وقت سفارت لتونی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت لتونی

لتونی یکی از کشور های اروپایی است که طرفداران خاص خود را نیز دارد. افراد زیادی هستند که هرساله قصد سفر به این کشور را دارند. البته برای سفر به لتونی نیازمند اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت لتونی هستید. ما نیز در این مقاله می خواهیم کمی بیش تر و گسترده تر درباره ی تعیین وقت سفارت کشور لتونی صحبت کنیم و امیدواریم اطلاعات جامعی را بتوانیم در اختیار تان قرار دهیم پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

معرفی کشور لتونی

کشور لتونی یکی از کشور های شمالی قاره ی اروپا می باشد و در سالیان گذشته بخشی از خاک شوروی سابق محسوب می شد. اما در حال حاضر این کشور کاملا مستقل بوده و از کشور های توریست پذیر و گردشگری اما کوچک اروپا می باشد. این کشور در همسایگی دریای بالتیک قرار دارد و یکی از بزرگ ترین کشور های حوضه ی بالتیک می باشد. دیگر همسایه های این کشور، روسیه، استونی، بلاروس و لیتوانی می باشند. ناگفته نماند این کشور تقریبا دو فصل تابستان و زمستان دارد و بیش تر طول سال هوا سرد می باشد، اما این دلیل نمی شود که شما بخواهید دیدن جاذبه های گردشگری ریگا و لتونی را از دست بدهید. همه ساله مردمان بسیاری اغلب با هدف گردشگری به این کشور پای می گذارند و از مناظر طبیعی و زیبای لتونی دیدن می کنند.

معرفی کشور لتونی

وقت سفارت لتونی

قطعا شما برای ورود به هر کشوری باید اقدام به اخذ ویزای آن کشور بکنید. کشور لتونی نیز از جمله کشور های حوزه ی شینگن است و برای ورود به آن باید ویزای شینگن دریافت کنید. اما برای دریافت ویزای شینگن باید پروسه ای را در سفارت لتونی و پیش از آن بگذرانید، که به این مراحل وقت سفارت لتونی گفته می شود. تعیین وقت سفارت لتونی خود فرآیند جداگانه ای دارد که حتما باید آن را بگذرانید تا بتوانید موفق به اخذ ویزای لتونی بشوید. با ما در ادامه ی مقاله همراه باشید تا بیش تر در مورد این مراحل و شرایط اخذ ویزا و وقت سفارت لتونی صحبت کنیم.

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت لتونی

برای تعیین وقت سفارت لتونی صرفا به مدارک محدود تری نیاز است که اگر به صورت غیر حضوری اقدام به دریافت وقت سفارت می کنید، باید آن ها را به صورت ایمیل برای کنسولگری و سفارت کشور مورد نظر ارسال کنید. این مدارک شامل اسکن واضح از تمامی صفحات پاسپورت، فرم تکمیل شده ی درخواست تعیین وقت سفارت لتونی و اسکن مدرکی که نشان دهد، شما در لتونی محل اقامت مناسبی دارید، می شود. برای مثال می توانید اسکن رزرو و رسید رزرو هتل در لتونی را ارسال کنید. یا می توانید فرم دعوت نامه ای که از طرف دوستان، خانواده، دانشگاه مورد نظر و….. دریافت کرده اید را برای سفارت لتونی ارسال کنید. اما علاوه بر این ها شما مدارک دیگری را در هنگام وقت سفارت لتونی نیاز دارید که در ادامه درباره ی آن ها نیز بحث خواهیم کرد.

یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، ترجمه ی مدارک است. شما در روال اخذ ویزا و وقت سفارت باید مدارک تان را به زبان انگلیسی و زبان رسمی کشور مقصد ترجمه کرده و سپس آن ها را ارسال کرده یا در وقت سفارت لتونی با خود به همراه داشته باشید. زبان رسمی کشور لتونی، لتونیایی و روسی می باشد. شما می توانید مدارک تان در دارالترجمه های معتبر به زبان انگلیسی یا لتونیایی ترجمه کنید و سپس با در دست داشتن مدارک به سفارت مراجعه کنید. این نکته بسیار مهم است که اگر رعایت نشود، امکان دارد به درخواست شما ترتیب اثر داده نشود. پس در ترجمه ی مدارک بسیار دقت کنید.

مراحل دریافت وقت سفارت لتونی

برای دریافت وقت سفارت همه ی کشور ها تقریبا باید یک پروسه و مراحل یکسانی را طی کنید. برای سفارت لتونی نیز به همین شکل است. این مراحل به شرح زیر می باشند:

  • درخواست اولیه ویزا و وقت سفارت لتونی به صورت غیر حضوری
  • پرداخت هزینه ی وقت سفارت
  • گرفتن تاییدیه وقت سفارت

برای وقت سفارت بسته به نوع کشور و سفارت می توان به صورت تلفنی، حضوری و اینترنتی اقدام به اخذ وقت سفارت کرد. در بخش بعدی هر یک از مراحل دریافت وقت سفارت لتونی به تفسیر توضیح داده خواهد شد. البته راه حل دیگری نیز وجود دارد که شما دیگر مجبور به انجام این مراحل نخواهید بود. تنها کافی است اسکن مدارک تان را در اختیار شرکت هایی قرار دهید که در زمینه ی مشاوره ی مهاجرت و اخذ ویزا کار می کنند و البته معتبر بوده و تحت نظارت سفارت می باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت لتونی

نحوه گرفتن وقت سفارت لتونی

در مرحله اول که باید درخواست اولیه تان را به صورت غیر حضوری ثبت کنید، لازم است اطلاعاتی نظیر مشخصات فردی، شماره تماس، آدرس محل زندگی و هدف از سفر تان را مشخص کنید. این درخواست عموما از طریق ارسال ایمیل قابل انجام می باشد. سپس شما باید هزینه ی وقت سفارت لتونی را نیز بپردازید. پس از این کار لیستی از زمان های پیشنهادی برای وقت سفارت لتونی برای شما نمایش داده می شود که می توانید زمان دلخواه خود را انتخاب کنید.

البته گاهی هم این گونه نیست و زمان مورد نظر توسط سفارت انتخاب می شود، پس به این نکته نیز توجه کنید. اما با همه ی این ها این پایان کار نیست و دلیلی بر تایید درخواست شما نمی باشد. شما باید مدتی را منتظر بمانید تا با شما تماس گرفته شود و با درخواست تان موافقت صورت پذیرد. در این حالت می توانید در وقت سفارت به سفارت لتونی مراجعه کنید.

هزینه اخذ وقت سفارت لتونی

هزینه ی تعیین وقت سفارت لتونی و اخذ ویزا باید به صورت نقدی و با واحد یورو پرداخت شود. لیست تعرفه های وقت سفارت به شرح زیر می باشد:

  • تعرفه ی اخذ روادید برای بزرگسالان برابر 60 یورو می باشد.
  • تعرفه ی اخذ روادید برای کودکان بین 6 تا 12 سال 35 یورو می باشد.
  • تعرفه ی اخذ روادید برای کودکان زیر 6 سال رایگان می باشد.

لازم به یادآوری است از آن جایی که باید هزینه به صورت یورو پرداخت شود، پیش از اقدام به تعیین وقت و شروع کار، وجه مورد نیاز را تامین کنید. چرا که به هر گونه درخواست های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد. در ضمن اگر به هر دلیلی با درخواست شما موافقت نشود، هزینه ی پرداختی قابل استرداد و بازگشت نمی باشد.

مدت زمان مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت لتونی

از آن جایی که پس از ارسال درخواست زمان برای مصاحبه از سوی شما، این درخواست باید توسط کنسولگری سفارت مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد، پس مدت زمانی را باید منتظر بمانید تا ببینید با درخواست شما موافقت شده است یا خیر. این مدت زمان می تواند بین 1 هفته تا 3 هفته به طول بیانجامد. اگر می خواهید برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنید باید حداقل 15 روز را برای این کار اختصاص دهید و بهتر است بین 1 یا 2 ماه پیش از سفر خود اقدام به اخذ ویزا بکنید تا به مشکلی بر نخورید. البته آژانس های مسافرتی معمولا این موارد را به شما تذکر خواهند داد. حتی برخی از دفاتر به شما در این کار کمک خواهند کرد، اما باز هم شما باید برنامه ریزی صحیحی داشته باشید تا به مشکلی برنخورید.

مدت زمان مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت لتونی

نکات مهم در هنگام وقت سفارت لتونی

چند نکته ی بسیار مهم است که باید یادآور شویم. اول این که از به همراه داشتن هر گونه وسایل اضافه و مشکوک مانند دوربین فیلم برداری و وسایل برنده در زمان مصاحبه خودداری کنید. نکته ی دیگر این که از هر گونه دروغ گویی و تحویل اشتباه مدارک و عدم صداقت در هر یک از مراحل خودداری کنید. چرا که اگر به این موضوع پی برده شود، با درخواست شما موافقت نشده و ممکن است دچار مشکل شوید. در روز وقت سفارت فرد متقاضی خود شخصا باید به سفارت لتونی مراجعه کند و از فرستادن هر فرد دیگری به جای خودش می بایست اجتناب کند. از هر گونه کاری که باعث جلب توجه کارکنان سفارت به شما و مشکوک شدنشان می شود، خودداری کنید.

این که در وقت سفارت لتونی چگونه رفتار کنید، تاثیر بسزایی در مراحل اخذ ویزای شما دارد. در این جا می خواهیم چند نکته را در این زمینه بیان کنیم. سعی کنید آرام و خونسرد باشید. مشخص بودن اضطراب در چهره تان ممکن است باعث توجه کارکنان سفارت به شما شود. شاید بتوان گفت این نکته مهم ترین چیز در وقت سفارت لتونی است. سعی کنید صادقانه رفتار کنید و از فکر دور زدن کارکنان سفارت بیرون بیایید. نکته ی دیگر این که ظاهری شیک و مناسب داشته باشید. در هنگامی که در صف ایستاده اید، بهتر است با افراد دیگر صحبت نکنید. از حرف های بیهوده و بی ربط و سیاسی امتناع بورزید. هر چقدر عادی تر رفتار کنید، نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

گاهی برخی افراد از روی ناآگاهی دوستان یا خانواده شان را به جای خود در وقت سفارت لتونی به سفارت میفرستند، تا کارهای شان را انجام دهند. باید این نکته را عرض کنیم که به هیچ وجه نمی توان افراد دیگری را به جای خود فرستاد. چرا که یکی از کار هایی که در زمان مصاحبه باید انجام بدهید، انگشت نگاری است و برای این کار حضور شخص متقاضی الزامی است. البته کودکان خردسال از این قاعده مستثنی می باشند و نیازی به حضور شان نمی باشد. البته در برخی سفارت ها علاوه بر انگشت نگاری، یک مصاحبه ی کوتاه با فرد متقاضی نیز صورت می گیرد که لازم است، فرد مورد نظر در آن مصاحبه حضور داشته باشد.

سفارت کشور لتونی

شما می توانید با استفاده از ویزای شینگن لتونی به این کشور سفر کنید، اما نمی توانید وارد دیگر کشور های اروپایی شوید. مگر این که ویزای شینگن خود را از سفارت لتونی واقع در کشور خودتان دریافت کرده باشید. این موضوع را به این خاطر عنوان می کنیم که متاسفانه کشور لتونی در تهران و ایران سفارت ندارد و شما برای سفر به این کشور باید از نزدیک ترین سفارت های لتونی در دبی و آنکارا اقدام به اخذ ویزا نمایید.

آدرس و تلفن سفارت لتونی در آنکارا:

  • Reşit Galip Caddesi, No.95 G.O.P. Çankaya, Ankara, Turkey
  • +903 12 405 6136

آدرس و تلفن سفارت لتونی در دبی:

  • Villa 24, Sector West 36, Plot NO 84A – Abu Dhabi – United Arab Emirates
  • +971 2 447 3267

تمامی مواردی که درباره ی تعیین وقت سفارت بیان شد، برای وقت سفارت لتونی در آنکارا و دبی نیز صادق است. متاسفانه هیچ پرواز مستقیمی از تهران به لتونی انجام نمی شود و شما باید از پرواز های غیر مستقیم با یک بار توقف در استانبول استفاده کنید و به لتونی سفر کنید.

سایر وقت سفارت ها :

هزینه های اخذ وقت سفارت رومانی

وقت سفارت رومانی

در این متن به بررسی مدارک لازم و مراحل مختلف برای اخذ ویزای رومانی پرداخته ایم. اگر قصد سفر به کشور رومانی را دارید و

مطالعه »
نکات مهم در روز مصاحبه سفارت مالت

وقت سفارت مالت

آیا می دانید برای اخذ ویزا و وقت سفارت مالت چه باید کنید؟ مالت از دسته کشورهای اروپایی محسوب می شود که تا چند سال

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند