کشور فرانسه

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته در مورد کشورها :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

کشور فرانسه از جمله کشورهای زیبای اروپای غربی می باشد اگر شما قصد دارید اطلاعات جامع درباره کشور فرانسه به دست بیاورید در ادامه همراه ما باشید چون در این جا قصد داریم تا اطلاعات کاملی در مورد این کشور برای شما ارائه دهیم.

جغرافیای فرانسه

ابتدا کشور فرانسه را برای شما از لحاظ جغرافیایی مورد بحث قرار می دهیم قسمت عمده کشور فرانسه در اروپای غربی قرار گرفته است اما قسمت هایی هم دارد که در اقیانوس هند، آمریکای جنوبی و کارائیب قرار گرفته اند. مساحت کشور فرانسه 550،000 کیلومتر مربع می باشد. وسیع ترین کشور اروپای غربی است برای تصور بهتر مساحت این کشور بهتر است بدانید که وسعت آن یک سوم کشور عزیزمان ایران است، کشور فرانسه در اروپا با اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه مرز مشترک دارد و شمال آن با کانال مانش و در غرب با خلیج بیسکای همسایگی دارد. کشور فرانسه تقریباً شبیه به یک شش ضلعی است که در ادامه شما تصویر نقشه این کشور را مشاهده می کنید.

فرانسه ۲۲ استان دارد که جمعاً به ۹۶ شهرستان تقسیم‌ بندی شده‌اند و این شهرستان‌ها به ۳۴۲ بخش قسمت شدند این تقسیم‌بندی همین طور ادامه می‌ یابد تا به 36،569 دهستان می ‌رسد. در مورد استان سانتر باید گفت که این استان در ناحیه غربی فرانسه واقع شده است و بزرگترین شهر آن تور است. استان نرماندی که در شمال غربی فرانسه است جمعیتی حدود 3،000،000 نفر دارد و اهلیت آن ها نورمن است و شهرستان‌هایی نظیر مانش، اورن و غیره دارد. استان پرووانس که از استانهای جنوبی است جمعیتی نزدیک 5،000،000 نفر دارد و مساحت آن تقریباً 31،000 کیلومتر مربع است و مرکز آن مارسی می باشد.

زبان در فرانسه

زبان کشور فرانسه طبیعتاً فرانسوی است که افراد زیادی که تعداد آنها به 136،000،000 نفر نیز می‌ رسد در سراسر جهان آن را به عنوان زبان مادری خود می شناسند همچنین تقریباً 190،000،000 نفر از زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم خود استفاده می کنند و جالب است بدانید که 200،000،000 نفر دیگر نیز این زبان را به عنوان زبان دوم اکتسابی مورد استفاده قرار می دهند.

جمعیت فرانسه

طبق داده های آماری موسسه مربوطه در کشور فرانسه رشد جمعیت این کشور مانند رشد جمعیت در سال پیش یعنی سال ۲۰۱۶ بوده است و جمعیت آن در حدود 66،000،000 نفر است همچنین رشد جمعیت در آن سال 0.4 درصد بوده است و بسیاری معتقدند که این رشد جمعیت رشدی طبیعی است که ناشی از تفاوت بین تعداد افرادی که مرده و افرادی که به دنیا آمده اند است.

در حالی که در کشور فرانسه زنان بیرون از خانه غالباً مشغول کار هستند اما افزایش زاد و ولد را نیز در این کشور شاهد هستیم. دولت فرانسه تدابیر زیادی را برای افزایش جمعیت کشور خود در نظر گرفته است که پاداش تولد، کمک هزینه، کمک های مالی برای مادرانی که به دلیل پرورش فرزند خود شغلشان را رها می‌ کنند و افزایش حقوق زوج ها بر اساس تعداد فرزندان آن ها از جمله این تدابیر است.

نژاد در فرانسه

در کشور فرانسه نژادهای مختلف مشاهده می‌شود که گستردگی نژادها دلایل متفاوتی دارد برای مثال برخی از قسمت های شرقی یعنی روم ،یونان و جنوب اسپانیا به کشور فرانسه مهاجرت کردند و در آن جا ماندنی شده اند. سل ها یا همان گل ها که افرادی جنگ جو بوده ‌اند و مشخص نیست که ریشه آن ها به کجا باز می گردد نیز در این کشور می زیستند افراد این نژاد بسیار نیرومند، قدرتمند و با موهای خرمایی رنگ و چشمان آبی زبانزد همگی بوده اند. اما نژاد امروزی مردم فرانسه مخلوطی از نژادهای مختلف مثل گل ها، ژرمن‌ها، فرانک‌ها، برگونی ها و غیره است. همه این ها دلایلی است تا در این کشور افرادی قد بلند و چشم آبی مشاهده کنید همچنین افرادی که کوتاه  و تیره رنگ هستند نیز در این کشور وجود دارند.

تاریخچه فرانسه

این کشور را نیز می‌ توان از جمله کشورهای با قدمت و باستانی دانست. نشانه هایی که در این کشور پیدا شده است نشان دهنده اولین سکونت در 25،000 سال پیش در فرانسه بوده است که می ‌تواند این گفته ما را به خوبی اثبات کند، در گذشته به دلایل متعدد این کشور مکان مناسبی برای زندگی افراد بود و قبایل زیادی در آن زندگی می کردند، موقعیت جغرافیایی ویژه، آب زیاد، اقلیم خوب و خاک مناسب برخی از این دلایل هستند. در این کشور آثار زیادی که نشان دهنده تمدن آن دوران می باشد کشف شده است که از تمام عصرهای حجر، نوسنگی و مفرق آثاری در آن ها وجود دارد.

در قرن ۵ پس از میلاد گروهی از اروپای مرکزی به فرانسه آمدند به این گروه سلت ها می گویند که فرانسه را مورد تاخت و تاز قرار دادند و تا برخی از قسمت های شمال یعنی دانمارک و انگلستان پیشروی کردند. قوم دیگری که در کنار رود راین زندگی می‌کردند نام ژرمن‌ها را به خود داشتند که افرادی سنگدل و بی رحم بودند حتی پس از جنگ همگی  را به قتل می رساندند حتی اسیرانی که از جنگ ها گرفته بودند را قتل عام می کردند.

یکی از قبایل کنفدراسیون غربی ژرمن فرانک‌ها بودند آن ها دودمان پادشاهی مروونژی را در فرانسه و قسمت هایی از اروپا برپا کردند، تاریخ فرانسه دورانی با نام دوران قرون وسطا را در خود می‌بیند که از سال ۸۱۴ مصادف با مرگ شارلمانی آغاز و تا اواسط سده ۱۵ ادامه یافت دودمان‌های کاپتی بعد از کارولژین ها و والوها  پس از کاپتی ها و بوربون پس از والو ها در فرانسه زندگی کرده اند. سرانجام این کشور از یک نظام فئودالی به کشوری با یک حکومت مرکزی تبدیل شد این دوران که دوره مدرن فرانسه گفته می شود از سده ۱۵ شروع شد و تا پایان سده ۱۸ ادامه یافته است.

اقتصاد کشور فرانسه

در رابطه با اقتصاد این کشور همین که گفته شود ششمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد با آمار اسمی بر اساس برابری قدرت خرید است خود گویای همه چیز می باشد. واحد پول در کشور فرانسه یورو می‌باشد، فرانسوی ها در نقاط مختلف کشور خود مشغول فعالیت‌های اقتصادی مختلف بر اساس نوع محیط زندگی خود هستند به عنوان مثال منطقه ای  در شمال سرزمین ذرت و شراب وجود دارد که گندم زیادی در آن به ثمر می نشیند و به آن انبار غله فرانسه نیز می گویند افراد این منطقه طبیعتاً به گندم کاری مشغول هستند.

حتما تاکنون آوازه عطر های فرانسه به گوش شما خورده است در این کشور گلزارهای وجود دارد که عده ای مشغول به کار در آن ها هستند و عطرهای این کشور از گل های همین گلزارها تهیه می شود بسیاری از مردم فرانسه مشغول کار در کارخانه ها می باشند و از این طریق زندگی خود را می‌چرخانند.  جالب است بدانید که نرخ بیکاری در این کشور در سال ۲۰۱۸ نزدیک ۹ درصد بوده است که در نوع خود جالب توجه است.

آب و هوای فرانسه

این کشور مانند کشور ما ایران کشوری چهار فصل است در هر شهر آب و هوای مخصوص به خود آن شهر وجود دارد مثلاً سواحل مدیترانه ای در جنوب به صورت کلی آب و هوای خشکی دارند در تابستان‌ها آفتاب سختی دارند که معمولا باعث می شود هوا رطوبت چندانی نداشته باشد. در زمستان‌ها گاهی بادهایی می‌آید اما این بادها گرم هستند. همچنین اگر خواسته باشیم آب و هوای شهر پاریس را برای شما شرح دهیم باید بگوییم که این شهر معمولاً خیلی سرد نیست و برف کمی نیز در آن می بارد اما به صورت کلی باید گفت که این کشور آب و هوای معتدل و مدیترانه ای دارد.

مراکز خرید فرانسه

در این کشور مراکز خرید و بازارهای فراوانی وجود دارد حتما پیشنهاد می شود که به آن ها نیز سری بزنید چه برای خرید و یا تفریح و گردش باشد، ضرر نخواهید کرد ما در اینجا قصد داریم برخی از این مراکز خرید را برای شما معرفی کنیم.

مرکز خرید لس کواتر

این مرکز خرید در غرب شهر پاریس قرار دارد و شامل چندین مغازه، رستوران و سینما و فروشگاه است که تمام نیازهای شما در یک مرکز خرید را برطرف می‌کند، شهرت این مرکز خرید می‌تواند به خاطر برندهای خوب و معروف که در آن وجود دارد باشد مثل زارا، اچ اندام و فنس و غیره.

پاساژ ژوف روآ

آدرس این پاساژ بین بلوار مونمارت و خیابان کرنج باتلیراز است این پاساژ یک پیاده روی سرپوشیده می باشد که در آن می توان شعبه انواع برندهای معتبر را پیدا کرد و اجناس آن ها را خریداری نمود.

بازارچه سلیا

این بازارچه یکی از معروف ترین بازارچه های شهر نیس می باشد و در ساعت ۶ صبح باز می شود و تقریباً تا عصر باز است. نکته قابل توجه در مورد این بازارچه این است که در روزهای دوشنبه این بازار مخصوص عتیقه فروشی است و در باقی روزها در آن گل و گیاه و گوشت و ماهی خوراکی و انواع سوغاتی محلی به فروش گذاشته می شود.

مراسمات و جشن ها

مراسمات و جشنواره های مختلفی در کشور فرانسه برگزار می‌شوند که هر یک از دیگری بهتر و دیدنی تر است حتی در زمان برگزاری این جشن ها از بسیاری از کشورها تورهایی به کشور فرانسه سفر می کنند. در ادامه برخی از آن ها را برای شما مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

جشنواره روز باستیل

در روز باستیل که ۱۴ جولای است مهمانی های بزرگ در سراسر فرانسه برگزار می‌ شود که همراه با رقص است این روز در فرانسه تعطیل رسمی می باشد و روز تولد دموکراسی فرانسه است. فرقی نمی کند که شما در این روز در کدام نقطه فرانسه باشید زیرا از تمام نقاط کشور نورافشانی ها دیده می شود همچنین در این روز در شانزه لیزه بزرگترین رژه نظامی برپا می ‌شود.

فستیوال کارناوال ونیس

این کارناوال زیبا در شهر نیس فرانسه در فوریه برگزار می شود این جشنواره شاد و مفرح می ‌تواند برای شما خاطره خوبی به ارمغان بیاورد و رژه های بزرگ، آتش بازی ها، موسیقی ها و رقص های آن هیچ موقع از ذهن شما بیرون نخواهد رفت.

جشنواره فیلم کن

این جشنواره دیدنی همان طور که از نام آن مشخص است در شهر کن و در ماه می برگزار می شود و در آن بهترین فیلم های سینمایی جمع آوری می شود تا فیلم های منتخب جوایز ارزنده ای را دریافت کنند.این جشنواره در دنیا از اعتبار خاصی برخوردار است. در این کشور فستیوال ها و جشنواره های متعدد دیگری مثل جشنواره روز موسیقی، فستیوال آوینیون، فستیوال راک ان سن، فستیوال محله ای تابستانی پاریس، فستیوال کراژی اورانژ ، فستیوال سواحل پاریس برگزار می شوند و هر کدام طرفداران و بینندگان خاص خود را از سراسر دنیا دارند.

جاذبه های کشور فرانسه

این کشور جاذبه های دیدنی و گردشگری فراوانی دارد و به همین دلیل توانسته مسافران زیادی را از هر نقطه جهان به سمت خود جذب کند برخی از این جاذبه ها را در ادامه مشاهده می‌کنید.

قلعه چنانسی

قلعه چنانسی که در روستای چناسیکس قرار دارد همیشه طرفداران خود را داشته است این قلعه با قرار گرفتن بر روی رودخانه چر از زیبایی دو چندانی برخوردار گردیده است که شما می توانید با سفر به این نقطه لحظات خوشی برای خود و همراهان خود به وجود بیاورید.

ریوریا

این مکان تاریخی شامل سواحل زیبایی می‌شود که می ‌تواند نیازهای شما برای یک سفر جذاب و پرهیجان و مفرح را برطرف کند.در کنار این سواحل زیبا اوقات خوشی را خواهید گذراند.

در فرانسه جاذبه های متعدد دیگری مثل وردن، که به قله جهان معروف است، خیابان های پر گل ویر، پرووانس و برج زیبای ایفل وجود دارد که می توانید به آن ها نیز مراجعه کنید و سفر خود را کامل نمایید.

جاذبه های کشور فرانسه

نکات مهم در سفر به فرانسه

اگر شما از جمله افرادی هستید که در آینده قصد سفر به فرانسه را دارید باید نکاتی را مورد توجه خود قرار دهید و لازم است که برخی از جملات پرکاربرد فرانسوی را یاد بگیرید البته افراد انگلیسی زبان هم در این کشور حضور دارند. در این کشور به نوع پوشش بسیار توجه می شود پس لباس های مرتب و مناسبی بپوشید ،در مورد آداب رستوران ها اطلاعاتی کسب کنید تا دچار مشکل نشوید، فرانسه کشوری مناسب برای خریدهای شما است.

برای این منظور می توانید به مراکز تجاری این کشور مراجعه نمایید در صورت مشاهده صف‌های طویل از کوره در نروید و صبوری کنید همچنین شما نباید در مورد سیاست و دیگر مسائل مهم صحبت کنید تا برای شما مشکلی به وجود نیاید ،نکته دیگری که قابل توجه است این است که باید بدانید چه زمانی روبوسی کنید و چه زمانی به دست دادن اکتفا کنید در فرانسه شیوه‌های احوال پرسی متفاوتی وجود دارد که بر اساس نوع رابطه افراد نوع این احوال پرسی نیز تفاوت می کند.

حمل و نقل فرانسه

سیستم حمل و نقل این کشور برای ارائه خدمات وسایل مختلفی را استفاده می کند مثل مترو، اتوبوس، قطار شهری، تاکسی، قایق و دوچرخه اجاره ای. البته اتوبوس ها همیشه یکی از بهترین راه های حمل و نقل در اکثر کشورها هستند و این قاعده برای فرانسه نیز برقرار می باشد و شما برای جابجایی در این کشور می توانید از این مورد استفاده کنید. قطار شهری نیز وسیله ای است که اغلب برای مسیرهای کمی دورتر و در اطراف شهر پاریس استفاده می شود در پاریس تعداد ۶ قطار برای خدمت رسانی در این زمینه تعبیه شده‌اند. در کشورهایی که مترو وجود داشته باشد معمولاً افراد این گزینه را برای جابجایی خود استفاده می کنند زیرا مناسب ترین و در عین حال سریع ترین راه برای رفتن به مکان‌های دیگر است.

مذهب فرانسوی ها

در فرانسه ادیان مختلفی وجود دارد اما غالباً مردم مسیحی هستند اما ادیان دیگر هم طرفداران خود را در این کشور دارند مثل مسلمانان ،بوداییان و یهودیان و سایر ادیان که در کنار یکدیگر با احترام به اعتقادات زندگی می کنند.

سایر کشورها :

جاذبه های گردشگری ایسلند

کشور ایسلند

ایسلند کشوری است در قاره اروپا که شاید بتوان گفت بوسیله افرادی به نام وایکینگ ها که مسیر خود را گم کرده بودند این منطقه کشف

مطالعه »

کشور فرانسه

کشور فرانسه از جمله کشورهای زیبای اروپای غربی می باشد اگر شما قصد دارید اطلاعات جامع درباره کشور فرانسه به دست بیاورید در ادامه همراه

مطالعه »
کشور اتریش

کشور اتریش

یکی از کشورهای اروپایی پیشرفته و جذاب برای گردشگران کشور اتریش می باشد. این کشور جزو کشورهای اروپای مرکزی می باشد. پایتخت کشور اتریش شهر

مطالعه »
تاریخ کشور آلمان

کشور آلمان

آلمان (به انگلیسی و بین المللی: Germany، به آلمانی Deutchland) کشوری در قاره اروپا بوده که یکی از غول های اقتصاد دنیا می باشد. شهر بزرگ برلین

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند