بلیط هواپیمای دبی

در حال حاضر یکی از شهرهایی که در زمینه های مختلفی رشد داشته اشت شهر دبی است، به طوری که هر ساله افراد زیادی چه برای گردش و هر کار دیگری بلیط هواپیمای دبی را خریداری می کنند. شهر دبی امروزه یکی از شهرهای مدرن به شمار می رود به طوری که در سطح جهانی شناخته شده است و حال می خواهیم در مورد این کشور، فرودگاه های آن نکاتی بدانیم.

راهنمای سفر به شهر دبی

شهر دبی یکی از شهرهایی است که در کشور امارات متحده عربی و در قسمت جنوبی کشور ایران قرار دارد و علاوه بر آن بزرگ ترین شهر امارات به حساب می آید. اولین بناها در شهر دبی در سال 1799 بنا شدند و همچنین این شهر در سال 1833 توسط شیخ سهیل آل مکتوم به عنوان یک شهر شناخته شد و کار خود را از آن زمان شروع کرد اما تا چند سال اخیر قدیمی بود. این شهر در گرم ترین منطقه کره زمین قرار گرفته است اما با همین اوضاع این شهر در حال حاضر یکی از بندرهای معروف کشور امارات و جهان می باشد. همان طور که می دانید شهر دبی، یک شهر بندری است و به همین دلیل دارای 64 کیلومتر خط ساحلی می باشد.

شهر دبی به دلیل اهمیت زیاد دارای پروازهای بسیاری از سراسر جهان می باشد به طوری که بلیط هواپیمای دبی بسیار به فروش می رسد و فرودگاه این شهر هم از پر رفت و آمدترین فرودگاه ها است. شهر دبی آب و هوایی گرم و خشک دارد و بر همین اساس تابستان های بسیار سوزانی نیز دارد. شهر دبی بر اساس آخرین سرشماری ها دارای 1،800،000 نفر می باشد که این جمعیت را در مساحتی حدود 1300 کیلومتر مربع جا داده است. شهر دبی جزء گران ترین شهرها به شمار می رود به طوری که در منطقه رتبه اول و در جهان رتبه بیستم را به خود اختصاص داده است. مردم شهر دبی به زبان عربی صحبت می کنند اما زبان انگلیسی نیز در این شهر بسیار پر طرفدار است و همچنین زبان های دیگری همچون هندی، بلوچی، فارسی، اردو، بنگالی، تامیل، چینی و مالایالم هم وجود دارد. در شهر دبی و همچنین کشور امارات متحده عربی دین رسمی، اسلام می باشد اما در این شهر افرادی با دین هایی همچون مسیحی، هندو، بودایی، سیک، بهائی اعتقاد دارند نیز وجود دارند. شهر دبی یکی از شهرهایی است که در آن بسیار سرمایه گذاری شده است و همچنین این شهر را به شهر آسمان خراش ها هم می شناسند چرا که ساختمان های بسیار بلندی دارد و همچنین ساختمان ها و بناهای این شهر از معماری های مختلفی پیروی می کند.

راهنمای سفر به شهر دبی

وضعیت آب و هوایی شهر دبی

شهر دبی یکی از شهرهایی است که آب و هوایی گرم و خشک دارد چرا که در راستا و نزدیکی خط استوا قرار دارد. شهر دبی دارای تابستان هایی بسیار گرم همراه با وزش بادهای داغ می باشد. معمولا دمای این شهر به 40 درجه سانتی گراد می رسد و همچنین این شهر دارای زمستان های نسبتا سرد است که دمای این شهر در این مدت به 23 درجه سانتی گراد می رسد. در شهر دبی بارش به صورت بسیار کم وجود دارد و میانگین بارشی این شهر بسیار پایین است.

بهترین زمان برای سفر  به شهر دبی

همان طور که گفته شد بهترین زمان سفر به شهر دبی برای هرکسی به خود او بستگی دارد اما فصل بهار و زمستان بهترین زمان پرواز و دریافت بلیط هواپیمای دبی می باشد. در این دو فصل شهر بسیار خوش آب وهواتر است و با سفر به این شهر حس آرامش، شادابی و نشاط می گیرید و از گرمای بیش از اندازه هم رنج نمی برید. به این نکته هم باید توجه کرد که شما وقتی بلیط هواپیما دبی را دریافت می کنید بهترین زمان شما برای سفر تاریخ درج شده روی بلیط هواپیما دبی می باشد اما باز هم این امکان برای شما فراهم شده است که اگر بخواهید تاریخ بلیط هواپیمای دبی خود را عوض کنید قادر به این کار باشید.

اطلاعات پرواز و فرودگاه شهر دبی

در سال های اخیر شهر دبی پیشرفت های بسیاری کرده است و به همین دلیل امروزه مقصد بسیاری از مردم می باشد که برای گردش و تفریح بلیط هواپیمای دبی را تهیه می کنند و به این شهر زیبا سفر می کنند. یکی از مشتری های ثابت این شهر ایرانی ها هستند چرا که بلیط ارزان هواپیما دبی، مسافت بسیار کم و همچنین دارای مراکز تفریحی و تجاری می باشد. فرودگاه شهر دبی همانند یک راه اصلی می ماند و همیشه مسیر ورود گردشگران به این شهر بوده است و از این نظر رتبه اول از نظر تردد را به خود اختصاص داده است. فرودگاه شهر دبی یکی از اصلی ترین و مهم ترین فرودگاه های کشور ایالات متحده عربی می باشد و یکی از رکوردهای این فرودگاه جا به جایی 70،000،000 مسافر در سال 2014 می باشد. فرودگاه شهر دبی دارای مسافت در حدود 3000 هکتار است و همچنین این فرودگاه در فاصله 4 کیلومتری از شهر دبی قرار گرفته است.

فرودگاه شهر دبی دارای سه ساختمان می باشد که برای پروازهای خود از آن ها استفاده می کند و روزانه پروازهای زیادی از این فرودگاه به شهرهای دیگر انجام می شود. اگر شما بلیط هواپیمای دبی را تهیه کردید نگران رفت و آمد نباشید چرا که برای رسیدن به فرودگاه و یا رفتن از آن وسایلی همچون تاکسی، مترو و اتوبوس برای شما وجود دارد. فرودگاه شهر دبی دارای امکانات بسیار زیادی از جمله اینترنت، اطلاعات فرودگاه، خدمات مالی، خورد و خوراک، مراکز خرید، بخش اشیاء گم شده، نمازخانه، حمام، خدمات پزشکی و اورژانس و اتاق ماساژ می باشد که در نوع خود بی نظیر می باشد.

بهترین زمان رزرو بلیط هواپیمای دبی

بهترین زمان رزرو بلیط هواپیمای دبی

ابتدا باید گفت که بهترین زمان سفر با تور دبی در کشور امارات برای هر فردی بستگی به شرایط آن فرد دارد اما بهترین زمان برای گرفتن بلیط هواپیمای دبی در فصل بهار و زمستان است زیرا که در این فصل مدت زمان بیشتری را می توانید در سفر باشید ولی باید خاطر نشان کرد که در این فصل بلیط هواپیما دبی بسیار گران و کمیاب می شود. در هر سفری که افراد می خواهند به شهر دبی انجام دهند ابتدا باید به زمانی که می توانند مسافرت خود را شروع کنند نگاه کنند و بعد به سایر امور بپردازند چون شهر دبی و بلیط هواپیما دبی در هر زمانی وجود دارد و پیدا می شود.بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیمای دبی فصل هایی است که مسافرین کمتری به این شهر سفر می کنند و قیمت بلیط هواپیما دبی نیز در این زمان بسیار پایین است اما اگر شما دوست دارید در زمان های شلوغ نیز به این شهر سفر کنید می توانید از مدتی قبل تر از طریق سایت بلیط هواپیما دبی را دریافت کنید که دیگر نه نگران رزرو بلیط هواپیمای دبی باشید و نه نگران هزینه زیاد بلیط هواپیما دبی باشید.

مدارک لازم برای رزرو بلیط هواپیمای دبی

در همه جای دنیا در زمان تهیه بلیط ارائه مدارک شناسایی لازم نمی باشد و فقط باید دقت نمایید که مشخصات درست را به شرکت هواپیمایی بگویید و یا در سایت وارد نمایید ولی در زمان مراجعه به فرودگاه باید مدارک خود را به مامور بازرسی گیت تحویل دهید و چنانچه مدارک با هم هم خوانی داشت شما قادر به پرواز هستید و در غیر این صورت شما یک فرد بدون بلیط بر شمرده می شوید.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیمای دبی

همان طور که گفته شد شهر دبی از شهرهایی به شمار می رود که پروازهای بسیاری به سراسر جهان دارد و از پرترددترین فرودگاه های جهان است. این درست است که بلیط هواپیمای دبی از سراسر دنیا رزرو می شود اما بیشترین بلیط هواپیمای دبی توسط ایرانی ها تهیه می شود. در فرودگاه شهر دبی پروازهای بسیاری از شرکت های مختلفی به زمین می نشیند که بعضی از آن ها عباتند از: شرکت هواپیمایی آئروفلوت، شرکت هواپیمایی الجزایر، شرکت هواپیمایی ایر آستانه، شرکت هواپیمایی ایر بلو، شرکت هواپیمایی ایر کانادا، شرکت هواپیمایی ایر چاینا، شرکت هواپیمایی ایر فرانس، شرکت هواپیمایی ایر ایندیا، شرکت هواپیمایی ایر قرقیزستان، شرکت هواپیمایی آریانا، شرکت هواپیمایی کاسپین، شرکت هواپیمایی شرقی و جنوبی چین، شرکت هواپیمایی مصر، شرکت هواپیمایی امارات، شرکت هواپیمایی آسمان، شرکت هواپیمایی عراق، شرکت هواپیمایی ماهان، شرکت هواپیمایی کویت، شرکت هواپیمایی قشم، شرکت هواپیمایی اتیوپی.

قیمت بلیط هواپیمای دبی در فصل های مختلف

قیمت بلیط هواپیمای دبی در فصل های مختلف

معمولا قیمت های بلیط هواپیما دبی بر اساس آب و هوای شهر دبی و تعطیلی های کشورهای مبداء اندازه گیری می شود که ما کشور مبداء را ایران در نظر می گیریم. معمولا قیمت بلیط هواپیمای دبی در ماه هایی همچون بهار و زمستان کمی گران می شود چرا که شهر دبی دارای آب و هوایی بسیار خوب می باشد و همچنین در فصل بهار و تابستان این قیمت ها به اوج خود می رسد چرا که زمان تعطیلی ها در ایران می رسد و در بقیه ماه ها معمولا قیمت این بلیط ها ارزان است.

نکاتی درباره رزرو بلیط هواپیمای دبی

اولین نکته ای باید به آن توجه کرد و از اصلی ترین نکته ها در مورد تهیه بلیط هواپیما دبی آن است که بلیط هواپیمای دبی را از مراکز معتبر مانند شرکت های هواپیمایی رزرو کنید چرا که در صورت رخ دادن مشکل یا حادثه ای بتوانید حق خودتان را پس بگیرید. دیگر نکته ای که باید به آن دقت کرد وارد کردن اطلاعات برای بلیط هواپیما دبی می باشد و شما باید توجه داشته باشید که در زمان وارد کردن اطلاعات در بلیط هواپیما دبی از صحت کافی برخوردار باشد اما اگر شما بلیط هواپیما دبی را رزرو کنید و مشخصات درج شده روی آن با شما مطابقت نداشته باشد شما یک فرد بدون بلیط محسوب می شوید و نمی توانید سوار هواپیما شوید. معمولا برای تهیه و رزرو بلیط هواپیما دبی دو راه وجود دارد که شما می توانید هر کدام را به دلخواه خود انتخاب کنید که اولین راه آن مراجعه به دفاتر فروش بلیط هواپیما است وراه دیگر مراجعه به سایت های معتبر برای خرید بلیط هواپیما دبی می باشد. اگر شما در زمان تهیه بلیط هواپیما دبی کودکی زیر 6 سال را با خود به همراه دارید نیاز به تهیه بلیط هواپیما دبی برای او نمی باشد اما اگر بخواهید برای او یک صندلی بگیرید باید هزینه یک بلیط دیگر را نیز بپردازید. افرادی که بلیط هواپیما دبی را تهیه کرده اند تا مدت زمان خاصی می توانند آن را به شرکت هواپیمایی برگشت دهند و بعد از کم شدن مبلغ استرداد پول خود را پس بگیرند اما از این تایم بگذرد شرکت هواپیمایی دیگر قادر به باز پس گیری بلیط شما نمی باشد.

نکاتی درباره اقامت در شهر دبی

وقتی که شما به شهر دبی سفر می کنید اولین چیزهایی که باید به آن دقت کنید تهیه مواردی همچون هتل، وسیله نقلیه و سایر موارد می باشد که باید قبل از سفر به شهر دبی آن ها را تهیه کنید. وقتی که شما به شهر دبی می روید نباید به افراد غریبه اطمینان کنید چرا که شما در شهری غریب هستید و ممکن است برای شما مشکلات بسیاری پیش بیاید. اگر شما قصد دارید در شهر دبی از غذاهای رستوران ها بخورید باید به مواد تهیه شده آن ها دقت کنید و از خوردن غذاهای نا آشنا جدا خودداری کنید.

قیمت بلیط هواپیمای دبی در فصل های مختلف

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر دبی

شهر دبی یکی از شهرهایی است که دارای مراکز تفریحی و گردشگری بسیاری است و افراد بسیاری به این شهر برای دیدن این مراکز به این شهر سفر می کنند. حال ما به چند مورد از این مراکز اشاره می کنیم.

آب نمای دبی

یکی از آب نماهای معروف و بزرگ در شهر دبی قرار دارد که در نزدیکی برج خلیفه است. آب نمای دبی دارای طولی به اندازه 300 متر می باشد و چندین 1000 نور افکن و چراغ در این مکان قرار دارد. این آب نما به طوری طراحی شده است که از تمام ساختمان های اطرافش دید بسیاری خوبی دارد.

دلفین بی

منطقه دلفین بی در بخش آتلانتیس شهر دبی قرار دارد و یکی از بزرگ ترین مراکز نگهداری و پرورش دلفین ها می باشد و در این مکان برای افراد مختلف با سن های متفاوت وسایل سرگرمی دارد. این مکان بهترین فضا برای بدست آوردن آرامش مناسب است و اگر می خواهید عکس های به یاد ماندنی بگیرید حتما به این مکان سر بزنید.

برج خلیفه

یکی از معروف ترین و بلند ترین برج های شهر دبی، برج خلیفه می باشد که دارای 800 متری ارتفاع می باشد و همچنین این برج 163 طبقه دارد و این برج به طور تقریبی در حدود دو برابر برج میلاد می باشد. این برج زیبا نمای بسیار خاصی دارد و در این برج مراکز خرید و رستوران های بسیاری وجود دارد که مسافران و گردشگران از آن دیدن می کنند.

اسکله ابرا در دبی

یکی از مراکزی که می تواند یک تجربه دریایی به حساب آید رفتن به اسکله ابرا می باشد و در این اسکله علاوه بر دریا و ساحل می توانید از مراکز دیگری نیز استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.