کشور هلند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته در مورد کشورها :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

هلند کشوری در شمال غربی اروپا است. این کشور نزدیک 17 میلیون جمعیت دارد. هلند با کشورهای بلژیک، آلمان و از طریق دریا با بریتانیا در ارتباط است. بسیاری از مناطق این کشور پایین تر از سطح آب های آزاد قرار دارد. به همین دلیل به این کشور Nederlands یا ،Netherkands به معنای سزمین پست و صاف گفته می شود. این کشور در سال 1648 پس از جنگ های طولانی از امپراتوری اسپانیا جدا شد و استقلال یافت. در این کشور اختراعات فراوانی از جمله تلسکوپ، دماسنج جیوه ای و ساعت پاندولی عرضه شده است.

زبان مردم هلند

زبان رسمی مردم این کشور، هلندی و از شاخه های ژرمنی است. مردم هلند معمولاً به زبان های دیگری همچون انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی هم می توانند صحبت کنند.

فرهنگ مردم هلند

فرهنگ مردم هلند

هلندی ها همواره به مسائل فرهنگی و هنری بسیار اهمیت داده اند. حضور هنرمندانی همچون ونسان ون گوک، پیت موندریان، رامبرانت، جان استین و … شاهدی بر این مدعاست. مردم هلند مردمی صبور و انعطاف پذیر و در عین حال تابع قوانین و مقررات هستند. آن ها به جزئیات رفتار انسان ها توجه می کنند و بسیار ریزبین و دقیق هستند.

آن ها به پاکیزگی و آراستگی بسیار اهمیت می دهند و لاف و گزاف گویی و خودستایی نزد آن ها مزمون است. هلندی ها معمولاً برای اقامت به کشورهای دیگر مهاجرت نمی کنند. همچنین هلندی ها بذله گو و شوخ و دارای روحیه ای لطیف هستند. از دیگر ویژگی های مردم این کشور می توان به صلح دوستی، آزادی خواهی، سخت کوشی و میهمان نوازی اشاره کرد. هلندی ها بسیار ساده هستند و از تجمل و ریخت و پاش پرهیز می کنند و روحیه ی نوع دوستی ویژه ای دارند.

مردم شناسی

مردم از کیسه های شخصی برای خرید استفاده می کنند. این کشور در میان کشورهای جهان سالم ترین، مغذی ترین و مقرون به صرفه ترین غذا را دارد و سالم ترین کشور جهان به شمار می رود. به خاطر داشتن تغذیه مناسب و مصرف لبنیات، مردم کشور هلند بلند قدترین مردم جهان شناخته می شوند. از نمادهای فرهنگی این کشور می توان به کلومپن که نوعی کفش چوبی است اشاره کرد که از دوران گذشته از آن استفاده می کرده اند.

سرود ملی هلند قدیمی ترین سرود و آهنگ ملی در جهان است که در قرن 16 ساخته شده است. یکی از موارد عجیب در این کشور ممنوع بودن استعمال تنباکو و آزاد بودن استعمال علف یا وید است. ورزش های مورد علاقه مردم فوتبال، اسکیت، هاکی و … است. در هلند به حیوانات و حقوق آن ها بسیار اهمیت داده می شود و قوانین ویژه ای برای حمایت از حیوانات در نظر گرفته شده است.

اقتصاد هلند

اقتصاد هلند بیشتر بر اساس رشد و پرورش و صادرات گل، دامداری، کشاورزی و صنعت چوب است. دامداری و پرورش گاو در این کشور بسیار پر رونق است. این کشور تا قرن نوزدهم بسیاری از کشورها را تحت استعمار خود داشت. یکی از اصول اقتصادی هلند حذف موانع برای واردات و صادرات است. از شرکت های معروف این کشور می توان به “شل” در زمینه نفت و گاز، “هینکن” که یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید آبجو است و همچنین شرکت “فیلیپس” در زمینه محصولات الکترونیکی و لوازم خانگی اشاره کرد. واحد پول هلند یورو است و جزء کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود.

این کشور ششمین کشور صادرکننده در جهان و هشتمین کشور واردکننده است. همچنین هشتمین کشور در جهت جهانی سازی اقتصادی است. این کشور دومین کشور صادرکننده کالاهای عمده کشاورزی بعد از ایالات متحده آمریکا است. کشور هلند همچنین نهمین کشور صادرکننده خدمات بازرگانی و ششمین کشور سرمایه گذار در جهان است.

جغرافیای هلند

مساحت این کشور حدود 42 هزار کیلومتر مربع است. کشور هلند مسطح بوده و پستی و بلندی های زیادی ندارد و در منطقه هایی می توان تپه های کم ارتفاع را مشاهده نمود. آب و هوای هلند معتدل و مرطوب است و شباهت زیادی با آب و هوای انگلستان دارد. هلند زمستان های بسیار سردی ندارد و معمولاً در زمستان، دما بالای صفر قرار دارد و در تابستان معمولاً دمای هوا کمتر از 30 درجه است.

تاریخچه کشور هلند

هلند در گذشته به نام هلند هابسبورگ شناخته می شد چون زیر سلطه این امپراطوری قرار داشت. در سال 1648 این کشور پس از جنگ های متعدد، استقلال خویش را باز یافت. تاریخ این کشور، هلندی ها را مردمی بازرگان و دریانورد معرفی می کند. هابسبورگ دودمان پادشاهی شارلکن است که وی را می توان مقتدرترین امپراتور نواحی هلند، اتریش، اسپانیا، بخش هایی از فرانسه و ایتالیا در قرن 16 دانست. وی حتی در این دوره به عنوان امپراتور مقدس روم انتخاب شد. در جنگ جهانی اول و دوم، این کشور اعلام بی طرفی کرد. اما در جنگ جهانی دوم ارتش نازی به این کشور حمله و آن را تصرف کرد و خانواده سلطنتی هلند به بریتانیا گریختند. تقسیم بندی های استانی کشور را به 12 استان مختلف تقسیم کرده است.

استان هلند جنوبی Zuid Holland

این استان در قسمت غربی کشور قرار گرفته است. شهر دنهاخ که در فارسی و فرانسوی، لاهه گفته می شود، مرکز این استان است. لاهه پایتخت سیاسی بوده و در آن دادگاه بین المللی و معروف لاهه قرار گرفته است. بزرگ ترین شهر این استان روتردام است. روتردام از نظر وسعت و تعداد جمعیت، بزرگ ترین بندر اروپا است. در استان هلند جنوبی شهر های دلفت، خودا و لایدن نیز قرار دارند که اهمیت علمی و سیاسی دارند. همچنین باغ گل معروف کوکنهوف در شهر لیسه در این استان واقع شده است. لایدن نیز به خاطر دانشگاهش معروف است و خودا به خاطر پنیرهایش، مخصوصاً پنیر معروف گودا، به شهرت رسیده است.

نورد بارابانت

مرکز این استان دنبوس یا دنبوش است و بزرگ ترین شهر آن آیندهوون است که تیم مشهور فوتبال پی اس وی در این شهر قرار دارد. همچنین دفتر اصلی کمپانی فیلیپس نیز در این شهر قرار گرفته است. این استان بزرگ در جنوب هلند و هم مرز با بلژیک است و مردم آن اکثرا کاتولیک هستند.

خلدرلاند

خلدرلاند علاوه بر قرار داشتن در مسیر ترانزیتی با آلمان، یکی از مهم ترین قطب های کشاورزی هلند است.

بزرگ ترین شهر: نایمیخن

این استان با مرکزیت آرنهم در قسمت شرقی هلند قرار گرفته است و آن را می توان قطب کشاورزی هلند دانست. از دیگر شهرهای مهم در این استان می توان نایمخن را نام برد.

اوترخت

این استان با مرکزیت شهر اوترخت در مرکز کشور هلند قرار دارد و جزء دیدنی ترین و تاریخی ترین شهرهای هلند به حساب می آید که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کند.

 اوورآیسل

مرکز این استان شهر زووله بوده و در قسمت شرقی هلند واقع شده است. در این استان شهرهای معروف زووله و توئنته قرار دارند. همچنین این استان دهکده ها و مناطقی پاک و عاری از ماشین دارد.

 لیمبورخ

این استان به مرکزیت ماستریخت در جنوب شرقی هلند قرار گرفته است. ماستریخت بزرگ ترین شهر این استن بوده و به خاطر زیبایی فراوان و دانشگاهش معروف شده است.

فریزلاند

این استان با مرکزیت لیوواردن در قسمت شمالی هلند واقع شده است. این استان در گذشته که سرمای بیشتری داشت، میزبان مسابقات زمستانی مختلف می شد. از دیدنی های این منطقه می توان به جزایر 4 گانه این استان که شیرهای دریایی در آن آرام می گیرند اشاره کرد.

 خرونینگن

این استان با مرکزیت شهر زیبای خرونیخن در شمال شرقی هلند واقع شده است. این استان دارای جاذبه های طبیعی زیبایی است و دانشگاه سلطنتی در آن قرار گرفته است.

 درنته

این استان با مرکزیت آسن در شمال شرقی هلند قرار گرفته است.

فلیفولاند

این استان که با خشک شدن آب دریا احداث شده است، با مرکزیت آلمیره در قسمت مرکزی کشور قرار دارد. رشد و توسعه این استان همچنان ادامه دارد.

زیلاند

این استان با مرکزیت میدلبورخ در قسمت جنوب غربی کشور هلند قرار گرفته است. این استان به سرزمین دریایی معروف است و سواحل دیدنی و شهرها و آبادی های زیبای فراوانی دارد.

مراسم و جشنواره ها

هر ساله و در فصول مختلف جشنواره ها و مراسم مختلفی در کشور هلند برگزار می شود. از جمله آن ها می توان به جشنواره قهوه در ماه مارچ، جشنواره شکلات در فوریه، نمایشگاه عتیقه جات هنری در ماه مارچ، نمایشگاه های دامپروری مختلف و نمایشگاه گل کوکنهوف اشاره کرد. مشهورترین جشنواره هلند را می توان جشنواره گل کوکنهوف دانست که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به این منطقه می کشاند. در این جشنواره می توان 800 نوع گل لاله مختلف را در مساحتی به میزان 32 هکتار مشاهده کنید.

مراکز خرید کشور هلند

آمستردام را می توان بهترین شهر برای خرید در هلند دانست. در این شهر هر روز مراکز خرید و بوتیک های جدیدی افتتاح می شود که با جنب و جوش بسیاری مشغول فعالیت هستند.

خیابان کالوراسترات

در این خیابان اکثراً برندهای مختلف پوشاک قرار دارند. برند مکس و ریچوالز را در این خیابان می توان پیدا کرد و مغازه هایی نیز در زمینه آرایشی بهداشتی و … وجود دارد. همچنین برندهایی مانند دیزل، نایک، تیمبرلند، منگو، ام اند اچ و … را نیز می توان پیدا کرد. همچنین فروشگاه های بزرگ کتاب فروشی نیز در این خیابان وجود دارند.

خیابان لیدس استرات

در این خیابان نیز بوتیک های فراوانی قرار دارد و در کنار بوتیک ها، جشنواره گل 4 فصل و بسیار دیدنی سینگل کانالن قرار دارد. همچنین در این خیابان چندین کفش فروشی نیز وجود دارد.

خیابان پی سی هوف استرات

این خیابان را می توان لوکس ترین خیابان تجاری آمستردام دانست چون بسیاری از برندهای لوکس پوشاک از جمله چنل گوچی، آرمانی، مولبری و … در آن قرار گرفته اند.

ناین اسمال استریتیس

این منطقه به نام 9 خیابان کوچک شهرت دارد. در این خیابان خانه های کوچک و زیبا قرار گرفته است. همچنین بوتیک های لباس دست دوم فروشی و کافه ها و فروشگاه های زیبا و جذابی در آن قرار دارد.

مرکز خرید وی اند دی

این مرکز بزرگ ترین مرکز خرید در سراسر هلند است و دارای فروشگاه های بسیار با کیفیت بسیار مناسب است.

مرکز خرید بیجنکورف

این مرکز نیز یکی از مراکز فروش بزرگ آمستردام است که در قلب شهر و در میدان دم ( (Dammقرار گرفته است.

مرکز خرید مگنا پلازا

این مرکز در پست خانه ی قدیمی بازسازی شده قرار گرفته است و دارای بوتیک ها و برندهای لوکسی درون خود است. همچنین کافی شاپ ها و رستوران های مختلفی نیز دارد.

مرکز خرید بونتری

این مرکز فروشگاهی قدیمی با معماری و دکوراسیون انگلیسی است که بیشتر پوشاک ورزشی ارائه می کند.

جاذبه های توریستی کشور هلند

روتردام

در این شهر معماری های بسیار زیبای بناها، گردشگران را به حیرت  وا می دارد. در این شهر آثار تاریخی و دیدنی زیادی وجود دارد که برخی از آن ها در طول جنگ جهانی تخریب شده است. شهرسازی و معماری این شهر مخلوطی از شهرسازی مدرن و آوانگارد است.

هارلم

در شهر تاریخی هارلم می توان از خانه های زیبای اشراف، بازار و کلیسا دیدن کرد.

گیتورن

این دهکده زیبا و بسیار جذاب یکی از دیدنی ترین مناطق هلند است که به نام ونیز شمال مشهور است. در این شهر هیچ خودرویی اجازه ورود ندارد و رفت و آمد از طریق قایق و کانال های آب درون شهر است.

کانال های آمستردام

آمستردام نیز مانند ونیز روی آب ساخته شده است و به وسیله قایق می توان در کانال های آن به گردش پرداخت.

کوکنهوف

معروف ترین باغ گل اروپاست که بیش از 800 نوع نژاد لاله ی مختلف را در خود جای داده است. کوکنهوف بزرگترین باغ گل دنیا است و در مجموعه آن رستوران ها، کافه ها و گالری های مختلفی برای استراحت و بازدید وجود دارد.

موزه امپراتوری آمستردام

موزه ی رایکس یا همان موزه ملی هلند دارای بیش از 7 میلیون شیء با ارزش است که نشان دهنده ی سیر تاریخی و تکاملی است و بسیار جذاب و زیباست و گردشگران زیادی برای بازدید آن به آمستردام سفر می کنند.

پارک ملی  Hoge Veluwe

یکی از بزرگ ترین پارک های هلند با 55 کیلومتر مربع وسعت است. این پارک مأمن ذخایر حیات وحش و پوشش گیاهی است و دارای مکان های بسیار جذاب و زیبا است.

آسیاب بادی های کیندردیک

این آسیاب های بادی در قرن 18 میلادی ساخته شده اند و امروزه یکی از نمادهای هلند شناخته می شوند. این 19 آسیاب بادی بسیار خوب نگهداری و تعمیر شده اند و گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند.

موزه ونگوگ

این موزه در میان گالری ها و نمایشگاه های هنری جهان رتبه 35 ام را دارد و در آن آثاری از نقاش مشهور هلندی، ونسان ون گوگ به نمایش در آمده است. در این نمایشگاه علاوه بر آثار ون گوگ از سایرین نیز آثاری وجود دارد.

از دیگر مکان های دیدنی دیگر می توان به شهر تاریخی والکنبورخ، قلعه ی De Haar ، خانه ی رامبرانت، کاخ پادشاهی، موزه یهودیان، کلیسای قدیمی، بندر آمستردام و … اشاره کرد.

سایر کشورها :

تاریخ کشور آلمان

کشور آلمان

آلمان (به انگلیسی و بین المللی: Germany، به آلمانی Deutchland) کشوری در قاره اروپا بوده که یکی از غول های اقتصاد دنیا می باشد. شهر بزرگ برلین

مطالعه »
کشور اتریش

کشور اتریش

یکی از کشورهای اروپایی پیشرفته و جذاب برای گردشگران کشور اتریش می باشد. این کشور جزو کشورهای اروپای مرکزی می باشد. پایتخت کشور اتریش شهر

مطالعه »

کشور هلند

هلند کشوری در شمال غربی اروپا است. این کشور نزدیک 17 میلیون جمعیت دارد. هلند با کشورهای بلژیک، آلمان و از طریق دریا با بریتانیا

مطالعه »

کشور فرانسه

کشور فرانسه از جمله کشورهای زیبای اروپای غربی می باشد اگر شما قصد دارید اطلاعات جامع درباره کشور فرانسه به دست بیاورید در ادامه همراه

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند