بلیط هواپیمای قبرس

داشتن اطلاعات مهم قبل از سفر و تهیه بلیط هواپیمای قبرس از جمله کارهای اولیه ای است که باید انجام بدهید. دانستن مکان های دیدنی و اطلاعات مختصر درباره آن شهر و کشور، فرودگاه ها و شرایط آب و هوایی و مواردی از این قبیل بسیار نقش مهم دارند و باعث می شود تا شما سفری بی خطر و بسیار لذت بخش را تجربه کنید. در این جا به نکات مهم در سفر و تهیه بلیط هواپیما قبرس می پردازیم.

راهنمای سفر به کشور قبرس

قبرس کشوری است که در حقیقت جزیره می باشد و در سمت شرق دریای مدیترانه واقع شده است. پایتخت این کشور نیکوزیا نام دارد و به دو بخش تقسیم می شود. این کشور از دو قشر ترک زبان و یونانی تشکیل شده است که مسلمان و مسیحی ارتودکس می باشند. جزیره قبرس سومین جزیره بزرگ واقع در دریای مدیترانه می باشد.

وضعیت آب و هوایی قبرس

کشور قبرس از آب و هوایی نیمه گرمسیری برخوردار است. همچنین به علت بودن در دریای مدیترانه آب و هوایی مدیترانه ای دارد و در قسمت شمالی این کشور آب و هوا نیمه خشک می باشد. در ساحل این کشور خبری از زمستان های سرد نیست و سرما در این زمان اندک است و در فصل تابستان فقط کوه های ترودوس که در مرکز کشور هستند گرمای تابستانی را احساس می کنند. تابستان های این کشور خشک است و بارشی در این فصل رخ نمی دهد بلکه بیشتر بارش ها در فصل زمستان پدید می آید.

راهنمای سفر به کشور قبرس

اطلاعات پرواز و فرودگاه قبرس

فرودگاه های بین المللی کشور قبرس که می توانید با داشتن بلیط هواپیمای قبرس به آن جا سفر کنید 3 فرودگاه می باشد. بزرگ ترین فرودگاه کشور قبرس فرودگاه لارناکا است که می توانید از فرودگاه امام خمینی به صورت مستقیم به آن جا سفر کنید. از دیگر فرودگاه های بین المللی فرودگاهی در شهر نیکوزیا است که نام آن ارجان می باشد. فرودگاه بین المللی دیگر پافوس نام دارد.

بهترین زمان رزرو بلیط هواپیمای قبرس

در اواسط هفته به دلیل مشغله کاری و یا تعطیل نبودن مدارس و دانشگاه ها میزان تقاضا برای خرید بلیط هواپیمای قبرس کاهش می یابد. کمتر کسی در این زمان به سفر می رود به همین علت هزینه بلیط هواپیما قبرس نیز با کاهش رو به رو می شود. پس اگر می توانید در اواسط هفته سفر کنید، می تواند این کار در هزینه های شما به صرفه تر باشد؛ زیرا این روزها در وسط هفته می باشد و جمعیت کمتری در این روزها بلیط هواپیما قبرس را تهیه می کنند، بنابراین حتماً اگر می خواهید از محل کارتان مرخصی بگیرید اول بلیط هواپیما قبرس را تهیه کنید تا تاریخ آن مشکلی ایجاد نکند و بتوانید بلیط هواپیما قبرس مناسب را خریداری کنید.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیمای قبرس

بعضی شرکت های هواپیمایی و مسافرتی اقدام به خرید بلیط هواپیمای قبرس به صورت عمده می کنند. در پی خرید عمده این بلیط ها تخفیف زیادی می گیرند. شما با پیدا کردن این شرکت ها و خرید بلیط هواپیما قبرس از آن ها می توانید از تخفیفاتی تا حتی 40 درصد برخوردار شوید که این نقش مؤثری در هزینه های شما دارد. لازم به ذکر است که بلیط های آن ها دارای اعتبار می باشد و از این جهت جای نگرانی نیست. توجه داشته باشید که حتماً برای خرید بلیط از چند شرکت هواپیمایی تحقیق نمایید تا از نتیجه مطمئن باشید و بهترین انتخاب را کنید.

نکات مهم در تهیه بلیط و رزرو بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیمای قبرس در زمان های مختلف سال

قیمت بلیط های هواپیما به عوامل زیادی بستگی دارد مانند درجه هواپیما، شرکت هواپیمایی و تاریخ پرواز. اما در این جا به بررسی حدودی قیمت بلیط هواپیما قبرس می پردازیم و آن ها را بررسی می کنیم. در ادامه به این موضوع که فصل ها چه تاثیری بر قیمت بلیط هواپیما قبرس می گذارند اشاره می کنیم. شما می توانید خرید بلیط هواپیمای قبرس را به صورت اینترنتی نیز انجام بدهید. جالب است بدانید که هتل مورد نظرتان را نیز می توانید در اینترنت رزرو کنید و هزینه آن را نیز از طریق بانک خود واریز کنید که این کار نیاز به داشتن رمز دوم یا رمز اینترنتی دارد. همچنین با تورهای مسافرتی نیز راحتی در سفر برای شما بیشتر می شود.

در فصل بهار

اگر از باران خوشتان نمی آید بهتر است در این فصل بلیط هواپیمای قبرس را تهیه کنید و به سفر بروید زیرا در این فصل علاوه بر خنک بودن باران زیادی نمی بارد. اگر می خواهید که هم آفتاب بگیرید و هم از هوا لذت ببرید این فصل بهترین زمان برای سفر شما می باشد. میزان تقاضا برای سفر و تهیه بلیط هواپیما قبرس در این فصل زیاد می باشد و هزینه نیز کمی افزایش می یابد.

در فصل تابستان

اگر در فصل تابستان می خواهید که بلیط هواپیما قبرس را تهیه کنید بهتر است که به نقاط ساحلی این کشور بروید زیرا در این مکان نسیم خنک و آب و هوای مناسب باعث می شود تا تابستان به راحتی در این مکان بگذرد. ولی باید توجه داشته باشید که آفتاب در این مدت به شدت می تابد و باید از ضد آفتاب استفاده کنید. در این فصل میزان تقاضا برای بلیط هواپیمای قبرس افزایش می یابد و هزینه بلیط نیز به طبع با افزایش رو به رو می شود.

در فصل پاییز و زمستان

بهترین زمان برای سفر به قبرس در فصل پاییز می باشد زیرا در این فصل دمای هوا کمی خنک تر شده است و خبری از آفتاب سوزان نمی باشد. تنها موضوع این است که، این فصل زیاد مناسب برای به ساحل رفتن و آفتاب گرفتن نمی باشد. بارش باران ار ماه دی شروع می شود و دما در فصل زمستان خنک تر می شود و تعداد گردشگران و متقاضی برای بلیط هواپیما قبرس کاهش می یابد و این باعث کاهش قیمت بلیط هواپیما قبرس می شود. بنابراین اگر می خواهید تا هم در هزینه ها صرفه جویی کنید و هم هوایی خنک تر را تجربه کنید این فصل برای شما مناسب است.

قیمت بلیط هواپیمای قبرس در زمان های مختلف سال

نکات مهم در تهیه بلیط و رزرو بلیط هواپیما

در هنگام سفر با تور اروپا دانستن برخی نکات به ایمن شدن سفر شما کمک بزرگی می کند و باعث می شود که اتفاقی سفر را برای شما تلخ نکند. همچنین با دانستن برخی نکات برای تهیه بلیط هواپیمای قبرس و هتل شما می توانید در هزینه های خود بسیار صرفه جویی کنید و از پرداخت پول اضافی ممانعت کنید، که در ادامه به آن ها می پردازیم:

1-چه هنگام تهیه بلیط هواپیما و چه هنگام سوار شدن به هواپیما باید کارت شناسایی معتبر به همراه داشته باشید.

2-شماره تلفن خود را حتما به باجه فروش بدهید که در صورت بروز هر گونه تغییر و مشکل به شما اطلاع دهد.

3-در صورتی که بلیط هواپیمای شما گم شد حتما به دفترهای هواپیمایی رفته و اطلاع دهید و بنابر مقررات در صورتی که تمایل داشتید اقدام به اخذ مجدد بلیط نمایید.

4-آژانس مسافرتی و سامانه اینترنتی هیچ گونه مسئولیتی در قبال گم شدن بلیط اینترنتی هواپیمای شما ندارند.

5-حتما یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید زیرا در صورت تاخیر شما تغییری در ساعت پرواز هواپیما رخ نمی دهد و شما پرواز را از دست می دهید و هزینه بلیط نیز به شما باز گردانده نمی شود.

6-حتما فاصله تا فرودگاه را بسنجید تا در صورت وجود ترافیک نیز تاخیری در رسیدن به پرواز نداشته باشید.

7-اشیائی که شما می توانید با خود به درون هواپیما ببرید و همراه داشته باشید شامل پالتو، پتو، عصا یا چتر، مقدار قابل قبولی کتاب یا مجله، کیف زنانه، صندلی چرخ دار بیمار و دوربین می باشد.

8-کارت پرواز خود را تا انتهای سفر حتما به همراه داشته باشید. به هیج وجه بسته و چمدان یک فرد دیگر را حمل نکنید زیرا در صورت بروز مشکل شما باید پاسخگو باشید.

9-در صورتی که می خواهید پرواز خود را کنسل و لغو نمایید باید به دفاتر مربوطه رفته و در ساعت مشخص شده اقدام به لغو پرواز خود نمایید. در این صورت تنها بخشی از هزینه بلیط به شما بازگردانده می شود.

10-حتما در هنگام تحویل گرفتن چمدان ها شماره رسید درج شده بر روی بلیط خودتان را با شماره رسید روی چمدان مطابقت دهید که به دلیل تشابه شکل چمدان فرد دیگری را بر ندارید.

11-برای جلوگیری از سرگیجه ناشی از پرواز و بد شدن حال تان حتما مقدار زیادی آب بنوشید و از خوردن غذای زیاد قبل از پرواز پرهیز کنید.

نحوه رزرو بلیط اینترنتی هواپیمای قبرس

شما می توانید برای خرید بلیط هواپیمای قبرس هم به صورت حضوری به شرکت های هواپیمایی مراجعه کنید و بلیط هواپیمای قبرس را تهیه نمایید و هم به صورت غیر حضوری از سامانه اینترنتی معتبر بلیط هواپیمای قبرس را خریداری نمایید. برای این کار به آدرس ایمیل، رمز کارت دوم یا رمز اینترنتی نیاز دارید. بهتر است که حتما خرید بلیط هواپیما قبرس را از سایت های معتبر انجام دهید و کد پیگیری واریز وجه را نیز حتما نگه دارید. امکان خرید بلیط نیز از تور قبرس امکان پذیر است.

در زمان هایی به دلایل مختلف از جمله آب و هوا جمعیتی که سفر می کنند کاهش می یابد و تقاضا برای بلیط هواپیمای قبرس کم می شود. شرکت های هواپیمایی برای کم تر شدن ضرر مالی حاضر می شوند که بلیط هواپیما قبرس خریداری نشده را در لحظات آخر به قیمت بسیار پایین تر به فروش برسانند. بنابراین اگر زمان سفر برای شما در تاریخ خاصی مهم نیست با گشتن در سایت های اینترنتی و کمی جست و جو در شرکت های هواپیمایی می توانید مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین بلیط هواپیمای قبرس را تهیه و خریداری نمایید.

نکات مهم در تهیه بلیط و رزرو بلیط هواپیما

نکاتی درباره سفر به قبرس

حتما قبل از سفر لیستی از وسایلی که نیاز دارید همراه داشته باشید. تا وسیله ای را فراموش نکنید. بهتر است تا از بردن لباس اضافه صرف نظر کنید و در صورت نیاز لباس را از آن جا تهیه کنید و فقط وسایل ضروری را با خود ببرید. حتما در سفر دستمال مرطوب و قرص های لازم مانند مسکن و قرص سرماخوردگی و در صورت داشتن بیماری خاص بیشتر از مقدار مصرفی دارو را به همراه داشته باشید.

از دیگر نکات مهم در سفر این است که بیشتر از مقداری که فکر می کنید نیاز است با خود پول همراه ببرید زیرا ممکن است که در آن جا به این پول احتیاج پیدا کنید. در انتخاب اتاق هتل سعی کنید اتاق هایی در طبقه سوم تا طبقه هفتم انتخاب کنید زیرا تحقیقات نشان داده که بیشتر دزدی ها از طبقات اول صورت می گیرد و همچنین در صورت آتش سوزی نردبان آتش نشانی تا 7 طبقه بیشتر نمی تواند برود.

جاذبه های دیدنی و تفریحی قبرس

قبل از سفر و تهیه بلیط هواپیمای قبرس داشتن اطلاعاتی از مکان های دیدنی آن منطقه باعث می شود تا علاوه بر شناخت بیشتر هر مکان در هنگام سفر، برنامه ای داشته باشید تا هیچ کدام از مکان های دیدنی را در زمان سفرتان از دست ندهید. در این جا به مکان های دیدنی کشور و جزیره قبرس اشاره می کنیم و آن ها را تا حدودی معرفی می نماییم.

کوریون باستانی قبرس

کشور قبرس مملو از آثار باستانی و تاریخی می باشد که از جمله بهترین آن ها کوریون باستان می باشد. این بنا که در بین صخره های ساحلی واقع شده است شامل بخشی است که قبلا تئاتر و مجلس اوستولیوس بوده است می شود که مکانی بزرگ و بسیار زیبا است، و توجه گردشگران را به خود جلب کرده است. از دیگر مکان زیبای این بنا کلیسای بیزانس می باشد که ستون هایی زیبا و زمینی پوشیده از موزاییک دارد.

قلعه سنت هیلاریون

این بنا که امروزه در حقیقت یک خرابه می باشد یکی از بهترین خرابه هایی است که می توانید در کل مدیترانه مشاهده کنید. این بنا در زمان وقوع جنگ های صلیبی نیز پناه بسیاری بوده است. اتاق های کوچکی که در داخل کوه ها و صخره ها درست شده اند منظره ای فوق العاده به جزیره را برای شما به ارمغان می آورند. اگر از دیدن قلعه لذت می برید حتما از این مکان دیدن کنید.

لارناکا

این مکان که در بخش جنوب شرقی این جزیره واقع شده است بهترین مکان از نظر مسافران و توریست ها معرفی شده است. این تفریح گاه زیبای ساحلی دارای 2 بخش تاریخی است که شامل کلیسای سنت لازاروس و اسکالا می باشد. ولی اگر به بخش مرکزی این شهر بروید از جاذبه های شهری آن می توانید بهره ببرید. پیشنهاد می کنیم که حتما در فصل بهار به غرب این شهر رفته تا از فلامینگوهای صورتی زیبایی که در این دریاچه نمک هستند دیدن کنید. این شهر پر از جاذبه های دیدنی می باشد بنابراین سفر به این شهر را از یاد نبرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.