بلیط هواپیمای دزفول

با خرید بلیط هواپیمای دزفول، به این شهر زیبا در جنوب کشورمان خواهید رفت و از طبیعت آن لذت خواهید برد. این شهر در هر فصل، زیبایی های خاص خود را دارد و مردمی خونگرم در آن زندگی می کنند که بسیار مهمان نواز هستند. اگر قصد دارید سفری داخلی داشته باشید، با خرید بلیط هواپیمای دزفول به این شهر سفر کنید و از جاذبه های آن دیدن کنید. در این مقاله به بررسی بلیط هواپیما دزفول خواهیم پرداخت تا اگر قصد دارید به این شهر سفر کنید، اطلاعات لازم را داشته باشید و سفر خوب و خاطره انگیزی را تجربه کنید.

راهنمای سفر به دزفول

دزفول شهری در قسمت جنوب غربی کشور است و موقعیت آن شمال استان خوزستان می باشد. طبیعت سرسبزی را در فصل بهار، در این شهر مشاهده خواهید کرد و از نظر جمعیت 30 امین شهر در ایران است. مساحت این شهر 4762 کیلومتر مربع است و در بخش جلگه ای قرار دارد که در کنار رودخانه دز واقع شده است. دزفول بر اساس سرشماری که در سال 1390 صورت گرفته است، جمعیتی برابر با 420 هزار نفر دارد. اهمیت این شهر به دلیل عبور رود دز و قدمت تاریخی اش است که مربوط به دوره ساسانیان می باشد. اطراف دزفول را استان لرستان، چهارمحال و بختیاری، شوشتر و اهواز، مسجد سلیمان و اندیمشک تشکیل داده اند. فرهنگ کهن خوزستان را در بین مردم دزفول خواهید دید، از سوغاتی های این شهر می توان به گیوه بافی، ورشو سازی و کپوبافی اشاره کرد. نان کنجدی، کلوچه نمکی، آش ارده، معجون کنجد، کلوچه خرمایی، ارده و شیره از جمله غذاهای سنتی این شهر هستند که بسیار لذیذ هستند.

وضعیت آب و هوایی شهر دزفول

دزفول شهری جلگه ای- کوهپایه ای می باشد و در سراسر طول سال پذیرای گردشگران است. گرم ترین ماه در این شهر، تیرماه خواهد بود و سردترین ماه در سال دی ماه می باشد. حداقل درجه دما در این شهر 2 درجه سانتی گراد و حداکثر دما 46 درجه سانتی گراد خواهد بود. زمین های حاصلخیز دزفول، به دلیل رودخانه دز و کرخه می باشد که از آن عبور می کنند و به زیبایی آن افزوده اند.

بهترین زمان برای سفر به دزفول

از آنجا که دزفول شهر گرمی به شمار می آید فصل پاییز، اواخر فصل زمستان و فصل بهار بهترین زمان برای پرواز به این شهر خواهد بود تا هوای مساعد در آن برقرار باشد و امکان گشت و گذار در آن وجود داشته باشد. پرواز در تیر ماه، به دلیل گرمی بیش از اندازه پیشنهاد نمی شود و بهتر است زمان هایی که از گرمی هوا کاسته می شود به این شهر سفر داشته باشید تا به راحتی در شهر گردش داشته باشید.

اطلاعات پرواز و فرودگاه دزفول

در این شهر، فرودگاهی در کنار جاده دزفول ساخته شد که کاربرد آن در ابتدا نظامی بود و مهندسان ایتالیایی آن را ایجاد کردند. در کنار باند پرواز فرودگاه دزفول، پایگاه وحدتی آن ساخته شد که در جنگ تحمیلی کمک بسیاری به مردم ایران کرد. از این فرودگاه به صورت روزانه به تهران و مشهد، پرواز انجام می شود و مسئولین در حال برنامه ریزی برای افزایش پروازهای آن هستند. با خرید بلیط هواپیمای دزفول، در این فرودگاه به زمین خواهید نشست.

بهترین زمان رزرو بلیط هواپیمای دزفول

بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیمای دزفول، روزهای ابتدایی هفته و روزهایی است که مناسبت و تعطیلی در آن نباشد. از آنجا که اغلب مردم روزهای پایانی هفته و تعطیلات را برای سفر انتخاب می کنند با رزرو بلیط هواپیمای دزفول در روزهای ابتدایی، سفر ارزان تری خواهید داشت و قیمت بلیط هواپیما دزفول ارزان تر خواهد بود، هم چنین در این روزها به دلیل وجود گردشگران کمتر، بازدید از جاذبه ها راحت تر خواهد بود.

مدارک لازم برای رزرو بلیط هواپیمای دزفول

برای خرید بلیط هواپیمای دزفول، نیاز به کارت ملی و شناسنامه خواهید داشت. خرید اینترنتی آن راحت تر خواهد بود و در زمان کمتری آن را رزرو خواهید کرد. با مشخص شدن زمان پرواز، سعی کنید یک ساعت قبل در فرودگاه و گیت مسافران حضور داشته باشید تا مشکلی به وجود نیاید. داشتن کارت ملی در فرودگاه لازم خواهد بود تا در صورت نیاز از آن استفاده شود.

مدارک لازم برای رزرو بلیط هواپیمای دزفول

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط  هواپیمای دزفول

در هنگام خرید بلیط هواپیمای دزفول، دقت داشته باشید که ایرلاین های آسمان، ایران ایر تور، آتا، کاسپین و شرکت هواپیمایی نفت پروازهای آن را انجام می دهند. در هنگام خرید بلیط، امکان انتخاب ایرلاین را خواهید داشت و برای این منظور، باید به موقع برای خرید بلیط هواپیما دزفول اقدام کنید تا محدودیتی در این باره نداشته باشید و بتوانید ایرلاین مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

قیمت بلیط هواپیمای دزفول در فصل های مختلف سال

قیمت بلیط هواپیمای دزفول در فصل بهار

در فصل بهار، زیبایی های زیادی در دزفول وجود دارد که برای گردشگران جذاب خواهد بود. قیمت بلیط هواپیمای دزفول در این فصل، با افزایش روبه رو می شود زیرا استقبال گردشگران در این فصل بالا خواهد بود و عده زیادی از مسافران سفر به دزفول در نوروز را ترجیح می دهند. برای خرید بلیط هواپیما دزفول ارزان تر سعی کنید تعطیلات آخر نوروز را انتخاب کنید.

قیمت بلیط هواپیمای دزفول در فصل تابستان

تیرماه در فصل تابستان گرم ترین ماه در دزفول خواهد بود که به دلیل کاهش گردشگران قیمت بلیط هواپیمای دزفول کاهش پیدا می کند، با این حال در ماه های بعدی این فصل، گردشگران زیادی به آن سفر می کنند که موجب بالا رفتن قیمت آن خواهد شد. اگر قصد دارید سفر ارزانی داشته باشید و از جاذبه های آن به راحتی دیدن کنید در تیرماه اقدام به رزرو بلیط هواپیما دزفول نکنید.

قیمت بلیط هواپیمای دزفول در فصل پاییز

فصل پاییز زمان خوبی برای سفر به دزفول خواهد بود و قیمت بلیط هواپیمای دزفول با افزایش رو به رو خواهد شد. برای داشتن سفری ارزان، روزهای ابتدایی هفته مناسب تر خواهد بود زیرا مسافران کمتری اقدام به خرید بلیط خواهند کرد. در فصل پاییز زیبایی های زیادی در این شهر وجود خواهد داشت و بازدید از جاذبه های آن میسر خواهد بود.

قیمت بلیط هواپیمای دزفول در فصل زمستان

دی ماه در فصل زمستان، سردترین ماه در دزفول خواهد بود که قیمت بلیط هواپیما در این ماه با کاهش رو به رو خواهد شد. اگر تمایل دارید بلیط ارزانی به دست آورید سفر در این ماه پیشنهاد خواهد شد اما باید لباس های گرم به همراه داشته باشید تا در حین گشت و گذار با مشکل رو به رو نشوید.

قیمت بلیط هواپیمای دزفول در فصل های مختلف سال

نکاتی درباره رزرو بلیط هواپیمای دزفول

بلیط هواپیمای دزفول به دو نوع سیستمی و چارتری می باشد. در نوع سیستمی قیمت ها تعیین شده هستند و به صورت ثابت می باشند که در نوع چارتری این گونه نخواهد بود. بلیط چارتری معمولاً از جانب آژانس ها اجاره شده و به مسافران در تورها فروخته می شود. اگر فکر می کنید که امکان کنسل شدن سفرتان وجود دارد، بلیط هواپیما دزفول از نوع سیستمی را انتخاب کنید، زیرا در نوع چارتری معمولاً جریمه سنگینی برای کنسل کردن بلیط باید پرداخت کنید. فاصله دزفول از تهران 458 کیلومتر می باشد که مدت پروازتان بر این اساس 39 دقیقه خواهد بود که بر اساس شرایط آب و هوایی و نوع پرواز، این زمان تغییر خواهد کرد.

رزرو بلیط اینترنتی هواپیمای دزفول

برای خرید بلیط هواپیما دزفول، از طریق اینترنتی می توانید اقدام کنید و آن را در سریع ترین زمان ممکن رزرو نمایید. برای این منظور، با مراجعه به سایت مبدأ و مقصد را مشخص کنید که مبدأ در اینجا، شهر محل زندگی و یا شهری است که قصد دارید پرواز را از آن جا آغاز کنید و مقصد نیز شهر دزفول خواهد بود. یک طرفه و یا دو طرفه بودن بلیط هواپیمای دزفول را تعیین نمایید و تعداد مسافران را مشخص کنید. تعیین کردن نوع مسافران که بزرگسال، کودک و یا نوزاد هستند ضروری است، زیرا نرخ بلیط هواپیمای دزفول، برای این رده های سنی متفاوت خواهد بود. با زدن گزینه جستجو، لیستی از پروازها برای تان به نمایش درخواهد آمد که بر اساس بودجه و ایرلاینی که مورد نظرتان است بلیط را خریداری خواهید کرد، تعیین نوع پرواز که مستقیم و یا با توقف باشد، در هنگام خرید بلیط هواپیمای دزفول وجود خواهد داشت.

نکاتی که درباره اقامت در دزفول

با خرید بلیط هواپیمای دزفول و اقامت در این شهر زیبا، دانستن چند نکته ضروری است. کد دزفول 061 می باشد و مقصد گردشگری گرانی نیست. در این شهر هتل هایی با قیمت مناسب وجود دارد که سبب می شود سفر ارزانی برای خود رقم بزنید، زیرا بیشترین خرج در یک سفر هزینه اقامت خواهد بود. جاذبه های طبیعی زیادی در این شهر وجود دارد که در طول اقامت می توانید کل روز را به بازدید از این جاذبه ها اختصاص دهید. در کنار بازدید از جاذبه ها، خوردن غذاهای سنتی این شهر را از دست ندهید.

جاذبه های دیدنی و تفریحی دزفول

روستای لیوس

در فاصله 73 کیلومتری از شمال شهر دزفول روستای لیوس را خواهید دید که در سردشت قرار دارد. با وجود اینکه سالیان زیادی از قدمت این روستا گذشته است اما هم چنان رسوم سنتی را در آن خواهید دید و مردم با فرهنگ، زندگی، آداب و گویش سنتی در آن زندگی می کنند. با خرید بلیط هواپیمای دزفول، خانه های تاریخی و جاذبه های طبیعی را در این روستا تماشا خواهید کرد و از کوهستان ها، آبشار، رودخانه و باغ های میوه بازدید خواهید داشت. معماری خاصی را در خانه های آن می بینید، طوری که از تمام بخش های خانه استفاده بهینه خواهد شد.

آسیاب‌های آبی دزفول

مجموعه ای از سازه های آبی در دزفول وجود دارد که در قدیم کاربرد آب بند و آسیاب داشته اند و امروزه به آن آسیاب های آبی می گویند. این مجموعه در بستر رودخانه و همراه با جریان دائمی رود شکل گرفته است، زمانی که هسته ساسانی در شهر در حال شکل گرفتن بود. این مجموعه، در دوره های بعدی با توجه به نیاز مردم شهر پیشرفت هایی کرده است. پیشینه تاریخی آسیاب ها به دوره ساسانیان مربوط می شود اما آثار موجود از آن ها که در سه قسمت رودخانه وجود دارند، مربوط به دوره قاجاریه و صفویه هستند. از مصالحی چون آجر، ملات ساروج و قلوه سنگ در ساخت این آسیاب ها استفاده شده است و معماری آن ها به صورت بومی بوده است و مجموعه ای به هم پیوسته را ایجاد کرده اند. با خرید بلیط هواپیمای دزفول، به تماشای این آسیاب های بادی بروید.

راهنمای سفر به دزفول

قلعه تل

قلعه تل از شهرهای خوزستان است که در باغ ملک قرار گرفته است. این قلعه دارای دو آبشار است که تنگ آبی اول و دوم نامیده می شوند. ساخت این قلعه توسط محمد تقی خان بختیاری در منطقه ایذه صورت گرفته است. مردم قلعه تل بختیاری هستند و در گذشته، تامین خدمات اولیه روستاهای اطراف در این قلعه صورت می گرفته است. با توجه به آثار تاریخی به دست آمده، سکونت در این شهر را به حاکمیت اسلام نسبت می دهند که مربوط به 5 هزار سال پیش است. با خرید بلیط هواپیمای دزفول، بازدید از این قلعه و آبشارهای زیبایش را از دست ندهید.

تالاب هور مزرعه

در بین رودخانه های دز و کرخه، هور مزرعه را خواهید دید که قسمتی از آب رودخانه ای به نام شاوور به آن سرازیر می شود. فعالیت های کشاورزی عشایر، وابسته به آب هور مزرعه است و در حاشیه آن برنج محلی که به برنج حویزه معروف است کشت می شود. رودخانه هایی چون دز، کرخه، جراحی و کارون از رودخانه های مهم خوزستان هستند که از رودهای زاگرس سرچشمه می گیرند و از مسیرهایی چون ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد و چهارمحال و بختیاری می گذرند و وارد جلگه خوزستان می شوند. قبل از بحران محیط زیست این رودخانه ها علاوه بر مصارف کشاورزی و تامین آب شرب، عامل اصلی در حیات جلگه خوزستان به شمار می رفتند. سطح زمین در جلگه خوزستان نسبت به سطح دریا پایین تر است و سبب شده است آب رودخانه ها سبب ایجاد هور الفلاحیه، هور العظیم، تالاب شیمبار و هور مزرعه شوند.

پارک جنگلی شقایق

یکی از جاذبه های ناشناخته در دزفول، پارک جنگلی شقایق است که همین عامل سبب بکر ماندن و زیبا ماندن آن شده است. این پارک جنگلی محلی مناسب برای دور ماندن از شلوغی شهر است و آبشاری در آن وجود دارد که زیبایی آن را دوچندان کرده است. مردم محلی این پارک را می شناسند و برای رفتن به آن می توان از یکی از اهالی کمک گرفت. ارتفاعات و کوه های این منطقه، فرصت کوهنوردی را برای تان فراهم می کنند. با خرید بلیط هواپیمای دزفول و رفتن به این پارک جنگلی، لحظات بسیار مهیجی را تجربه خواهید کرد.

پارک جنگلی

قسمتی از جنگل های ملی را عباس آباد می نامند که موقعیت آن جنوب شهر دزفول است و در مجاوت روستایی با همین نام قرار گرفته است. جنگل های دزفول را به عنوان آخرین بازمانده های جنگل های نیمه گرمسیری می دانند. با خرید بلیط هواپیمای دزفول و رفتن به عباس آباد، طبیعت بکر را در کنار رود خواهید دید که تا شهر 10 کیلومتر فاصله دارد. پوشش درختان سبب شده است که این شهر در طول سال همیشه سبز باشد که در فصل های مختلف تغییر رنگ پیدا می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.