بلیط هواپیمای گنبدکاووس

 برای سفر به گنبد کاووس یا همان گنبد قابوس می توانید بلیط هواپیمای گنبدکاووس را رزرو کنید، گنبد کاووس دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی گوناگون و زیادی است که هر ساله پذیرای حضور گردشگران خارجی و داخلی می باشد. تفریح در گنبد کاووس بسیار لذت بخش می باشد و بهترین تفریح آن اسب سواری در مجمتع سوارکاری است.

از آنجا که این شهر گردشگری فرودگاه مستقل ندارد، برای سفر هوایی و تهیه بلیط هواپیما گنبدکاووس شما باید بلیط گرگان و یا کلاله را از شهرهایی مانند تهران، مشهد، کیش و زاهدان رزرو کنید و سپس از طریق زمینی به این شهر بروید، قیمت بلیط هواپیمای گنبدکاووس بسیار متغییر می باشد. قبل از تهیه بلیط هواپیما گنبدکاووس و سفر به این شهر به منظور داشتن سفری خاطره انگیز بهتر است لیستی از اماکن گردشگری و آب و هوای این شهر تهیه کنید برای این منظور در این مقاله همراه ما باشید تا این شهر را به شما معرفی کنیم.

راهنمای سفر به گنبد کاووس

گنبد کابووس که از آن به گنبد قابوس هم یاد می شود، یکی از شهرهای تاریخی و زیبای استان گلستان است که در شرق آن واقع شده است. در شمال، شرق و جنوب این شهر خوش آب و هوا به ترتیب کشور ترکمنستان، شهرستان های مراوه تپه و کلاله و مینودشت، آق قلا و آزادشهر و رامیان قرار گرفته اند. این شهر دیدنی با مساحت حدود 5071 کیلومتر مربع، 81/24 درصد از مساحت استان گلستان را تشکیل می دهد. علت نام گذاری این شهر به گنبد کاووس به دلیل وجود برج بلندی است که با همین نام در این شهر وجود دارد. آب و هوای مساعد در این منطقه باعث رونق محصولات کشاورزی از قبیل جو، پنبه، گندم، بنشن و میوه جات شده است. مذهب اکثر مردم این شهر سنی و بعد از آن شیعه می باشد. اگر قصد رفتن به این شهر زیبای ایران را دارید می توانید با چند کلیک ساده در اینترنت بیلط هواپیما گنبد کاووس را رزرو کنید.

راهنمای سفر به گنبد کاووس

وضعیت آب و هوایی گنبد کاووس

شهر گنبد کاووس مانند دیگر شهرهای شمالی رطوبت زیادی دارد به طوری که سالانه میانگین رطوبت نسبی آن 65 در صد می باشد. به دلیل اینکه آب و هوای این منطقه جزو اقلیم مدیترانه ای به شمار می رود فصل تابستان نسبتاٌ گرم و خشک می باشد. و به طور کلی میزان میانگین دمای سالانه آن 6/18 درجه سانتی گراد می باشد. و دارای آب و هوای گرم و معتدل است.

بهترین زمان برای سفر به گنبد کاووس

به طور کلی زمان مناسب برای سفر و رزرو بلیط گنبد کاووس بسته به سلیقه و زمان تعطیلی افراد دارد. اما به طور کلی با توجه به آب و هوای این شهر فصل زمستان، فصلی بسیار پر باران می باشد، پس بهترین زمان برای سفر به گنبد کاووس و تهیه بلیط گنبد کاووس اوایل بهار و اوایل پاییز می باشد. کسانی هم که علاقه به سفرهای نوروزی دارند می توانند برای اوایل بهار بلیط هواپیمای گنبدکاووس را رزرو کنند.

اطلاعات پرواز و فرودگاه گنبد کاووس

شهر گنبد کاووس با اینکه یک شهر توریستی می باشد اما دارای فرودگاه مستقل نیست، بنابراین برای سفر هوایی به این شهر و تهیه بلیط هواپیما گنبدکاووس می توان به فرودگاه شهر کلاته که در فاصله 40 کیلومتری و یا فرودگاه شهر گرگان که در فاصله 95 کیلومتری این شهر قرار گرفته اند سفر کرد. پس برای تهیه بلیط هواپیمای گنبدکاووس در واقع باید بلیط هواپیما هر یک از این شهرها را برحسب علاقه خود تهیه کنید.

همان طور که می دانید گنبد کاووس دارای فرودگاه نمی باشد و شاید در برنامه های آینده فرودگاهی در این شهر ساخته شود. بنابراین اگر بخواهید از طریق پروازهای هوایی به این شهر سفر کنید می توانید از طریق پرواز هوایی به فرودگاه های گرگان و کلاته که در فاصله کمی با این شهر قرار دارند، پرواز داشته باشید و سپس با اتوبوس و یا قطار به این شهر بروید. مقصد های پروازی گرگان شهرهای تهران، مشهد، زاهدان و کیش می باشد. مقصد پروازی کلاله شهر تهران می باشد. برای بلیط هواپیمای گنبدکاووس می توانید با چند کلیک اینترنتی ساده بلیط هواپیمای گرگان و کلاته را از شهرهای تهران، کیش، زاهدان و مشهد رزرو کنید.

مدت زمان پرواز به گنبد کاووس

برای سفر به گنبد کاووس در ابتدا باید با هواپیما به گرگان و یا کلاته سفر کنید و سپس از طریق زمینی و با اتوبوس به شهر گنبد کاووس بروید.

 • مدت زمان پرواز گرگان- تهران حدود 1 ساعت و 5 دقیقه می باشد
 • مدت زمان پرواز گرگان- مشهد حدود1 ساعت و 5 دقیقه می باشد
 • مدت زمان پرواز گرگان- زاهدان حدود 1 ساعت 45 دقیقه می باشد
 • مدت زمان پرواز گرگان- کیش حدود 1 ساعت 55 دقیقه می باشد
 • مدت زمان پرواز گرگان تا گنبد کاووس با اتوبوس 1 ساعت 25 دقیقه می باشد.
 • مدت زمان کلاته تا گنبد کاووس با اتوبوس 42 دقیقه می باشد

اطلاعات پرواز و فرودگاه گنبد کاووس

بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیمای گنبدکاووس

بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیما گنبدکاووس با توجه به سردی زمستان و گرمی تابستان، پاییز و بهار می باشد. در این فصول مخصوصا بهار گنید کاووس پر مسافر و شلوغ می باشد، اگر به شلوغی عادت ندارید می توانید با پوشیدن لباس مناسب در فصل زمستان به این شهر سفر کنید و از باران های زمستانی لذت ببرید.زمستان های این شهر هم حال و هوای خاص خود را دارد. بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیمای گنبدکاووس 6 الی 7 هفته قبل از سفر می باشد. بهترین ساعت برای پرواز، پروازهای اول صبح می باشند.

مدارک لازم برای رزرو بلیط هواپیمای گنبدکاووس

با توجه به رزرو اینترنتی بلیط هواپیمای گنبدکاووس فقط داشتن رمز دوم بانکی و اطلاعات شخصی افراد کافی است. برای رزرو حضوری بلیط هواپیما گنبدکاووس علاوه بر وجه نقد داشتن شناسنامه و کارت ملی افراد کافی است. برای پراوزهای داخلی 60 دقیقه قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوید و برگه رزرو بلیط هواپیما گنبدکاووس و یا عکس آن را در گوشی خود با کارت ملی به همراه داشته باشید.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیمای گنبدکاووس

همان طور که گفتیم برای تهیه بلیط هواپیمای گنبدکاووس لازم است که به گرگان و یا کلاته سفر کنیم و سپس از طریق زمینی به این شهر برویم به خاطر این که گنبدکاووس هنوز فرودگاهی ندارد. کدام شرکت های هواپیمایی به گرگان و کلاته پرواز دارند؟ شرکت های هواپیمایی آسمان، ایران ایر، قشم ایر و کیش ایر به گرگان پرواز دارند و شرکت هواپیمایی پویا که شرکتی جوان می باشد به شهر کلاته پرواز دارد.

قیمت بلیط هواپیمای گنبدکاووس در فصل های مختلف سال

اگر قصد دارید بلیط هواپیمای گنبدکاووس را در قیمت های پایین رزرو کنید به این نکات توجه کنید:

 • به طور کلی بلیط های اواسط هفته نسبت به اوایل و اواخر هفته ارزان تر هستند پس در این زمان بلیط هواپیما گنبدکاووس را رزرو کنید
 • در فصل بهار (به خاطر تعطیلات نوروزی) و تابستان (به خاطر تعطیلات تابستان) قیمت بلیط های هواپیما و از جمله بلیط هواپیمای گنبدکاووس بالاتر از بقیه فصل ها می باشد
 • بلیط های چارتری نسبت به بلیط های سیستمی ارزان تر هستند پس سعی کنید در زمان کاهش قیمت بلیط چارتر، بلیط هواپیما گنبدکاووس را رزرو کنید.

از آنجا که شما مستقیم نمی توانید بلیط هواپیمای گنبدکاووس را تهیه کنید و باید بلیط گرگان و کلاته را تهیه کنید قیمت بلیط هوایی با توجه به ساعت و تاریح حرکت به صورت لحظه ای تغییر می کند و بسته به شرکت هوایی و نوع هواپیما قیمت ها نیز متغییر می باشد، به طور مثال قیمت بلیط هواپیما تهران- گرگان در فصل های مختلف متغییر می باشد و به شرح زیر است.

قیمت بلیط هواپیمای گنبدکاووس در فصل های مختلف سال

نکاتی درباره رزرو بلیط هواپیمای گنبدکاووس

به هنگام رزرو بلیط هواپیمای گنبدکاووس و یا هر بلیط هواپیمایی دیگر باید به نکات زیر توجه کرد:

 • در هنگام رزرو بلیط هواپیما گنبدکاووس حتما نام و نام خانوادگی را به همان صورتی که در شناسنامه افراد وجود دارد وارد کنید، در صورت وارد کردن نادرست نام و نام خانوادگی به هنگام رزرو بلیط هواپیمای گنبدکاووس عواقب آن به عهده افراد می باشد و آژانش هواپیمایی هیچ مسئولیتی ندارد.
 • به هنگام رزرو بلیط هواپیما گنبدکاووس دقت کنید که تاریخ رفت و برگشت و مقصد و مبدا را به درستی وارد کنید
 • برای رزرو اینترنتی بلیط هواپیمای گنبدکاووس می توانید از طریق کارت شبکه شتاب اقدام نمایید
 • اگر قصد رزرو بلیط چارتر را دارید به این نکته توجه کنید که امکان تغییر زمان  بلیط برای شما وجود ندارد و در صورت کنسل کردن پرواز از سوی شما هزینه بلیط برگشت داده نمی شود، اما اگر بلیط سیستمی تهیه کرده اید در صورتی که بخواهید کنسل کنید مقداری از هزینه بلیط کسر می گردد و مابقی به شما برگردانده می شود.
 • بلیط هواپیما برای افرادی که خانواده شهدا، اسرا و جانباز هستتند شامل تخفیف می شود

نکاتی درباره اقامت در گنبد کاووس

 • به هنگام رزرو بلیط هواپیمای گنبدکاووس حتما به فکر محل اقامت مناسب خود باشید، چرا که لازمه داشتن سفری خوش، داشتن اقامتگاهی امن و مجهز می باشد
 • اگر علاوه بر قیمت پایین بلیط هواپیمای گنبدکاووس، می خواهید اقامتگاهی ارزان داشته باشید از مسافرخانه به جای هتل استفاده کنید
 • با توجه به بارانی بودن این شهر حتما چتر به همراه خود داشته باشید
 • کسانی که بلیط هواپیمای گنبدکاووس را تهیه می کنند، قصد تفریح و گردش را دارند پس حتما قبل از سفر لیستی از جاذبه های دیدنی شهر تهیه کنید
 • کسانی قصد سفر و رزرو بلیط هواپیمای گنبدکاووس را دارند، می خواهند برای دوستان خود سوغاتی از این شهر بیاورند پس قبل از لیستی از بازارهای مناسب و سوغاتی های آن تهیه کنید
 • در زمان اقامت سعی کنید برای سفر بین شهری از تاکسی های معتبر برای جابه جایی استفاده کنید
 • اگر داروی خاص استفاده می کنید حتما به همراه خود داشته باشید

جاذبه های دیدنی و تفرحی گبند کاووس

جاذبه های دیدنی و تفرحی گبند کاووس

یکی از دلایلی که گردشگران بلیط هواپیمای گنبدکاووس را ررزو می کنند جاذبه های دیدنی این شهر می باشد. این شهر دارای جاذبه ها و مکان های دیدنی زیادی از دو نوع طبیعی و تاریخی می باشد. برای مثال تعدادی از دیدنی های این شهر را معرفی می کنیم:

برج گنبد قابووس

این برج به عنوان بلندترین برج آجری جهان در سال 375 هجری خورشیدی به سبک معماری رازی بر روی تپه ای بنا گردید. ارتفاع این برج با گنبد مخروطی شکل به 72 متر می رسد. 15 ترک با فاصله مساوی از همدیگر بر روی بدنه گرد این برج قرا گرفته است. این برج به عنوان شاهکار معماری ایران از جاذبه های تاریخی گنبد کاووس به شمار می رود، که سالانه گردشگران زیادی از داخل و خارج ایران برای تماشای آن به این شهر می آیند.

سد گلستان

سد گلستان در 12 کیلومتری شمال شرقی گنبد کاووس به دلیل مهار سیلاب و توسعه اراضی بر روی رودخانه گرگان رود ساخته شد، این سد از نوع خاکی می باشد و ارتفاع آن از سطح رودخانه 17 متر است. و امروزه یکی از جاذبه های دیدنی و پرطرفدار این شهر به شمار می رود.

دریاچه مصنوعی گنبد کاووس

یکی از مکان های تفریحی گنبد کاووس دریاچه مصنوعی است. این دریاچه در سال 1384 با مساحت 5 هکتار در ابتدای ورودی شهر گنبد کاوس ساخته شد.این درباچه زیبایی این شهر را چند برابر کرده است.

روستای آق بند

یکی از روستاهای دیدنی گنبد کاووس، روستای آق بند می باشد که در 59 کیلومتری شمال این شهر قرار گرفته است. این روستا به دلیل قرار گرفتن در داخل دره که اطراف آن را تپه های خاکی فرا گرفته است، طبیعت بسیار دیدنی و لذت بخشی دارد. اگر بلیط هواپیمای گنبدکاووس را رزرو کردید حتما طبیعت زیبای این روستا را که مخصوصا در فصل اسفند و فروردین بی نظیر می باشد از نزدیک ببینید.

شهر تاریخی جزاین

این شهر از شهرهای تاریخی جهان اسلام می باشد که در آن زمان مجهز به فاضلاب شهری و سیستم آب رسانی و سنگفرش منقش بوده است. آثاری که از این شهر تاریخی به جا مانده مانند آبگینه ها و سفال های ارزشمند نشان از این است که این شهر از مراکز صنعت آبگینه و سفال بوده است.

روستای هیوه چی بالا

یکی از روستاهای دیدنی و سرسبز گنبد کاووس که طبیعت بسیار دیدنی و زیبایی دارد روستای هیوه چی بالا می باشد که در 17 کیلومتری جنوب غربی این شهر قرار گرفته است.با رفتن به این روستا و طبیعت بکر و زیبای آن دنیایی دیگر را در اطراف خود حس خواهید کرد.

مجتمع سوارکاری

مجتمع سوارکاری گنبد کاووس در شمال شرقی این شهر، در سال 1340 به منظور اسب دوانی و پروش و تکثیر اسب در زمینی به مساحت 160 هکتار تاسیس شد. سوارکاری یکی از تفریحات مهیج این شهر است. از امکانات این مجموعه می توان به زمین کشاورزی، پارکینگ، فضای سبز، پیست اسب دوانی، استخر شنا، سوئیت و ویلا اشاره کرد. هر ساله در فصل بهار و پاییر مسابقات اسب سواری در این مجتمع برای علاقه مندان برگزار می شود اگر شما هم علاقه به دیدن و یا شرکت در مسابقات دارید، در این فصل ها بلیط هواپیمای گنبدکاووس را رزرو کنید.

تالاب آلما گل، آلاگل و آجی گل

تالاب آلما گل با عمق متغیر 1 تا 3 متر و مساحت 207 هکتار در شمال شهر گنبد کاووس واقع شده است. پوشش گیاهی این تالاب چنگالی آبی، نی، علف شور، جاروی ترکمنی، خارشتر، یولاف وحشی و غیره می باشد. و دارای آبزیانی مانند کپور معمولی، اسبله، گاو ماهی، پاروا و انواع دیگری از ماهی ها می باشد. علاوه بر آبزیان گونه های زیادی از پرندگان، پستانداران، خزندگان و دوزیستان در اطراف این تالاب حضور دارند.

تالاب آلاگل به عنوان بزرگترین دریاچه گلستان در فاصله 75 کیلومتری از گنبد کاووس قرار دارد. وعمق آن حداکثر به 2.5 متر می رسد، هر ساله پرندگان زیادی مانند انواع قو، فلامینگو، غاز، چنگر در فصل مهاجرت به این تالاب کوچ می کنند.

تالاب آجی گل با مساحت حدود 360 هکتار و عمق متغیر 1 تا 5 متر درنقاط مختلف، در شمال شهر گنبد کاووس قرار گرفته است. این تالاب در حد فاصل دو تالاب آلماگل و آلاگل قرار دارد. ماهیان این تالاب شامل سیاه ماهی، کپور معمولی، آمورچه، گامبوزیا می باشد. حتما در هنگام خرید بلیط هواپیما و سفر به گنبد کاووس برای دیدن این تالاب های زیبا برنامه ریزی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.