تور نمایشگاهی راه و شهرسازی

تور نمایشگاهی راه و شهرسازی به صورت دوره ای و تخصصی هر ساله در هر یک از شهر ها و کشور های جهان با موضوعات مختلف و مرتبط با شهرسازی و صنعت ساختمان برگزار می شوند. شرکت در این چنین تور هایی برای صاحبان مشاغل و دیگر افراد می تواند یک تجربه بسیار مفید باشد و به پیشرفت در کار و رشد تجارت شان کمک بسیاری بکند. شما نیز می توانید در ادامه این مقاله که در ارتباط با همین موضوع ارائه شده است، با ما همراه شوید.

همه ساله در شهر ها و کشور های مختلف نمایشگاه هایی به صورت عمومی یا تخصصی برگزار می شوند. در گذشته برگزاری نمایشگاه و شرکت در آن تنها مخصوص افراد آن منطقه، شهر یا کشور بود. اما به تدریج مانند بسیاری از جشنواره ها، فستیوال ها و …. نمایشگاه ها نیز رنگ و بوی فرا ملی گرفتند و هر ساله افراد بسیاری از سراسر جهان برای به نمایش گذاشتن توانمندی های شان در حوزه ها و علوم مختلف در این نمایشگاه ها شرکت کردند. تا جایی که برای شرکت در این نمایشگاه ها و داشتن غرفه افراد و شرکت ها خواستار استفاده از تور های نمایشگاهی شدند. همان طور که گفتیم تور های نمایشگاهی بین المللی در علوم مختلف و معمولاً به صورت تخصصی برگزار می شوند. یکی از حوزه هایی که نمایشگاه های تخصصی برگزار می کند، حوزه راه و شهر سازی و صنعت ساختمان و معماری است. در ادامه می خواهیم در ارتباط با این موضوع صحبت کنیم.

آشنایی با تور نمایشگاهی راه و شهرسازی

تور نمایشگاهی راه و شهرسازی مانند دیگر تور های نمایشگاهی تخصصی برپا می شود و افراد با تخصص ها و مهارت های خود در این حوزه در این نمایشگاه شرکت کرده و دستاورد های خود را به نمایش می گذارند. از آن جایی که سبک معماری و شهر سازی در هر کشوری متفاوت است، شرکت در تورهای نمایشگاهی راه و شهرسازی می تواند یک موقعیت بسیار عالی برای آشنا شدن با معماری و سبک شهرسازی دیگر کشور های مختلف جهان باشد. شما نیز اگر صاحب یک کسب و کار و شرکتی در این زمینه هستید، می توانید در تور نمایشگاهی راه و شهرسازی و با محصولاتی در حوزه های ابزار آلات شهرسازی، تجهیزات ساخت و ساز صنعتی، تجهیزات مربوط به حفاظت و نگهداری از ساختمان و …. شرکت کنید.

آشنایی با تور نمایشگاهی راه و شهرسازی

اهداف برگزاری تورهای نمایشگاهی راه و شهرسازی

مهم ترین هدف در برگزاری تور نمایشگاهی راه و شهرسازی و صنعت ساختمان، بهبود تجارت و رونق کسب و کار می باشد. تورهای نمایشگاهی راه و شهرسازی می تواند این فرصت را به شما که گاها صاحبان شرکت های کوچک و نه چندان معروف هستید یا افرادی که بانی برپایی تور نمایشگاهی راه و شهرسازی در شهر ها و کشور های مختلف هستند، بدهد ک بتواند به سودآوری و کسب ثروت بیش تر و شناساندن شرکت و تجارت شما به مردم و دیگر رقبا کمک کند. علاوه بر این برگزاری نمایشگاه راه و شهرسازی و دیگر تور های نمایشگاهی بین المللی می تواند به جذب توریست به کشور و افزایش ثروت کشور نیز کمک کند. علاوه بر این شما می توانید مشتریان دائمی از دیگر کشور ها پیدا کنید و اگر بتوانید با آن ها قرار داد سرمایه گذاری امضا کنید، می توانید علاوه بر کمک به پیشرفت شرکتتان به ارز آوری به داخل کشور تان نیز کمک شایانی بکنید.

مزایای شرکت در تور نمایشگاهی راه و شهرسازی

شرکت در تور نمایشگاهی راه و شهرسازی مزایای مختلفی را خواهد داشت. البته برخی از این فواید خود می توانند به عنوان یک هدف تلقی شوند. برای مثال یکی از مزایای شرکت در تور های نمایشگاهی راه و شهرسازی و صنعت ساختمان می تواند دیده شدن شما و محصولاتتان باشد و از این طریق بتوانید کسب و کارتان را تبلیغ کنید. مزیت دیگری که می تواند داشته باشد، آشنایی با رقبا و دیگر شرکت ها می باشد. شما می توانید با رقبا و محصولاتشان آشنا شده و با مقایسه دستاورد های خود با آن ها از جایگاه خود در عرصه ی صنعت ساختمان آگاه شوید. در ادامه شما می دانید در چه رتبه ای قرار دارید و برای بهبود و پیشرفت کارتان باید چه کاری انجام دهید. علاوه بر این ها شما می توانید اخلاق حرفه ای تجارت را نیز بیاموزید و از شرکت در تور نمایشگاهی راه و شهرسازی بین المللی تجربه ای عظیم به دست بیاورید.

لیست انواع تور نمایشگاهی راه و شهرسازی

تور نمایشگاهی راه و شهرسازی با موضوعات مختلف در شهر های گوناگونی به صورت جهانی و بین المللی برگزار می شود. در این قسمت می خواهیم برخی موضوعات نمایشگاه های راه و شهرسازی و لیست تور های مربوط به آن ها را ارائه کنیم. لیست تور های نمایشگاهی راه و شهرسازی شامل تور نمایشگاه ساختمان و معماری، تور ابزار و تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی، نمایشگاه بین المللی ساختمان و شهرسازی بائوتک، نمایشگاه صنعت ساختمان آرتیبات، تور نمایشگاه ساختمان و ماشین آلات ساختمانی و شهرسازی، تور نمایشگاه ساختمان، معماری، دکوراسیون و شهرسازی، نمایشگاه شهر هوشمند در شهرسازی و …. می باشد.

تور های نمایشگاهی راه و شهرسازی و صنعت ساختمان در شهر ها و کشور های مختلفی برگزار می شوند. در این قسمت می خواهیم به معرفی این تور ها در شهر های مختلف جهان بپردازیم.

 • نمایشگاه بین المللی ساختمان و شهرسازی بائوتک (Bautec 2018) در برلین در کشور آلمان برگزار می شود.
 • نمایشگاه بین المللی معماری و ساختمان میلان (MADE 2019) در کشور ایتالیا برگزار می شود.
 • نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند و کنگره جهانی بارسلون (SMART CITY) در کشور اسپانیا برگزار می شود.
 • نمایشگاه بین المللی ساختمان و معماری (DEUBAUKOM 2018) در شهر اسن در کشور آلمان برگزار می شود.
 •  نمایشگاه ساختمان و ماشین آلات ساختمانی پاریس (INTERMAT 2018) در کشور پاریس انجام شد.
 • تور بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان آرتیبات (ARTIBAT 2018) در شهر رن فرانسه برگزار می شود.

لیست انواع تور نمایشگاهی راه و شهرسازی

تقویم برگزاری تورهای نمایشگاهی راه و شهرسازی

هر یک از تور های نمایشگاهی که عنوان شد در یک تاریخ خاصی از سال برگزار می شود که در ادامه تقویم برگزاری آن ها را خواهیم گفت.

 • نمایشگاه بین المللی ساختمان و شهرسازی بائوتک (Bautec 2018) در تاریخ 1 تا 4 اسفند 98 در برلین آلمان برگزار خواهد شد.
 • نمایشگاه بین المللی ساختمان و معماری (DEUBAUKOM 2018) در تاریخ 20 تا 23 دی ماه 98 در آلمان برگزار خواهد شد.
 • نمایشگاه بین المللی معماری و ساختمان میلان (MADE 2019) در تاریخ 22 تا 25 اسفند ماه 97 در کشور ایتالیا برگزار خواهد شد.
 • نمایشگاه ساختمان و ماشین آلات ساختمانی پاریس (INTERMAT 2018) در تاریخ 3 تا 8 اردیبهشت ماه 97 در شهر پاریس فرانسه برگزار گردید.
 • تور بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان آرتیبات (ARTIBAT 2018) در تاریخ 1 تا 10 آبان 97 در شهر رن پاریس برگزار خواهد گردید.

البته تور های دیگری نیز در ارتباط با موضوع شهرسازی و ساختمان وجود دارند که در این جا به معرفی این چند مورد اکتفا می کنیم.

شرایط دریافت دعوتنامه نمایشگاه راه و شهرسازی

اگر شما تنها به هدف بازدید از نمایشگاه می خواهید در تور نمایشگاهی راه و شهرسازی شرکت کنید، باید بگوییم شرایط خاصی برای این کار وجود ندارد و معمولاً برای بازدید کنندگان دعوت نامه صادر نخواهد شد. اما اگر صاحب یک شرکت یا کسب و کار در زمینه ی صنعت ساختمان و معماری و شهرسازی هستید، راحت تر می توانید برای این کار اقدام کنید. شرایطی که برای دعوتنامه نمایشگاهی باید داشته باشید، تقریباً همین مواردی که ذکر کردیم می باشد. یعنی باید دارای یک شرکت در این زمینه باشید و یا باید در قالب نماینده رسمی شرکتتان در نمایشگاه شرکت کنید، تا بتوانید دعوتنامه را کسب کنید.

مدارک لازم برای شرکت در تور نمایشگاهی راه و شهرسازی

مدارکی که برای دریافت دعوتنامه لازم دارید، شامل مدارک هویتی شما به علاوه مدارکی که ثبت شرکت شما را نشان دهد، می باشد. هم چنین شما باید هزینه ی گرفتن غرفه در تور نمایشگاهی راه و شهرسازی را نیز پرداخت کنید. پس از این کار دعوتنامه صادرشده و برای اخذ ویزا باید مدارکی هم چون مدارک هویتی، پاسپورت، چند قطعه عکس رنگی، دعوتنامه، مدرکی که نشان دهد مشکل مالی ندارید. مدارک ثبت شرکت و …. را به سفارت آن کشور در ایران تحویل دهید تا بتوانید ویزای کشور مربوطه را دریافت کنید.

مدارک لازم برای شرکت در تور نمایشگاهی راه و شهرسازی

بهترین زمان رزرو و خرید تور نمایشگاهی راه و شهرسازی

راه های مختلفی برای انتخاب یک تور نمایشگاهی راه و شهرسازی و شرکت در آن وجود دارد. بهترین کار این است که لیست تمام تورهای نمایشگاهی راه و شهرسازی و معماری را جمع آوری کرده و اولویت های خود را با آن ها انطباق داده و گزینه های بهتر را انتخاب کنید. پس از انتخاب چند گزینه بهتر، لازم است تا درباره ی آن ها تحقیق کرده و مشورت کنید. معیار هایی که خوب است بر اساس آن ها یک تور نمایشگاهی ارزان قیمت راه و شهرسازی را انتخاب کنید می تواند شامل این موارد باشد: 1- قدمت و تجربه ی تورهای نمایشگاهی راه و شهرسازی 2- وسعت برگزاری نمایشگاه 3- تعداد بازدید کنندگان 4- اعتبار نمایشگاه 5- زمان برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان و دیگر موارد. البته از این میان اعتبار و قدمت نمایشگاه می تواند یک ملاک مهم تر تلقی شود. همواره سعی کنید در بهترین تور نمایشگاهی راه و شهرسازی شرکت کنید و اگر اولین بار است که می خواهید این کار را انجام دهید از شرکت در این چنین تور هایی واهمه نداشته باشید. شاید نتیجه ی بسیار خوبی عایدتان نشود، اما تجربه ی فوق العاده ای کسب خواهید کرد.

ما نمی توانیم زمان خاصی را برای شرکت در تور نمایشگاهی راه و شهرسازی برای شما متصور باشیم. اما بهتر است، انتخاب این زمان را بر اساس اعتبار تورهای نمایشگاهی راه و شهرسازی مورد نظرتان انتخاب کنید. به این معنا که پس از مشاهده ی لیست تور های نمایشگاهی راه و شهرسازی چند نمایشگاه برتر را انتخاب کرده و از آن بین نمایشگاهی را که در بهترین فصل حضور مسافران در آن کشور برگزار می شود را به عنوان گزینه ی نهایی خود انتخاب کنید و رزرو نمایید.

در این جا می خواهیم به معرفی راه کار هایی که برای به موفقیت رسیدن در یک تور نمایشگاهی مفید می باشد بپردازیم. بهتر است پیش از این که در نمایشگاه راه و شهرسازی شرکت کنید، غرفه تان را ببینید و برنامه ریزی درباره ی نحوه چیدمان و دکوراسیون داخلی آن بکنید. از کاتالوگ و بروشور برای راهنمایی مشتریان و بازدید کنندگان استفاده کنید. سعی کنید بهترین محصولاتتان را در نمایشگاه راه و شهرسازی به نمایش بگذارید. البته از شلوغ کردن غرفه نیز پرهیز کنید. بهتر است برنامه هایی نیز برای بهبود روابط با دیگر شرکت ها و رقبایتان نیز داشته باشید تا بتوانید از تجربیات و دانش آن ها برای پیشرفت خود نیز استفاده کنید.

امکانات و خدمات تورهای نمایشگاهی راه و شهرسازی

در تور های نمایشگاهی خدمات مختلفی ارائه می گردند. این خدمات و امکانات می توانند شامل ارائه بلیط رفت و برگشت به کشور مورد نظر، ارائه بلیط شرکت در نمایشگاه، خدمات رزرو هتل، بیمه مسافرتی و … شود. هم چنین کار های مربوط به اخذ ویزا و در مواقعی دریافت دعوت نامه نیز توسط آژانس ها و تور ها قابل انجام می باشد. در صورت لزوم به شما مترجمانی نیز داده خواهد شد تا در تور نمایشگاهی به شما در کارتان کمک کنند. علاوه بر این ها خدمات جزئی تری نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

امکانات و خدمات تورهای نمایشگاهی راه و شهرسازی

نکات مهم در ارتباط با تورهای نمایشگاهی راه و شهرسازی

توجه به برخی نکات مهم می تواند به شما در تور نمایشگاهی راه و شهرسازی کمک شایانی بکند. برای مثال سعی کنید حتماً مترجم های خوبی در اختیار داشته باشید، یا اگر به چنین افرادی دسترسی ندارید، از مسئول تورتان این تقاضا را داشته باشید تا برایتان چند مترجم خوب در نظر بگیرند. پیش از شرکت در تور نمایشگاهی صنعت ساختمان بهتر است یک برنامه ریزی دقیق و ریز داشته باشید و اهدافتان از شرکت در نمایشگاه را یادداشت کنید و تمام سعی تان این باشد تا به اهدافتان دست یابید و از توقعات بیش از اندازه که موجب ناامیدی و شکست شود، خودداری کنید. از افرادی در غرفه تان استفاده کنید که علاوه بر روابط اجتماعی خوب، بر محصولات شما نیز تسلط داشته و بتوانند بازدید کنندگان را به خوبی راهنمایی بکنند.

این مقاله در مورد معرفی تور نمایشگاهی و هم چنین تور نمایشگاهی راه و شهرسازی و صنعت ساختمان و معماری جمع آوری شده است. هدف ما از ارائه این مقاله افزایش دانش و آگاهی شما در ارتباط با موضوع تور نمایشگاهی و به خصوص نمایشگاه راه و شهرسازی در سطح بین المللی و هم چنین نحوه ی حضور قوی تر در آن است. امیدواریم از اطلاعات مختصری که در اختیارتان قرار داده ایم، توانسته باشید، نهایت استفاده را ببرید. در پایان از شما سپاس گزاریم که وقت خود را در اختیار این سایت قرار داده و به مطالعه ی این مقاله پرداختید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.