تور نمایشگاهی هنر

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نمایشگاه ها :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

یکی از تورهای نمایشگاهی پربیننده که هر ساله گردشگران و فعالان هنری زیادی را به سمت خود می کشاند، تور نمایشگاهی هنر است که در کشورهای مختلف با نام های مشخص در مدت زمان معینی برگزار می شود. اگر چنانچه علاقه مند به کسب اطلاعات درباره تور نمایشگاهی هنر هستید پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

قطب های گردشگری هر کشور، میزبان برگزاری تور نمایشگاهی هنر

در هر کشوری، شهر یا شهرهایی وجود دارند که به عنوان قطب مهم گردشگری و تأثیرگذار در صنعت توریست آن کشور تلقی می شوند و هر ساله با برنامه ریزی و برگزاری انواع تورهای نمایشگاهی از جمله تور نمایشگاهی هنر، بسیاری از هنرمندان مشهور و بزرگ را به جهت ارائه آثار و نیز بسیاری از گردشگران مشتاق به حضور و گشت و گذار در این سبک نمایشگاه ها را به سوی خود می کشانند.

تفاوت تور نمایشگاهی هنر با سایر تورها

تور نمایشگاهی هنر، نوع متفاوتی از تورهای مسافرتی است که اصلی ترین هدف آن بازدید از یک نمایشگاه بین المللی در خارج از کشور است. برخلاف اینکه عوامل تشکیل دهنده تور نمایشگاهی هنر از نظر نام با تورهای مسافرتی دیگر شباهت دارد، اما ماهیت تور نمایشگاهی هنر کاملاً متفاوت از سایر تورها است. همچنین برنامه ریزی و برگزاری این سبک تورها نیازمند تخصص ها و ارائه خدمات ویژه ای خواهد بود که در صورت عدم توجه کافی به این مورد، به طور حتم درخواست کننده شرکت در تور نمایشگاهی هنر به اهداف خود دست پیدا نخواهد کرد.

تورهای نمایشگاهی هنر و نمونه هایی از این تورها در سطح بین الملل

حضور در تور نمایشگاهی هنر در سطح جهانی، علاوه بر اینکه برای افراد و شرکت های فعال در حوزه هنر نتایج و امتیازات بسیاری در پی دارد، برای گردشگران در تور نمایشگاهی هنر هم فرصتی مغتنم به منظور آشنایی بیشتر با آثار هنری جدید و قدیم ارزنده خواهد بود. از این رو افراد با فعالیت های تخصصی و هنری مرتبط، در تاریخی معین و در مکانی ویژه اجتماع می کنند تا با بروزترین دستاوردها در حیطه فعالیت هنری خود و صنایع مربوطه از نزدیک آشنا شوند.

غالباً شرکت کنندگان در تور نمایشگاهی هنر به دنبال آشنایی با آخرین پیشرفت های حرفه ی خود، افراد حرفه ای و موفق، دست یابی به فرصت‌های شراکت با آنها و نیز حفظ و گسترش بازار خود می باشند. در واقع این سفرها علاوه بر تفریح، گشت و گذار و سرگرمی، به درد پیشرفت زندگی و فعالیت کاری و یا تحصیلی بازدیدکننده ها خواهد خورد.

اگر بخواهیم به نمونه هایی از این تورهای نمایشگاهی هنری که سالانه در سطح جهان برگزار می شوند اشاره کنیم، می توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 • نمایشگاه سوغات، هنرها و صنایع دستی بانوان شیراز در ایران در اسفند ماه
 • نمایشگاه بین المللی هنر معاصر وین اتریش در ماه سپتامبر
 • نمایشگاه بین المللی C.A.R. اسن آلمان در ماه نوامبر
 • نمایشگاه هنر بین المللی (آرت اینترنشنال) استانبول ترکیه هرساله از یکم الی چهارم مهرماه
 • و …

اطلاع رسانی پیرامون شرایط و ضوابط شرکت در تور نمایشگاهی هنر در وبسایت های مجریان تورها

معمولاً تور نمایشگاهی هنر در سطح جهانی همه ساله با قدرت و انگیزه بیشتر برپا می شود و تداوم می یابد، چرا که فرصتی برای تعامل فروشندگان و هنرمندان خواهد بود و نیز شرایط مناسبی را با هدف جذب فعالان در حوزه هنر فراهم می آورد.

برخی از شهرها در کشورهای پرگردشگر، علاوه بر جاذبه های توریستی و تفریحی، پتانسیل مناسبی برای برپایی گردهمایی های هنری دارند؛ از این رو سایر کشورها سعی می کنند جهت حضور فعالان هنری خود در این نمایشگاه و نیز فراهم نمودن شرایط حضور گردشگران در تور نمایشگاهی هنر سعی در اطلاع رسانی مناسب در وب سایت های مجری تورهای گردشگری و نمایشگاهی راجع به زمان و مکان برگزاری تور نمایشگاهی هنر نمایند.

تور نمایشگاهی هنر، محفلی برای به اشتراک گذاشتن ایده ها

شرکت در تور نمایشگاه هنر به این دلیل که محفلی برای گردهمایی افکار و ایده های متنوع خواهد بود، یکی از بهترین و مفیدترین تصمیم های هنرمندان و علاقه مندان به هنر است؛ چراکه فرصتی برای دیدن زیبایی های بصری آثار هنری و نیز برای لحظاتی امکان فارغ شدن از افکار و فشارهای زندگی مدرن بی روح امروز را فراهم می آورد.

تور نمایشگاهی هنر که در سطح بین المللی تشکیل می شود، ویترینی گسترده و متنوع و ارزنده برای نمایش و عرضه محصولات و آثار هنری در بخش های مختلف است و در محورهای کاری و تجاری مختلف فعالیت می کند. محورهایی مانند معرفی پروژه های هنری و مشارکت در انجام آنها، ایجاد فضایی جهت ارائه ایده ها و آثار هنری در گالری های جوان و تازه وارد به عرصه هنر و غرفه های متنوع نمایشگاهی آثار فاخر و جدید و … .

صنایع هنری فعال در تور نمایشگاهی هنر

اگر بخواهیم از صنایع فعال در تولید آثار هنری که در تور نمایشگاهی هنر قابل ارائه به عموم هستند نام ببریم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • عرضه آثار هنری فاخر در بخش طلا، جواهر، ساعت
 • مجموعه‌ای عظیم از گالری‌های جوان و نوپا
 • بخش‌های متنوعی در حوزه پروژه‌های ویژه هنری
 • ارائه هنرهای سه بعدی در قالب هنر شیشه‌ای
 • هنرهای مدرن
 • آثار باستانی
 • بخش‌های مرتبط با بافت فرش
 • و …

تور نمایشگاهی هنر؛ تعامل و ایجاد فضای تجارت سودآور

سردمداران نمایشگاه های هنری همواره تلاش نموده اند تا با پربارتر کردن فضاهای نمایشگاهی و ارائه انواع خدمات جانبی در این نمایشگاه ها و در واقع به نوعی با ایجاد نقطه ای برای پیوند محورهای ارزشمند هنری از سرتاسر جهان، اقدام به معرفی کشور و صنعت گردشگری و سطح صنایع هنری خود به سایر مردم جهان نمایند و بستری را برای به اشتراک گذاشتن و تعامل بیشتر و نزدیک تر هنرمندان و مشتاقان به هنر و نیز ایجاد فضایی برای رقابت تنگاتنگ و پرسود برای فعالان در حوزه های هنری فراهم آورند.

نمایشگاه های هنری بین المللی و فرصت جذب گردشگر

به این دلیل که تورهای گردشگری به شهرهای مهم و پرجاذبه جهان، به منزله نقطه عطف ارتباطی ارزشمند در حوزه های هنری کشورها محسوب می شوند، از این رو فرصت شرکت گردشگران خارجی در غالب تور نمایشگاهی هنر در این شهرها و نمایشگاه ها فراهم آمده است.

همچنین بایستی به این مسئله اشاره نمود که سفر به شهرهای میزبان برگزاری تور نمایشگاهی هنر، همواره کمک شایانی به آشنایی با حوزه های فرهنگی کشور میزبان کرده است و نیز یکی از اثرات مهم اجرای تور نمایشگاهی هنر، این است که همواره محل پیوند فرهنگ و هنر در سطح بین الملل بوده اند.

لزوم کسب اطلاعات قبل از حضور در تورهای نمایشگاهی هنری

برخی از نمایشگاه ها مانند نمایشگاه های تخصصی طلا و جواهر مختص به افراد حرفه ای و مورد تأیید از جانب برگزارکنندگان نمایشگاه هستند و عموم مردم و نیز افرادی که از دارای محدودیت سنی هستند مثلاً افراد زیر ۱۵ سال اجازه شرکت در نمایشگاه را نخواهند داشت؛ اما اکثر نمایشگاه های هنری مورد بازدید عموم مردم و گردشگران قرار می گیرند؛ بنابراین لازم است قبل از ثبت نام در تور نمایشگاهی هنر و سفر به کشور میزبان بدین منظور، سری به سایت های اطلاع رسانی پیرامون شرایط حضور در تور نمایشگاهی هنر بزنید و از این مسئله اطمینان حاصل کنید.

بازدید از نمایشگاه های بین المللی با هزینه یا بدون هزینه؟

همچنین شرکت در برخی نمایشگاه های تخصصی مستلزم پرداخت هزینه ورودی است. با این حال قابل ذکر است که اکثر نمایشگاه های هنری که به عنوان محیطی برای نمایش و به اشتراک گذاشتن ایده و فرهنگ و دستاوردهای جدید هستند هزینه ای را به شرکت کنندگان وارد نمی کنند. پس می بایست همانطور که قبلاً ذکر شد قبل از شرکت در تور نمایشگاهی هنر، در ارتباط با شرایط و سایر مسائل مرتبط با آن، اطلاعات کامل را از سایت های معتبر و یا مراکزی که هرساله اقدام به برگزاری تور نمایشگاهی هنر می کنند کسب نمایید.

فرصت حضور در نمایشگاه های هنری بین المللی با تکمیل مدارک موردنیاز جهت سفر به کشور مقصد

شما با در دست داشتن دعوتنامه توریستی کشور موردنظر (این نوع دعوتنامه ها را می توانید توسط دفاتر گردشگری تهیه کنید و یا آشنایانتان در کشور مقصد برایتان ارسال نمایند) می توانید ویزای توریستی کشور مقصد که فقط اختصاص به سفرهای تفریحی کوتاه مدت دارد را دریافت نمایید. ویزای توریستی که با دعوتنامه اخذ شده باشد اعتبارش بستگی به تصمیم سفارت و نوع درخواست گردشگر دارد. پس از صدور ویزا، برچسب ویزا توسط سفارت در گذرنامه شما چسبانده می شود. اطلاعات اصلی ویزا مانند تاریخ اعتبار و تعداد دفعاتی که گردشگر می تواند با آن سفر کند، بر روی این برچسب درج شده است.

اولین اقدامی که می بایست در گرفتن ویزای هر کشوری با داشتن دعوتنامه توریستی انجام دهید، تکمیل فرم درخواست ویزا است. فرم درخواست ویزا را می توانید با مراجعه حضوری از بخش ویزای سفارت کشور مقصد در کشور خودتان، تهیه نمایید. پس از تکمیل این فرم، همراه با سایر مدارک لازم به سفارت رفته و وقت مصاحبه را نیز به صورت حضوری تعیین کنید. در تاریخی که به منظور ملاقات و مصاحبه حضوری برایتان در نظر گرفته شده است می بایست در محل سفارت حاضر شوید و مدارک را نیز تحویل دهید.

تصمیم سفارت در مورد صدور ویزا برای گردشگر متقاضی بستگی به عواملی مانند نوع دعوتنامه، کامل بودن مدارک و همچنین مصاحبه حضوری شما در سفارت خواهد داشت.

تور نمایشگاهی هنر چه زمانی برگزار می شود؟

تعیین و اطلاع رسانی دقیق مدت زمان برپایی نمایشگاه (از روز و ساعت افتتاح تا روز و ساعت اختتامیه) بسیار اهمیت دارد چرا که یکی از مهم ترین اهداف سردمداران نمایشگاه این است که به ‌موقع بتوانند شاهد حضور شرکت کنندگان مطرح و بلندآوازه از سرتاسر جهان و نیز بازتاب این حضور گسترده و قدرتمند باشند. بنابراین توجه به تقویم سالانه برگزاری نمایشگاه های هنری بین المللی و نیز زمان اجرای تورهای نمایشگاهی هنر امری ضروری خواهد بود.

ارائه خدمات جانبی و مفید در نمایشگاه های هنری بین المللی

در برخی از نمایشگاه های هنری بین المللی، برگزارکنندگان اقدام به برنامه ریزی و اجرای چندین سمینار می کنند که با شرکت در آن‌ها می‌توانید با جدیدترین هنرهای روز در زمینه های مختلف آشنا شوید.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید در برخی از نمایشگاه های هنری این امکان وجود دارد که بازدیدکنندگان بتوانند با دریافت اپلیکیشن مخصوص تور نمایشگاهی هنر (که برای استفاده در گوشی های هوشمند طراحی و در دسترس قرار داده شده است) و نصب آن، علاوه بر برخورداری از تخفیف در هزینه بلیط ورود به نمایشگاه، از سایر امکانات رفاهی مانند نقشه ای کامل از فضاهای متنوع تعبیه شده در نمایشگاه و نیز سرویس رایگان ایاب و ذهاب بهره مند شوند.

پیگیر مشخصات و سابقه نمایشگاه های هنری بین المللی از نظر ابعاد و تعداد شرکت کننده باشید.

زمانی که تصمیم به شرکت در تور نمایشگاهی هنر گرفتید، حتماً راجع به نمایشگاه موردنظر و سطح کیفیت آن جست و جو نمایید. اگر نمایشگاهی از کیفیت بالایی برخوردار باشد حتماً بازدیدکنندگان و غرفه داران بسیاری را در آنجا مشاهده خواهید کرد. یکی دیگر از مواردی که می بایست به آن توجه کنید، میزان مساحت در نظر گرفته شده برای برگزاری نمایشگاه است؛ تجربه نشان داده است که نمایشگاه هایی که مساحتی قابل قبول دارند، از مراجعه کنندگان بالایی برخوردار خواهند بود. همچنین توجه به تعداد کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه می تواند بیانگر میزان اهمیت نمایشگاه برگزارشده در سطح جهانی باشد.

اقدامات لازم برای شرکت در نمایشگاه های هنری بین المللی و همچنین رزرو غرفه در آنها

آن دسته از افراد یا شرکت هایی که برای نمایش و فروش محصولات خود در تور نمایشگاهی هنر حضور می یابند لازم است بدانند که می بایست از چند ماه قبل از آغاز به کار نمایشگاه، برای رزرو غرفه در نمایشگاه اقدام کنند تا بتوانند به موقع در مکان تخصیص داده شده به آنها مستقر شوند و بازدیدکنندگان را جذب نمایند. هزینه اجاره غرفه های موجود در نمایشگاه های هنر بسته به عوامل مختلفی متفاوت خواهد بود؛ بنابراین ارائه دهنده محصول یا ایده لازم است با اقدام به موقع برای رزرو، غرفه ای را انتخاب نماید که هم از لحاظ ابعاد و مساحت و هم مکان قرارگیری و نیز از لحاظ هزینه، برای او مناسب باشد.

فعالان حوزه های هنری علاقه مند به شرکت در تور نمایشگاهی هنر در جریان باشند!

فعالان در حوزه های هنری با شرکت در تور نمایشگاهی هنر می توانند از خدمات حرفه ای ارائه شده در نمایشگاه استفاده کنند. در زیر اشاره ای به برخی از این خدمات شده است:

 • فراهم آمدن زمینه برگزاری رویدادهای حرفه ای در سطح عالی
 • تدارک دیدن تعداد زیادی نمایشگاه توسط برگزارکنندگان.
 • فعالیت داشتن تیم های حرفه ای و متخصص نیز در زمینه تبلیغات، غرفه سازی، سفر، امور مطبوعاتی و … در نمایشگاه
 • ایجاد و آماده سازی بازارهای گوناگونی برای همه صنایع

خدمات قابل ارائه از جانب آژانس های برگزارکننده تورهای نمایشگاهی هنری

اگر در تور نمایشگاهی هنر ثبت نام می کنید به انواع خدماتی که از جانب شرکت برگزارکننده به شما ارائه خواهد شد توجه کنید. خدماتی چون ترانسفر فرودگاهی، رزرو هتل، بیمه مسافرتی و اخذ ویزا؛ که البته اگر امکان درخواست این خدمات از جانب شما وجود داشته باشد می بایست برای درخواست هر کدام از این خدمات هزینه ای جداگانه پرداخت نمایید. ارائه این خدمات برای گردشگرانی که وقت کافی ندارند بسیار مناسب است چرا که همه امور به دست مسئولان و راهنمایان آژانس متعهد صورت خواهد پذیرفت. در ادامه به برخی از خدمات آژانس های برگزارکننده تور نمایشگاهی هنر که برای متقاضیان این تورها در نظر گرفته می شود، شده است:

 • در نظر گرفتن امکان انجام مشاوره پیرامون انتخاب مناسب ترین نمایشگاه و تور نمایشگاهی هنر مرتبط با اهداف درخواست کننده و ارائه اطلاعات کامل درباره شرایط و نحوه شرکت در تور نمایشگاهی هنر.
 • در نظر گرفتن امکان ملاقات با شرکت های متقاضی با هدف تبادل نظر و تعامل با دیگر شرکت های تجاری فعال در زمان نمایشگاه.
 • در نظر گرفتن راهنمای حرفه ای تور که به زبان های خارجی تسلط داشته باشد و بتواند به منظور مذاکره و ترجمه با شرکت ها همراه متقاضی باشد.
 • وجود راهنمای هم زبان با متقاضی جهت ارسال محصولات یا نمونه های تجاری پس از بازگشت مسافر به ایران و سایر خدماتی که این راهنما به دلیل آشنایی کامل با شهر محل برگزاری نمایشگاه می تواند به متقاضی ارائه کند.
 • فراهم آوردن امکان بازدید گروهی از مراکز صنعتی و خدماتی نمایشگاه.
 • ارائه خدماتی مانند تعیین وقت مناسب سفارت، اخذ ویزا، تهیه کارت ورود به نمایشگاه، کنترل مدارک ضروری متقاضی و … .
 • در نظر گرفتن هتل مناسب به عنوان محل اقامت: در تورهای نمایشگاهی سطح کیفی و محل قرارگیری هتل و نحوه دسترسی آن به محل نمایشگاه بسیار حائز اهمیت است.
 • امکان ادامه مسیر سفر: متقاضی می تواند پس از اتمام تور نمایشگاهی هنر، درخواست ادامه مسیر به کشورهای دیگر را داشته باشند.
 • در نظر گرفتن خدمات اختصاصی: به درخواست متقاضی، خدمات اختصاصی از جمله بدرقه در سالن تشریفات فرودگاه امام خمینی، ترانسفر با ماشین های تشریفاتی ویژه، اتاق های ویژه در هتل ها، راهنمای اختصاصی در تمام طول مدت برگزاری تور و … به متقاضی ارائه می شود.
 • اعزام گروه های تجاری: کلیه هیئت های تجاری، فعالان هنری و سایر نهادها می توانند برای شرکت در نمایشگاه درخواست بهترین برنامه بازدیدهای تخصصی همراه با ماشین های دولوکس، راهنمایان متخصص با تسلط به انواع مذاکرات، سالن های کنفرانس و سایر خدمات مورد نیاز را ارائه دهند تا از جانب کارشناسان آژانس برایشان فراهم شود.

سایر نمایشگاه ها :

تور نمایشگاهی آلمان

آیا می دانید آلمان در حوزه نمایشگاه  بین المللی توانسته رتبه اول را به خود اختصاص دهد؟ آیا از شرایط و ویژگی های تور نمایشگاهی

مطالعه »
تور نمایشگاهی مبلمان

تور نمایشگاهی مبلمان

سالانه نمایشگاه های زیادی با موضوعات مختلف در سراسر دنیا برگزار می شود. تور نمایشگاهی مبلمان به بازدید از این نمایشگاه ها اختصاص دارد. برخی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند