تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نمایشگاه ها :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

امروزه تورهای خارجی به یکی از پرطرفدارترین تورها در سطح کشور تبدیل شده اند. آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ های مختلف برای هر کس جالب و جذاب بوده و بازدید از اماکن جدید و تازه هیجان انگیز خواهد بود. تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی بهترین گزینه برای انتخاب مسافرت شما به کشورهای خارجی خواهد بود.

نمایشگاه های بین المللی

نمایشگاه های بین المللی محل گردآوری کالا، محصولات، خدمات، نوآوری‌ها، ابداعات، هنرها و غیره است که در یک مکان جهت معرفی و عرضه به مردم جهان قرار داده می شود. در نمایشگاه ها، افراد با نوآوری ها و فناوری های جدید و تفکرات و ایده های نو دیگر آشنا می شوند. نمایشگاه های بین المللی به ایجاد ارتباط کاری و کسب و کارهای  جدید بین دو کشور کمک ویژه‌ ای می ‌کنند. نمایشگاه های بین المللی علاوه بر عقد قراردادهای کاری بین کشورها در جذب توریست و شناخته شدن منطق گردشگری در جهان نیز تأثیر ویژه‌ ای دارند چراکه افراد زیادی برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی از سراسر جهان به کشور میزبان سفر می کنند. ارائه تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی نیز خود نوعی اشتغال زایی محسوب می شود.

انواع نمایشگاه گردشگری و توریستی صنایع دستی

در ادامه سعی بر این داریم شما را با مشهورترین و برجسته ترین و معتبرترین تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی در سطح جهان آشنا کنیم. 

نمایشگاه گردشگری و توریستی صنایع دستی میلان

نمایشگاه بین المللی صنایع دستی میلان در دی ماه در شهر میلان واقع در ایتالیا برگزار می‌ شود و علاقه مندان به صنایع دستی می‌ توانند در این زمان به ایتالیا سفر کرده و علاوه بر بازدید از شهر زیبا و توریستی گردشگری میلان از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی بازدید کنند. تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی صنایع میلان از جمله تورهای مهم سال محسوب می شود.

نمایشگاه گردشگری و توریستی FHC چین

تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی FHC هر ساله در تاریخ ۱۴ تا ۱۶ نوامبر مقارن با آبان ماه در کشور چین برگزار می شود. در این نمایشگاه انواع غذاها و نوشیدنی‌ها و شیرینی ها ارائه می شوند و شما را با طبخ غذا های جدید و سنتی آشنا می کنند.اگر به آشپزی علاقه دارید تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی چین در نوامبر را از دست ندهید.

نمایشگاه گردشگری و توریستی مسکو

تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی مسکو که سالانه دو بار برگزار می شود شامل هدایا و سوغاتی های کشور روسیه می باشد که در شهر پررونق مسکو برگزار می شود. تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی مسکو گزینه مناسبی برای سفر به کشور پهناور روسیه محسوب می شود.

نمایشگاه گردشگری و توریستی آی تی بی برلین

تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی آی تی بی از جمله تورهای نمایشگاهی گردشگری و توریستی معروف و مهم در عرصه تجاری در جهان است که از بخش های مختلفی از جمله تجاری، گردشگری، الکترونیکی، فرهنگی و آموزشی تشکیل شده است. این نمایشگاه در حدود هزار غرفه را در زیر بنای 170000 مترمربع در خود جای داده است.

نمایشگاه گردشگری و توریستی Messe Wien وین

تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی  Messe Wien در کشور اتریش هر ساله برگزار می شود.محل برگزاری نمایشگاه در شهر زیبا و گردشگری وین است. موضوع نمایشگاه،تفریح و گردش و تعطیلات در اتریش است.تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی وین موقعیت مناسبی برای سفر به کشور اتریش و بازدید از اماکن گردشگری شهر وین محسوب می شود.

نمایشگاه گردشگری و توریستی صنعت فرانسه

نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری فرانسه هر ساله به هدف برقراری کسب و کارهای کوچک در حوزه گردشگری برگزار می‌ شود.

نمایشگاه گردشگری و توریستی فیتور

 نمایشگاه بین المللی فیتوراز مهم ترین نمایشگاه های بین المللی کشور اسپانیا محسوب می‌ شود.

​شما می توانید با شرکت در تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی فیتور به دنبال کسب و کار گردشگری باشید

نحوه شرکت در نمایشگاه های بین المللی

 نمایشگاه های بین المللی معمولا هرسال در مکانی خاص و مشخصی برگزار می شوند. در این میان نمایشگاه هایی نیز هستند که تنها یک بار برای هدفی خاص برگزار می شوند. تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی بیشتر به قصد کاری، تجاری یا تحصیلی بازدیدکننده باز می‌ گردد.

 شما می توانید در قالب غرفه دار یا بازدید کننده در نمایشگاه های بین المللی حضور داشته باشید. اگر قصد رونمایی از یک غرفه در نمایشگاه را داشته باشید و بخواهید طی آن محصول و خدمات خود را معرفی و ارائه کنید باید با نماینده نمایشگاه مربوطه در کشور خود یا در کشور میزبان هماهنگی‌ های لازم را به عمل بیاورید. شما می توانید با داشتن غرفه در نمایشگاه های بین المللی به کسب و کارتان رونق ویژه ای ببخشید و زمینه را برای همکاری ها و صادرات گسترده در سطح جهانی فراهم کنید. همچنین شما می توانید به وسیله تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی به بازدید نمایشگاه های معروف و بین المللی بروید و از تماشای نوآوری ها در هر زمینه ای لذت ببرید.

نمایشگاه های بین المللی در جهت رونق کسب و کار

برای موفقیت در بازار روز جهانی باید به نیازهای روز و تکنولوژی های جدید آشنا باشید. اگر به دنبال رونق کسب و کار در حرفه خود هستید بازدید از نمایشگاه های بین المللی را از دست ندهید. حضور تولیدکنندگان، سرمایه‌ داران، سازمان ها و شرکت های بزرگ در نمایشگاه ها فرصت خوبی برای برقراری ارتباط های کاری و فعالیت های تجاری محسوب می شود. شما با شرکت در نمایشگاه های بین المللی مخصوص با حرفه شغلی تان با ایده های نو و فناوری های جدید و نیاز روز دنیا آشنا می شوید، شرکای تجاری در سطح جهانی پیدا کرده و حتی می توانید محصولات و کالای خود را در معرض دید قرار دهید و وارد بازار رقابت جهانی شوید.

 بازدید از اماکن گردشگری و توریستی در کنار بازدید از نمایشگاه

شما می توانید در زمان برگزاری نمایشگاه های بین المللی همزمان با بازدید از نمایشگاه و اهداف کاری، تجاری یا تحصیلی خود از جاذبه های گردشگری و توریستی آن کشور نیز دیدن کنید و سفر خود را به یکی از به یاد ماندنی ترین و خاطره انگیز ترین  سفرها تبدیل نمایید و از فرصت سفر به کشور میزبان نهایت استفاده را ببرید. تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی گزینه مناسبی برای این گونه مسافرت ها محسوب می شود. برای مثال شما با اخذ ویزا نمایشگاهی توریستی شنگن توسط آژانس های مسافرتی علاوه بر بازدید از نمایشگاه مربوطه می توانید به کشور های دیگر حوزه شنگن سری بزنید و از جاذبه های گردشگری و توریستی آن ها دیدن فرمایید.

تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی

 تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی از جمله معروف‌ ترین انواع تورها هستند که به منظور بازدید از نمایشگاه های بین المللی و آشنایی با اماکن گردشگری و توریستی کشور میزبان برگزار می شوند.

برای حضور در نمایشگاه های بین المللی همانند هر سفر خارجی شما به ویزا، بلیط هواپیما رفت و برگشت، رزرو هتل و محل اقامت و غیره نیاز دارید. اگر به وسیله تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی اقدام به سفر کنید می ‌توانید دغدغه اخذ ویزا، رزرو بلیط هواپیما، هتل و غیره را به آژانس های مسافرتی بسپارید. همچنین با گشت و گذار و بازدید از اماکن دیدنی کشور میزبان با تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی خستگی سفر را از تن خود بیرون کنید.

نکات انتخاب تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی

 در هنگام انتخاب تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی به قیمت تور و خدماتی که ارائه می دهد توجه داشته باشید. صرف قیمت کم یا زیاد تور ملاک مناسب بودن آن نمی باشد. بهتر است در انتخاب تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی  امکانات تور، نوع بلیط هواپیما، امکانات هتل، تعداد روزهای اقامت، مکان های مورد بازدید در طول سفر و … را مد نظر قرار دهید.

​بعضی از تورهای نمایشگاهی گردشگری و توریستی علاوه بر گنجاندن اماکن گردشگری کشور میزبان، سفر به کشور های همساهیه را نیز در برنامه خود قرار می دهند و سفر شما را بسیار جذاب تر و جالب تر می کنند. با انتخاب تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی علاوه بر بازدید از اماکن گردشگری و جاذبه های توریستی امکان بازدید از نمایشگاه های بین المللی که سالیانه تنها یک بار برگزار می شوند را خواهید داشت.

آژانس های مسافرتی ارائه دهنده تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی

در راستای برگزاری نمایشگاه های بین المللی، تورهای گردشگری نمایشگاهی و توریستی مختلفی در آژانس های مسافرتی ارائه می شوند. بعضی از این تورها بسته به محوریت موضوع نمایشگاه ها صرفاً برای افراد خاصی ارائه می شوند. مثلا در نمایشگاه بین المللی تجهیزات دندان پزشکی کلن که هر ساله در اسفند ماه در کشور آلمان برگزار می شود؛ تور جامعه پزشکان برای دندان پزشکان ارائه می شود که در حین سفر شما می توانید به برقراری رابطه و قرار دادهای کاری با همکاران خود بپردازید. همچنین در این تورها نشست ها و جلسات ویژه مرتبط با حرفه مخصوص قرار داده می شود.

  شما همچنین می توانید از مشاوره آژانس های مسافرتی در خصوص زمان برگزاری نمایشگاه های بین المللی و نحوه برقراری ارتباط با شرکت های خارجی در نمایشگاه و عقد قرارداد با آنها استفاده کنید. آژانس های مسافرتی قادر خواهند بود برای شما امکان برقراری ارتباط و جلسه با شرکت های حاضر در نمایشگاه را فراهم کنند. در زمان برگزاری نمایشگاه های بین المللی در کشور میزبان معمولا اکثر هتل ها و بلیط های هواپیما از قبل خریداری شده اند. پس اگر قصد بازدید از نمایشگاه خاصی را دارید بهتر است از آژانس های مسافرتی و تور گردشگری نمایشگاه و توریستی اقدام به این سفر کنید.

ویزا نمایشگاهی

ویزاهای نمایشگاهی و توریستی معمولا 14 روز و با توجه به تاریخ بلیط برگشت هواپیما در سفارت مربوطه صادر می شوند. این زمان تا 30 روز نیز می تواند تغییر کند. برای اخذ ویزای نمایشگاهی و توریستی شما نیاز به دعوت نامه رسمی از کشور میزبان دارید.

شما باید هدف سفر و حضور در نمایشگاه بین المللی کشور میزبان را صادقانه و به دور از هرگونه دروغ برای سفارت مربوطه بیان کنید. همچنین باید مدرکی مبتنی بر محل اقامت تان در کشور میزبان ارائه دهید. ​ویزا نمایشگاهی گردشگری قابلیت تمدید ندارد و همچنین در صورت صدور توسط سفارت خانه مربوطه تاریخ آن تغییر نمی کند. پس قبل از اقدام به اخذ ویزا برنامه سفرتان را تنظیم و مشخص نمایید. 

مدارک لازم برای اخذ ویزا

پر نمودن فرم درخواست ویزا، اصل شناسنامه و کپی از تمامی صفحات آن، ارائه دو قطعه عکس واضح رنگی 6*4 ، ارائه پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار(در صورت داشتن گذرنامه قبلی ارائه آن نیز الزامی است)،  اثبات تمکن مالی و ارائه سه گردش آخر حساب بانکی‌ تان،ارائه دعوت نامه رسمی از کشور میزبان، ارائه  بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزا محسوب می شوند.

مدارک خاص اخذ ویزای نمایشگاهی

برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی همانند دیگر سفرهای خارجی شما نیاز به اخذ ویزا از سفارت کشور مربوطه را دارید و باید روند اداری آن را طی کنید و سفارت مربوطه را برای صدور ویزا نمایشگاهی قانع نمایید.

 ارائه دعوت نامه رسمی از شرکت یا سازمان دعوت کننده در نمایشگاه، ارائه پروانه کسب در کشور خود، ارائه نامه اشتغال کاری در شرکت یا سازمان کشور خود، تعیین هدف از سفر و شرکت در نمایشگاه مربوطه، ارائه مشخصات شرکت دعوت کننده، ارائه تاییدیه بانکی، ارائه مدرکی مبنی بر محل اقامت در کشور میزبان، تعیین زمان برگشت به کشور از جمله مدارک خاص و ویژه برای صدور ویزا نمایشگاهی می باشند که درصورت تمایل به اخذ ویزا نمایشگاهی باید آن ها را به سفارت مربوطه تحویل دهید.

اخذ ویزا نمایشگاهی توسط آژانس های مسافرتی

جهت اخذ ویزای نمایشگاهی همانند سایر ویزاها شما نیاز به دعوت نامه رسمی از طرف نمایشگاه دارید. در صورت اقدام توسط آژانس های مسافرتی روند اخذ ویزا و کارهای اداری، برای شما بسیار راحت تر خواهد بود.

آژانس های مسافرتی با یک آژانس مسافرتی در کشور میزبان قرار داد می بندند. آژانس های مسافرتی کشور میزبان برای افرادی که از طریق تور مورد نظر اقدام به سفر می ‌کنند دعوت نامه نمایشگاهی گردشگری ارسال می کنند. به این صورت اگر شما سفر خود را با تور نمایشگاهی گردشگری و توریستی تنظیم کنید با سرعت بیشتری شاهد تکمیل روند اداری و اخذ ویزای خود خواهید بود و دیگر نیازی به داشتن دعوت نامه از طرف نمایشگاه نخواهید داشت.

 همچنین آژانس های مسافرتی با توجه به تاریخ برگزاری نمایشگاه های بین المللی، خود اقدام به خرید بلیط های چارتری و رزرو هتل می‌ کنند و از بابت تهیه بلیط و رزرو هتل نگرانی نخواهید داشت و به موقع به نمایشگاه مورد نظر خود می ‌رسید.

تورهای لحظه آخری نمایشگاهی

اگر از دسته افرادی هستید که لحظه آخر تصمیم به سفر می گیرند برای بازدید از نمایشگاه ممکن است با مشکل مواجه شوید چرا که بلیط ها و هتل ها از قبل به دلیل ازدحام پیش از نمایشگاه های بین المللی رزرو شده اند. شما می توانید نمایشگاه گردشگری و توریستی چارتری را انتخاب کنید، این تورها از قبل هواپیما و محل اقامت را برای شما رزرو کرده اند و می توانید به موقع به نمایشگاه مورد نظر خود برسید. نمایشگاه گردشگری و توریستی لحظه آخری معمولا از قیمت مناسب تری نیز برخودار هستند و طرفداران زیادی دارند.

سایر نمایشگاه ها :

تور نمایشگاهی فرانسه

تور نمایشگاهی فرانسه

تور نمایشگاهی فرانسه یکی از جذاب‌ ترین تورهای مورد استفاده است. شما در تور نمایشگاهی فرانسه می‌ توانید با رویدادهای بزرگی که در این کشور

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند