کشور ایسلند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته در مورد کشورها :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

جاذبه های گردشگری ایسلند

ایسلند کشوری است در قاره اروپا که شاید بتوان گفت بوسیله افرادی به نام وایکینگ ها که مسیر خود را گم کرده بودند این منطقه کشف شده است. و این افراد در این منطقه ساکن شدند و نام آن را ایسلند گذاشتن نام این کشور از یخ نشات گرفته است.  اغلب افراد تصور سرمای سوزناک و دائمی در مورد این کشور دارند که به دلیل جریان های آبی گرم اینگونه نیست و گاهی دمای هوا و آب به 37 درجه هم می رسد. از ویژگی های بارز این کشور داشتن آتشفشان و دریاچه و رودخانه فراوان است.که همین سبب جذب توریست به این منطقه می شود.

تاریخچه کشور ایسلند

محققان ایسلند کشیش های ایرلندی را در دهه 7 و 8 میلادی اولین ساکنان ایسلند می دانند اما حضورشان دوام چندانی نداشت و سپس توسط وایکینگ ها در دهه 9 میلادی این سرزمین یخ زده تصرف شد. وایکینگ ها قصد سفر به جزایر فارو را داشتند که در این مسیر به ایسلند رسیدند در واقع در یک گمراهی کشور ایسلند را کشف کردند. ایسلند به معنی سرزمین یخ زده است.

کشور ایسلند از یک جزیره بزرگ و 30 جزیره کوچک در اقیانوس اطلس شمالی تشکیل شده است. ایسلند فاصله کمی با قاره اروپا دارد همین مسئله سبب می شود که جزء جزیره های اروپا شناخته شده باشد. ایسلند اولین کشوری است که دارای یک حزب متشکل از زنان برای پیشبرد نیازهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جامعه زنان است. در این کشور رئیس جمهور توسط رای مردم برای یک دوره 4 ساله انتخاب می شود اما نقش وی بیشتر تشریفاتی است و اختیارات چندانی ندارد.

درباره کشور ایسلند

ایسلند کشوری واقع در شمالی ترین نقطه اروپا و جزیره ای در شمال اقیانوس اطلس است. واحد پول ایسلند کرون نام دارد. کشور ایسلند تا قبل از سال 1918 جزئی از پادشاهی نروژ و دانمارک بود که بعد از سال 1918 از آن دو کشور جدا شد و به استقلال رسید. این کشور گرچه آب و هوای سرد و قطبی دارد اما جریان های آب گرم گلف استریم در کرانه جنوبی ایسلند علت افزایش دما و جلو گیری از یخبندان های طولانی مدت در این کشور شده است. جمعیت کشور ایسلند 301،931 نفر است و امید به زندگی برای زنان بین 62 تا 82 سال و برای مردان 33 و 78 سال است.این کشور درواقع کشوری کم جمعیت می باشد.

درباره کشور ایسلند

جغرافیای ایسلند

این کشور دارای 180 دریاچه است که دریاچه پینگوالاواتن پهناور ترین دریاچه در میان تمام آن ها است. این دریاچه زیبا به پهنای 84 کیلومتر مربع و عمق 114 متر است. علاوه بر دریاچه 250 رودخانه نیز در کل جزیره وجود دارد که طولانی ترین آن رودخانه پیورسا با 237 کیلومتر مربع است.

فرهنگ و نژاد مردم ایسلندی

نژاد این مردم یعنی مردم ایسلند به دوره وایکینگ ها برمی گردد مهم ترین مسئله در این کشور برخورداری از امنیت بالا است به گونه ای که مادران زمانی که به کافی شاپ می روند کودکان را در کالسکه در بیرون کافی شاپ می گذارند تا سر رو صدا آن ها را بیدار نکند و در هوای آزاد استراحت کنند. 

این مردم فرهنگ نسبتا متعادلی در این کشور برقرار کرده اند و شاید بتوان گفت همین موضوع علت کمبود جرم و جنایت در این کشور است. در این کشور فاصله طبقاتی وجود ندارد.

اقتصاد کشور ایسلند

تولید ناخالص کشور 11/8 میلیارد دلار است. تعداد 180،000 نفر نیروی کار این کشور است که 5/1 درصد آن مربوط به کشاورزی 23 درصد در بخش صنعت و 71/4 درصد در بخش خدمات مشغول به کار هستند. صادرات این کشور شامل ماهی، آلومینیوم و محصولات حیوانی  است و واردات کشور ایسلند ماشین آلات و تجهیزات محصولات نفتی و مواد غذایی است.

 این صادرات بیشتر به کشورهای آمریکایی، بریتانیا و آلمان و واردات اغلب از کشورهای چون چین، دانمارک، ژاپن استاین کشور در مواد خام با کمبود روبرو است و برای رفع این مشکل به شدت به واردات و تجارت خارجی متکی شده است. اقتصاد ایسلند با توجه به شرایط آب و هوایی سردش بر پایه ماهیگیری، شیلات، کشاورزی و گردشگری بنا نهاده است.

زبان کشور ایسلند

زبان رسمی این کشور ایسلندی است اما به دو زبان دیگر انگلیسی و آلمانی نیز مردمان ایسلند تسلط دارند و صحبت می کنند. زبان ایسلندی به زبان وایکینگ ها بسیار نزدیک است و شاید بتوان گفت که این زبان در واقع  به زبان نورس قدیم بسیار نزدیک می باشد.

شهرهای ایسلند

شهر ریکیاویک

بزرگترین شهر و پایتخت ایسلند ریکاویک است. جمعیت این شهر 118،918 نفر است و مرکز دولت و فرهنگ و اقتصاد ایسلند محسوب می گردد. از نظر جغرافیایی در خط ساحلی قرار دارد و از ویژگی های بارز این شهر موسیقی هیجان انگیز ایسلندی آن است. این شهر در شمالی ترین نقطه در ایسلند قرار دارد در مدار 64 درجه شمالی در این شهر در زمستان فقط 4 ساعت خورشید تابیده می شود و شب های تابستان به اندازه روز روشن است.

شهر Akureyri

این شهر درواقع دومین شهر پر جمعیت کشور ایسلند است. این شهر به دلیل داشتن بندر طبیعی و بدون یخ برای ماهیگیری و برای کشاورزی مناسب است. هر نوع گیاهی در ایسلند رشد می کند این شهر دارای انواع موزه های فرهنگی و تاریخی می باشد.که بازدید از آن ها می تواند جالب باشد.

شهر Huasavik

این شهر مرکز گردشگری ایسلند و بزرگ ترین شهر شمال شرقی ایسلند محسوب می شود چرا که مکان های زیبا و تماشایی زیادی همچون زندگی نهنگ ها دارد که در خلیج می توان انواع مختلفی از آن ها را دید. این شهر در زمستان هم حتی خواهان زیادی برای دیدن و ورزش های زمستانی دارد.

شهر Seydisfjordur

Seydisfjordur یکی از مکان های برتر و جذاب در این کشور است و دلیل آن وجود چشم اندازهای زیبای آن می باشد. تقریبا 700 نفر در این شهر سکونت دارند. این شهر در نقطه درخشان واقع شده است و در داخل حومه شهر یک حوض و آبشار قرار گرفته است.این شهر مناظر زیبایی دارد.

شهر Siglufjordur

بهترین زمان برای سفر به شهرSiglufjordur فصل زمستان است زمانی که ورزش های زمستانی همچون اسکی روی یخ رونق دارد زیرا افراد زیادی برای ورزش های زمستانی به ابن منطقه سردسیر سفر می کنند. البته در تابستان نیز این شهر رونق خاصی دارد زیرا این شهر میزبان بازی هایی چون گلف و ماهیگیری است. این شهر مکان فرهنگی چون موزه هرینگ دارد.

شهرکوپاووگور

این شهر کمی بالاتر از کیلاویک قرار دارد. بیشترین تعداد فرودگاه در این شهر قرار دارد. و پروازهای مستقیم و غیر مستقیم زیادی در این شهر برقرار می باشد. کوپاووگور نزدیک ترین شهر به نوار گرینویچ است و زمان آن با گرینویچ محاسبه می شود. جمعیت آن تنها 31،000 نفر است.

شهر آکوریری

شهر آکوریری واقع در شمال شرق ایسلند با مساحت 138 کیلومتر مربع در کنار دریای گرینلند قرار گرفته است. بهترین شهر توریستی در سال 2016 شهر آکوریری بوده است و همواره توریست های زیادی به آنجا سفر می کنند.

درباره کشور ایسلند

بهترین مراکز خرید ایسلند

مراکز خرید ایسلند اغلب دارای لباس های مخصوص و مناسب آن شرایط آب و هوایی و لباس های خزدار و پشمی است. با توجه به شرایط آب و هوایی این مراکز سرپوشیده هستند و برخی هم در زیر زمین طبقاتی قرار دارند ولی با این وجود در برخی از فصول که هوا مناسب است در کنار خیابان ها هم دست فروشان دیده می شوند.

مرکز خرید پارادیس

این مرکز خرید در نوامبر 2007 شروع به کار کرد. این مرکز خرید در واقع بوتیک های رنگارنگی است که طراحی و چیدمان آن ها توسط طراحان تایلندی انجام شده است.  جنس های  موجود در این فروشگاه با برند های Rococo، Century22، Seneda عرضه می شود. در این مرکز انواع پوشاک زنانه و مردانه برای فصول مختلف وجود دارد.

مرکز خرید اسمارالیند

یکی از بزرگ ترین مراکز خرید اسیلند مرکز خرید اسمارالیند است که در قطب منطقه ریکیاویک قرار دارد مساحت این مرکز 37000 متر مربع است که جزء مراکز تجاری محسوب می شود. در این مرکز 70 مغازه و رستوان و خدمات متفرقه ای چون سینما و  داروخانه وجود دارد. این ساختمان معماری جالبی دارد به گونه ای که در طبقه همکف رستوران ها و کافه ها در مجموعه فضای سبز طراحی شده است. نکته پیچیده در ساختمان این مرکز سقف آن است که فرم کشتی های اسکاندیناوی جنگی را دارد و همچنین به مسائل آب و هوایی منطقه هم اشاره می کند.

مرکز خرید کرینگلان

این مرکز خرید محیط مناسبی برای ارتباط با مردمان و آشنایی با خلقیات، رفتار و فرهنگ  آن ها است. در این مرکز لباس های خزدار مخصوص ایسلندی ها و همچنین صنایع دستی و محلی به فروش می رسد که می تواند مرکز خرید مناسبی برای تهیه سوغاتی باشد.

جشن های معروف در ایسلند

جشن بونداداگور

بونداداگور به روز اول ماه توری در ایسلند گفته می شود که این روز را مردمان ایسلند جشن می گیرند. معنای این روز به فارسی به روز شوهر شهرت دارد و زنان در این روز به همسران خود هدیه می دهند و از آن ها تشکر می کنند.

جشن کنوداگور

در پایان ماه توری در ایسلند نوبت مردان ایسلندی است که از زنان خود تقدیر و تشکر کنند کنوداگور به معنی روز زن است.در این روز برعکس مردان هستند که به زنان خود هدیه می دهند و برای آن ها جشن می گیرند.

جشن ورسلونارماناهلگی

در ابتدای ماه اوت تجار به جشن و پای کوبی می پردازند این جشن در فضای باز برگزار می شود اغلب مردمان ایسلند در تعطیلات مربوط به این جشن شرکت می کنند و اغلب ایسلندی ها به گشت و گذار در شهر می پردازند.

کریسمس

در 24 دسامبر جشن کریسمس برگزار می شود این جشن مانند تمام کشورهای اروپایی در این کشور نیز برگزار می شود. در ساعت 24 مردمان شام میل می کنندو سپس هدیه ها را رد و بدل می کنند. هدیه های سنتی  شامل کلم ترشی و گوشت دودی است.

جاذبه های گردشگری ایسلند

دریاچه آبی گرینداویک

این دریاچه بیشتر شبیه چشمه های آب گرم و یک حمام طبیعی در آب رنگ پریده است. دمای آب در این دریاچه بین 37 تا 39 درجه است و اغلب برای بیماری های پوستی مفید می باشد. و در واقع خاصیت درمانی دارد.

روشنایی شمالی آرورا بوریلیس

چراغ های شمالی از زیباترین جاذبه های گردشگری ایسلند به شمار می آید. Auroras به بادهای خورشیدی و جریان یون ها مرتبط است. در اصل این ذرات در میدان مغناطیسی نفوذ کرده است و با مولکول های موجود در جو برخورد نموده است و سبب انفجار انرژی می شود که بیشتر در اطراف قطب این پدیده دیده می شود. لازمه دیدن این اتفاق زیبا مناسب بودن شرایط جوی و آب هایی است. این اتفاق زیبا بیشتر در اواخر سپتامبر و تا ابتدای آوریل قابل مشاهده است.

لاندمنالاوگار

در جنوب کشور ایسلند و 180 کیلومتری ریکیاویک یک پارک ملی وجود دارد. نام این پارک ملی لاندمنالاوگار است. از مشهورترین نقاط آن وجود آتشفشان، کوه ریوولیت و میدان گدازه  است. از فعالیت های لذت بخش در این پارک پیاده روی و اسب سواری می باشد. طبیعت این پارک بکر و دست نخورده باقی مانده است.

آتشفشان میلیفل

این آتشفشان به خاطر مسائل امنیتی فقط در تابستان قابل بازدید است. شکل مخروطی که دارد آن را به آتشفشان کلاسیک معروف کرده است. در فصل تابستان یک پوشش سبز از خزه بر روی آن زیبایی منحصر به فردی به آن می بخشد. جاده های منتهی به این آتشفشان در زمستان بسیار آسیب پذیر بوده است.

یخچال میردالسجوکول

اگر از سمت آتشفشان میلیفل به سمت غرب حرکت کنید به یک یخچال طبیعی و بکر در ابعاد کوچک می رسید که به جزیره کوه یخی معروف است. افراد در این مکان با اتومبیل های مخصوص در برف گشت و گذار می کنند. قرار گرفتن این دو جاذبه دیدنی در کنار یکدیگر بسیار جذاب می باشد و افراد زیادی را به سمت خود می کشاند.

جاذبه های گردشگری ایسلند

غار اسکافتافل

یک غار طبیعی و باشکوه غار اسکافتافل است. بهترین زمان برای باردید از این غار در فصل زمستان است که پس از باران های شدید یخچال را تمیز می کند و این زمان است که نور آبی رنگی در غار دیده می شود.شکل یخ ها در غار و حالتشان چشم ها را به خود خیره می کند.

اسکجا کالدر

در این منطقه استخرهای آب گرم طبیعی وجود دارد که برای بیماری های قلبی مفید هستند. دمای آب در این استخرها 30 درجه سانتی گراد است. در این منطقه آتشفشان های زیادی وجود دارد به همین دلیل آب استخرهای این منطقه حاوی مواد معدنی زیادی است که برای امراض گوناگونی مفید اند. تمیزترین هوای منطقه در ایسلند در این منطقه است هوایی خالی از هر گونه آلاینده و بسیار پاک که می توان از آن لذت برد..

مشاهده نهنگ ها

در هر زمانی که به ایسلند سفر کنید می توانید از نهنگ های غول پیکر دیدن کنید. هرچند که بهترین زمان برای دیدن این حیوانات غول پیکر تابستان است. مشاهده نهنگ ها در شب در زیر نور مهتاب بسیار لذت بخش است.در فصل زمستان نهنگ ها به همراه نوزادانشان قابل مشاهده هستند و در هنگام مشاهده نهنگ ها و لذت بردن می توان انواع پرنده های دریایی را در آسمان دید که چگونه دست جمعی پرواز می کنند. در فصل زمستان این نهنگ ها به دلیل همراه داستن نوزادانشان آسیب پذیر هستند.

گلفوفس

معروف ترین آبشار جهان در این کشور واقع شده است. این آبشار با 105 فوت ارتفاع منطقه را به دره ای شیب دار تبدیل کرده است که علاوه بر زیبای، بسیار ترسناک است. عظمت بی نظیر تجمع میلیون ها مترمکعب آب همچنین فضای آبشار باعث ایجاد رنگین کمان های زاویه ای روی صخره ها می شود. که بسیار دیدنی و زیبا هستند.

سایر کشورها :

کشور هلند

هلند کشوری در شمال غربی اروپا است. این کشور نزدیک 17 میلیون جمعیت دارد. هلند با کشورهای بلژیک، آلمان و از طریق دریا با بریتانیا

مطالعه »
تاریخ کشور آلمان

کشور آلمان

آلمان (به انگلیسی و بین المللی: Germany، به آلمانی Deutchland) کشوری در قاره اروپا بوده که یکی از غول های اقتصاد دنیا می باشد. شهر بزرگ برلین

مطالعه »
جاذبه های گردشگری ایسلند

کشور ایسلند

ایسلند کشوری است در قاره اروپا که شاید بتوان گفت بوسیله افرادی به نام وایکینگ ها که مسیر خود را گم کرده بودند این منطقه کشف

مطالعه »
کشور اتریش

کشور اتریش

یکی از کشورهای اروپایی پیشرفته و جذاب برای گردشگران کشور اتریش می باشد. این کشور جزو کشورهای اروپای مرکزی می باشد. پایتخت کشور اتریش شهر

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند