تور نمایشگاهی داروسازی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نمایشگاه ها :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

تورهای نمایشگاهی به‌خصوص  تور نمایشگاهی داروسازی در عصر حاضر یکی از بهترین روش‌ها در معرفی ایده‌ها و تبادل تکنولوژی و حتی قشر دانشجویان برای پیدا کردن کار محسوب می‌شود. تورهای نمایشگاهی داروسازی به‌خصوص برای دانشجویان پزشکی که نیاز به ارتباط صنعت و درس‌های تئوری دارند فرصت بسیار خوبی است چراکه امروزه تجهیزات پزشکی در دنیا هرسال پیشرفته‌تر و مجهزتر از سال قبل هستند.
لازم به ذکر است که کشور آلمان درزمینهٔ  نمایشگاه داروسازی پیشرو است و به‌طورکلی در بحث‌های پزشکی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. البته در ادامه این مقاله به معرفی یک نمایشگاه داروسازی در آلمان نیز خواهیم پرداخت و توضیحاتی در این مورد نیز خواهیم داد.

قبل از اقدام برای تور نمایشگاهی داروسازی چه چیزهایی باید بدانید؟

بهتر است قبل از اقدام به تور نمایشگاهی داروسازی ابتدا به مطالبی کلی در مورد تورهای نمایشگاهی اشاره‌کنیم و سپس این تصمیم را در مورد شرکت کردن یا نکردن در نمایشگاه بگیریم. برای جهان و بشر پیشرفته امروزی تبادل سریع اطلاعات از مهم‌ترین چالش‌ها می‌باشد که این موضوع در تورهای نمایشگاهی بسیار توجه می‌شود و تبادل تکنولوژی بین شرکت‌ها به بیشترین حد ممکن در غرفه‌هایی در کنار هم دیگر می‌رسد.

چنانچه از آن دسته افرادی هستید که به‌دفعات زیادی به سفرهای خارجی با اهداف تجارت می‌روید حتماً با مفهوم سفرهای مایس یا MICE آشنایی دارید. برای آن دسته از افرادی که برای بار اول قصد شرکت در  تور نمایشگاهی داروسازی را دارند و با مفهوم مایس آشنا نیستند باید بگوییم که عبارت مایس همان خلاصه‌شده‌ی عبارات جلسات (meetings) ، سفرهای پاداشی (incentives) ، گردهمایی (conventions) و نمایشگاه (Exhibition) می‌باشد. چنانچه در  تور نمایشگاهی داروسازی به عبارت مایس برخورد کردید کلمات خلاصه‌شده آن را به خاطر داشته باشید. حال که با مفهوم مایس آشنا شدیم بیاید بررسی کنیم که چه کسانی در تور نمایشگاهی و به‌صورت خاص نمایشگاه داروسازی شرکت می‌کنند تا به دید روشنی از این موضوع دست‌یابیم

نمایشگاه داروسازی با چه اهدافی تشکیل می‌شوند

تا اینجا با مفهوم تورهای نمایشگاهی آشنا شدیم. حال بیایید بررسی کنیم تا ببینیم این تورها با چه اهدافی تشکیل می‌شوند. به‌صورت کلی تور نمایشگاهی یکی از اهدافی که می‌تواند داشته باشد تبادل تکنولوژی و فن‌آوری در حوزه مربوطه که در اینجا ما  تور نمایشگاهی داروسازی را بررسی خواهیم کرد. صنعت داروسازی هرساله با ظهور داروهای جدید برای بیماری‌ها پیشرفت‌های شگرفی می‌کند و بودجه‌های کلانی در این صنعت تبادل می‌شود که این نمایشگاه‌ها با امکان تبادل تکنولوژی و علم به روند رو به رشد این صنعت کمک شایانی می‌کنند. دیگر هدف این نمایشگاه افراد توانمندی هستند که ایده‌هایی تجاری دارند. یعنی ایده‌هایی به‌طور مثال در صنعت داروسازی در یک موضوع خاص داروسازی دارند که موردنیاز جامعه جهانی یا حل‌کننده یک بیماری خاص است و ازلحاظ اقتصادی نیز مقرون‌به‌صرفه است.

در  نمایشگاه داروسازی چه کسانی شرکت می‌کنند

همان‌طور که در بخش قبل ذکر شد تورهای نمایشگاهی ازجمله نمایشگاه داروسازی با اهداف مختلفی تشکیل می‌شود.شرکت‌ها و افراد مختلف نیز در  تور نمایشگاهی داروسازی هر یک با توجه به منافع و اهدافی که دارند در این نمایشگاه شرکت می‌کنند. یکدسته افرادی هستند مانند دانشجویان که به دنبال ارتباط با صنعت هستند. دسته دیگر افراد با ایده‌های جدید اقتصادی که قصد مطرح کردن ایده‌هایشان را دارند.

دسته دیگر نیز شرکت‌های بزرگ در داروسازی هستند که قصد معرفی خدمات و تکنولوژی‌های خود را در صنعت داروسازی دارند. البته شرکت‌ها ممکن است علاوه بر ارائه خدمت یا معرفی تکنولوژی‌ها کالایی برای فروش نیز با خود به نمایشگاه ببرند که نمونه‌ای در دست مشتریانشان باشد. علاوه بر این‌ها برخی سیاست‌مداران نیز ممکن است در نمایشگاه حضور یابند. به‌عنوان‌ مثالی خاص ، مثلاً در  تور نمایشگاهی داروسازی آلمان وزیر بهداشت آلمان در این نمایشگاه حضور یافت و برخی تسهیلات را برای شرکت‌های داروسازی مقرر کرد. در بخش بعدی می‌خواهیم با چند  تور نمایشگاهی داروسازی در اروپا آشنا شویم.

تور نمایشگاهی داروسازی آلمان

این تور نمایشگاهی در شهر مونیخ آلمان از 18 تا 27 مهر سال 97 تشکیل خواهد یافت. پس چنانچه علاقه‌مند به  نمایشگاه داروسازی هستید و اهدافی از قبیل مقاصد ذکرشده در بخش‌های قبلی دارید حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. نام این نمایشگاه و اطلاعات بیشتر را با تنها جست‌وجوی Expopharm 2018 به دست خواهید آورد. لازم به ذکر است که این  تور نمایشگاهی داروسازی بزرگ‌ترین نمایشگاه داروسازی در اروپا می‌باشد. تولیدکنندگان بزرگ دارو در این نمایشگاه از آخرین دست آوردها و تجهیزات داروسازی خود رونمایی خواهند کرد. همچنین درزمینهٔ داروسازی شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری نیز در  تور نمایشگاهی داروسازی آخرین آپدیت برنامه‌هایشان را به نمایش خواهند گذاشت.

همان‌طور که در بخش قبلی ذکر شد ، یکی از شرکت‌کنندگان در  تور نمایشگاهی داروسازی سیاست‌مداران هستند تا از این صنعت حمایت‌های لازم را به عمل‌آورند. در  تور نمایشگاهی داروسازی نیز سیاست‌مداران حوزه داروسازی و سلامت در این نمایشگاه حضور خواهند یافت تا از این صنعت و آینده داروسازی اقدام‌های لازم را برای حمایت از شرکت‌های داروسازی پیشرو به عمل‌آورند. لازم به ذکر است که در سال 2017 ظرفیت این نمایشگاه بیشتر از 500 غرفه بود که تخمین زده می‌شود امسال این رقم افزایش یابد. به تاریخ میلادی نیز این نمایشگاه از 10 لغایت 13 اکتبر برای عموم باز خواهد بود. در قسمت بعد به  تور نمایشگاهی داروسازی اسپانیا اشاره‌ای مختصر خواهیم کرد.

تور نمایشگاهی داروسازی اسپانیا

این تور نمایشگاهی بزرگ در اسپانیا و در شهر مادرید در حوزه داروسازی برگزار شد. برای دسترسی به اطلاعات بیشتر در مورد این نمایشگاه می‌توانید در موتورهای جست‌وجو عبارت Infarma 2018 را جست‌وجو کنید. زمان برگزاری  تور نمایشگاهی داروسازی اسپانیا نیز از 22 اسفند 96 لغایت 24 اسفند بود که بازدیدکنندگان و غرفه‌های زیادی از اقصا نقاط جهان گرد هم آمده بودند. بر اساس گزارش‌ها و نظرسنجی‌ها این نمایشگاه بسیار مفید گزارش‌شده بود و شرکت‌کنندگان در  تور نمایشگاهی داروسازی اسپانیا بیان کرده بودند که فرصت‌های بسیاری در تبادل ایده‌های نو ، تبادل تکنولوژی داشته‌اند که به سودآوری و پیشرفت شرکت‌های آنان انجامیده است. در بخش بعدی به مزایای تور نمایشگاهی داروسازی می پردازیم.

شرکت در نمایشگاه داروسازی چه مزایایی دارد

تا این قسمت ما به معرفی  تور نمایشگاهی داروسازی پرداختیم و در مورد اهداف و شرکت‌کنندگان در این تورها بحث‌های فراوانی کردیم. سپس دو  تور نمایشگاهی داروسازی آلمان و اسپانیا را معرفی کردیم که تور نمایشگاهی آلمان هنوز تشکیل نشده و در اکتبر تشکیل خواهد شد. در این مطلب به‌طور خاص می‌خواهیم مزایای شرکت در  تور نمایشگاهی داروسازی را به‌طور خلاصه بیان کنیم.

  1. آخرین تکنولوژی‌ها و فناوری‌های روز دنیا که مرتبط با داروسازی است در این مکان ارائه می‌گردد.
  2. فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیاری در  تور نمایشگاهی داروسازی وجود دارد که باکمی دقت و توجه می‌توانید از فرصت‌های پیش رو بهره لازم را ببرید.
  3. پس از شرکت در  تور نمایشگاهی داروسازی می‌توانید جایگاه حال حاضر خود را در سطح جهانی بررسی کنید و در جهت ارتقای آن گام بردارید.
  4. سطح آگاهی‌تان طی مدت‌زمانی کوتاه به میزان زیادی افزایش میابد.
  5. ایده‌های جدید و نو را برای کسب‌وکارتان میابید.
  6. با تولیدکنندگان ارتباطی مستقیم خواهید داشت.
  7. محصولاتتان را در  تور نمایشگاه داروسازی سطحی گسترده و حرفه‌ای معرفی و عرضه می‌کنید.

این ها تنها بخشی از مزایای شرکت در نمایشگاه داروسازی بودند. در بخش بعدی می خواهیم ببینیم چگونه از نمایشگاه داروسازی نهایت استفاده را ببریم و در نمایشگاه داروسازی نهایت بهره وری را داشته باشیم.

چگونه از نمایشگاه داروسازی نهایت استفاده و بهره‌وری را داشته باشیم؟

ازجمله نمایشگاه داروسازی شرکت‌کنندگان می‌بایست به دنبال افزایش بهره‌وری در استفاده از نمایشگاه باشند. چراکه کلی هزینه سفر ، ویزا ، طراحی غرفه و هزاران هزینه ریزودرشت دیگر برای غرفه داران شده است. برای شرکت‌کنندگان نیز حداقل هزینه ویزا و یک سفر رفت‌وبرگشت هواپیما صرف شده است. پس با همه این هزینه‌ها می‌بایست بهترین استفاده را از  نمایشگاه داروسازی ببرید. در این بخش به بررسی عواملی که می‌توانند ما را در افزایش بهره‌وری در نمایشگاه داروسازی یاری کنند می‌پردازیم.

در  تور نمایشگاهی داروسازی با برنامه باشید

نه‌تنها در  نمایشگاه داروسازی بلکه در هر تور نمایشگاهی نیز حتماً با برنامه و منظم جلو بروید. به‌عنوان‌مثال در نمایشگاه داروسازی اهداف و برنامه‌های خود را از شرکت در این نمایشگاه بنویسید. سپس غرفه‌هایی را که شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می‌کنند را از قبل شناسایی کنید. یعنی چنانچه قصد شرکت در  نمایشگاه داروسازی آلمان در اکتبر را دارید ، از قبل با توجه به حرفه کاری خود در داروسازی ببینید از غرفه کدام شرکت‌ها می‌خواهید بازدید کنید و کدام شرکت نیازهای اهداف شما را تأمین خواهد کرد. لذا در صورت داشتن نظم و برنامه‌ریزی قبلی در  تور نمایشگاهی داروسازی بسیار بهینه و مفید عمل خواهید کرد چراکه وقت نمایشگاه محدود بوده و شرکت‌کنندگان بسیارند. پس در نمایشگاه داروسازی با برنامه حضور یابید. در ادامه به تهیه نقشه  تور نمایشگاهی داروسازی می‌پردازیم.

آیا تهیه یک نقشه در نمایشگاه داروسازی لازم است؟

همواره در نمایشگاه‌های بزرگ همچون  نمایشگاه داروسازی که در سالیان قبل بیشتر از 500 غرفه در نمایشگاه داشته‌اند با خود یک نقشه راهنما از اطلاعات غرفه‌ها را تهیه کنید. این کار باعث می‌شود تا آمار غرفه‌ها و شرکت‌کنندگان دستتان باشد و همچنین غرفه‌های موردنظرتان که قصد بازدید از آن‌ها را دارید به‌راحتی پیدا کنید. در برخی نمایشگاه‌های بزرگ برخی غرفه‌ها جدا از مجموعه هستند یا غرفه‌ها کمی پراکنده هستند. در این نوع نمایشگاه‌ها ممکن است حتی برخی از غرفه‌ها را نبینید که ممکن است فرصت‌های بزرگ و کوچکی را از دست دهید. پس حتماً قبل از ورود به نمایشگاه داروسازی حتماً نقشه آن را تهیه کنید. در ادامه این مطلب بعد از تهیه نقشه نمایشگاه داروسازی به کارت ویزیت و معرفی خود می‌پردازیم.

آیا کارت ویزیت در نمایشگاه لازم است؟

تورهای نمایشگاهی مخصوصاً  نمایشگاه داروسازی که پررونق است ازجمله فرصت‌های کوتاهی است که شرکت‌ها امکان تبادل تکنولوژی و ایده‌های یکدیگر را دارند. برخی بازدیدکنندگان نیز هریک با اهداف خاص خود در این نمایشگاه شرکت می‌کنند. حال در این فرصت محدود برای همکاری با دیگر شرکت‌ها ، برخورد اولیه از مهم‌ترین ملاک‌های همکاری محسوب می‌شود.

داشتن یک کارت ویزیت مناسب و خوش‌طرح در ایجاد این ارتباط و برخورد اولیه شما یا مجموعه شرکت شما بسیار مهم و تأثیرگذار خواهد بود. پس قبل ازنمایشگاه داروسازی و ارتباط با شرکت‌های غول داروسازی در این نمایشگاه مجهز و مناسب ظاهر شوید و برای خود یا مجموعه خود کارت ویزیت مناسبی را تهیه کنید. حال که کارت ویزیت را در برخورد اولیه معرفی کردیم به معرفی لباس می‌پردازیم.

چه لباسی در نمایشگاه داروسازی مناسب است؟

اگر در نمایشگاه داروسازی شرکت کرده‌اید حتماً به بخش لباس توجه کنید. علم داروسازی و به‌طورکلی پزشکی به‌گونه‌ای است که در آن آراستگی و زیبایی و تمیزی ظاهر از اهمیت فراوانی برخوردار است. چنانچه در تور نمایشگاهی دانمارک غرفه‌ای را برای شرکت خود تدارک دیده‌اید حتماً به بخش لباس توجه کنید و در صورت ممکن برای خود و همکارانتان لباسی مناسب با موضوع شرکت و یکدست تهیه کنید.

این آراستگی ظاهری مجموعه شما در نمایشگاه بدون شک توجه رقیبانتان و حتی باقی بازدیدکنندگان را جلب خواهد کرد. چراکه تورهای نمایشگاهی دارای مدت برگزاری کم و تأثیر زیاد هستند و در این مدت کم آراستگی شما بسیار مؤثر در منافع و اهداف آتی شما خواهد بود. پس در نمایشگاه داروسازی به شدت مواظب لباس های خود باشید.

طراحی غرفه در نمایشگاه داروسازی

از آراستگی‌های کارت ویزیت و لباس و ظاهر که عبور کنیم ، آراستگی ظاهری غرفه شما در  تور نمایشگاهی داروسازی نیز بی‌شک از دور در صورت طراحی مناسب امکان جلب‌توجه خواهد داشت. در مورد این بخش تنها به این مطلب اشاره می‌کنیم که سعی کنید در طراحی غرفه خود از طوری عمل کنید که در آن خدمات شرکت شما به چشم آید و در طراحی از آن بهره گرفته شود.

به‌طور مثال در  نمایشگاه داروسازی چنانچه شرکت یا مجموعه شما داروی خاصی را تولید می‌کند می‌توانید یکی از میزهای درون غرفه خود را شبیه دارویی که می‌سازید طراحی کنید. شما با این کار ساده در طراحی غرفه بی‌شک توجه خیلی از گردشگران را به خود جلب می‌کنید. در ادامه برای آشنایی بیشتر با حرفه‌ای بودن نمایشگاه نکاتی را ذکر می‌کنیم.

از کجا بدانیم یک نمایشگاه سطح بالا و حرفه‌ای است؟

چندراه برای تشخیص حرفه‌ای بودن نمایشگاه وجود دارد که به چند مورد و به طور خاص نمایشگاه داروسازی اشاره می‌کنیم.  به طور مثال تعداد غرفه‌های نمایشگاه داروسازی هرچه تعداد غرفه‌ها بیشتر باشد بدون شک نمایشگاه داروسازی اهمیت بالایی دارد. در تور نمایشگاهی داروسازی نیز با حضور تعداد غرفه های زیاد اهمیت نمایشگاه بالا می رود.

تعداد بازدیدکنندگان

به‌طور واضح و مشخص هرچه تعداد بازدیدکنندگان بیشتر باشد نمایشگاه از سطح بالایی برخوردار است. به‌طور مثال در نمایشگاه آلمان در سال گذشته 40 هزار نفر بازدیدکننده وجود داشتند که نشان از اهمیت بالای آن نمایشگاه داشت.

سایر نمایشگاه ها :

تور نمایشگاهی داروسازی

تورهای نمایشگاهی به‌خصوص  تور نمایشگاهی داروسازی در عصر حاضر یکی از بهترین روش‌ها در معرفی ایده‌ها و تبادل تکنولوژی و حتی قشر دانشجویان برای پیدا

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند