بلیط هواپیما آلیتالیا

این شرکت هواپیمایی در اواخر 1990 تاسیس شد و فعالیت خود را آغاز کرد .ویژگی ها و امکانات خاصی که این ایر لاین در اختیار مسافران خود قرار می دهد دلیل طرفداران بسیار بلیط هواپیما آلیتالیا است .آلیتالیا ایرلاین ملی ایتالیا است و همینطوراین شرکت حامل رسمی پرچم این کشور می باشد. آلیتالیا در زبان ایتالیایی به معنی بال های ایتالیا می باشد و از این رو بزرگ ‌ترین و شلوغ ترین و اصلی ترین ایرلاین کشور ایتالیا به شمار می آید. لوگوی شرکت هواپیمایی ایتالیایی آلیتالیا نیز نشان دهنده و سمبل پرچم ملی این کشور است. برای این شرکت هواپیمایی دو قطب اصلی قرار داده اند که اولین قطب در فرودگاه لئوناردو داوینچی رم و دومین در فرودگاه اصلی میلان است. دفتر مرکزی هواپیمایی ملی ایتالیا نیز در شهر فیومیچینو رم واقع شده است.

شرکت هواپیمایی آلیتالیا  (Alitalia)

 چند سال پس از تأسیس  آلیتالیا برای مدتی منحل شد ودلیل این تعطیلی بدهی و شرایط اقتصادی وخیمی بود که این ایر لاین با آن دست و پنجه نرم می کرد. بعد از گذشت چند سال و سپری کردن این دوران دولت ایتالیا و برخی سازمان ‌های دیگر در این ایرلاین سرمایه‌ گذاری کردند و باعث دوباره زنده شدن این ایر لاین شدند اما این سرمایه گذاری کافی نبود و پس از گذشت چند سال در سال ۲۰۰۶ دولت ایتالیا توانایی پشتیبانی و ادامه همکاری با این شرکت را نداشت و اتحادیه اروپا نیز سرمایه گذاری های جدید را در این شرکت هواپیمایی را ممنوع کرد و در نهایت به همین دلایل گفته شده آلیتالیا ورشکسته شد.

آلیتالیا بعد از این دوران سخت پس از گذشت دو سال، در سال ۲۰۰۸ دوباره به عرصه فعالیت بازگشت به این صورت که عده‌ای از سرمایه‌ گذاران ایتالیا رقم یک میلیارد یورو را برای خرید این شرکت پیشنهاد کردند و در نهایت، هم اکنون شرکت‌ های ایر فرانس-کی ال ام با ۷٫۰۸ درصد، اینتساسانپائولو با ۲۰٫۵۹ درصد، یونی کردیتبا ۱۲٫۹۹ درصد، آتلانتیا با ۷٫۴۴ درصد و پسته ایتالیانه با ۱۹٫۴۸ درصد سهم از بزرگترین سرمایه داران این شرکت هواپیمایی محسوب می شوند.

شرکت هواپیمایی آلیتالیا (Alitalia)

مدل و ناوگان هواپیمایی آلیتالیا

 در ناوگان پروازی هواپیمایی آلیتالیا ۱۰۳ هواپیما ی ایرباس و بوئینگ وجود دارد. تعداد این هواپیما ها به شرح ذیل است

نوع هواپیما

 • خانواده ایرباس A320

۲۲ فروند

 • خانواده ایرباس A320

۴۲ فروند

 • خانواده ایرباس A320

 ۱۲ فروند

 • خانواده ایرباس A330

۱۴ فروند

 • بوئینگ ۷۷۷

۱۰ فروند

کلاس‌های پروازی هواپیمایی آلیتالیا

این شرکت هواپیمایی بلیط هواپیما آلیتالیا را در چهار کلاس پروازی مختلف به مسافران و گردشگران خود ارائه می دهد .

کلاس اقتصادی (اکونومی)

آلیتالیا در این کلاس به مسافران خود خدماتی مانند نوشیدنی، خوراکی و یا وعده غذایی به طور رایگان به مسافران ارائه می دهد. البته این خدمات نسبت به میزان زمان مبدأ تا مقصد متفاوت است.

پرمیوم اکونومی

این کلاس نیز مانند کلاس اکونومی است و تنها یک تفاوت وجود دارد و آن این است که فضا و صندلی مسافر راحت تر است. به دلیل همین امکانات بلیط هواپیما آلیتالیا طرفداران بسیاری دارد.

کلاس پروازی تجاری (برای مسافت کم)

کلاس پروازی تجاری ویژگی ‌هایی مختص خود را دارد مانند منوی غذایی متنوع و مخصوص ، صندلی مخصوص و … . بنابراین در تهیه بلیط هواپیما آلیتالیا در کلاس پروازی تجاری تردید نکنید

کلاس پروازی تجاری (برای مسافت طولانی)

این شرکت هواپیمایی امکانات و خدمات زیادی درکلاس پروازی تجاری برای مسافت های طولانی برای مسافران خود در نظر گرفته و تدارک دیده است. که از این امکانات می توان به صندلی ‌های راحت ، تخت، وعده غذایی انتخابی و … اشاره کرد .

کلاس‌های پروازی هواپیمایی آلیتالیا

مسیرهای پرواز شرکت هواپیما آلیتالیا

هم اکنون بیشتر از ۱۰۰ مقصد جز مقاصد این شرکت هستند که این مقاصد در تمام قاره‌ های جهان وجود دارد که پرواز های مسافربری و باربری هواپیمایی آلیتالیا به آن ها انجام می شود. قطب اصلی آلیتالیا در فرودگاه لئوناردو داوینچی-فیومیچینو و در فرودگاه لینیت و فرودگاه میلانو مالپنسا واقع شده است . شهر های کانونی و اصلی دیگری نیز برای این ایر لاین وجود دارند که می توان از این شهر ها به  فرودگاه تورین کاسله و فرودگاه ونیز مارکو پولو را اشاره کرد . دفتر مرکزی آلیتالیا در فیومیچینو، استان رم واقع شده است . شرکت هواپیمایی آلیتالیا در کشور خودمان ایران، تنها از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران پرواز دارد و بلیط هواپیما آلیتالیا از این فرودگاه به مسافران ارائه می شود.

شرایط خرید و رزرو بلیط هواپیما آلیتالیا

دو روش برای تهیه بلیط ارزان هواپیما از این ایر لاین وجود دارد:

در روش اول خرید بلیط هواپیما آلیتالیا امکان رزرو بلیط وجود ندارد و شما هزینه بلیط هواپیما آلیتالیا را در همان لحظه خرید باید پرداخت کنید. اگر قصد کنسل کردن بلیط هواپیمایی آلیتالیا را دارید باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که بسته به زمان کنسل کردن بلیط با توجه به قوانین هواپیمایی آلیتالیا که در سایت این شرکت ذکر شده است با جریمه روبرو خواهید شد.

در روش استفاده از ویزا کارت Visa Card و مستر کارت Master Card قیمت بلیط هواپیما آلیتالیا به دلیل درصد کارمزدی که هنگام خرید و شارژ ویزا کارت و مستر کارت اضافه می شود در اکثر مواقع از روش خرید بلیط هواپیمایی آلیتالیا سیستمی که در آژانس ها ارائه می شود بیشتر می شود و این موضوع را در هنگام تهیه بلیط هواپیما آلیتالیا باید در نظر بگیرید.

دریافت آنلاین بلیط هواپیما آلیتالیا

دریافت آنلاین کارت پرواز و بلیط هواپیما آلیتالیا از 24 ساعت قبل از برنامه پرواز در سایت اتفاق می افتد که طی این مسیر تهیه بلیط مسافران می ‌توانند صندلی خود را انتخاب کرده و کارت پرواز را به صورت سیستمی چاپ کنند . این شرکت برای راحتی مسافران خود امکان دریافت آنلاین کارت پرواز می‌ توان از اپلیکیشن موبایل آلیتالیا را نیز تدارک دیده است. مسافرین می‌توانند بعد از خرید بلیط از طریق اپلیکیشن از کیوسک‌ هایی که در فرودگاه برای این شرکت قرار داده شده اند کارت پرواز خود را پرینت بگیرند.

بار مجاز در بلیط هواپیما آلیتالیا

هر مسافر و گردشگر با بلیط هواپیما آلیتالیا طبق قوانین این شرکت توانایی و اجازه این را دارد که با خود یک چمدان کوچک با وزن هشت کیلوگرم و با ابعاد ۵۵ سانتی متر در ارتفاع ۳۵ سانتی‌متر در عرض و ۲۵ سانتی‌متر در قسمت باربری با خود جا به جا کند. چمدانی که در قسمت بار حمل می شود با توجه به مسیر و کلاس مسافرتی با محدودیت‌ هایی روبرو است.

اطلاعات ضروری آلیتالیا و بلیط هواپیما آلیتالیا

اطلاعات ضروری آلیتالیا و بلیط هواپیما آلیتالیا

 •  منو های غذای بلیط هواپیما آلیتالیا  هر 3ماه 1 بار تغییر می کند و این کار برای کسانی است که با این هواپیمایی سفر های زیادی را در طول سال انجام می دهند.
 • پرواز هایی که بیشتر از ۱۱ ساعت ادامه پیدا کند ، یک منوی غذایی اضافه تر خواهند داشت یعنی  ۳ منوی غذایی دارند اما بقیه پرواز های عادی دارای 2 منوی غذایی می باشند.
 •  تنها در معدود شرکت هایی سیستم چک این وجود دارد  و شرکت آلیتالیا هم برای راحتی مسافران از این سیستم استفاده می کند فقط باید این موضوع درنظر گرفت که سیستم چک این بلیط هواپیمایی آلیتالیا برای کودکان زیر ۱۱ سال و افراد سالمندی که کمک های ویژه احتیاج دارند، کاربردی ندارد . چک این های بلیط هواپیما آلیتالیا تا یک روز قبل از زمان سفر فعال هستند و می توانید از این سیتم بلیط تهیه کنید.
 • می توانید بلیط هواپیمایی آلیتالیا را بدون واسطه و مستقیم و راحت در منزل از طریق وب سایت اصلی آلیتالیا تهیه کنید که در این صورت امکان تغییر تاریخ و خرید بار اضافه و انتخاب صندلی و انتخاب نوع غذا و نوشیدنی به صورت 24 ساعته برای شما فراهم شده است.
 •  بلیط هواپیما آلیتالیا را می توانید از سایت این شرکت تهیه کنید و همینطور همزمان می توانید جدول پرواز و ارزان ترین و سریعترین پرواز را مشاهده کنید.
 • آلیتالیا از شرکت هایی است که امکان رزرو ماشین در فرودگاه هایی که بلیط هواپیمایی آلیتالیا در ان ارائه می شود نیز وجود دارد.
 • هنگام تهیه بلیط هواپیما آلیتالیا مزیت هایی برای شما در نظر گرفته می شود برای مثال یکی از این مزیت ها این است که اگر تعداد سفر زیادی با این ایر لاین داشته باشید بعد از سپری کردن میزان مشخصی مسافت ( 30.000 کیلومتر ) به صورت خودکار وارد باشگاه مشتریان هواپیمایی آلیتالیا می شوید. با عضویت در این باشگاه  تخفیف های خاصی به مشتریانی که بلیط هواپیما آلیتالیا را تهیه کرده اند و پرواز های زیادی را با هواپیمایی آلیتالیا انجام می دهند ارائه می شود.

نکاتی درباره خرید و رزرو بلیط هواپیما آلیتالیا

نکاتی درباره خرید و رزرو بلیط هواپیما آلیتالیا

یکی از مواردی که از محبوب ترین روش های تهیه بلیط است این است که چک این سایت این شرکت از یک روز قبل از پرواز فعال است . همینطور باید در  نظر گرفت این شرکت چک این با سیستم عامل موبایل هم برای بعضی از پرواز ها در نظر گرفته است اما متاسفانه این مزیت برای کودکان زیر ۱۱ سال و مسافرانی که کمک ویژه نیاز دارند در بلیط هواپیما آلیتالیا در دسترس نیست. روند چک این با موبایل به این صورت است که زمانی که با موبایل چک این می‌ کنید، شرکت آلیتالیا به موبایل شما یک بارکد ارسال می کند که باید آن را در گیت خروجی به مامور مربوطه نشان دهید . علاوه بر این امکان چک این سریع از طریق کیوسک ‌ها نیز وجود دارد که می‌ توانید آن ‌ها را در تعدادی از فرودگاه ‌های ایتالیایی و فرودگاه‌ های بزرگ اروپایی و ژاپن پیدا کنید. حتی از کیوسک‌ های ایرفرانس و KLM نیز می ‌توانید بهره بگیرید. اعضای برگزیده برنامه مسافران پر رفت و آمد «میله میلیا» ( MilleMiglia ) نیز می‌توانند از طریق تلفن، از ۴ ساعت قبل از پرواز چک این کنند. این روش ۴۰ دقیقه قبل از پرواز های داخلی و ۵۰ دقیقه قبل از پرواز های با طول متوسط بسته می ‌شود.

یکی دیگر از مواردی که بلیط هواپیمایی آلیتالیا بسیار طرفدار دارد این است که فاصله بین صندلی‌ ها در ایرلاین بسیار مناسب است و در پرواز های اکونومی بین ۷۶ تا ۸۹ سانتی متر تغییر می کند. این میزان فاصله در صندلی ‌های بیزنس کلاس بسته به هواپیما متفاوت است . در هواپیما های واید بادی (Widebody) مسافران بین ۱۱۰/۵ تا ۱۵۰ سانتی متر فضای پا دارند و در هواپیما های نرو بادی (Narrowbody) این میزان فاصله صندلی مشابه اندازه صندلی ‌های اکونومی است. البته این صندلی‌ ها هم قابلیت تنظیم شیب دارند.بنابراین در خرید بلیط هواپیمایی آلیتالیا تردید نکنید .

نکته دیگر این است که غذا خوردن در پرواز های آلیتالیا بسیار لذت بخش زیرا این ایرلاین چندین بار برنده بهترین آشپزی ایرلاین در «گلوبال ترَوِلر» (Global Traveler) شده است. همین موضوع باعث شده که بلیط هواپیمایی آلیتالیا طرفداران خاص خود را دارد. برای مسافران اکونومی غذایی متشکل از اسنک و یک غذای سبک بسته به مدت پرواز استفاده میل کنند و در پرواز های طولانی هم نوشیدنی، چای و قهوه رایگان در دسترس مسافران قرار خواهد گرفت. مسافرانی که از ایتالیا پرواز طولانی دارند و بلیط هواپیما آلیتالیا را تهیه کرده اند می‌توانند از بین دو منوی مختلف غذا انتخاب کنند. یکی از این منو ها که برای مسافران در نظر گرفته شده است یک غذای سه قسمتی ایتالیایی بوده و دیگری شامل صبحانه و اسنک می‌ شود. همینطور مسافرانی که پرواز بیش از ۱۱ ساعت دارند منوی سومی نیز خواهند داشت که این منو شامل نوشیدنی و اسنک مجزا خواهد بود. مسافران بیزنس کلاس نیز قطعا منویی لذیذ به همراه نوشیدنی‌ های مخصوص دارند. منو ها به صورت چرخشی ۳ بار در ماه عوض می ‌شوند، پس برای مسافرین که بلیط هواپیما آلیتالیا تهیه کرده اند و پر رفت و آمد جای نگرانی وجود ندارد.

یکی از مواردی که هواپیمایی آلیتالیا شناخته شده است این است که دوره ‌های آموزشی‌ که برای متقاضیان و علاقه مندان کار در این شرکت برگزار می شود. دوره های آموزشی پرواز ، زمین و کارمندان نگهداری و تعمیر ، در این شرکت برگزار می شود. البته این کلاس ها و دوره ها فقط مختص  کارمندان و متقاضی کار در این شرکت نیست بلکه برای مسافرانی که از پرواز می ترسند نیز دوره‌ هایی وجود دارد که این دوره ها برای مقابله با ترس از پرواز است. افراد شرکت کننده در این کلاس ها معمولا پرواز اولی هستند و اولین بار است بلیط هواپیما آلیتالیا را تهیه کرده اند.

از دیگر نکات برجسته و معروف آلیتالیا این است که این ایرلاین بسیار وقت شناس است و۹۰ درصد پرواز های این شرکت  به موقع به مقصد رسیده اند و در زمان معین نیز پرواز کرده اند.

تور های مسافرتی بسیاری بلیط هواپیمایی آلیتالیا  را ارائه می دهند و با این شرکت توافق نامه های بسیاری دارند . دفتر مرکزی این ایرلاین در آدرس زیر واقع شده است.

نشانی : تهران ، میدان آرژانتین ـ ساختمان بانک تجارت ـ پلاک ۷ ـ طبقه دوم تلفن : 88712707 – 88713801 – 88711889

نماینده شرکت: AUSTRIA

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.