستان می باشد که آب و هوای بسیار خوبی دارد. این شهر با طبیعت زیبا یکی از جاذبه های گردشگری ایران به شمار می آید که هر ساله افراد زیادی از آن دیدن می کنند. خایدالو و شاپورخواست از نام های باتانس این شهر بوده اند که در قرن هشتم خرم آباد به عنوان نام شهر در نظر گرفته شد.

راهنمای سفر به خرم آباد

این شهر لرنشین ایران در میان رشته کوه های زاگرس واقع شده است و در زبان لری خُورمُووه نامیده می شود. از جاذبه های تاریخی خرم آباد می توان به مناره آجری، قلعه فلک الافلاک، پل شاپوری، گرداب سنگی، پل شکسته، آرامگاه زید بن علی (ع) و دریاچه کیو اشاره کرد. علاوه بر این جاذبه های طبیعی خرم آباد هم شامل آبشارهای زیبا، سرابها، دریاچه کيو، گلستان، آبسرده، بيدهل، پارک های جنگلی، رباط، زاغه و آبشار معروف بيشه می باشد که باعث شده خرم آباد به عنوان شهری نمونه از نظر جاذبه های گردشگری شناخته شود.از برخی کوه های معروف این شهر نیز می توان ارتفاعات مخمل كوه، يافته، سفيد كوه، هشتاد پهلو، كوكلا، تاف و … را اشاره کرد.

راهنمای سفر به خرم آباد

وضعیت آب و هوایی خرم آباد

نواحی مختلف خرم آباد آب و هوای متغیری دارند اما به طور کلی سه نوع آب و هوا بر این شهر غالب می باشد که شمال سرد، جنوب گرم و مرکز معتدل از این جمله می باشند. این شهر بین دو منطقه سرد شمالی و گرم جنوبی قرار دارد که دلیل آن را می توان جلگه ها، کوه های مرتفع، دره های مختلف و دشت های باریک دانست. شمال، شمال غرب و شمال شرق خرم آباد آب و هوای سرد کوهستانی دارد. آب و هوای معتدل مدیترانه ای را در نواحی مرکزی خرم آباد می توان تجربه کرد که معمولا زمستان های آن معتدل و تابستان ها گرم می باشد. جنوب و جنوب غربی این شهرستان نیز آب و هوایی نیمه گرم سیر یا نیمه صحرایی دارد. در سال های اخیر خرم آباد با دست کاری در جنگل ها و باغ های این شهر تابستان های گرم تر و زمستان های سردتری را تجربه کرده است اما در مجموع باز هم آب و هوای خوبی دارد. قبل از خرید بلیط هواپیمای خرم آباد به این موارد نیز توجه نمایید.

بهترین زمان برای سفر به خرم آباد

شاید بهترین بلیط هواپیمای خرم آباد که بتوانید خریداری کنید برای ساعات صبح زود می باشد. معمولا به دلیل کمتر فروش داشتن بلیط های این ساعات، قیمت این بلیط ها مناسب تر می باشد. علاوه بر این، پروازها در این ساعات روز معمولا تاخیر کمتری خواهند داشت پس در نتیجه زودتر به مقصد خود خواهید رسید. در زمینه صرفه جویی در زمان علاوه بر تاخیر کمتر، کم بودن جمعیت در این ساعات و تلف شدن زمان کمتری در پشت گیت وصف های تحویل بار و دیگر موارد در نتیجه سفر شما را تسریع می بخشد. پس خرید بلیط هواپیما خرم آباد برای شما از این نظر به صرفه می باشد، البته خستگی ناشی از پرواز شبانه را نیز در نظر داشته باشید.

اطلاعات پرواز و فرودگاه خرم آباد

فردگاه این شهر یکی از فرودگاه های قدیمی و زیبا در ایران می باشد که ابتدا به عنوان فرودگاه نظامی فعالیت داشت. این فرودگاه در سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته و در زمینه توسعه آن فعالیت های زیادی انجام شده است. این فرودگاه در زمان جنگ جهانی دوم احداث شد و وسعتی با عرض بیست متر و طول 1800 دارد. در نهایت شرکت ملی نفت ایران و همچنین شرکت مخابرات زمین این فرودگاه را خریداری کردند و آن را بازسازی نمودند. 1800 متر باند این فرودگاه برای آسفات و برای استفاده از هواپیماهای پستی در نظر گرفته شد که ساختمانی کوچکی نیز برای استراحت مسافران و اتاقی نیز برای نگهبانی قرار دارد. با دستور محمدرضا شاه خطوط انتقال برق به خرم آباد منتقل شد و زمین های اطراف فرودگاه را نیز خریداری نمود و در نهایت در سال 1355 این فرودگاه از انحصار شرکت ملی نفت در آمد. آدرس این فرودگاه استان لرستان، شهر خرم‌آباد، فرودگاه خرم‌آباد می باشد.شماره تماس آن ۲-۳۳۴۳۹۹۰۱ می باشد و تلفن گویای 199 نیز موجود می باشد. این فرودگاه همگانی می باشد و ارتفاع آن از سطح دریا 1153 می باشد.

اطلاعات پرواز و فرودگاه خرم آباد

بهترین زمان رزرو بلیط هواپیمای خرم آباد

فاکتورهای مختلفی در زمان سفر و رزرو بلیط هواپیمای خرم آباد موثر اند که از جمله آن  زمانی از سال که قصد سفر دارید و همچنین ساعات مختلف روز می باشند و توجه به این نکات کمک می کند سفر بهتری داشته باشید. بسته به زمان سفر و البته جایی که می خواهید سفر کنید زمان مناسب برای رزرو بلیط هواپیما خرم آباد نیز متفاوت می باشد.

در ایام نوروز و تعطیلات تابستانی اکثر سفر ها بیشتر می شود پس برای رزرو بلیط هواپیما خرم آباد مثل بقیه شهرها بهتر است زودتر اقدام کنید. در ضمن بسته به ساعت سفر، روزهای تعطیل و آخر هفته ها نیز کمی تفاوت در قیمت بلیط ها مشاهده می شود و برای خرید بلیط هواپیما خرم آباد این نکته را نیز در نظر داشته باشید.

برای خرید بهترین بلیط هواپیما خرم آباد می توانید از یکی دو هفته قبل از زمانی که قصد سفر دارید، بلیط ها را بررسی کنید و نوسان قیمت را مشاهده کنید. البته بلیط پروازهای داخلی در روزهای معمولی تفاوت چندانی نخواهد داشت و خرید در هر زمان خیلی به شما ضرر نمی رساند و این نوسان قیمت در مورد بلیط های داخلی بیشتر در ایام تعطیلات مشاهده می شود.

پس اگر برای شما تفاوتی ندارد که چه موقع از سال به خرم آباد سفر کنید می توانید بلیط هواپیمای خرم آباد را در زمان هایی که با قیمت مناسب تری ارائه می شود خریداری نمایید. در ضمن شرکت های هواپیمایی معمولا برای این که پرواز برگشت بدون مسافر برنگردد هم بلیط ها را در زمان های کم مسافر با قیمت های بهتری به فروش می رسانند تا افراد بیشتری بلیط هواپیمای خرم آباد را خریداری کنند و هواپیما بدون مسافر به مقصد نرسد. پس به طور کلی می توان گفت که فصل های مختلف سال و ایام و تعطیلات مختلف در میزان قیمت بلیط هواپیما خرم آباد همچون دیگر شهرها تاثیر زیادی دارد و نوسان زیای در این مورد مشاهده می شود.

مدارک لازم برای رزرو بلیط هواپیمای خرم آباد

بهترین روش برای خرید بلیط هواپیمای خرم آباد، خرید آنلاین می باشد. پس از ثبت نام در یکی از سایت های ارائه دهنده بلیط هواپیمای خرم آباد می توانید به راحتی اقدام به خرید نمایید. پس از مشخص کردن مسیر بلیط خود، یک طرفه یا دو طرفه بودن آن، ساعت و روز مورد نظر برای بلیط هواپیما خرم آباد را انتخاب می نمایید و سپس باید آن را ثبت نمایید.

از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت بلیط هواپیما خرم آباد نام و نام خانوادگی، جنیست و کد ملی می باشند که در صورتی که همراه دارید باید این موارد برای آن ها نیز وارد نمایید. پس از آن باید مبلغ بلیط هواپیما خرم آباد را پرداخت کنید و بلیط برای شما در سیستم ثبت خواهد شد.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیمای خرم آباد

پروازهای فرودگاه خرم آباد شامل پرواز به تهران و مشهد می باشد. شرکت هایی که در زمینه فروش بلیط هواپیما خرم آباد فعالیت دارند شرکت ایران ایر، هواپیمایی ماهان و تابان می باشند که در زیر به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

شرکت هواپیمایی ایران ایر

ایران ایر یکی از شرکت های هواپیمایی قدیمی در ایران می باشد که از موفق ترین این شرکت ها نیز می باشد. فرودگاه مهرآباد تهران (در زمینه پروازهای داخلی) و همچنین فرودگاه امام خمینی (برای پروازهای خارجی) از جمله پایگاه های مهم و اصلی این شرکت می باشند. ایران ایر 28 مقصد داخلی دارد و البته 35 مقصد خارجی نیز از جمله پروازهای این شرکت می باشند که در آینده گسترش بیشتری نیز خواهد داشت. در حال حاضر این شرکت بلیط هواپیمای خرم آباد را نیز ارائه می دهد.

شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت ماهان نیز در زمینه فروش بلیط هواپیمای خرم آباد فعالیت دارد که در سال 1372 فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت ابتدا تنها به مشهد و کرمان پرواز داشت ولی امروزه پیشرفت خوبی داشته است و هواپیماهای خوبی نیز برای پروازهای خود در نظر دارد.

شرکت هواپیمایی تابان

شرکت هواپیمایی ماهان نیز یکی دیگر از این شرکت ها می باشد. این شرکت تازه تاسیس در مشهد واقع شده است و سفرهای داخلی به نقاط مختلف ایران را به مسافران ارائه می دهد و ارائه بلیط هواپیمای خرم آباد نیز از خدمات این شرکت می باشد.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیمای خرم آباد

نکاتی درباره رزرو بلیط هواپیمای خرم آباد

برای خرید بلیط هواپیمای خرم آباد باید نکاتی را همواره در نظر داشته باشید که در زیر به برخی از آن ها در زمینه خریداری بلیط اشاره خواهد شد.

  • معمولا برای تکمیل بلیط های یک شرکت در ساعات پایانی به خصوص نیمه شب یک سری تخفیف ها ارائه می شود که با بررسی آن ها می توانید بلیط مناسبی را خریداری کنید. در ضمن برای خرید بلیط هفته بعد بهتر است عصر سه شنبه تا صبح چهار شنبه بلیط ها را بررسی کنید تا بلیط هواپیمای خرم آباد مناسبی را پیدا کنید.
  • اگر عجله ندارید و مهم نیست که کی به مقصد مورد نظر خود سفر نمایید می توانید بلیط های یک ماه اخیر را بررسی کنید و ببینید در چه زمان هایی بلیط مناسب تری وجود داشته است و در خرید بلیط هواپیمای خرم آباد مناسب برای خود این نکته را نیز لحاظ نمایید.
  • اگر از صندلی رزرو شده خود رضایت ندارید و تمایل به تغییر آن دارید بهترین کار تماس با شرکتی است که از آن خریداری نموده اید . گاهی برخی سایت های فروش بلیط هواپیمای خرم آباد برای تغییر صندلی از شما پول زیادی دریافت می کنند که در صورت تماس مستقیم با خود شرکت این هزینه لازم نمی باشد و یا بسیار اندک است.

خرید اینترنتی بلیط هواپیمای خرم آباد

  • برای خرید بلیط هواپیما چارتر خرم آباد می توانید از طریق سایت های اینترنتی اقدام نمایید تا بتوانید خرید مناسب تری داشته باشید. زیرا می توانید بلیط های مختلف و ساعت مختلفی که بلیط مورد نظر موجود می باشد را مشاهده نمایید و با دیگر شرکت ها مقایسه نمایید و در نهایت بهترین خرید ممکن را داشته باشید. علاوه بر این با این کار در زمان خود نیز صرفه جویی نموده اید.
  • همچنین در مورد بلیط های چارتر نیز می توانید فکر کنید. اگر خرید بلیط هواپیمای خرم آباد را به روزهای آخر و ساعات پایینی موکول نمایید گاهی بلیط چارتر خوبی خریداری خواهید نمود. البته برخی مواقع بلیط ها در ساعات پایانی با قیمت بیشتری ارائه می شوند  این نکات را در نظر داشته باشید تا بلیط بهتری را بتوانید خریداری نمایید.

نوسان قیمت بلیط هواپیمای خرم آباد

در واقع مهمترین دلیل نوسان قیمت های بلیط هواپیمای خرم آباد مناسبت های مختلف، تعطیلات نوروز و تعطیلات تابستانه می باشند زیرا افراد بیشتری می توانند در این زمان ها سفر کنند.

به علت آب و هوای مناسب خرم آباد و جاذبه های زیبای این شهر سفرهای گردشگری به این شهر هم زیاد می باشد که معمولا در بهار و تابستان نیز شاهد سفرهای بیشتری به این شهر می باشید. در نتیجه این نکته نیز وجود دارد که در این ایام نیز بلیط هواپیمای خرم آباد افزایش قیمت بیشتری دارد و برای خرید این بلیط باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید.

در کل قیمت بلیط هواپیما خرم آباد با میزان تقاضای آن رابطه مستقیم دارد و زمانی که افراد کمتری قصد خرید این بلیط را دارند قیمت آن نیز کاهش می یابد.  دلیل کمتر بودن قیمت این بلیط در فصل های پاییز و زمستان نیز همین مورد می باشد. زیرا در این فصل ها سفر به این شهر به علت آب و هوای سرد آن کاهش می یابد.

اقامت در شهر خرم آباد

نکاتی درباره اقامت در شهر خرم آباد

پس از خرید بلیط هواپیمای خرم آباد و سفر به این شهر زیبا، نکته دیگری که اهمیت دارد و باید به آن بسیار توجه نمایید جایی برای اقامت می باشد. در زیر برخی از مهم ترین و معروف ترین هتل های خرم آباد را معرفی خواهیم کرد که با اقامت در این هتل ها سفر شما فوق العاده می شود و خاطره زیباتری برای شما به جا خواهد گذاشت.

یکی از هتل های خرم آباد هتل آزادی می باشد. این هتل چهار ستاره و تازه ساخت می باشد. از نکات مثبت این هتل نزدیکی به جاذبه های گردشگری خرم آباد از جمله قلعه فلک الافلاک می باشد. اتاق های این هتل تمیز می باشد و رستوان و کافه های آن نیز همیشه خدمات ارائه می دهند. دسترسی به اینترنت رایگان نیز از مزایای این هتل است. پارکینگ اختصاصی نیز برای افرادی که با ماشین شخصی به خرم آباد سفر می کنند در نظر گرفته شده است. این هتل امکانات مناسبی دارد و سفر را برای شما آسان تر می کند.

هتل بعدی مناسب برای اقامت در خرم آباد، هتل جهانگردی می باشد. این هتل سه ستاره می باشد و 18 سوئیت و دو ویلا نیز دارد که همگی مبله می باشد و البته آشپزخانه نیز دارند. محوطه هتل جهانگردی بسیار سرسبز می باشد و نزدیکی به سراب کیو نیز از مزایای آن می باشد و امکان دسترسی آسان به این دریاچه باصفا و زیبا را برای شما فراهم نموده است تا بتوانید از آب و هوای فوق العاده آن لذت ببرید.رستوارن هتل نیز هر روزه غذاهای بسیار لذیذی را به مسافران خود ارئه می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.