تور نمایشگاهی صنایع دستی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نمایشگاه ها :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

تورهای نمایشگاهی مخصوصاً تور نمایشگاهی صنایع دستی در عصر حاضر یکی از بهترین فرصت‌ها چه برای افرادی که به‌طور مثال دانشجو هستند و به دنبال شغل موردعلاقه خود در رشته تحصیلی خود می‌باشند ، و چه افرادی که به دنبال معرفی ایده‌ها یا شرکت خود هستند می‌باشد. پس چنانچه از آن دسته از افرادی هستید که علاقه فراوانی به شرکت در تورهای خارجی به‌خصوص تور نمایشگاهی صنایع دستی دارید با ما در این مقاله همراه باشید. در ابتدا به معرفی تورهای نمایشگاهی می‌پردازیم تا یک شناخت اولیه از این تورها به دست آورید. سپس به برخی ویژگی‌های دیگر تورهای نمایشگاهی و معرفی چند تور نمایشگاهی مهم که اخیراً برگزارشده‌اند می‌پردازیم.

آنچه باید در مورد تورهای نمایشگاهی بدانید

در سفرهای خارجی در حوزه گردشگری تورهای نمایشگاهی در دسته‌بندی MICE قرار می‌گیرند. تورهای نمایشگاهی به‌طورکلی برای صنایع مختلف در هر زمینه‌ای همچون تور نمایشگاهی صنایع دستی یکی از شناخته‌شده‌ترین و پررونق‌ترین اتفاقات و رویدادهایی هستند که برای صنعت‌های متفاوت ازجمله صنایع دستی اتفاق می‌افتند. این تورهای نمایشگاهی اغلب به‌صورت سالیانه برگزار می‌شوند و هرسال یک کشور میزبان برگزاری تور نمایشگاهی می‌شود.

لازم به ذکر است که بدانید برخی از این تورهای نمایشگاهی ممکن است هرسال در مکان مشخص و ثابتی برگزار شوند. هریک از تورهای نمایشگاهی اهداف و مقاصد خاصی را دنبال می‌کنند که برای هرکدام از طرفین غرفه داران و بازدیدکنندگان منافع خاص خود را دارند. در ادامه به این موضوع مهم خواهیم پرداخت. ابتدا با مفهوم سفرهای MICE یا مایس آشنا می‌شویم که در تور نمایشگاهی صنایع دستی بی‌شک به گوشتان اگر نخورده باشد خواهید شنید

آشنایی با سفر MICE در تور نمایشگاهی صنایع دستی

در رابطه با این نوع سفر تجاری و اقتصادی باید بگوییم که اگر شغل شما به‌گونه‌ای است که سالی حداقل 3 بار به‌صورت مداوم با اهداف تجاری و اقتصادی به کشوری سفر می‌کنید ، بی‌شک اسم سفرهای MICE یا مایس را در سفرهای خود شنیده‌اید. کلمه MICE به‌صورت خلاصه‌شده کلمات انگلیسی جلسات یا meetings ، سفرهای پاداشی یا incentives ، گردهمایی یا conventions و عبارت Exhibitions می‌باشد.

جالب است بدانید در عصر حاضر این امر مهم به‌قدری پیشرفت داشته است که خود به‌عنوان ملاک‌ها و شاخص‌هایی از گردشگری به کشورها تبدیل‌ شده است و همچنان باقدرت به رشد خود ادامه می‌دهد. پس چنانچه در تور نمایشگاهی صنایع دستی به کلمه مایس برخوردید مطالب فوق را در ذهنتان از مفهوم مایس داشته باشید. در ادامه باید ببینیم که چه کسانی در نمایشگاه صنایع دستی شرکت می‌کنند تا دید روشنی از شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه به دست آوریم.

چه کسانی در این تورها شرکت می‌کنند؟

تورهای نمایشگاهی با اهداف و مقاصد مختلفی برگزار می‌شوند و شرکت‌کنندگان مختلف با اهداف متفاوتی به نمایشگاه می‌آیند که تور نمایشگاهی صنایع دستی نیز از این قاعده مستثنا نیست. به‌صورت کلی شرکت‌کنندگان در تور نمایشگاهی افرادی هستند که صاحب ایده در موضوع نمایشگاه هستند و قصد معرفی ایده‌های خود را دارند که در این صورت غرفه نمایشگاه را اجاره می‌کنند. برخی دیگر از شرکت‌کنندگان شرکت‌های فعال در موضوع نمایشگاه ازجمله تور نمایشگاهی صنایع دستی هستند که این شرکت‌ها با حضور خود ، شرکتشان را در بین رقیبان معرفی می‌کنند و با آخرین تکنولوژی و دست آورد های شرکت‌های فعال دیگر به‌منظور گسترش شرکت خود آشنا می‌شوند که این فرصتی طلایی برای این شرکت‌ها برای تبادل تکنولوژی می‌باشد.

البته علاوه بر تکنولوژی ممکن است شرکت‌ها ارائه‌دهنده خدماتی همانند خدمات در حوزه صنایع دستی باشند و یا ارائه‌دهنده یک کالای خاص به‌طور مثال در حوزه صنایع دستی باشند. برخی دیگر از افراد شرکت‌کننده در نمایشگاه نیز ممکن است دانشجو باشند که اهدافی مانند آشنایی با تکنولوژی رشته خود و یا پیدا کردن شغل مناسب در نمایشگاه شرکت کرده باشند. البته شرکت‌های شرکت‌کننده نیز ممکن است به دنبال استخدام افرادی جوان و متخصص برای پیش برد اهداف شرکت خود باشند که قابل‌ توجه دانشجویان است. حال که با اهداف کلی تورهای نمایشگاهی و افراد شرکت‌کننده در این تورها آشنا شدیم بیایید به‌صورت خاص به اهداف تور نمایشگاهی صنایع دستی بپردازیم.

اهداف تور نمایشگاهی صنایع دستی

برای آشنایی بیشتر با اهداف نمایشگاه صنایع دستی با هم نگاهی به تور نمایشگاهی صنایع دستی برلین می اندازیم تا با اهداف مختلف نمایشگاه صنایع دستی بیشتر آشنا شویم. ابتدا باید ذکر کنیم که نمایشگاه صنایع دستی برلین حدود 40 هزار شرکت‌کننده داشت. کالای بومی کشورهای مختلف که بخشی از معنی کالای بومی ممکن است به صنایع دستی اطلاق شود توسط بازارهای جهانی به‌خوبی جایگاه خود را یافته است. صنایع دستی هر کشوری منحصربه‌فرد و خاص همان کشور است که ممکن است خریداران و طرفداران جهانی داشته باشد. لازم به ذکر است که چون مفهوم صنایع دستی اغلب بومی یک کشور خاص می‌باشد پس بهترین کیفیت یک محصول صنایع دستی مختص همان کشور تولیدکننده صنایع دستی می‌باشد.

در نمایشگاه صنایع دستی معمولا تولیدکنندگان صنایع دستی از سرتاسر جهان در این نمایشگاه شرکت می کنند و محصولات بومی و صنایع دستی کشور خود را برای جهانیان عرضه می کنند که در اختیار خریداران مختلف از کشورهای مختلف قرار می گیرد. این نمایشگاه معمولا به‌صورت خلاصه از چند زیرمجموعه شامل زندگی طبیعی ، هنر و زیبایی ، زمستان در منزل تشکیل می شود و یک دید کلی از موضوعات ذکرشده برای بازدیدکنندگان و شرکت‌ها ارائه داده می شود که در ادامه توضیحی مختصر از این مجموعه‌ها خواهیم داد.

زندگی طبیعی در نمایشگاه صنایع دستی

زندگی طبیعی که تلفیقی از آسایش و رفاه می‌باشد. در تور نمایشگاهی صنایع دستی بخشی از اهداف نمایشگاه می باشند. به‌طور خلاصه محصولات و خدماتی که در این زیرمجموعه عرضه می شوند شامل محصولاتی بودند که انسان به آن‌ها برای یک زندگی سالم نیازمند است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

یکی از محصولات نمایشگاه صنایع دستی محصولات گیاهی هستند که هر فردی برای زندگی طبیعی و سالم به این نوع محصولات نیازمند است. مراقبت‌های بهداشتی و محصولات کنفی ، مواد معدنی ، لوازم‌آرایشی طبیعی ، مد سازگار با محیط‌ زیست ، محصولات بازیافتی ، محصولات سلامتی ، تکنیک‌های ریلکسیشن و مدیتیشن در تور نمایشگاهی صنایع دستی در زیرمجموعه زندگی طبیعی به نمایش عموم در می آیند.

هنر با زیبایی در تور نمایشگاهی صنایع دستی 

همان‌طور که در مطالب قبل اشاره شد ، یکی دیگر از زیرمجموعه‌های نمایشگاه صنایع دستی هنر با زیبایی است که این بخش طرفداران خاص و منحصربه‌فرد خود را مخصوصاً در بانوان دارد. به‌صورت خلاصه‌شده هنر با زیبایی منحصربه‌ فرد بودن و کیفیت در هارمونی و داشتن توازن کامل را شامل می‌شود که در این نمایشگاه موردتوجه عموم قرار می گیرد. شرکت‌هایی که محصولات و صنایع دستی آن‌ها بیشتر در منزل کاربرد دارند زیرمجموعه‌ی هنر با زیبایی برای آن‌ها مناسب‌تر است.

محصولاتی که در نمایشگاه صنایع دستی معمولا عرضه می شوند

به‌صورت خلاصه و کلی اگر بخواهیم یک جمع‌بندی کلی از نمایشگاه صنایع دستی و محصولات عرضه‌شده در آن داشته باشیم ، به موارد زیر در این نمایشگاه می‌توان اشاره کرد.

 • پوشاک
 • منسوجات خانگی
 • کالاهای چرمی
 • لوازم جانبی
 • کالاهای مسافرتی
 • مبلمان کوچک
 • قالیچه
 • گلیم
 • سبد
 • سفال
 • شیشه‌آلات
 • ظروف چینی
 • محصولات هنری و صنایع دستی
 • جواهرات
 • جواهرات بدلی
 • جواهرات قومی
 • پوشاک بافتنی
 • لوازم‌آرایش طبیعی
 • اسباب‌بازی‌های چوبی

چه افرادی در نمایشگاه صنایع دستی غرفه داشتند؟

در نمایشگاه صنایع دستی گروه‌های زیادی از کشورها و شرکت‌های مختلف حضور دارند. واردکنندگان صنایع دستی ، صادرکنندگان صنایع دستی و تولیدکنندگان صنایع دستی از آلمان ، چین ، تایلند و سایر کشورهای جهان که دارای هنر صنایع دستی شناخته شده هستند در نمایشگاه صنایع دستی شرکت می کنند.

چگونگی حضور در تور نمایشگاهی صنایع دستی

در نمایشگاه صنایع دستی شرکت‌کنندگانی همچون واردکنندگان ، عمده‌فروشان ، خرده‌فروشان ، نمایندگان تجاری و مصرف‌کنندگان در تورهای نمایشگاهی صنایع دستی شرکت می کنند. هرساله علاقه‌مندان شرکت در تورهای نمایشگاهی از سرتاسر جهان برای بازدید به کشور برگزارکننده نمایشگاه مخصوصاً نمایشگاه صنایع دستی سفر می‌کنند. شما برای سفر به تور نمایشگاهی صنایع دستی نیاز به ویزا خواهید داشت. دریافت ویزا نیز شرایط خاص خود را دارد که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

دعوت‌نامه نمایشگاهی صنایع دستی

برای اخذ ویزا از کشور برگزارکننده نمایشگاه به‌خصوص تور نمایشگاهی صنایع دستی شما نیاز خواهید داشت که دعوت‌نامه‌ای را برای سفارت ارائه دهید. در غیر این صورت سفارت کشور میزبان به‌ احتمال‌ زیاد برای شما ویزای سفر را صادر نخواهد کرد. پس حتماً باید برای شرکت در نمایشگاه صنایع دستی دعوت‌نامه تهیه کنید. این دعوت‌نامه‌ها در بعضی موارد از سوی شرکت‌های برگزارکننده تور نمایشگاهی صنایع دستی داده می‌شود و در برخی موارد هم مسئولین نمایشگاه صنایع دستی خود دعوت‌نامه‌ای را برای شما تنظیم می‌کنند که آن را برای دریافت ویزا به سفارت تحویل دهید.

ویزای نمایشگاهی صنایع دستی

در اکثر کشورها برای شرکت در تورهای نمایشگاهی مخصوصاً تور نمایشگاهی صنایع دستی  نیاز به مدارک زیر خواهید داشت.

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی
 2. دعوت‌نامه رسمی از مسئولین تور نمایشگاهی
 3. مدارکی مستند از رزرو مکانی برای اقامت در مدتی که در کشور موردنظر حضور دارید
 4. بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما
 5. ارائه سند و مدارکی که نشان دهد شما در حوزه تور نمایشگاهی فعال می‌باشید

فعال بودن در تورهای نمایشگاهی نیز همان‌طور که گفته شد در اخذ ویزای شما کمک شایانی خواهد کرد.

مزایای شرکت در تور نمایشگاهی صنایع دستی

هر تور نمایشگاهی در نوع خود مزایای فراوانی دارد که در مطالب قبلی کمی به آن‌ها اشاره شد. در این بخش با تمرکز بیشتری می‌خواهیم از مزایای شرکت در نمایشگاه صنایع دستی سخن به میان آوریم.

 1. آخرین تکنولوژی‌ها در زمینه ماشین آلات و لوازم تولید صنایع دستی و همچنین جدیدترین فناوری‌های روز دنیا که مرتبط با موضوع نمایشگاه است در این مکان ارائه می‌گردد.
 2. فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیاری در تور نمایشگاهی وجود دارد که باکمی دقت و توجه می‌توانید از فرصت‌های پیش رو بهره لازم را ببرید.
 3. پس از شرکت در تور نمایشگاهی می‌توانید جایگاه حال حاضر خود را در سطح جهانی بررسی کنید و در جهت ارتقای آن گام بردارید.
 4. سطح آگاهی‌تان طی مدت‌زمانی کوتاه به میزان زیادی افزایش می یابد.
 5. ایده‌های جدید و نو را برای کسب‌وکارتان می یابید.
 6. با تولیدکنندگان ارتباطی مستقیم خواهید داشت.
 7. محصولاتتان را در سطحی گسترده و حرفه‌ای معرفی و عرضه می‌کنید.

چگونه از تورهای نمایشگاهی صنایع دستی بهترین استفاده را ببریم؟

تا اینجای مقاله متوجه شدیم که چگونه می‌توان یک نمایشگاه را شناخت و ویزا و دعوت‌نامه گرفت. بحث  تور نمایشگاهی صنایع دستی را به‌طور خاص مورد بررسی قراردادیم. حال با فرض اینکه شما همه‌ی کارهای فوق را انجام داده‌اید می‌خواهیم ببینیم چگونه می‌توان بیشترین بهره‌وری را از نمایشگاه داشت.

نظم و برنامه‌ریزی

برای افزایش بهره‌وری در نمایشگاه صنایع دستی حتماً با برنامه‌ریزی قبلی و نظم عمل کنید. به‌طوری‌ که قبل از ورود به نمایشگاه ببینید هدف شما از ورود به تور نمایشگاهی صنایع دستی دیدار از کدام غرفه‌ها است. برای این کار از قبل نقشه‌ی غرفه‌ها و نمایشگاه را تهیه کنید تا یافتن غرفه‌ها برایتان آسان‌تر شود. در صورت نظم در برنامه بازدید ، تور نمایشگاهی صنایع دستی شما به‌راحتی می‌توانید غرفه‌هایتان را با سرعت مناسب پیدا کنید و وقت خود را در مدت محدود نمایشگاه بهینه مصرف نمایید.

تهیه یک کارت ویزیت

قبل از ورود به نمایشگاه و به‌طورکلی برای خودتان حتماً یک کارت ویزیت آماده نمایید تا ارتباط با شرکت‌ها برای شما آسان‌تر باشد.همچنین قبل لز شرکت در نمایشگاه شرایط ویژه شرکت در این مکان را بدانید تا دچار مشکل نشوید.

سایر نمایشگاه ها :

تور نمایشگاهی مبلمان

تور نمایشگاهی مبلمان

سالانه نمایشگاه های زیادی با موضوعات مختلف در سراسر دنیا برگزار می شود. تور نمایشگاهی مبلمان به بازدید از این نمایشگاه ها اختصاص دارد. برخی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند