بلیط هواپیمای یونان

یونان یکی از کشور های اروپایی است که به دلیل داشتن شرایط مناسب افراد زیادی قصد تهیه بلیط هواپیمای یونان و سفر به این کشور را دارند. در این مقاله ما به معرفی شرایط لازم برای خرید بلیط این کشور و زمان مناسب برای خرید بلیط این کشور و مواردی از این قبل می پردازیم. برای آگاهی هرچه بیشتر از تهیه بلیط هواپیما یونان و شرایط کشور یونان در این مقاله همراه ما باشید.

راهنمای سفر به یونان

یونان یکی از کشورهای واقع در جنوب شرقی اروپا است. پایتخت یونان شهر آتن است که بعد از تسالونیکی بزرگترین شهر این کشور به شمار می رود. یونان از لحاظ جغرافیایی موقعیت استراتژیکی دارد و در تقاطع اروپا، آفریقا و آسیا واقع شده است. یونان با کشور های مقدونیه، بلغارستان، آلبانی و ترکیه هم مرز است. یونان از گذشته به عنوان مهد تمدن غرب شناخته می شود و زادگاه ادبیات غرب، تاریخ نگاری و علوم سیاسی است. این کشور به عنوان یک کشور کوهستانی شناخته می شود چون تقریباً 80 درصد این کشور مناطق کوهستانی است. همچنین یونان یکی از کشور های توسعه یافته ی تور اروپا است که دارای سیستم اقتصادی قدرتمندی است. کیفیت و استاندارد زندگی در این کشور به حدی بالا است که خیلی از افراد از کشورهای توسعه نیافته به این کشور مهاجرت می کنند.

راهنمای سفر به یونان

وضعیت آب و هوایی یونان

به طور کلی آب و هوای یونان به سه دسته تقسیم می شود: آب و هوای مدیترانه ای، آب هوای آلپی و آب و هوای معتدل. آب و هوای مدیترانه ای که باعث می شود یونان تابستان های خشک و زمستان های بارانی داشته باشد. آب و هوای آلپی باعث می شود ارتفاعات این کشور معمولاً تحت تأثیر بارش برف باشد. تابستان های یونان معمولاً گرم هستند ولی ورزش باد در هنگام غروب کمی از این گرما می کاهد و هوا را معتدل تر می کند. یونان بهار و پاییز معتدلی دارد و هوا در این فصول مطلوب است و درختان معمولاً در این فصول زیبایی را دو چندان می کنند. زمستان نیز هرچند برای مناطق جنوبی زیاد سرد نیست ولی در مناطق کوهستانی سرمای شدیدی در این فصل وجود دارد.

اطلاعات پرواز و فرودگاه های یونان

اگر قصد رفتن به شهر آتن را دارید می توانید بلیط هواپیمای یونان خود را برای فرودگاه آتن تهیه کنید. فرودگاه بین المللی آتن به عنوان مهمترین و پر رفت و آمدترین فرودگاه یونان شناخته می شود و در سال 2001 به صورت رسمی افتتاح شده است. نام کامل این فرودگاه Athens International Airport Eleftherios Venizelos است که از نام نخست وزیر سابق کشور یونان گرفته شده است. این شخص کمک زیادی به توسعه ی صنعت هواپیمایی یونان کرد و به همین دلیل این فرودگاه به نام او نامگذاری شد.

در حال حاضر فرودگاه آتن بین دولت و بخش خصوصی تقسیم شده است و هردو بخش به نحوی در اداره ی آن نقش دارند. فرودگاه آتن توانایی پذیرش بزرگترین ایرباس های حال حاضر جهان که A380 است را دارا می باشد. این فرودگاه از جمله فرودگاه های پرتردد اروپا می باشد و اکثر پروازهای کشورمان به مقصد یونان نیز در این فرودگاه فرود می آیند.

فرودگاه بین المللی سالونیک

اگر قصد سفر به شهر سالونیک یا شهر های اطراف آن را دارید سعی کنید بلیط هواپیمای یونان را برای این فرودگاه تهیه کنید، یا اینکه می توانید بلیط هواپیما یونان را برای اتن تهیه کنید و از آتن به مقصد فرودگاه سالونیک پرواز کنید. فرودگاه سالونیک یکی دیگر از فرودگاه های بین المللی یونان است که به عنوان یک فرودگاه مسافربری و غیر نظامی شناخته می شود. مالکیت این فرودگاه در اختیار دولت یونان است و طول باند فرود آن 2440 متر است.

فرودگاه ملی سادورینی

فرودگاه سادورینی یکی دیگر از فرودگاه های مهم کشور یونان است. این فرودگاه در شهر کاماری واقع در جزیره سانتورینی در کشور یونان قرار گرفته است. باند فرود این فرودگاه 2125 متر است و دارای ارتفاع 39 متری از سطح دریا است. برای سفر به جزیره سانتورینی در یونان باید هنگام خرید بلیط هواپیمای یونان دقت کنید و بلیط هواپیمای یونان خود را به مقصد این فرودگاه تهیه کنید یا اینکه بلیط هواپیما یونان را برای آتن تهیه کرده و از آنجا به مقصد این جزیره پرواز کنید.

اطلاعات پرواز و فرودگاه های یونان

بهترین زمان رزرو بلیط هواپیمای یونان

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیمای یونان و سفر با تور یونان بستگی به علاقه ی شما دارد. اغلب مردم که برای رفتن به جزیره ها و لذت بردن از سواحل یونان به این کشور سفر می کنند در ماه های ژوئن تا سپتامبر به این کشور سفر می کنند. آب دریا در این ماه ها برای شنا مناسب است و لذت از سفر را دوچندان می کند.

برای افرادی که به پیاده روی و همچنین دوچرخه سواری در کوهستان علاقه دارند، بهترین زمان برای تهیه بلیط هواپیما یونان و رفتن به یونان فصل بهار و پاییز است. هوا در این دو فصل نه زیاد گرم و نه زیاد سرد است و مناسب برای تفریحاتی مانند پیاده روی است. زمستان های یونان هرچند در مناطق جنوبی کشور چندان سرد نیست ولی در مناطق شمال و کوهستانی این کشور بسیار سرد بوده و مناسب برای تفریحات زمستانی مانند اسکی است. در نتیجه اگر به تفریحات زمستانی علاقه مندید بهترین زمان برای شما برای خرید بلیط هواپیما یونان و سفر به این کشور فصل زمستان است.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هوپیمای یونان

شما می توانید بلیط هواپیمای یونان خود را برای ایرلاین های متفاوتی تهیه کنید. ایرلاین های مختلفی هستند که از تهران به سمت یونان پرواز دارند و شما می توانید هر کدام که برای شما بهترین است را انتخاب و بلیط هواپیما یونان خود را برای هواپیمای مورد نظر تهیه کنید. در اینجا به معرفی کوتاه ایرلاین هایی که از تهران به سمت یونان پرواز دارند می پردازیم.

ایرلاین قطر

ایرلاین قطر به عنوان پرچمدار کشور قطر فعالیت می کند و یکی از ایرلاین های با کیفیت آسیایی و حتی جهانی است. این ایرلاین دارای سه نوع کلاس اکونومی کلاس، بیزینس کلاس و فرست کلاس است. برای خرید بلیط هواپیمای یونان و سفر به یونان می توانید از خدمات این ایرلاین استفاده کنید.

ایرلاین ترکیش

این ایرلاین هواپیمایی کشور ترکیه است و دومین ناوگان هوایی بزرگ جهان را در اختیار دارد. این شرکت هواپیمایی در سال 1933 تأسیس شده است و در طول زمان با مشکلات مختلفی روبرو شده است. ایرلاین ترکیش دارای دو کلاس پرواز اکونومی کلاس و بیزینس کلاس است که بیزینس کلاس آن خدمات خاصی را ارائه می کند. شما می توانید بلیط هواپیمای یونان خود را از ایرلاین ترکش تهیه کرده و به این کشور سفر کنید.

ایرلاین امارات

دیگر شرکت هواپیمایی که از تهران به آتن پرواز دارد و می توانید بلیط هواپیمای یونان خود را از این ایرلاین تهیه کنید، ایرلاین امارات است. این ایرلاین متعلق به کشور امارات بزرگترین ایرلاین خاورمیانه و یکی از بزرگترین ایرلاین های جهان است. این شرکت هواپیمایی در سال 1985 تأسیس شده است و صددرصد سهام آن نیز در اختیار حکومت دبی است. مدیریت این شرکت نیز توسط یک گروه خارجی انجام می شود. این ایرلاین به اکثر کشورهای جهان پرواز مستقیم دارد و دارای سه کلاس پروازی بیزینس کلاس، اکونومی کلاس و فرست کلاس است که شما می توانید با توجه به شرایط خود بلیط هواپیما یونان را از این ایرلاین و برای یکی از کلاس های پروازی آن تهیه کنید.

ایرلاین آلیتالیا

این ایرلاین به عنوان ایرلاین ملی ایتالیا شناخته می شود و حامل رسمی پرچم این کشور است. این شرکت هواپیمایی که شروع فعالیت آن از سال 1999 بوده است چند بار به دلیل مشکلات مالی و شرایط بد اقتصادی ورشکست شده است و اکنون نیز سهام آن بین شرکت های مختلف اروپایی تقسیم شده است. نام این ایرلاین به معنی بال های ایتالیا است. کلاس های پروازی این ایرلاین به اکونومی کلاس، اکونومی کلاس پریموم و بیزینس کلاس تقسیم بندی می شود. با تهیه بلیط هواپیما یونان از این شرکت هواپیمایی می توانید سفر خوبی به یونان داشته باشید و از امکانات و خدمات هواپیماهای این ایرلاین استفاده کنید.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هوپیمای یونان

قیمت بلیط هواپیمای یونان در زمان های مختلف سال

قیمت بلیط هواپیما یونان بستگی به شرکت هواپیمایی و همچنین انتخاب کلاس پروازی شما دارد و چیزی بین یک و نیم میلیون تا 5 میلیون تومان است. از دیگر عواملی که قیمت بلیط هواپیمای یونان به آن بستگی دارد می توانیم به زمان پرواز اشاره کنیم. قیمت بلیط هواپیما یونان ممکن است در طول سال و در روز های مختلف دارای قیمت متفاوتی باشد ولی به صورت کلی قیمت بلیط هواپیمای یونان در زمستان که پرواز به این کشور کمتر است کمی پایین تر بوده و در روزهای تابستان که این کشور از لحاظ توریستی روزهای شلوغی را سپری می کند به بالاترین قیمت ممکن می رسد.

نکاتی درباره رزرو بلیط هواپیمای یونان

برای تهیه بلیط هواپیمای یونان می توانید به صورت حضوری به آژانس های مسافرتی رفته و بلیط بخرید و یا اینکه راه آسان تر که خرید اینترنتی است را انتخاب کنید. امروزه اکثر مردم بلیط های خود را به صورت اینترنتی و از سایت های مختلف تهیه می کنند. شما نیز می توانید با سنجش شرایط مختلف و مقایسه ی آژانس های مسافرتی مختلف اقدام به تهیه بلیط ارزان هواپیما یونان خود کنید.

با توجه به اینکه یونان جزو کشورهای اروپایی است برای خرید بلیط این کشور باید به شرایط زیر توجه داشته باشید:

  • یونان جزو کشورهای اروپایی عضو شینگن است برای خرید بلیط و سفر به این کشور یا باید ویزای یونان را داشته باشید و یا اینکه ویزای شینگن داشته باشید. در غیر این صورت شما اجازه ی ورود به این کشور را پیدا نمی کنید.
  • شما باید حداقل 10 روز قبل از پرواز ویزای خود را به آژانس مسافرتی خود تحویل دهید در غیر این صورت با مشکلاتی مواجه خواهید شد.
  • اگر ویزای توریستی شینگن تهیه کرده اید، باید از همان کشور وارد اروپا شوید که ویزای خود را از سفارت آن تهیه کرده اید.
  • در صورتی که هنگام تهیه بلیط اسم خود را اشتباه وارد کنید، باید بلیط هواپیما یونان خود را کنسل کرده و اقدام به تهیه بلیط جدید کنید.
  • برای سفر به یونان شما باید 4 ساعت قبل از زمان پرواز خود در فرودگاه حضور داشته باشید.
  • قبل از خرید بلیط خود، تاریخ بلیط را با تاریخ ویزای یونان خود مطابقت دهید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود. در صورت وجود چنین مشکلی، مسئولیت بر عهده مسافر خواهد بود.
  • این کشور دارای هتل هایی با قیمت های متفاوت بسته به امکانات و خدمات می باشد که شما می توانید با توجه به بودجه خود از میان آن ها انتخاب کنید.

شرایط صدور بلیط یکه طرفه یونان

برای اینکه بلیط یک طرفه ی یونان را بگیرید باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشید، در غیر این صورت بلیط برای شما صادر نمی شود.

  • اقامت دائم یا موقت یونان را داشته باشید.
  • قصد برگشت مستقیم از یونان به ایران را نداشته باشید. یعنی از یونان به کشور دیگری بروید که در این صورت باید بلیطی برای ادامه ی مسیر خود داشته باشید.
  • ویزای بلند مدت برای خود داشته باشید که حداقل یک سال تاریخ انقضا داشته باشد. مثلاً ویزای دانشجویی

رزرو و استرداد بلیط

آژانس های مسافرتی معمولاً شرایطی را فراهم می کنند که می توانید بدون پرداخت هزینه بلیط هواپیمای خود را رزرو کنید ولی این نوع رزرو فقط برای تا 4 یا 5 روز است و در صورتی که در این مدت هزینه بلیط را پرداخت نکنید بلیط شما کنسل شده و به شخص دیگری داده می شود.

برای استرداد بلیط نیز شما باید هرچه زودتر به آژانس مسافرتی اطلاع دهید و با توجه به زمان باقی مانده برای پرواز، آژانس مربوطه بخشی از مبلغ بلیط شما که بین 50 تا 95 درصد است را به شما باز می گرداند.

عوامل تأثیر گذار در قیمت بلیط هواپیمای یونان

عوامل تأثیر گذار در قیمت بلیط هواپیمای یونان

برای آگاهی بیشتر از زمان مناسب برای خرید بلیط هواپیما یونان ما در این قسمت از عواملی که بر قیمت بلیط هواپیمای یونان تأثیر گذار هستند و راه های خرید بلیط ارزانتر را معرفی می کنیم:

زمان خرید بلیط

همان طور که گفتیم قیمت بلیط در زمان های مختلف ممکن است متفاوت باشد مثلاً در زمستان قیمت ها پایین تر و در تابستان قیمت ها بالاتر می روند. به جز اینکه فصل خرید بلیط هواپیما یونان در قیمت آن تأثیر گذار است، روز خرید بلیط نیز مهم است. در برخی روزهای هفته قیمت بلیط پایین تر از بقیه روز ها است و شما می توانید در این روزها بلیط خود را خریداری کنید.

تعداد افراد

معمولاً در سفر ها این‌گونه است که هر چه تعداد افرادی که به سفر می روند بیشتر باشد هزینه ها کاهش می یابد ولی در پروازهای هوایی شرایط کمی متفاوت است. در برخی مواقع ممکن است تهیه بلیط یکجا برای افراد زیاد هزینه ی بالاتری داشته باشد. دراین صورت می توانید به گروه هایی کوچکتری تقسیم شوید که ممکن است باعث کاهش هزینه ی بلیط هواپیمای یونان شود و به شما در صرفه جویی در هزینه ها کمک کند.

هزینه های اضافی

مراقب هزینه های اضافی باشید، شرکت های هواپیمایی شرایط مختلفی برای کیف و چمدان اضافی در نظر می گیرند که ممکن است هزینه های زیادی برای شما در بر داشته باشد. در نتیجه بهتر است این شرایط حمل بار و دیگر شرایط ایرلاین های مختلف را در نظر گرفته و با هم مقایسه کنید.

فرودگاه ها

شما می توانید قیمت بلیط هواپیمای یونان برای فرودگاه های مختلف در کشور یونان را بسنجید چون ممکن است، هزینه بلیط برای برخی فرودگاه ها پایین تر از برخی دیگر باشد. مثلاً هزینه ی بلیط در تابستان برای فرودگاه هایی که در نزدیکی سواحل یونان هستند بیشتر است و شاید به صرفه تر باشد که از پرواز دیگری که در یک فرودگاه دیگر فرود می آید استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.