بلیط هواپیما ایران ایر تور

اگر می خواهید در ایام تعطیل به شهرهای ایران و کشورهای دیگر سفر کنید، به شما توصیه می کنیم بلیط هواپیما ایران ایر تور را تهیه کنید و به راحتی به مقصد خود برسید.

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

یکی از شرکت های هواپیمایی که در کشور ایران و در سال 1351 تاسیس شده است ، شرکت هواپیمایی ایران ایر تور می باشد. خطوط هوایی آن بین تهران و تمام شهرهای ایران و چند کشور آسیای میانه برجا است. پایگاه اصلی این شرکت فرودگاه بین المللی مشهد می باشد. می توان گفت این شرکت هر هفته بیش از ۲۰۰ پرواز داخلی و خارجی دارد. در این مقاله سعی داریم دلایل اینکه بلیط هواپیما ایران ایر تور خوب به فروش می رسد را به اطلاعات شما بیافزاییم. در اوایل تیرماه سال ۱۳۹۶ قراردادی در نمایشگاه هوایی پاریس فرانسه برگزار شد. بیش از ۴۵ فروند هواپیمای ایرباس فرانسوی را این شرکت ایرانی سفارش داده است که مبلغ آن بالغ بر چهار و نیم میلیارد یورو می باشد. تعداد ناوگان این شرکت ۵ فروند به شمار رفته است و شعار این شرکت که شعاری روحیه بخش و جذاب می باشد این گونه است: (hello world). دفتر مرکزی این شرکت در تهران قرار دارد این شرکت در ابتدا یک شرکت خصوصی بوده است ولی از سال ۱۳۸۹ طبق اصل ۴۴ قانون اساسی واگذار شد ولی به دلیل برگشت خوردن ۴ چک پرداخت متوالی این شرکت این واگذاری لغو و مزایده دیگری در ۵ دی ۱۳۹۴ انجام و این شرکت هواپیمایی به بخش خصوصی واگذار شد. خلاصه زحمات زیادی کشیده شده است تا ما به راحتی بتوانیم بلیط هواپیما ايران اير تور را تهیه کنیم.

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

مدل هواپیماهای ایران ایر تور

آیا در هنگام رزرو بلیط هواپیما ایران ایر تور به مدل هواپیمای آن توجه کرده اید!؟ تعداد هواپیماهای فعال شرکت ایران ایر تور در حال حاضر ۷ فروند هواپیمای ام دی است. ممکن است برای شما پیش آمده باشد که هنگام خرید بلیط هواپیما ایران ایر تور به کلاس های متفاوت پروازی اعم از کلاس y یا کلاس f یا کلاس c برخورد کرده اید و یا تفاوت کلاس اکونومی و بیزینس را برای بلیط هواپیمایی ایران ایر تور می دانید!؟ با این مقاله همراه باشید تا اطلاعات شما درباره بلیط هواپیما ایران ایر تور و لغت های مربوط به آن افزایش یابد.

 ۷ فروند هواپیما با ظرفیت ۱۷۲ مسافر وجود دارد. کلاس پروازی داخلی مخصوص مسافرانی است که بلیط هواپیما ایران ایرتور را رزرو نموده و پرواز داخلی را در پیش دارند.

1- کلاس نرخی o

2- کلاس نرخی h

3- کلاس نرخی b

4- کلاس نرخی

5- کلاس نرخیv کلاس نرخی s و کلاس نرخی r که به ترتیب ارزانترین هستند.

کلاس های پروازی ایران ایر تور

این را باید بدانید که صندلی ها موجود در هواپیما دارای کلاس های متفاوتی می باشد که معمولاً مسافران می توانند خودشان مشخص کند که کدام کلاس پروازی را می پسندند انواع این کلاس ها به صورت زیر می باشد: فرست کلاس، کلاس تجاری، کلاس اکونومی.

درجه یک، فرست کلاس، f یا first class

فرست کلاس گران قیمت ترین صندلی های یک پرواز است و قیمت بلیط هواپیما ایران ایر تور و هزینه آن بیشتر از کلاس های پروازی دیگر می باشد. و دارای امکاناتی همچون یک اتاق یک نفره و تلویزیون و لپتاب و … می باشد. البته در این کلاس پروازی غذای گرم به مسافران ارائه داده می‌شود و مسافران می‌توانند از روی منوdی که در دست دارند غذای خود را سفارش دهند. مهمانداران فرست کلاس با تجربه‌تر بوده و توجه خاصی به مسافران دارند. همچنین هنگام سوار شدن، مسافران این کلاس پروازی جزء آخرین مسافران می باشند و انتقال آن ها تا هواپیما به صورت مخصوص از دیگر مسافران صورت می‌گیرد. در ترمینال فرودگاه کانتر پذیرش آن ها جداگانه می باشد و اولویت ارائه کارت پرواز برای مسافران فرست کلاس است. این مسافران نخستین افرادی هستند که از هواپیما خارج می شوند به شما توصیه می‌کنیم اگر وضع مالی خوبی دارید بلیط هواپیما ایران ایر تور را به صورت فرست کلاس تهیه و از آن استفاده کنید.

درجه تجاری، کلاس تجاری، c یا business class

شاید این نوع کلاس برای افرادی که وضع اقتصادی متوسطی دارند خوب باشد تا بتوانند بلیط هواپیما ایران ایر تور را تهیه کنند. در همه ی هواپیماها کلاس تجاری نیز وجود دارد که بعد از فرست کلاس رتبه دوم را دارد. صندلی های کلاس تجاری در دو ردیف می باشد و معمولاً در جلوی کلاس اکونومی و با فاصله بیشتری از هم نصب و طراحی شده اند. در این کلاس‌ها غذاهای گرم سرو می شوند. همچنین امکانات رفاهی این کلاس عبارتند از: کانتر مستقل و حمل و نقل مجزا از ترمینال تا هواپیما و همچنین از هواپیما تا ترمینال مقصد. در این کلاس پروازی مهماندارها رسیدگی بیشتری نسبت به کلاس اکونومی دارند. قیمت بلیط هواپیمایی ایران ایر تور در کلاس تجاری نسبت به فرست کلاس پایین‌تر است و نسبت به اکونومی بالاتر می باشد. لازم به ذکر است بدانید بهترین کلاس تجاری جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی به ترتیب به ایرلاین های سنگاپور ایرویز، قطر ایرویز، اتحاد ایرویز و ژاپن ایرویز اختصاص داده شده است. حال این سؤال پیش می آید که آیا خدمات بلیط هواپیما ایران ایر تور از این شرکت ها کمتر است؟ در پاسخ باید گفت خیر، تفاوت بلیط هواپیمایی ایران ایر تور با رقیبان اروپایی بسیار کم است.

درجه اقتصادی، کلاس اکونومی، y یا economy class

حال نوبت به پایین ترین کلاس پروازی رسیده است که کلاس اکونومی نامیده می شود و در ایران رواج بیشتری دارد.این کلاس پروازی مسافران و مشتریان بیشتری نسبت به کلاس های دیگر دارد. بیشتر صندلی های هواپیما اکونومی هستند و قیمت بلیط آن پایین ترین قیمت بلیط هواپیما است. البته این کلاس هم امکاناتی دارد مانند تعدادی روزنامه، مجله تبلیغاتی و کارت راهنمای پرواز، مانیتور و هدفون. اما بیشتر امکانات به مدل هواپیما بستگی دارد اگر سفری عادی با هزینه مناسب می خواهید بلیط هواپیما ایران ایر تور از نوع کلای اکونومی را تهیه کنید.

کلاس های پروازی ایران ایر تور

مسیرهای پروازی ایران ایر تور

هم اکنون این شرکت پروازی توانسته است مسیرهای بین المللی خود را به بیش از ۲۳ مسیر و مسیرهای داخلی خود را به ۲۰ مسیر و پروازهای خود را به بیش از ۵۰ پرواز اعم از داخلی و خارجی در هفته افزایش دهد. آیا می دانید چند نفر از طریق این شرکت در یک سال جابجا شده اند!؟ ۵ میلیون و ۵۶۴ هزار نفر در داخل کشور عزیزمان ایران یعنی ۵ میلیون و ۵۶۴ هزار بلیط هواپیما ایران ایر تور و ۶۴۸ هزار نفر در خارج توسط این شرکت جابجا شده اند. یعنی ۶۴۸ هزار بلیط هواپیمایی ایران ایر تور به فروش رسیده است. جالب است بدانید این اعداد و ارقام تنها اختصاص به سال ۱۳۸۲ دارد یعنی حدود ۶ میلیون بلیط هواپیما ایران ایرتور فقط در سال ۱۳۸۲ به فروش رسیده است.

لیست های پروازی داخلی ایران ایر تور

لیست های پروازی شرکت ایران ایرتور داخلی اعم از: آبادان، اهواز، بندرعباس، بندر چابهار، بوشهر، اصفهان، دزفول، رشت، مشهد، شیراز، تبریز، کرمانشاه، تهران، زاهدان، یزد، کاشان، کیش، عسلویه و ارومیه. پس با خرید بلیط هواپیمایی ایران ایر تور به راحتی می توانید به هر کجای این سرزمین زیبا و دیدنی سفر کنید.

لیست های پروازی خارجی ایران ایر تور

مقصد های خارجی این شرکت محدود هستند و به این صورت می باشند: بغداد، دبی، امارات متحده عربی، اسپارتا و استانبول. اگر قصد دارید به یک سفر خارجی بروید همین الان یکی از بلیط هواپیما ایران ایرتور را رزرو کنید.

قوانین حاکم بر بلیط هواپیما ایران ایر تور

۱: چک پرواز خود را تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز نهایی نمایید.

۲؛ قبل از خرید و رزرو بلیط هواپیما ایران ایر تور، مسیرهای آن را چک کنید.

جوایز کسب شده توسط شرکت ایران ایرتور

امیدواریم کسب این جوایز ارزشمند دلیل اعتماد شما به این شرکت هوایی و رزرو بلیط هواپیما ایران ایر تور باشد.

1- جایزه بین المللی جهانگردی در سال۱۳۷۴

2- تندیس طلایی اروپا در دو سال پیاپی در سال های ۱۳۷۵ و ۱۳۷۶

3- تندیس طلایی هزاره جدید کیفیت اروپا و دیپلم افتخار از کشور پاریس در سال ۱۳۸۲

4- گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد ۲۰۰۰ –۹۰۰۱ از شرکت آلمانی در سال ۱۳۸۶

5- استاندارد یوسا در دو سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۵

6- جایزه گاو زرین از نمایشگاه مادرید در سال ۱۹۹۳ و از نمایشگاه برلین در سال ۱۹۹۴

روش های خرید و رزرو بلیط هواپیما ایران ایر تور

روش های خرید و رزرو بلیط هواپیما ایران ایر تور

وقتی که نام و نام خانوادگی خود را درج می کنید تا بلیط هواپیما ایران ایر تور را رزرو کنید باید دقت کنید نام و نام خانوادگی وارد شده با نام و نام خانوادگی داخل شناسنامه یکی باشد تا هنگام پذیرش مشکلی به وجود نیاید. تغییر نام در سیستم بعد از صدور بلیط امکان پذیر نبوده و این سامانه شامل پروازهای چارتری نمی باشد. مسافرانی که از تخفیف بلیط هواپیمایی ایران ایر تور استفاده می کنند و مسافرانی که خواستار غذای خاص، ویلچر یا تخت‌نوزاد هستند، باید حضوری به دفتر ایران ایر تور مراجعه نمایند.

پرواز چارتر: واژه چارتر به معنی اجاره هواپیما یا صندلی است. پرواز چارتر به پروازی گفته می شود که در آن تعدادی از صندلی های هواپیما توسط آژانس های مسافرتی اجاره می شود.

پرواز سیستمی: پرواز سیستمی یا برنامه ای همان پرواز منظمی است که شرکت هواپیمایی ایران ایر تور در برنامه‌های خود دارد. این پروازها برنامه و ساعت تعیین شده ای دارند و معمولاً برای دوره های طولانی مدت انجام می شود. اکثر بلیط هواپیما ایران ایر تور به صورت برنامه ای یا سیستمی به فروش می رسد. در فروش بلیط ها معمولا قیمت بلیط های سیستمی از قیمت بلیط های چارتی نوسان کمتری دارد. همچنین قیمت بلیط های سیستمی برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال با تخفیف ۵۰ درصدی همراه می باشد. پس اگر می خواهید با فرزندانتان به مسافرت بروید به شما توصیه می‌کنیم بلیط هواپیمایی ایران ایر تور را به صورت سیستمی تهیه کنید.

شرایط استرداد بلیط هواپیما ایران ایر تور

آیا تا به حال برایتان پیش آمده بخواهید بلیط خود را استرداد کنید؟ اگر بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر تور خواستید بلیط خود را استرداد کنید به شرایط و قوانین زیر توجه کنید. مقررات استرداد و تغییر تاریخ پروازهای بین المللی ایران ایر طبق اطلاعات موجود در این سامانه یا اطلاعات موجود برای بلیط هواپیما ایران ایر تور قابل استناد می باشد. به همین دلیل به منظور استرداد باید به لیست رزروها که در صفحه نخست سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی ایران ایر تور می باشد، مراجعه و دکمه استرداد را انتخاب کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر تماس با یک شماره را به شما توصیه می‌کنیم: ۴۶۶۲۵۹۴۹  از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ و ۳۰ دقیقه بعد از ظهر تماس حاصل فرمایید و از قوانین کامل مطلع شوید.

شرایط کنسلی بلیط هواپیما ایران ایر تور

مسافران گرامی که بلیط هواپیمایی ایران ایر تور را رزرو کرده اند، مهلت کنسل کردن رزرو، تا ۲۴ ساعت قبل از ساعت پرواز می باشد در غیر اینصورت شامل هزینه مربوطه می گردد.

قوانین حمل بار در شرکت هواپیمایی ایران ایر تور

برای افرادی که بلیط هواپیما ایران ایر تور را رزرو نموده اند در پروازهای داخلی کلاس اکونومی که پایین ترین درجه کلاس است، بار رایگان مجاز برای هر مسافر ۲۰ کیلو گرم است. اما برای کسانی که بلیط هواپیمایی ایران ایر تور را برای پروازهای خارجی رزرو نموده اند در کلاس های اکونومی مقدار بار مجاز هر نفر ۳۰ کیلوگرم می باشد. مقدار بار رایگان برای کودکان زیر دو سال برای کسانی که بلیط هواپیما ایران ایر تور را هم داخلی و هم خارجی تهیه نموده اند، ۱۰ کیلوگرم به علاوه یک کالسکه تاشو می باشد. مسافران معلول و ناتوان که بلیط هواپیمایی ایران ایر تور را رزرو نموده اند به علاوه بار مجاز و رایگان یک عدد صندلی چرخدار را که باطری نداشته باشد به همراه هر وسیله ای که به حرکت آن ها کمک می کند تا سقف ۲۰ کیلوگرم می توانند به همراه داشته باشند.

نکته: هر مسافر می تواند ساکی حداکثر ۵ کیلوگرمی را با خود به داخل هواپیما ببرد و بالای سر مسافر یا زیر صندلی مسافر بگذارد.

مزایا و معایب خرید بلیط ایران ایر تور

مزایا:  این شرکت برای فروش بلیط هواپیما ایران ایر تور خدمات زیادی را ارائه کرده است و تلاش زیادی کرده تا بتواند رضایت مشتریان خود را جذب کند:

۱: بالا بودن کیفیت و امن بودن پروازها

۲: کسب شاخصه‌های ایمنی و استانداردهای بین المللی

۳: تعامل با سازمان های هوانوردی و بالابردن تحقیق ها برای به سازی روش ها

معایب: قابل توجه رزروکنندگان بلیط هواپیما ایران ایرتور متأسفانه در برخی از پروازها آن هم تعداد بسیار محدودی سوانح هوایی رخ داده است که از جمله آن می‌توان به موارد زیر نگاهی داشت:

۱: بهمن ۱۳۷۱ هواپیمای توپولوف با هواپیمای سوخو ۲۴ ارتش جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه مهرآباد تهران تصادف نمود و متأسفانه ۱۳۱ نفر کشته شدند.

۲: بهمن ۱۳۸۰ مسیر بین تهران و خرم آباد هواپیمای توپولوف به کوه برخورد کرد و ۱۱۹ نفر کشته شدند.

۳: شهریور ۱۳۸۵ مسیر بین بندرعباس و مشهد در هنگام فرود لاستیک هواپیمای توپولوف ترکید و آتش سوزی رخ داد که ۲۸ نفر جان باختند و ۵۴ نفر زخمی شدند.

نکاتی درباره خرید بلیط هواپیما ایران ایر تور

نکاتی درباره خرید بلیط هواپیما ایران ایر تور

 اگر بلیط هواپیما ایران ایر تور را خریداری کرده اید، بهتر است این نکات را هم بدانید. هم اکنون این شرکت حدود ۸۸۸۷ نفر پرسنل دارد که از این تعداد حدود ۱۱۹۸ نفر خدمه پرواز و حدود ۱۷۳۲ تکنسین دارد. حدود ۱۹۰۰ نفر نیز کارمندان بخش خدماتی هستند. همچنین جالب است بدانید ۶۰ درصد سهام و مدیریت این شرکت متعلق به دولت است و مابقی آن مخصوص خود شرکت می باشد. همچنین این نکته هم قابل توجه است کسانی که بلیط هواپیمایی ایران ایر تور را خریداری نموده اند بدانند شرکت هواپیمایی ایران ایرتور کمترین تأخیر را بین تمام شرکت های ایرانی داشته است.

سعی کردیم در این مقاله برای شما توضیح کاملی راجع به خرید ارزان و بسیار راحت بلیط هواپیما ایران ایر تور ارائه دهیم. این روش‌ها باعث می‌شود سفرتان شیرین‌تر باشد. اینک چند روش خوب و کاربردی را برای شما پیشنهاد می دهیم پس با این روش ها و رزرو بلیط هواپیمایی ایران ایر تور سفر خوبی را خواهید داشت.

۱: بلیط را خیلی زودتر از سفر رزرو نکنید. بلیط هایی که خیلی زود خریداری می‌شوند نه تنها گران قیمت تر هستند بلکه فروشنده تخفیف کمتری به شما می دهد.

۲: در روزهای خاص و تعطیل سفر نکنید چون قیمت بلیط ها گران تر هستند ولی در پایان روزهای خاص قیمت ها پایین می‌آیند.

۳: سعی کنید بلیط های چارتر و خرید یک اپلیکیشن خرید بلیط هواپیمایی ایران ایر تور را در گوشی خود نصب کنید تا قیمت ها در دستتان باشد.

4: همیشه سعی کنید بلیط های خود را از مراکز معتبر بگیرید که در صورت بروز مشکلی بتوانید به حق خود برسید حتی اگر که حق با شما نباشد.

5: کسانی که می گویند بلیط های ارزان را نمی توان از مراکز فروش و یا شرکت های هواپیمایی نمی توان خریداری کرد در اشتباه اند اما باید بدانند که بلیط های ارزان به بلیط های برگشتی و استرداد شده گفته می شود که ممکن است در بعضی موارد یافت نشود که شرکت های هواپیمایی به فروش بگذارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.