بلیط هواپیمای بوشهر

سفر های هوایی یکی از سریعترین و امن ترین روش های مسافرت به نقاط مختلف است، برای اینکه یک سفر مطمئن داشته باشید باید به نکات زیادی توجه کنید در متن زیر به بررسی نحوه خرید بلیط هواپیمای بوشهر خواهیم پرداخت،  استان بوشهر به دلیل وجود منابع بزرگ نفت و گاز از اهمیت بالایی در ایران برخوردار است وجود این سرمایه خدادادی و نزدیکی به خلیج فارس ، بوشهر را به یکی از قطب های اقتصادی در حوزه انرژی تبدیل کرده و سرمایه های خارجی زیادی را وارد این استان کرده است، به دلیل وجود فرودگاه بین المللی و بزرگ بوشهر در این استان سالانه تعداد زیادی از پرواز های داخلی و خارجی به این استان انجام می شود که عمده این پرواز ها به دلیل مسائل تجاری و توریستی است.

راهنمای سفر به بوشهر

استان بوشهر در جنوب غرب ایران قرار دارد این استان از شمال با قسمتی از استان خوزستان و استان کهگیلویه و بویراحمد، از شرق به استان فارسو از جنوب و غرب به خلیج فارس میرسد و از جنوب شرق به قسمتی از استان هرمزگان محدود است.

شهر بوشهر به دلیل وجود ذخایر نفت و گاز فراوان، وجود بندر بزرگ تجاری، وجود نیروگاه هسته ای و قرار گرفتن در مجاورت خلیج فارس از اهمیت استراتژیک بسیاری برخوردار است تا جایی که این استان پایتخت انرژی ایران لقب گرفته است، علاوه بر اینها تجارت با کشورهای عربی همسایه و توسعه بخش های کشاورزی و شیلات باعث رونق اقتصادی در این منطقه شده است. استان بوشهر در حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد که 223 هزار نفر از آنها در شهر بندری بوشهر که مرکز این استان است سکونت دارند.مهم‌ترین بنادر استان شامل بندر بوشهر، بندر گناوه، بندر دیلم، بندر دیر، بندر کنگان و بندر عسلویه می‌باشد.

تولید خرما یکی از مشاغل اصلی مردم بوشهر است، مرغوب‌ترین نوع خرمای ایران در بوشهر کشت می‌شود و کبکاب نام دارد این نوع خرما به کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی نیز صادر می شود. صید ماهی هم در استان بوشهر رونق خاصی دارد به طوری که این استان در صید و تنوع ماهی‌هایی مانند شیر، شوریده، هامور، کفال قرمز و میگو صاحب امتیاز است. اولین و تنها نیروگاه هسته ای ایران نیز در استان بوشهر قرار دارد که می تواند 1000 مگاوات برق هست های تولید کند. نیروگاه بوشهر نخستین و تنها نیروگاه هسته‌ای غیرنظامی تولید انرژی در خاورمیانه است.

راهنمای سفر به بوشهر

وضعیت آب و هوای بوشهر

آب و هوای بوشهر گرم و خشک است، حداکثر دمای آن به 52 درجه سانتی گراد می رسد یکی از ویژگی های آب و هوای بوشهر نسبت به سایر مناطق ایران شرجی بودن آب و هوا در این استان است، به دلیل نزدیکی بوشهر به خلیج فارس رطوبت آب های خلیج فارس به این استان سرایت می کند و باعث شرجی شدن آب و هوا می شوند، شرجی شدن آب و هوا هم باعث می شود تا جلوی کاهش دما در زمستان و افزایش دما در تابستان گرفته شود به همین علت اختلاف دما در طول روز و شب در این استان کم است. آب و هوای بوشهر در فصول پاییز و زمستان معتدل است.

 بهترين زمان براي سفر به بوشهر

بهترین زمان سفر صبح زود است ، اکثر پروازها به دلیل نوسانات کمتر هوایی و کم بودن مشکلات آب و هوایی زودتر و به موقع به مقصد می رسند. همچنین ازدحام و تراکم جمعیت در صبح در داخل فرودگاه ها کمتر است، پس هرچقدر که زودتر به مقصد برسید روز طولانی تری دارید و می توانید به کارهایتان برسید.

اطلاعات پرواز و فرودگاه بوشهر

فرودگاه بندر بوشهر یکی از قدیمی ترین فرودگاه های ایران است که در مرکز استان بوشهر قرار دارد، بنای اولیه این فرودگاه در سال 1298 هجری شمسی گذاشته شده است، با رونق گرفتن بندر بوشهر این فرودگاه نیز به تدریج توسعه یافته است، این فرودگاه نخستین مقصد دو شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز انگلستان و کی ال ام هلند در ایران بوده است و در طول 90 سال اخیر فرودگاه بوشهر به یکی از فعال ترین و بهترین مسیرهای هوایی غرب و جنوب غرب آسیا تبدیل شده است.در حال حاضر فرودگاه بین المللی بوشهر دارای دستگاه های پیشرفته ناوبری، هواشناسی، ارتباطاتی و رادیویی است و به همین دلیل از جمله فرودگاه های ایمن و مجهز در کشور محسوب می شود، این فرودگاه پذیرای تمامی تایپ های پروازی می باشد.

بهترين زمان رزرو بلیط هواپیمای بوشهر

اگر میخواهید قیمت کمتری بابت بلیت پرداخت کنید، تجربه نشان داده در روزهای آخر هفته یعنی چهارشنبه تا جمعه تعداد پروازها زیاد است، بنابراین قیمت بلیط ها گرانتر خواهد بود، پس اگر زمان سفر برای شما اولویت ندارد بلیط ها را یک هفته زودتر و برای نیمه اول هفته رزرو کنید تا قیمت کمتری بابت بلیت ها بپردازید، اگر خرید بلیط را به تاخیر بیاندازید ممکن است، بلیتی برای شما باقی نماند، پس زودتر به فکر تهیه بلیط باشد.

مدارک مورد نیاز برای رزرو بلیط هواپیمای بوشهر

شما میتوانید بلیط هواپیمای بوشهر را به دو روش تهیه کنید، در روش اول شما با مراجعه به دفاتر آژانس های مسافرتی به صورت حضوری و مدارک شناسایی بلیط سفر مورد نظر خود را رزرو میکنید و در انتها به شما یک رسید تحویل داده می شود که زمان پرواز هواپیما و مشخصات شناسایی شما در آن درج شده است. در روش دوم بدون نیاز به مراجعه حضوری شما با استفاده از سایت های معتبر فروش بلیط هواپیما اقدام به خرید بلیط هواپیمای بوشهر می کنید در این حالت بعد از پرداخت هزینه اینترنتی و ثبت مشخصات خود در سایت و همچنین آپلود مدارک خواسته شده در سایت ، به شما یک رسید اینترنتی با یک شماره پیگیری خاص داده می شود ، باید رسید را پرینت بگیرید و در زمان مشخص شده به فرودگاه مراجعه کنید. بلیط هواپیمای بوشهر مانند سایر بلیط های الکترونیک از طریق ایمیل، پیامک و یا فکس برای مسافرین قابل ارسال بوده و نیازی به مهر شدنشان وجود ندارد.  توجه داشته باشید که سهمیه فروش اینترنتی هر شرکت هواپیمایی از سهمیه آژانس های مسافرتی تفکیک شده و تعداد ظرفیت های خالی هر دو یکسان نیست.

در پرواز های داخلی در ثبت نام حضوری برای تهیه بلیط هواپیما بوشهر مدارک لازم تنها کارت ملی یا شناسنامه معتبر است. اگر می خواهید به صورت اینترنتی بلیط هواپیما بوشهر را تهیه کنید باید نام و نام خانوادگی، شماره ملی و تاریخ تولد شما خود را در فرم مربوطه وارد کنید. اگر از اتباع غیر ایرانی هستید باید نام و نام خانوادگی به انگلیسی و فارسی، نام کشور ، شماره گذرنامه ، تاریخ تولد ، و تاریخ انقضای گذرنامه خود را وارد کنید.

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیما بوشهر

معرفی شرکت های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیما  بوشهر

از فرودگاه بوشهر به شهر های اصفهان، تهران، مشهد پرواز مستقیم وجود دارد. همچنین پرواز های مرحله ای هم مانند بوشهر-شیراز-تهران نیز در این فرودگاه انجام می شود اکثر این سفر ها توسط شرکت های  هواپیمایی قشم ایر، ایران ایر، زاگرس، کارون، آسمان،تابان و ماهان انجام می شوند. قیمت بلیط هواپیمای بوشهر در هر کدام از شرکت ها متفاوت می باشد.

قیمت های بلیط هواپیمای بوشهر در فصل های مختلف سال

بلیط هواپیمای بوشهر هم مانند سایر بلیت های هواپیمایی برای سه گروه از افراد صادر می شود ، گروه اول افراد 12 سال به بالا هستند که بزرگسالان نام گذاشته می، گروه دوم افراد بین 2 تا 12 سال هستند که کودکان نام گذاشته می شوند و گروه سوم افراد زیر 2 سال سن هستند که نوزادان نام گذاشته می شوند مانند دیگر بلیت های هواپیمایی قیمت بلیت هواپیما بوشهر برای این سه گروه متفاوت است.

توجه داشته باشید که:

 • قیمت بلیت هواپیما بوشهر بسته به نوع شرکت هواپیمایی و همچنین زمانی که درخواست بلیط داده می شود متفاوت است.
 • قیمت بلیط هواپیمای بوشهر در ایام تعطیلات یا مناسبت های مختلف بالاتر خواهد بود.
 •  بلیط هواپیمای بوشهر برای پرواز های چارتری نسبت به پرواز های عادی پایین تر است.
 • هزینه بلیط از تهران به بوشهر با هزینه بلیط هواپیمای بوشهر به تهران متفاوت است، به همین صورت برای سایر شهر ها هم این تفاوت قیمت وجود دارد.

در ادامه لیستی از قیمت های بلیط هواپیمای بوشهر را بر اساس فصل ها مشاهده می کنید:

قیمت بلیط هواپیمای بوشهر در فصل بهار

فصل بهار با نوروز عجین شده است و این یک فرصت بزرگ برای سفر است، تعداد سفرها در نوروز به بوشهر بسیار بالاتر از دیگر سایر فصل ها می شود، هوای این استان در بهار نسبت به تابستان خنک تر می شود ، وجود جاذبه های گردشگری فراوان و فرصت تعطیلات افرادی زیادی را به بوشهر می کشاند، به طبع قیمت بلیط های مسافرتی در این ایام بالاتر خواهد بود و به دلیل تراکم سفر ها ممکن است بلیط کمتری در دسترس باشد. قیمت بلیت ها در این فصل نسبت به فصل تابستان ممکن است تا 40 درصد هم افزایش پیدا کند.

قیمت بلیط هواپیمای بوشهر در فصل تابستان

دمای هوا در فصل تابستان در بوشهر به بالاترین حد ممکن می رسد و سفرهای کمتری به این استان انجام می شود، قیمت بلیط هواپیمای بوشهر در این فصل نسبت به سایر فصل ها کمتر است بیشتر گردشگران سعی می کنند در فصل پاییز و زمستان به بوشهر سفر کنند.

قیمت بلیط هواپیمای بوشهر در فصل پاییز و زمستان

بوشهر در 8 ماه از سال و در فصل های پاییز و زمستان دارای آب و هوای بسیار مناسب برای گردشگری است ، در حالی که دیگر استان های ایران را موج سرما و یخبندان فرا می گیرد ، اما بوشهر به دما معتدل می رسد. تعداد سفرهای گردشگری داخلی و خارجی به بوشهر نسبت به تابستان در این 8 ماه بیشتر می شود البته با توجه به اینکه در این ماه های سال اکثر خانواده ها به خاطر تحصیل فرزندشان از مسافرت خودداری می کنند اما افرادی که این دغدغه را ندارند این دو فصل را برای سفر به بوشهر انتخاب می کنند. قیمت بلیط ها در این فصل از سال تفاوت کمی با فصل تابستان خواهد داشت.

قیمت های بلیط هواپیمای بوشهر در فصل های مختلف سال

نکات مهم در خرید بلیط هواپیمای بوشهر

 • حتما تمامی قوانین و مقررات شرکتی که از آن بلیط هواپیمای بوشهر را می خرید مطالعه کنید، شرکت های مختلف قوانین متفاوتی برای فروش بلیط دارند.
 • در هنگام خرید بلیط هواپیمای بوشهر اطلاعات خود را به صورت صحیح  وارد کنید، بعد از نهایی شدن بلیط پرواز های سیستمی امکان تغییر در آن وجود نخواهد داشت. اما در پرواز های چارتری قابل پیگیری می باشد.
 • هزینه نوزاد در تمام پروازها شامل بیمه، عوارض و مالیت بوده و برابر 10% هزینه بزرگسال نرخ گذاری می گردد.توجه کنید که برای نوزاد صندلی جداگانه اختصاص نمی یابد.
 • نرخ بلیط برای کودکان در شرکت های هواپیمایی متفاوت است اما اکثرا 50 درصد هزینه بزرگسالان محاسبه می شود، البته توجه کنید که نرخ کودکان در پروازهای چارتری به طور کامل برابر یک نفر بزرگسال محاسبه می شود.
 • در صورت درخواست مسافر برای تغییر اطلاعات، بلیط باید کنسل و مجدد صادر شود.
 • باید در زمان خرید بلیط هواپیما بوشهر به میزان بار مجاز شرکت هواپیمایی مورد نظر دقت شود. این میزان بار در شرکت های هواپیمایی یکسان نیست.
 • اطلاعات مدرک شناسایی که در سیستم الکترونیکی ثبت می کنید باید دقیقا همان مدرکی باشد که میخواهید در هنگام سوار شدن به هواپیما ارائه کنید.
 • در بلیط های چارتری و غیر قابل استرداد قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است.
 • سن کودک و نوزاد در زمان خروج و بازگشت باید مطابق با شرایط و قوانین کودک یا نوزاد باشد.
 •  جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، آزادگان و خانواده های شهدا و جانبازان هفتاد درصد در صورت مسافرت داخلی  با ارائه كارت ایثارگری و یا معرفی نامه بنیاد از پرداخت پنجاه درصد هزینه مسافرت معاف هستند. برای محاسبه این تخفیف پیش از خرید بلیط هواپیمای بوشهر ، همراه با مدارک مورد موردنیاز به آژانس های مسافرتی محل مراجعه کنید.
 • حتما یک نسخه پرینت شده از بلیط را تهیه کنید.
 • همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، کم خونی شدید، دیابت ، کسانی که نیاز به دیالیز دارند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. لازم است که این افراد، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.
 • حداقل 1 ساعت قبل از پرواز هواپیما و با مراجعه به متصدی کانتر مربوطه و با ارائه بلیط و کارت شناسایی، کارت پرواز خود را دریافت نمایید.
 • مسئولیت کیفیت پرواز، کنسلی پرواز، تاخیر یا تعجیل در زمان پرواز و حمل و تحویل بار مسافرین بر عهده شرکت هواپیمایی  اجرا کننده پرواز می باشد.
 • در صورت گم کردن بلیط، مسافران باید در اولین فرصت به یک دفتر هواپیمایی مراجعه و اعلام مفقودی کنند.
 • به هیچ عنوان بسته یا چمدان مشکوکی که افراد ناشناس به شما می دهند تا برایشان حمل کنید را قبول نکنید.

نکات مهم در طول پرواز

 • به توصیه هایی که مهماندار به شما اعلام می کند کاملا توجه کنید.
 • برخی افراد در زمان بلند شدن هواپیما دچار درد گوش می شوند این مسئله به خاطر تغییر ارتفاع ممکن است ایجاد شود، برای حل این مشکل  جویدن آدامس یا خوردن آب‌نبات و شکلات را به شما توصیه می‌کنیم.
 • در حالت نشسته روی صندلی، زانوهای خود را به سمت سینه بالا و پایین ببرید، شانه‌های خود را بالا و پایین و همین‌طور به جلو و عقب حرکت دهید، سر خود را خم کنید و دوباره بالا ببرید. انجام این حرکات ساده، باعث آرامش شما می‌شوند.
 • ضعف و سرگیجه در هنگام پرواز، به‌خصوص پروازهای طولانی‌مدت، اتفاقی معمول است. برای حل این مشکل باید آب زیاد بنوشید و از خوردن غذاهای سنگین خودداری کنید.

نکات مهم در طول پرواز

مراحل کنترل بار و تحویل و بازپس گرفتن آن

 • در پرواز های داخلی هر مسافر می تواند حداکثر 20 کیلوگرم بار با خود حمل کند.
 • اگر می خواهید از تسهیلات مخصوص و نرخ های ارزان استفاده کنید باید اضافه بار خود را به صورت بارنامه ای بفرستید یعنی نمی توانید آنرا همراه خود جابجا کنید، در غیر این صورت قیمت اضافه بار شما به صورت حمل همراه 1% نرخ بلیت درجه یک همان مسیر در ازای هر یک کیلوگرم بار خواهد بود. توجه کنید که اضافه بار خود را درمبدأ اعلام نمایید در صورت مفقود شدن بار و جامه دان، پرداخت خسارت فقط براساس وزن قید شده در بلیط محاسبه خواهد می شود. چنانچه بار اضافی شما بیش از حد معمول باشد برای استفاده از تخفیف غیر همراه قبل از شروع مسافرت با قسمت بار شرکت های هواپیمایی تماس بگیرید.
 • ساک دستی و دیگر بسته هایی را که با خود به داخل هواپیما می برید باید به اندازه کیف دستی بوده و از حد مجاز تجاوز ننماید.
 • اوراق بهادر، اشیاء قیمتی، زیورآلات و … را در جامه دان های خود قرار ندهید .
 • اشیائی از نظیر چاقو، تیغ، قیچی و … غیر قابل حمل در کیف دستی کابین است. اگر هر یک از وسائل فوق را همراه دارید، آن ها را در چمدان تحویلی به باجه پذیرش قرار دهید.
 • حداکثر وزن مجاز کیف دستی برای حمل به کابین هواپیما، 4 کیلوگرم و حداکثر مجموع ابعاد آن 115 سانتی متر است.
 • حمل مایعات، اشیاء شکستنی، ترشیجات، مرباجات و موادی که موجب آسیب رسانی به بسته های دیگر یا هواپیما شود به صورت بار همراه مسافر مجاز نیست وسایل مورد نظر را جداگانه در جعبه های محکم بسته بندی کنید تا از طریق قسمت بار و براساس مقررات با بسته بندی استاندارد ارسال شود. دقت کنید که بسته های تحویلی سالم باشند. در صورتیکه بسته شما در هنگام تحویل دارای پارگی یا شکستگی باشد، توسط مسئولین شرکت هواپیمایی برچسب خاصی برآن الصاق می شود که در زمان تحویل، مجاز به ادعای خسارت نباشید. توجه داشته باشید که اشیاء شکستنی یا ظروف حاوی مایعات را درون جامه دان های خود قرار ندهید.
 • هنگام دریافت وسایل و چمدان های خود، چمدان ها و وسایل دیگران را به اشتباه برندارید. ممکن است تشابه ظاهری چمدان ها باعث اشتباه و سرگردانی شما شود پس دقت لازم را انجام دهید.
 • شماره رسید چمدان ها را که بر روی بلیط شما درج شده با شماره برچسب های الصاقی روی چمدان مطابقت دهید.
 • چنانچه با کمبود وزن، خسارت دیدگی یا گمشدن شدن چمدان های خود مواجه شدید، قبل از خروج از سالن، مسئولین شرکت هواپیمایی مربوطه یا کارکنان شرکت طرف قرارداد را در جریان امر قرار دهید تا اقدامات لازم برای پیگیری بعدی انجام شود.

نکات مهمي که بايد در زمان اقامت در شهر بدانيد

 • با توجه به آب و هوای بوشهر لباس مناسب با خود ببرید، اگر در فصل زمستان به این استان سفر می کنید توجه کنید که نیاز به لباس های گرم کننده در این استان نیست، آب و هوای بوشهر در این فصل معتدل است.
 • از اسناد و مدارکتان یک کپی تهیه کنید تا در صورت مفقودی از اطلاعات آن استفاده کنید.
 • قبل از سرزدن به مکان های توریستی از باز بودن آنها مطمئن شوید.
 • در فصل تابستان سعی کنید یک بطری آب آشامیدنی همراه خود داشته باشید.
 • سعی کنید سبک سفر کنید حمل زیاد بار مخصوصا در هوایی داغ شما را خسته خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.