کشور آلمان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته در مورد کشورها :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

تاریخ کشور آلمان

آلمان (به انگلیسی و بین المللی: Germany، به آلمانی Deutchland) کشوری در قاره اروپا بوده که یکی از غول های اقتصاد دنیا می باشد. شهر بزرگ برلین پایتخت این غول اقتصادی دنیا است. از غرب با لوکزامبورگ، بلژیک و هلند و از شرق با لهستان و جمهوری چک و از جنوب با اتریش و سوئیس و همچنین از شمال با دریای بالتیک، دریای شمال و دانمارک هم مرز است. مساحتی تقریباً 357 هزار کیلومتر مربع دارد و جمعیتی بالغ بر 82 میلیون نفر را دارد که به همین دلیل، این کشور پرجمعیت ترین کشور اروپا می باشد. واحد پول آن یورو بوده و جهت رانندگی در این کشور، از سمت راست است. پیش شماره تلفن +49 بوده و دامنه اینترنتی آن نیز eu و  deمی باشد.

تاریخ کشور آلمان

شاید مثل بیشتر مردم، هر وقت اسم آلمان را می شنویم یاد هیتلر و جنگ جهانی دوم و آلمان نازی بیافتیم. اما با بررسی تاریخ این کشور متوجه خواهیم شد، که سابقه حضور انسان در این کشور به حدود 330 هزار سال قبل باز می گردد. رومی ها را می توان اولین انسان های متمدن نام برد که در این منطقه ساکن شدند. آلمان برای سده های متمادی جزء قلمرو پادشاهی روم بود. تا اینکه حزب نازی، بعد از جنگ جهان اول روی کار آمد. حزب نژادپرست نازی تا پایان جنگ جهانی دوم و شکست ژرمن ها بر سر کار بود. بعد از جنگ جهانی دوم، کشور به دو قسمت غربی و شرقی تبدیل شد.

تا اینکه در سال 1990 دو بخش غربی و شرقی با هم متحد گشته و جمهوری فدرال آلمان را تشکیل دادند. این کشور از 16 ایالت تشکیل شده است که در برخی امور می توانند مستقل از حکومت مرکزی عمل کنند، به همین دلیل به این کشور جمهوری فدرال می گویند. خسارت های جنگ جهانی دوم و سقوط ارزش پول ملی به حدی بر اقتصاد این کشور تأثیر گذاشته بود، که شاید اگر وام های کشورهای متفقین نبود، اکنون آلمان یکی از کشورهای برتر صنعتی و پیشرفته دنیا نبود.

تاریخ کشور آلمان

کشور آلمان

آلمان از غرب با لوکزامبورگ، بلژیک و هلند و از شرق با لهستان و جمهوری چک و از جنوب با اتریش و سوئیس و همچنین از شمال با دریای بالتیک، دریای شمال و دانمارک هم مرز است. مساحت کشور تقریباً 357 هزار کیلومتر مربع است. نقشه این کشور را می توانید در زیر ببینید.

نژاد مردم آلمان

بر اساس آمار اداره فدرال، و طبق سرشماری سال 2011 میلادی، جمعیت این کشور بالغ بر 82 میلیون نفر می باشد که حدود 92 درصد آن را ملیت آلمانی و حدود 8 درصد باقی مانده را خارجی های مقیم کشور تشکیل می دهند. حدود 18 درصد مهاجران آلمانی را ترک زبان ها، 13 درصد را لهستانی ها، 8 درصد را روس ها، 8 درصد را قزاق ها و 5 درصد را ایتالیایی ها تشکیل می دهند. ایالت های برلین، بادن – وورتمبرگ، هسن، بیشترین میزان حضور اتباع خارجی را به خود اختصاص داده اند.

زبان مردم آلمان

زبان رسمی این کشور، آلمانی است. که بیشتر از 95 درصد مردم به این زبان حرف می زنند. با این حال زبان ترکی، کردی، رومی، سوربی، دانمارکی، فریسی نیز در بین اقلیت ها کاربرد دارد.

اقتصاد آلمان

آلمان را می توان یکی از غول های اقتصاد دنیا خصوصاً بخش ماشین دانست. نیروی کار مجرب، سطح بسیار پایین فساد، و سطح بالای نوآوری و سرمایه گذاری، این کشور  را به برترین و بزرگ ترین اقتصاد منطقه اروپا بدل کرده است. همچنین این کشور جزء 4 قدرت برتر تولید کننده دنیا نیز است. نرخ بیکاری در این کشور، بسیار کم و در حد 5 درصد می باشد.

غول های تولید کننده ماشین دنیا شامل: مرسدس بنز، ب ام و، پورشه، فولکس واگن، آئودی در این کشور قرار دارند. همچنین تولید کننده های مشهور پوشاک ورزشی آدیداس و نیز نیوآ که محصولات آرایشی بهداشتی تولید می کند، در آلمان قرار دارند.

آلمان دومین کشور وارد کننده کالا در جهان و بزرگ ترین صادر کننده کالا (از نظر درآمد) در جهان است. از جمله مهم ترین صادرات می توان به وسایل و لوازم الکترونیکی و وسایل نقلیه موتوری شامل ماشین و موتور و … اشاره کرد.

جمعیت آلمان

همانطور که در بالا اشاره کردیم، جمعیت این کشور، حدود 82 میلیون نفر می باشد. حدود 40 میلیون نفر از جمعیتش را مردان و حدود 42 میلیون باقی مانده را زنان تشکیل می دهند. حدود 20 درصد جامعه آلمانی را 50 تا 64 ساله ها تشکیل می دهند. 14 درصد جمعیتش را نیز جوانان و 18 تا 29 ساله ها تشکیل می دهند. جمعیت زیر 18 ساله های این کشور نیز، حدود 15 درصد را تشکیل می دهند. 28 درصد جامعه مردمی را 30 تا 49 ساله های تشکیل می دهند و حدود 21 درصد باقی مانده را نیز جمعیت بالای 65 ساله و کهنسالان تشکیل می دهند.

ایالت های آلمان

این کشور از 16 ایالت یا استان تشکیل شده است که به صورت فدرالی اداره می شوند. هر ایالت یا استان قانون اساسی مختص به خود را داشته که به نحوی به معنی خود مختاری ایالت ها نیز است. ایالت بایرن، بادن وورتمبرگ، برلین، نیدرزاکسن از جمله ایالت های پهناور می باشند.

16 استان بدین شرح می باشند: ایالت های برمن، زارلاند، هامبورگ، تورینگن، مِکْلِنبورگ-فورپومِن، زاکسن-آنهالت، اشلسویگ-هولشتاین، برلین، راینلاند-فالنس، زاکسن، هسن، نیدرزاکسن، بادن-وورتمبرگ، بایرن، نوردراین-وستفالن، براندنبورگ. ایالت های نوردراین، بایرن و بادن از جمله ایالت های پرجمعیت می باشند.

موقعیت جغرافیایی ایالتها

برلین پایتخت کشور و زاکسن و براندنبورگ در شمال شرق کشور واقع شده اند. ایالت بایرن و بادن-وورتمبرگ نیز در جنوب کشور واقع شده اند. ایالت های مکلنبورگ-فورپورمن و هولشتاین-اشلسویگ و هامبورگ نیز در شمال واقع شده اند. ایالت نوردراین-وستفالن در غرب کشور واقع شده است. ایالت های زاسنلاند-فالتز و زارلاند نیز در جنوب غربی واقع شده اند. ایالت های برمن و نیدرزاکسن نیز در شمال غربی واقع شده اند. ایالت های تروینگن، هسن، زاکسن=انهالت نیز در مرکز کشور واقع شده اند.

موقعیت جغرافیایی ایالتها

مراسم ها و جشنواره های آلمان

سالانه گردشگران و مسافران زیادی برای بازدید از مراسم ها و جشنواره های آلمان به این کشور سفر می کنند. هر ساله فستیوال ها و جشنواره های زیادی در این کشور برگزار می کند. در ادامه با مهم ترین جشنواره های این کشور آشنا خواهیم شد.

جشنواره فیلم برلین – این جشنواره هر ساله و در ماه فوریه برگزار می شود. این جشنواره یکی از مهم ترین جشنواره های فیلم های سینمایی جهان است.

جشنواره فاشینگ – جشنواره فاشینگ هر ساله در ماه فوریه و در شهرهای مونیخ و کلن برگزار می شود. در این جشنواره، مردم به صورتشان ماسک زده و با گریم در خیابان حاضر می شوند و مراسم را با آواز خوانی و جشن گرفتن گرم می کنند.

جشنواره هامبورگر دم – یکی از بزرگ ترین جشنواره های شمال کشور می باشد که در هامبورگ برگزار می شود. تفریحات و سرگرمی و شهربازی های بزرگ و سیار در این جشنواره برای مردم فراهم آورده شده است.

جشنواره اکتبرفست– این جشنواره سالانه بوده و در ماه های اکتبر و سپتامبر برگزار می شود. این جشنواره سالانه 5 میلیون نفر را به سوی خود جذب می کند. در این جشنواره می توانید با فرهنگ باوریایی ها، غذا و خوراکی های این منطقه آشنا شوید.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت – بزرگ ترین نمایشگاه کتاب اروپا که از اوایل روزهای اکتبر تا پایان این ماه و در فرانکفورت به روی علافه مندان باز خواهد بود.

از جمله جشنواره های مهم برلین می توان به نمایشگاه صنایع گردشگری، همایش تئاتر برلین، کارناوال برلین، دو ماراتن برلین و جشنواره جاز این شهر اشاره کرد.

مراکز خرید کشور آلمان

آلمان یکی از کشورهای تولیدکننده برتر دنیا بوده که اجناس با کیفیتی را تولید می کند. قطعاً خرید اجناس با کیفیت برای هر کسی لذت بخش خواهد بود. در ادامه به معرفی چند مرکز خرید آن خواهیم پرداخت.

مرکز خرید موخنبرگ استریت هامبورگ

یکی از مهم ترین و البته شلوغ ترین مراکز خرید هامبورگ می باشد. این مرکز خرید در معابر اصلی هامبورگ و در مرکز این شهر قرار گرفته است.

مرکز خرید هو استریت کلن – مساحت 680 متری این مرکز خرید، هر ساله گردشگران و مسافران زیادی را برای خرید به سمت خود جذب می کند.

مرکز خرید کارولین استریت نورمبرگ

مرکز خرید کارولین در مرکز شهر نورمبرگ قرار دارد. بخش بزرگی از این مرکز خرید، را می توانید بدون دغدغه  و به دور از شلوغی ماشین ها، پیاده روی کنید.

مرکز خرید اسچیدر گاس کلن

این مرکز خرید علاوه بر جاذبه های فراوان توریستی، مکان خوبی برای خرید نیز می باشد.

مرکز خرید کوفینگر استریت مونیخ

مغازه های متنوع و زیبا، باعث شده است که هر ساله گردشگران و مردم زیادی این مرکز خرید را برای خرید انتخاب کنند.

مرکز خرید زیل فرانکفورت

مرکز خرید زیل، با مغازه های متنوع با اجناس با کیفیت، هر ساله مردم زیادی را به سوی خود جذب می کند.

جاذبه های کشور آلمان

آلمان هفتمین کشور پر بازدید در جهان است. بر طبق آمار، این کشور در سال 2012 بالغ بر 407 میلیون نفر بازدید کننده داشته است. در ادامه به معرفی مختصر برخی از مهم ترین جاذبه های این کشور پیشرفته و زیبا خواهیم پرداخت.

قلعه شورین

این قلعه در شهر شورین واقع شده است که از مهم ترین جاذبه های گردشگری ایالت فورپومن نیز می باشد. این قلعه در مرکز دریاچه شورین واقع شده است.

دروازه براندنبورگ

تنها دروازه باقی مانده برلین از دوران قدیم برلین است. این دروازه به عنوان یکی از معروف ترین نمادهای اروپا نیز در دنیا شناخته شده است.

کلیسای جامع کلن

بزرگ ترین کلیسای جامع در کشور آلمان است. کلیسای جامع کلن یکی از نمادهای شهر زیبای کلن نیز می باشد.

شهر تاریخی لینداو

شهر تاریخی لینداو در نقطه تلاقی مرز کشورهای سوئیس، اتریش و آلمان واقع شده است. این شهر به دلیل بناهای قرون وسطایی و نیمه چوبی معروف گشته است. راه آهن و پل، این شهر تاریخی را به خشکی وصل می کند.

رودخانه مشهور راین

طول رودخانه راین 1320 کیلومتر بوده و از کوه های آلپ سوئیس سرچشمه گرفته و از کشورهای هلند، آلمان و فرانسه عبور می کند. مناظر بی نظیر طبیعی در طول رودخانه، هر مسافری را متعجب خواهد کرد.

شهر روتنبورگ

شاید با دیدن شهر روتنبورگ، فکر کنید که در حال دیدن فیلمی از قرون وسطی هستید. یکی از زیباترین شهرهای برای مسافران، شهر روتنبورگ با معماری خاص قرون وسطایی می باشد. بیشتر بناهای شهری قدمت تاریخی دارند.

آب و هوای کشور آلمان

آلمان کشوری چهار فصل می باشد. با آمدن فصل بهار، روزهای آفتابی شروع می شوند و بیشتر مردم برای تفریح و گشت و گذار به بیرون می روند. میانگین دما در این فصل از 3 تا 9 درجه سانتی گراد متغیر است.

با آمدن فصل تابستان، میانگین دمای هوای به 10 تا 30 درجه سانتی گراد خواهد رسید. روزهای آفتابی و گرم در تابستان انتظار مردم را می کشد. اما شاید تعجب کنید از اینکه گاهی اوقات در فصل تابستان شاید باران نیز ببارد. به طور کلی بخش جنوبی کشور، گرم ترین مناطق محسوب می شود.

در فصل پاییز نیز میانگین دمای هوا کاهش یافته و از 1 درجه سانتی گراد تا 20 درجه این مقدار متغییر خواهد بود. گاهی اوقات امکان اینکه شاهد بارش باران و روزهای برفی و سرد باشیم در پاییز وجود دارد.

اگر از علاقه مندان به اسکی و فعالیت های زمستانی هستید، فصل زمسنان بهترین زمان برای مسافرت به این کشور است. کوه های آلپ میزبان علاقه مندان زیادی به ورزش های زمستانی است. مانند همه فصل ها، شاید در زمستان نیز در برخی مناطق با بارش باران روبرو شویم. میانگین دما در آلمان در فصل زمستان از منفی 10 درجه تا 6 درجه سانتی گراد متفاوت است.

آب و هوای کشور آلمان

حمل و نقل آلمان

شبکه جاده ای آلمان، دارای کیفیت بسیار بالایی است. شاید تعجب کنید از اینکه آلمان از نظر طول بزرگراه در دنیا رتبه سوم جهان را دارد. شبکه  راه های این کشور، محدودیت سرعت ندارند. همچنین آلمان از خط راه آهن پر سرعت نیز بهره می برد. برای رفت و آمد بهتر است که از سرویس حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس، مترو و … استفاده کنید، چون حمل و نقل با تاکسی در آلمان گران قیمت است.

سایر کشورها :

تاریخ کشور آلمان

کشور آلمان

آلمان (به انگلیسی و بین المللی: Germany، به آلمانی Deutchland) کشوری در قاره اروپا بوده که یکی از غول های اقتصاد دنیا می باشد. شهر بزرگ برلین

مطالعه »
کشور اتریش

کشور اتریش

یکی از کشورهای اروپایی پیشرفته و جذاب برای گردشگران کشور اتریش می باشد. این کشور جزو کشورهای اروپای مرکزی می باشد. پایتخت کشور اتریش شهر

مطالعه »

کشور فرانسه

کشور فرانسه از جمله کشورهای زیبای اروپای غربی می باشد اگر شما قصد دارید اطلاعات جامع درباره کشور فرانسه به دست بیاورید در ادامه همراه

مطالعه »
جاذبه های گردشگری ایسلند

کشور ایسلند

ایسلند کشوری است در قاره اروپا که شاید بتوان گفت بوسیله افرادی به نام وایکینگ ها که مسیر خود را گم کرده بودند این منطقه کشف

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند