بلیط هواپیمای خارک

سفر به جزیره خارک می تواند یکی از رویایی ترین مسافرت های هر ایرانی باشد. برای خرید بلیط هواپیمای خارک آشنایی با بعضی نکات سفر لازم است. امیدواریم با بیان این نکات شما را در خرید بلیط هواپیما جزیره خارک کمک کرده باشیم.

راهنمای سفر به جزیره خارک

جزیره خارک یا خارگ جزیره مرجانی است که سال ها پیش بر اثر حرکات تحت الارضی بوجود آمد. جزیره خارک جزیره ای است در 38 کیلومتری بندر گناوه و یکی از بخش های استان بوشهر محسوب می شود. جزیره خارک حدوداً هشت کیلومتر طول و چهار کیلومتر عرض دارد. این جزیره به علت نزدیکی به مناطق نفت خیز و عمق مناسب برای پهلوگیری کشتی های نفتکش، مناسب ترین مکان جهت صدور نفت معرفی شده است. شهر خارک دارای ۸٫۱۹۶ میلیون نفر جمعیت می باشد. جزیره خارک خود دارای شهرداری است و جزیره ای بسیار کوچکتر با نام خارکو در قسمت شمالی آن قرار دارد. ساکنین جزیره خارک با وجود این که در معرض بمباران های شدید هوایی در هشت سال دفاع مقدس بودند، لحظه ای خاک خود را ترک نکردند و مقاومت های فراوانی در دوران دفاع از سرزمین خود به یادگار گذاشته اند که جاذبه های دیدنی ای برای بازدید در زمان خرید بلیط هواپیمای خارک و سفر به این جزیره پدید آورده است. کشور عزیزمان ایران ایستادگی مردم خارک در دوران دفاع مقدس را هرگز فراموش نخواهند کرد. با خرید بلیط هواپیما جزیره خارک می توانید از نزدیک شاهد صحنه های به جا مانده از جنگ باشید.

راهنمای سفر به جزیره خارک

وضعیت آب و هوایی جزیره خارک

از مشخصه های بارز آب و هوای جزیره خارک، تابستان های گرم و شرجی و رطوبت بدون بارندگی می باشد. بطور عمده از اسفند ماه آب و هوای جزیره خارک به سوی گرما سیر می کند و تا هشت ماه ادامه پیدا می کند. در فصول سال درجه حرارت جزیره خارگ از چهار درجه تا 46 درجه سانتی گراد متغیر می باشد. میانگین حرارت در فصل زمستان تا هفده درجه سانتی گراد و در تابستان تا سی و دو درجه سانتی گراد می باشد. جزیره خارک دارای زمستانی کوتاه می باشد. بلیط هواپیما جزیره خارک در تمام روزهای سال به راحتی در دسترس است.

دو عامل جغرافیایی خلیج فارس و باران های مرطوب و باران زای غربی در ساختار کلی جزیره خارک نقش مهمی را ایفا می کنند. به طور کلی جریان باد از سمت دریا به سمت خشکی باعث تغییر آب و هوای جزیره خارک می شود. اگر شما هموطنان عزیر قصد سفر به جزیره خارک یا خرید بلیط هواپیمای خارک را دارید، بهتر است قبل از سفر اطلاعات کاملی در رابطه با آب و هوای این جزیره زیبا و دیدنی به دست آورید.

بهترین زمان برای سفر به خارک

برای خرید و یا رزرو بلیط هواپیمای خارک، بهتر است شرایط آب و هوایی این جزیره را نیز در نظر بگیرید. آب و هوای جزیره خارک با توجه به جزیره بودن آن، گرم و مطلوب می باشد. گرمی هوا در جزیره خارگ معمولاً از اسفند ماه شروع می شود و دوره گرما تقریباً هشت ماه به طول می انجامد. در اواخر فصل پاییز به خصوص ماه آذر، باران های پاییزی شروع می شوند که خود باعث بهبود شرایط آب و هوایی این جزیره می شود. بنابراین با توجه به در نظر گرفتن شرایط جسمی خود و همچنین احتمال گرمازدگی، اقدام به رزرو بلیط هواپیمای خارک کنید. توصیه ما به شما این است که برای سفر و خرید بلیط هواپیمای خارک در ماه های آذر و بعد از آن اقدام کنید تا لذت یک سفر عالی به جزیره خارک را تجربه کنید.

اطلاعات پرواز و فرودگاه های شهر خارک

جزیره خارک یکی از جزایر مهم خلیج فارس می باشد که با وجود وسعت کمی که دارد دارای اهمیت فراوانی از لحاظ تجاری، اقتصادی و تاریخی می باشد.

طول باند فرودگاه خارگ تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی یک هزار و ۲۰۰ متر بوده است که بعد از پیروزی کشور عزیزمان به یک هزار و ۸۰۰ متر افزایش یافت. اکنون طول باند فرودگاه خارک به دو هزار و ۳۳۴ متر رسیده است. بلیط هواپیمای خارک پس از انقلاب به راحتی در اختیار مردم قرار داده شد.

در طول هفته در مجموع 92 پرواز خارجی و داخلی به جزیره خارک صورت می گیرد. در سال گذشته بالغ بر چهار هزار و ۸۰۵ پرواز در این فرودگاه انجام شد که مسافران این پروازها مردم ساکن جزیره خارک، کارکنان صنعت نفت و کارکنان پتروشیمی در جزیره خارک بودند. بیشترین پروازهایی که به جزیره خارک صورت می گیرد و آمار خریدهای بلیط هواپیمای خارک عمدتاً متعلق به مناطقی همچون اصفهان، بوشهر، شیراز، تهران، اهواز و بهرنگان بوده است.

اطلاعات پرواز و فرودگاه های شهر خارک

بهترین زمان رزرو بلیط هواپیمای جزیره خارک

کسانی که قصد خرید بلیط هواپیما جزیره خارک را دارند بهتر است چند روز قبل اقدام به خرید یا رزرو بلیط هواپیما جزیره خارک کنند. بهتر است از تهیه بلیط در دقیقه نود خودداری کنید. روال کار به این صورت است که برای رزرو و یا خرید بلیط هواپیما جزیره خارک در ایران، از هفت روز قبل و پرواز های خارجی، از 34 روز قبل اقدام می کنند. قابل ذکر است که قیمت بلیط پروازهای داخلی حتی اگر چند هفته زودتر خریده شود هیچ فرقی ندارد. زمان هایی که اوج مسافرت ها می باشد (مثلاً تعطیلی های عید نوروز) بهتر است از چهارده روز قبل برای خرید بلیط اقدام کنید. عموماً قیمت بلیط در روزهای پنجشنبه و جمعه گران تر از سایر روزها می باشد. از آن جایی که فروش بلیط در آژانس های هواپیمایی از اوایل هفته آغاز می شود، بهتر است نوسانات قیمت پروازها را بررسی کنید.  اصولاً به تمام مسافرانی که قصد رزرو بلیط هواپیمای خارک را دارند توصیه می شود از سه ماه قبل برای رزرو بلیط هواپیما اقدام کنید علت آن هم کم بودن قیمت بلیط ها در آن زمان ها می باشد. با توجه به این که جزیره خارک یکی از زیباترین جزایر خلیج همیشه فارس می باشد به شما توصیه می شود برای رزرو بلیط هواپیما جزیره خارک تعلل به خرج ندهید و هرچه زودتر اقدام کنید.

مدارک لازم برای رزرو بلیط هواپیمای جزیره خارک

درصورتی که شما قصد خرید آنلاین بلیط هواپیمای خارک را دارید به یک کارت عابر بانک عضو شبکه شتاب نیاز دارید که کارت شما الزاماً باید دارای رمز دوم باشد. بعد از این مراحل نوبت آن است که با وارد کردن صحیح اطلاعات شخصی و اطلاعات پرواز، خرید بلیط خود را انجام دهید. در صورتی که خواهان خرید بلیط هواپیما به صورت حضوری هستید، می توانید با مراجعه به فرودگاه های اینترنتی و ارائه مدارک و مشخصات مورد نظر و پرداخت هزینه، اقدام به خرید بلیط هواپیما جزیره خارک کنید.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیمای خارک

امروزه هر جای کشور همیشه سرفراز ایران که باشید به راحتی می توانید برای تهیه بلیط هواپیمای خارک اقدام کنید. یکی از روش های آسان برای خرید بلیط هواپیما جزیره خارک، روش اینترنتی می باشد. شما عزیزان به راحتی هر چه تمام تر می توانید با جستجو در مرورگر خود و تایپ کلمه خرید بلیط هواپیمای خارک، شرکت های هواپیمایی که برای سفر به جزیره خارک خدمات ارئه می کنند را بیابید و برای خرید بلیط هواپیما جزیره خارک اقدام کنید. از جمله شرکت هایی که آماده جابجایی مسافران عزیز به شهر خارک می باشند، هتل با ما، قاصدک 24، سیمرغ 24، علی بابا و …. هستند. خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی، انجام هر چه سریع تر کلیه امور را فراهم کرده است که خرید بلیط هواپیما جزیره خارک از آن جمله می باشد.

نکاتی درباره رزرو بلیط هواپیمای خارک

قیمت بلیط هواپیمای خارک در فصل های مختلف سال

در فصل بهار

برای افرادی که قصد مسافرت دارند، فصل بهار یکی از بهترین و زیباترین فصل های سال برای تمام مسافران نوروزی می باشد. بسیاری از مکان های گردشگری و تفریحی در فصل بهار بسیار زیبا و شگفت انگیز هستند چرا که هوا بسیار مناسب و مساعد برای گردش می باشد. همچنین به علت رویش گیاهان در این فصل عکس های زیبایی از خود و خانواده عزیزتان به یادگار خواهید داشت. جزیره خارگ هم از جمله مکان هایی است که در فصل بهار مسافران زیادی از تمام نقاط کشور را به خود می بیند پس طبیعی است که بلیط هواپیما جزیره خارک در این فصل دارای قیمت بیشتری باشد.

در فصل تابستان

فصل تابستان فصل شور، هیجان و شادی است. فصلی که آغاز تعطیلات برای دانش آموزان و دانشجویان است و شاهد مسافرت های مکرر خانواده ها هستیم. در این فصل با ازدحام جمعیت در مسافرات های تابستانه همراه هستیم. پس لازم است برای خرید بلیط هواپیما همچون خرید بلیط هواپیمای خارک حتماً از قبل اقدام کنید. بلیط هواپیما در فصل تابستان به علت ازدحام و شلوغی خطوط مسافربری با افزایش قیمت خطوط هواپیمایی همراه هستیم.

در فصل پاییز

بسیاری از گردشگرانی که بطور حرفه ای سفر می کنند پاییز را برای مسافرتشان انتخاب می کنند. از آن جایی که هوا مطلوب است و می توانند از تخفیفات ارائه شده در قیمت بلیط هواپیما، اقامتگاه ها و هتل ها استفاده کنند. فصل پاییز با آغاز مدارس مواجه هستیم به همین علت با کم شدن جمعیت مسافران، قیمت بلیط هم با کاهش مواجه می شود.

در فصل زمستان

در فصل زمستان در اکثر نقاط کشور با کاهش زیاد درجه هوا مواجه هستیم. به علت سردی هوا، مه آلودگی و برف و باران های شدید، روزانه چندین پرواز کنسل می شوند. به عبارتی در فصل زمستان به علت تقاضای کم، بلیط هواپیما با کاهش زیادی روبرو خواهد بود.

نکاتی درباره رزرو بلیط هواپیمای خارک

در هنگام خرید بلیط هوپیما از جمله بلیط هواپیمای خارک، برای جلوگیری از بروز اشتباهات باید به نکاتی توجه داشته باشید. با ما همراه باشید تا شما را با این نکات آشنا سازیم.

اگر قصد خرید بلیط ارزان هواپیما دارید، خود را به یک وب سایت محدود نکنید و از سایر سرویس های آنلاین نیز دیدن کنید تا انتخاب مطمئن تری داشته باشید. به دلیل وجود رقابت در سیستم های آنلاین، این امکان هست که در کم ترین زمان بلیط بهتری پیدا کنید.

هنگامی که قصد دارید بلیط هواپیمای خارک را تهیه کنید، زمان بندی بین پروازها را بررسی کنید. علت این امر آگاهی از میزان زمان انتظار برای رسیدگی به امور می باشد. بلیط خود را به صورتی تهیه کنید که برنامه ریزی تان به هم نخورد و به کارهایتان برسید.

در زمان هایی مانند تعطیلات که پروازها مسافران زیادی دارند، اگر خرید بلیط هواپیما را به آخرین لحظه موکول کنید ممکن است بلیط گیرتان نیاید و یا برای خرید بلیط، بهای بیشتری بپردازید. پس اگر برای تعطیلات خود برنامه مسافرت دارید از چندین روز قبل برای خرید بلیط هواپیمای خارک اقدام کنید.

تحقیق کنید که برای مقصد شما چند فرودگاه وجود دارد. زیرا ممکن است پرواز به سمت یک فرودگاه از پرواز به سمت فرودگاه دیگر ارزان تر باشد. به این ترتیب می توانید هزینه سفر خود را کاهش دهید.

یکی از مهم ترین نکات دیگر این است که در زمان خرید بلیط هوپیما جزیره خارک از وارد کردن مشخصات غیر واقعی بپرهیزید. زیرا این عمل باعث جریمه شما از طرف آن شرکت هواپیمایی خواهد شد.

نکته آخری که لازم دانستم به ذکر آن بپردازم این است که در اواسط هفته و یا ساعات میانی روز قیمت بلیط هواپیما مناسب تر می باشد. امیدوارم نکات فوق شما را در خرید بلیط هواپیمای خارک یاری کند.

نکاتی که در سفر به جزیره خارک باید رعایت کنید.

نکاتی که در سفر به جزیره خارک باید رعایت کنید.

مسیر دسترسی به جزیره خارک به صورت عادی از بندر بوشهر و بندر گناوه می باشد. اما شما می توانید به راحتی با تهیه بلیط هواپیما جزیره خارک به این جزیره دیدنی سفر کنید. برای ورود به جزیره خارک نیاز به مجوز ورود دارید که این مجوز برای کارمندان شرکت نفت یا شرکت های وابسته یا خویشان و مهمانان بومی جزیره خارگ صادر می شود. پس شما هموطن عزیز قبل از اقدام برای تهیه بلیط هواپیمای خارک از چگونگی دریافت مجوز ورود اطلاع پیدا کنید.

هم اکنون سفرهای دریایی به صورت روزانه به جزیره خارک انجام می شود اما این شناورها چارتر بوده و امکان سوار شدن افراد متفرقه در این شناورها وجود ندارد. جزیره خارک علاوه بر سواحل زیبای مرجانی دارای آثار باستانی متعددی هست که از جمله مهم ترین آن ها می توان به کتیبه هخامنشی اشاره کرد. همچنین حیات وحش منحصر به فرد جزیره خارک جذابیت زیادی برای گردشگران دارد. دین مردم جزیره خارک اسلام و مذهب آن ها سنی و شیعه می باشد. اگر شما هم مانند بسیاری از هموطنان عزیز خواهان سفر به جزیره خارک و خرید بلیط هواپیمای خارک هستید، بهتر است تعلل نکنید و هرچه زودتر برای خرید بلیط هواپیما جزیره خارک اقدام کنید و از جاذبه های این جزیره لذت ببرید. با آرزوی سفری خوش و بی خطر و لذت از آب و هوای شهر خارک برای تمام هموطنان عزیز.

جاذبه های دیدنی جزیره خارک

جزیره خارک از جمله جزیره های دارای آب شیرین خلیج فارس می باشد. در سراسر جزیره، درختان لیل توانسته اند با تطبیق دادن خود با شرایط اقلیمی جزیره خارک رشد کنند. اگر شما هم از جمله کسانی هستید که خواهان خرید بلیط هواپیما جزیره خارک هستید دیدن از آثار تاریخی خارک همچون قبر دیده بان، دو خواهرون، گورستان مسیحی، باغ هلندی ها، گورستان اسلامی، دخمه ها، آبادی خارک، خط راه آهن و قبر ابوبکر را از دست ندهید. بلیط هواپیما جزیره خارک می تواند دیدن شما از این اماکن را سرعت ببخشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.