بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز از جمله بلیط های یکی از بزرگترین شرکت های هواپیمایی در بریتانیا کشور انگلستان است که می توان به وسیله آن به اکثر نقاط مختلف در سراسر جهان سفر کرد و این امکان فراهم شده است تا شما عزیزان بلیط هواپیما بریتیش ایرویز را از سایت معتبر این شرکت خریداری کنید.

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز (British Airways) نهمین شرکت بزرگ هواپیمایی جهان که بر اساس تعداد ناوگان، بزرگترین خط هواپیمایی بریتانیای انگلستان است و هم‌اکنون با ۲۹۴ فروند هواپیما در ناوگان پروازی خود بعد از شرکت EasyJet بیشترین تعداد جابه جایی را در انگلستان و تمامی قاره‌های جهان از لحاظ پروازهای مسافری و باری داشته و در زمینه پروازهای جهانی خدمات متعددی را به مسافرین خویش ارائه می دهد. در ابتدا هر یک از شرکت های هواپیمایی تحت نام و برند خود به فعالیت می پرداختند، تا اینکه دولت مرکزی انگلستان این شرکت هواپیمایی را در سال 1984 برای اداره ی 4 شرکت هواپیمایی خصوصی و کوچک در بریتانیا انگلستان تاسیس کرد و با گذشت دو سال از تأسیس این شرکت، این چهار شرکت با هم ادغام شده و (Ltd British Airways) به‌ صورت رسمی شکل گرفت و به یکی از رقبای سرسخت شرکت دولتی امپربال ایرویز تبدیل شد. در نهایت دولت بریتانیا در سال 1986 با ادغام این 2 شرکت هواپیمایی، شرکت هوایی ملی بریتیش اورسیز ایرویز British Overseas Airways Corporation) ) را ایجاد کرد.

این شرکت در سال 1987 از اداره دولتی خارج شده و به بخش خصوصی واگذار گردید اما با وجود خصوصی بودن این شرکت باز هم برای اقدام به فعالیت های بین‌المللی از حقوق و مزایای ویژه دولتی برخوردار بوده و از شرکت های حامل پرچم انگلستان است.در نهایت در سال 2011 شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز با ایبریا ادغام شده و سومین شرکت هلدینگ هواپیمایی جهان را با نام «اینترنشنال ایرلاینز گروپ» تشکیل دادند. دفتر مرکزی این شرکت بزرگ هواپیمایی در شهر والتر ساید‌، نزدیک فرودگاه Heathrow لندن قرار داشته و قطب های این شرکت هواپیمایی را فرودگاه های هیترو لندن و گاتویک تشکیل می دهند.

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

مدل هواپیماهای بریتیش ایرویز

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز تا قبل از شروع جنگ جهانی دوم پروازهای خود را بجز در مسیرهای هوایی آمریکای جنوبی و اروپا با هواپیماهای پهن پیکر انجام می داد؛ چرا که این دو مسیر هوایی در آن زمان به ترتیب متعلق به شرکت بریتیش ساوث امریکن ایرویز  (British South American Airways)و شرکت بریتیش یوروپین ایرویز (British European   بود.Airways ,BEA)

این شرکت در زمان تاسیس خود وارث تمام هواپیماهای ساخت بریتانیا به جز بوئینگ ۷۰۷ و بوئینگ ۷۴۷ بوده و یکی از بزرگترین اپراتور هواپیمای بوئینگ ۴۰۰-۷۴۷ است که چیزی در حدود ۵۷ فروند از این نوع هواپیما را در ناوگان خود جای داده است.

براساس اطلاعات به دست آمده  تا اواسط سال 2017 این شرکت هواپیمایی در ناوگان هوایی خود دارای 294 عدد هواپیما بوده که به ترتیب 142 و 153 عدد آن به شرکت های ایر بایس و بوئینگ تعلق دارد. از این تعداد هواپیما  ۳۰۶ فروند آن را هواپیمای جت مسافری تشکیل داده و حدود ۷۵ عدد هواپیمای جدید نیز برای آینده یعنی در سال 2014 سفارش داده شده است.

 از جمله مدل های هواپیمایی بریتیش ایرویز که می توان از آن ها نام برد. عبارتند از:

 •  بوئینگ  767-300
 • بوئینگ  787-9
 • بوئینگ  777-300
 • ایرباس  318-100
 • ایرباس  319-100
 • ایرباس   320-200
 •  Embraer 170 (BA CityFlyer)
 •  Embraer 190 (BA CityFlyer)

 کلاس پروازی بریتیش ایرویز

 کلاس های پروازی بریتیش ایرویز (British Airways) به 4 دسته زیر تقسیم شده و ارائه دهنده پیشنهادهای متفاوتی برای سلیقه‌های مختلف است:

 • فرست کلاس ( First class )
 • بیزنس کلاس ( Business class )
 • اکونومی کلاس ( economy class )

 • پریمیم اکونومی کلاس ( Premium economy )

 فرست کلاس

هواپیماهای فرست کلاس که بیشتر به صورت  4 کابین خصوصی بوده و متشکل از یک سوییت جادار، صندلی با قابلیت تبدیل به یک تخت کاملاً مسطح با 198 سانتی متر طول به همراه تشک و لحاف پنبه ای و بالش، غذاهای خوشمزه، دسترسی به سالن های انتظار مجلل، پریز برق برای اتصال لپ تاپ و سایر لوازم برقی و حمام های آب گرم و مجهز به یک کیف لوازم بهداشتی از جمله خدمات مراقبتی و انحصاری این هواپیما برای انجام پروازهای بین المللی تفریحی یا کاری است.

خدمات فرست کلاس در هریک از هواپیماهای ایرباس و بوئینگ زیر برای مسافرین ارائه می شود:

 •   اِی 380
 • ای آر 787-9
 • بوئینگ های 747-400 و 777-300
 • برخی از بوئینگ های 777-200

 کلاس پروازی بریتیش ایرویز

بیزنس کلاس

 هواپیماهای بیزنس کلاس مجهز به تخت های مسطح است که در سال 2006 شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز خدمات جدیدی را که شامل هواپیماهایی با صندلی های بزرگ تر، جای سر قابل حرکت، روزنامه رایگان، صندلی های چرمی با جای پای 76 ساتی متر را تحت عنوان Next Generation New Club World برای مسافرین خود ارائه داد.

خدمات فرست کلاس در هریک از هواپیماهای ایرباس و بوئینگ زیر برای مسافرین ارائه می شود:

 • بوئینگ 767، 777، 787
 • ایرباس اِی 318 و اِی 380 

   لازم است که بدانید خدمات بیزینس کلاس شرکت بریتیش ایرویز در مجموع در سه سطح به مسافران عرضه می شود:

پروازهای بین قاره ای بریتیش ایرویز

برخوردار از امکاناتی همچون دسترسی به سالن های انتظار راحت، سرعت در سوار شدن به هواپیما، اختصاص فضای بیشتر برای کار یا استراحت به صورت شخصی، ارائه پذیرایی کامل شامل انواع نوشیدنی و غذاها و اجازه بار.

پروازهای بین المللی در فواصل خیلی طولانی

برخورداری از امکاناتی همچون صندلی های جادارتر با قابلیت تبدیل شدن به تخت راحت و مسطح، انواع غذاها و نوشیدنی های خوشمزه، دسترسی به سالن های انتظار، حمام های آب گرم.

پروازهای بین لندن و نیویورک

برخورداری از امکاناتی همچون 32 صندلی جادار با قابلیت تبدیل شدن به تخت های مسطح، قابلیت اتصال به اینترنت در حین پرواز و اختصاص یک تیم کارشناسی برای انجام تمام امور پروازی.

اکونومی کلاس

هواپیماهای نوع اکونومی کلاس در شرکت بریتیش ایرویز به صرفه ترین کلاس از لحاظ اقتصادی است و خدماتی را مانند انواع نوشیدنی ها و غذاهای رایگان، صندلی های چرمی با حداکثر فضای شخصی، دسته صندلی متحرک، روزنامه رایگان و نیز نور مکمل برای ایجاد فضایی آرام برای مسافرین خود در نظر گرفته است. اکونومی کلاس خدمات خود را در قالب پروازهای بین قاره ای کوتاه در اروپا تحت عنوان یورو تراولر و نیز پروازهای طولانی تر ارائه می دهد و هواپیماهای ایرباس های اِی 320 و بوئینگ 300-767 ای آر بدین منظور فعالیت می کنند. 

پریمیم اکونومی کلاس

هواپیماهای نوع پریمیم اکونومی کلاس در شرکت بریتیش ایرویز دارای بلیطی با قیمت کمتری نسبت با سایر کلاس ها و فضاهای شخصی مجهز به امکاناتی همچون صندلی های پهن تر، جای پای بیشتر و امکانات بیشتر در صندلی مانند صفحه نمایش بزرگ تر، کیف لوازم بهداشتی حاوی مسواک و خمیر دندان، امکانات سرگرمی (فیلم، مستند، موسیقی، بازی و کتاب های صوتی) و ارائه خدماتی مانند مجاز به آوردن بار رایگان بیشتر و بسته به طول مسیر و مدت زمان پرواز انواع غذا و نوشیدنی را با کیفیت عالی در سه وعده غذایی به مسافرین خود ارائه می دهد. این نوع کلاس هواپیمایی خدمات خود را در تمام مسیرهای طولانی  همچون مسیرهای آفریقا و آسیا به جز ایرباس های اِی318 ارائه می دهد.

مسیرهای پرواز شرکت هواپیمایی بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

یکی از معدود ایرلاین ها در جهان که برخوردار از پرواز دائمی به 6 قاره موجود در جهان است و از  ۱۸۳ مقصد جهانی و ۶ مقصد داخلی تشکیل شده؛ شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز انگلستان نام دارد.

 هواپیماهای این شرکت از آسمان کشورهایی چون تونس، آمریکا، تایوان، روسیه، عراق، ژاپن، .برزیل، کره جنوبی، مصر و … عبور می کنند.

لیست پروازهای داخلی بریتیش ایرویز

 در شهریور سال 1396 دفتر مرکزی شرکت هوایی بریتیش ایرویز انگلستان در تهران افتتاح گردید. هواپیماهای شرکت بریتیش ایرویز به 200 مقصد مختلف در جهان از تهران پرواز دارد که برخی از این مقصدهای پروازی برای خرید بلیط هواپیما بریتیش ایرویز شامل:

گپنهاگ، بارسلون، هامبورگ، لوگزامبورگ، میلان، دوبلین، اسلو، بازل/مولوز، بوداپست، مادرید، هانوفر، گوتنبرگ، پاریس، ملبورن و سانفراسیسکو، منچستر، بیلاند، دوسلدورف، لندن و شانگ های است.  همچنین این شرکت با ۶ روز پرواز در هفته به وسیله تهیه بلیط هواپیما بریتیش ایرویز توسط هواپیماهای مدل بوئینگ 777 از تهران به لندن پرواز مستقیم دارد. متأسفانه بخاطر تحریم هایی که در سال 2012 علیه کشور ایران شد؛ پروازهای این شرکت لغو و هم اکنون با گذشت 4 سال از آن زمان مجدداً این پروازها از سر گرفته شد.

لیست پروازهای خارجی بریتیش ایرویز

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز، به عنوان میراث دار چهار شرکت کوچک و محدود Handley Page Transport Ltd” “Instone Air Line Ltd”، “Daimler Airway” و “British Marine Air Navigation Co توانسته است در سال 1924 موجب برقراری ارتباطات سریع بین انگلستان با اکثر نقاط مختلف جهان مانند هند، هنگ کنگ، سنگاپور، استرالیا و آفریقای جنوبی شود. امروزه وقتی حرف از یکی از بزرگترین قطب‌های اصلی حمل و نقل هوایی در دنیا می شود؛ می توان از شرکت  “British Airways” نام برد و از این رو مسافران پرشماری با خرید بلیط هواپیما بریتیش ایرویز از سرتاسر کره خاکی و از طریق پرواز خارجی با هواپیماهای این شرکت از مسافرت خود لذت برده و از امکانات و خدمات هواپیماهای این شرکت بهره می برند.

قوانین حاکم بر خرید بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

– در صورت داشتن ویزای کشور مقصد فقط از شهر تهران به قصد سفر به کشور آمریکا یا کانادا از طریق پرواز British Airways و ادامه مسیر پرواز در همان روز معین ورود به لندن دیگر نیازی به تهیه ویزای ترانزیت نیست.

–  حداکثر زمان اقامت در صورت نداشتن مجوز اقامت در هریک از کشورهای ذکر شده به صورت زیر است:

 • ترکیه: 3 ماه
 • قبرس آسیایی: 1 ماه
 • مالزی: 14 روز
 • ارمنستان: 21 روز

– در صورت عدم موافقت با صدور ویزای مسافر، بلیط هواپیما بریتیش ایرویز کنسل شده و پرداخت هزینه به عهده خریدار است.

خدمات و كترينگ بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

خدمات و کترینگ بلیط هواپیما بریتیش ایرویز با توجه به نوع کلاس بلیط هواپیما و مدت زمان پرواز، شامل انوع غذاها و امکانات گوناگون برای پذیرایی از مسافرانش است. به طور مثال با خرید بلیط هواپیما بریتیش ایرویز و سفر با هواپیماهای این شرکت می توانید در منوی غذایی هواپیماهای این شرکت، انواع وعده های متنوع همچون غذاهای رژیمی و غذای مخصوص گیاه خواران، صبحانه انگلیسی، غذاهای بین المللی را مشاهده و سفارش دهید.

خدمات و كترينگ بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

شرایط خرید و رزرو بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

برای رزرو بلیط هواپیما بریتیش ایرویز تنها کافی است که به دفتر نمایندگی این شرکت در تهران یا با مراجعه به سایت رسمی آن به نشانی britishairways.com مراجعه کنید.

این سایت برای خدمت دهی بهتر به مردم در سراسر جهان از 6 قاره مختلف به ۱۲ زبان مختلف، اطلاعات و خدمات خود را ارائه می‌کند. سایت این شرکت نیز مانند اکثر سایت‌های شرکت‌های هوایی، خدمات رزرو و خرید بلیط هواپیما بریتیش ایرویز را در ایندکس خود ارائه داده است.

تنها کافی است که مقصد و تاریخ پرواز خود و همچنین سن مسافر، سطح و کلاس پروازی (flight class) و نوع بلیط هواپیما بریتیش ایرویز (Ticket Type) مشخص شده و سپس با کلیک کردن  بر روی گزینه Find flight می‌توان  بلیط هواپیما بریتیش ایرویز خود را با رنج‌های قیمتی مختلف برای مقصد مورد نظر در تاریخ‌ مد نظر و با توجه به پروازهای در دسترس (available flight) رزرو کرد.

با عضویت در سایت شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز و پیوستن به بخش executive club می توان از تخفیف های ویژه بلیط هواپیما بریتیش ایرویز مربوط به فصول مختلف پروازی از سوی این شرکت مطلع شده و همچنین باعث صرفه جویی در وقت شد. چرا که دیگر نیازی به ورود اطلاعات شخصی خود جهت رزرواسیون نیست.

شرایط کنسلی بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

1) رزرو بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بر روی پرواز سیستمی:

با مراجعه به حساب کاربری خود در وب سایت و با مراجعه به بخش مدیریت صورت حساب ها از جزئیات رزرو مورد نظرتان دکمه کنسل کردن را انتخاب نمایید و پس از کنسلی آنلاین شیوه استرداد را به صورت اعتباری یا واریزی همانجا ثبت نمایید.

2) رزرو بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بر روی پرواز چارتری:

کنسلی بلیط هواپیما بریتیش ایرویز چارتری تنها از طریق چارترکننده امکان پذیر بوده و باید با آن مؤسسه برای کنسلی بلیط هواپیما بریتیش ایرویز چارتری خود تماس گرفت و از میزان درصد جریمه مطلع شد.

شرایط استرداد بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

با اطلاع از درصد جریمه چنانچه فرد قصد کنسلی بلیط هواپیما بریتیش ایرویز را داشته باشد، شرکت هواپیمایی امور مربوط به کنسلی را از طریق چارترکننده برای فرد انجام داده و سپس با برداشت مبلغی به عنوان جریمه از مبلغ کل بلیط هواپیما بریتیش ایرویز، باقیمانده را به شما استرداد خواهد کرد. این درصد جریمه بر اساس شرایط و مقررات هر چارترکننده متفاوت بوده و حتی ممکن است که با درخواست فرد برای کنسلی بلیط هواپیما بریتیش ایرویز خود موافقت نشود.

گاهی نیز پرواز به دلیل شرایط بد آب و هوایی لغو شده یا به فرودگاه مبدأ باز می گردد. در این صورت جهت سرعت بخشیدن به فرآیند استرداد مبلغ پرداختی، باید فرد تصویر بلیط هواپیما بریتیش ایرویز مهر شده را برای شرکت ایمیل یا فکس کند. همچنین اصل بلیط هواپیما بریتیش ایرویز را مهر شده نزد خود نگه داشته تا در صورت لزوم برای شرکت هواپیمایی پست شود.

مبالغ استردادی مربوط به کنسلی بلیط هواپیما بریتیش ایرویز از طریق حواله بین بانکی به کارت بانکی شما طی 72 ساعت کاری واریز خواهد شد. همچنین اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید می توان مبلغ استردادی بابت کنسلی بلیط هواپیما بریتیش ایرویز به اعتبار کاربری شما افزوده شود و پس از آن در رزروهای دیگر از آن استفاده کنید.

نکاتی درباره خرید بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

نکاتی درباره خرید بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

 1. با خرید مستقیم بلیط هواپیما بریتیش ایرویز از وب سایت اصلی بریتیش ایرویز، امکان تغییر تاریخ و خرید بار اضافه و انتخاب صندلی و انتخاب نوع غذا و نوشیدنی به صورت 24 ساعته وجود دارد.
 2. عضویت در سایت موجب نمایش پروازهایی که تخفیف روی بلیط هواپیما بریتیش ایرویز آنها اعمال شده و پروازهایی که در آینده به آنها تخفیف داده خواهد شد.
 3. امکان مشاهده جدول زمانی پروازهای هواپیمایی بریتیش ایرویز و انتخاب بهترین و سریع ترین و ارزانترین قیمت بلیط هواپیما بریتیش ایرویز.
 4. هنگام مراجعه به فرودگاه باید پرینت بلیط هواپیما بریتیش ایرویز یا شماره سریال بلیط خود را به همراه داشته باشید. همچنین همراه داشتن مدارک احراز هویت از جمله کارت ملی الزامی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.