بورسیه تحصیلی سوئد

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

تحصیل در مقطع دکترا در سوئد

یکی از مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می تواند سوئد باشد شما می توانید با کسب بورسیه تحصیلی سوئد یک راه مناسب برای تحصیل بدون هزینه و آسان برای خود بسازید. اینکه چگونه این بورسیه تحصیلی سوئد را کسب نمایید و در چه دانشگاه هایی در سوئد و چه رشته هایی می توانید ادامه تحصیل دهید سوالاتی است که در ابتدا به ذهن شما خطور خواهد کرد. حال قصد ما نیز این است که با هم به بررسی این موضوعات بپردازیم و یک راه جامع و کامل را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با خیالی آسوده در سوئد تحصیل کنید و بورسیه تحصیلی سوئد را نیز کسب نمایید.

کشور سوئد

سوئد کشوری است در شمال اروپا و واقع در شبه جزیره اسکاندیناوی، از همسایگان این کشور می توان به نروژ در غرب و فنلاند در شمال شرقی سوئد اشاره نمود. سوئد چهارمین کشور وسیع اروپا به حساب می آید که ده میلیون نفر جمعیت دارد. درباره اطلاعات حکم رانی سوئد نیز باید بدانید که سوئد دارای حکومت پادشاهی مشروطه می باشد و دولت نیز به شکل پارلمانی اداره می شود.

می توانید سوئد را جزء کشور های خوب و باکیفیت برای زندگی قلمداد کنید که رضایت شهروندان این کشور نیز از وضع آزادی، بهداشت، رفاه اجتماعی بسیار بالا می باشد. زبان این کشور نیز سوئدی می باشد که از لحاظ ریشه به زبان های دانمارکی و نروژی نزدیکی دارد. دین رسمی این کشور نیز مسیحیت می باشد که شصت و شش درصد جمعیت این کشور به عنوان مسیحیان پروتستان شناخته می شوند.

تحصیل در سوئد

 اگر قصد ادامه تحصیل در یک کشور اروپایی را دارید سوئد را در درجه های اول برای انتخاب دانشگاه قرار دهید. این کشور دارای دانشگاه های مطرح و با سابقه می باشد که شما می توانید به آسانی با تحصیل در هر کدام از آن ها یک آینده تحصیلی و شغلی روشن را پیش رو داشته باشید. این کشور در طی سال های اخیر تبدیل به یکی از مقاصد مهم و پر طرفدار در بین ایرانی هایی که قصد مهاجرت دارند شده است. می توانید از کیفیت بالای دانشگاه های این کشور مطمئن باشید البته لازم است تا با سایر نکات قابل توجه در این زمینه نیز آشنا شوید. تحصیل در هر کشوری شرایط و قوانین خاص خود را دارد و شما نیز باید قبل از سفر خود با تمامی آن ها آشنایی کامل داشته باشید.

تحصیل در سوئد

بورسیه تحصیلی سوئد

کشور های اروپایی نظیر سوئد، فنلاند، نروژ و تعداد دیگری از کشور های اروپایی برای جذب دانشجویان و همچنین برای فراهم کردن شرایط تحصیل مناسب برای تمام دانشجویان مستعد در سراسر جهان اقدام به اعطا بورسیه تحصیلی می کنند. این بورسیه های تحصیلی به دانشجویانی که در کشور های جهان سومی، فقیر، دچار بحران های اقتصادی و یا کشورهایی درگیر جنگ هستند، اهدا می شود.

برخی از این بورسیه ها نیز مخصوص دانشجویان ساکن در اتحادیه اروپا و برخی نیز به صورت مستقیم به دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا اعطا می شود. بورسیه تحصیلی سوئد این روز ها بین دانشجویان ایرانی بسیار پر طرفدار شده است که دلیل آن نیز می تواند تنوع بورسیه تحصیلی سوئد، شرایط مناسب بورسیه تحصیلی سوئد و یا روش های آسان تر نسبت به بقیه کشور های اروپایی می باشد.

مقاطع تحصیلی در سوئد

لازم است تا قبل از اقدام برای هر کاری تحقیقات کاملی را درباره آن انجام دهید. برای کسب بورسیه تحصیلی سوئد نیز این مورد صدق می کند. شما لازم است تا با دانشگاه های سوئد، مقاطع تحصیلی در سوئد، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی و اطلاعاتی از این دست آشنا شوید. حال به بررسی مقاطع تحصیلی در سوئد و مدت زمان هر یک از آن ها می پردازیم.

تحصیل مقطع کارشناسی در سوئد

سوئد یکی از معدود کشور های اروپایی می باشد که می توانید تعداد زیادی از رشته های دانشگاهی را در آن پیدا کنید که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برای همین دیگر لازم نیست تا در دوره های آموزش زبان سوئدی شرکت کنید. می توانید با دارا بودن مدرک زبان معتبر نیز اقدام به تحصیل در دانشگاه های مختلف در سوئد نمایید. به صورت طبیعی در مقطع کارشناسی بورسیه تحصیلی سوئد به دانشجویان اعطا نمی شود ولی ممکن است استثنا هایی نیز وجود داشته باشد و یا برخی از موسساتی که در ادامه معرفی خواهیم کرد بورسیه تحصیلی سوئد را در مقطع کارشناسی به شما اعطا نمایند.

به طور معمول شهریه های دانشگاه در مقطع کارشناسی در سوئد چیزی حدود ده هزار تا دوازده هزار یورو می باشد. شما می توانید به عنوان یک دانشجوی کارشناسی در سوئد هفته ای ده ساعت را به کار در این کشور مشغول شوید و بتوانید هزینه های جاری زندگی در سوئد را پرداخت نمایید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد

طول مدتی که لازم است تا در سوئد برای کسب مدرک ارشد خود تلاش نمایید در تمام رشته ها بین یک تا دو سال می باشد. بدون کسب بورسیه تحصیلی سوئد در این مقطع می توانید به طور معمول هفته ای بیست ساعت را کار کنید تا بتوانید از پس هزینه های خود در سوئد بر بیایید. همچنین زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد نیز زبان انگلیسی می باشد که همین امر ایجاب می کند تا شما یک مدرک زبان انگلیسی معتبر را ارائه دهید تا بتوانید به راحتی پذیرش در رشته مورد علاقه خود و دانشگاه مورد نظر خود را اخذ نمایید.

تحصیل در مقطع دکترا در سوئد

تحصیل در مقطع دکترا در هر کشوری یک شغل محسوب می شود و از طرف دولت و دانشگاه نیز به شما حقوق ماهیانه تعلق می گیرد. اگر شما موفق به تحصیل در مقطع دکترا در سوئد شوید می توانید ماهیانه دو هزار دلار را به عنوان حقوق دریافت نمایید. همین موضوع سبب علاقه زیاد دانشجویان مختلف در ایران و سایر نقاط جهان برای تحصیل دکترا در سوئد می شود. البته نکته دیگری نیز که قابل ذکر می باشد این است که بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع دکترا نیز برای دانشجویان محیا می باشد که می توانند اقدام به کسب بورسیه تحصیلی سوئد نمایند و شرایط تحصیلی فوق العاده ای را در این کشور تجربه نمایند.

البته نکته مهمی که سبب می شود شانس شما در پذیرش مقطع دکترا در سوئد بیشتر شود دارا بودن یک رزومه قوی و پر محتوا می باشد. هر چه تعداد مقاله های منتشر شده توسط شما بیشتر باشد و کار های تحقیقاتی بیشتری انجام داده باشید، می توانید راحت تر نسبت به اخذ پذیرش در مقطع دکترا و کسب بورسیه تحصیلی سوئد اقدام نمایید.

تحصیل در مقطع دکترا در سوئد

انواع بورسیه تحصیلی سوئد

حال لازم است تا با تعداد زیاد بورسیه تحصیلی سوئد آشنا شوید. این کشور بورس های تحصیلی متفاوتی را ارائه می کند که شما می توانید بسته به شرایط خود موفق به کسب هر کدام از آن ها شوید ولی قبل از آن لازم است تا اطلاعاتی کامل را دراین باره کسب نمایید.

بورسیه تحصیلی دولتی سوئد

برای اینکه بتوانید به عنوان یک محقق و پژوهشگر به سوئد بروید و بورسیه تحصیلی سوئد را کسب نمایید می توانید از این بورسیه استفاده نمایید. هدف این بورسیه تحصیلی سوئد دانشجویان متخصصی می باشد که برای مطالعات و تحقیقات گسترده تر قصد تحصیل در سوئد را دارند.

شما می توانید این بورسیه تحصیلی سوئد را برای مقطع کارشناسی ارشد و به عنوان یک دانشجوی تمام وقت کسب نمایید. در این بورسیه تحصیلی سوئد هزینه هایی نظیر شهریه و هزینه های زندگی شما در سوئد توسط این موسسه دولتی تحت پوشش قرار می گیرد. می توانید از بورسیه تحصیلی پزشکی نیز بهره مند شوید که البته لزوم آن داشتن یک رزومه سطح بالا می باشد و به آسانی به هر کسی تعلق نمی گیرد.

بورسیه تحصیلی سوئد visby

این بورسیه تحصیلی معمولا در دوره کارشناسی ارشد در سوئد به دانشجویان کشور هایی نظیر آذربایجان، روسیه، اوکراین، مولداوی، بلاروس و گرجستان تعلق می گیرد. هزینه های تحصیلی که در این بورسیه تحصیلی سوئد برای دانشجویان در نظر گرفته شده است چیزی حدود نه هزار یورو و کمک هزینه سفر نیز به مبلغ پنج هزار یورو به آن ها تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی سوئد از دانشگاه مالمو

این دانشگاه که از دانشگاه های مطرح در سوئد به شمار می رود به حدود ده تا بیست دانشجوی داوطلب به تحصیل در این دانشگاه بورسیه تحصیلی سوئد را ارائه می کند. شما برای این که بتوانید این بورسیه تحصیلی سوئد را در دانشگاه مالمو کسب نمایید لازم است تا در ابتدا یک سال را به طور آزمایشی در این دانشگاه بگذرانید اگر روند تحصیلی و نمرات شما قابل قبول بود پس از آن به طور دائم بورسیه تحصیلی سوئد به شما تعلق خواهد گرفت. لازم به ذکر است که در این بورسیه تحصیلی سوئد تنها هزینه شهریه شما تحت پوشش قرار می گیرد و لازم است تا برای سایر هزینه ها و زندگی در سوئد خودتان شخصا اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز بورسیه تحصیلی سوئد در دانشگاه مالمو

شما برای اینکه بتوانید بورسیه تحصیلی سوئد را در دانشگاه مالمو کسب نمایید لازم است تا مدارک مورد نیازی که در زیر آمده اند را داشته باشید.

 • تابعیت یکی از کشور های خارج از اتحادیه اروپا
 • مدرک کارشناسی مرتبط با رشته مورد نظر شما در مقطع کرشناسی ارشد
 • مدرک آیلتس با نمره 6.5 و یا تافل با نمره 90
 • نامه پذیرش قطعی از دانشگاه مالمو برای دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

پس از این که مدارک مورد نیاز این بورس را جمع آوری کردید لازم است تا در ابتدا به سراغ اخذ پذیرش از این دانشگاه بروید. بدون پذیرش قطعی نمی توانید بورس را کسب نمایید.

بورسیه تحصیلی سوئد از دانشگاه کارولینسکا

داشنگاه کارولینسکا هم اکنون به یکی از معتبر ترین دانشگاه ها در پزشکی و علوم بهداشت تبدیل شده است که برای کسب بورسیه تحصیلی سوئد در آن لازم است که جزء دانشجویان ممتاز در مقطع کارشناسی باشید سپس می توانید برای مقطع کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی سوئد در این دانشگاه را کسب نمایید.

شما برای اینکه بتوانید این بورسیه تحصیلی سوئد را کسب نمایید لازم است تا معدل بالای هفده داشته باشید و مدرک کارشناسی شما نیز متناسب با رشته های مورد تدریس در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه باشد. همچنین دارا بودن مدرک آیلتس نیز لازم و ضروری می باشد. همچنین نکته مهم دیگر این است که در این بورسیه تحصیلی سوئد تنها شهریه تحصیلی شما به مدت دو سال تحت شرایط بورسیه تحصیلی قرار می گیرد و لازم است تا هزینه های زندگی در این کشور را خود بر عهده بگیرید.

با دانشگاه های مطرح سوئد آشنا شوید

برای این که بتوانید یک دانشگاه مناسب را برای تحصیل انتخاب نمایید و بورسیه تحصیلی سوئد خود را دریافت نمایید لازم است تا اطلاعاتی دقیق درباره هر کدام از دانشگاه های مطرح سوئد داشته باشید. حال ما نیز قصد داریم بهترین دانشگاه های سوئد را برای تحصیل در رشته های مختلف به شما معرفی نمایید.

دانشگاه لاند lund university

از قدیمی ترین و برجسته ترین دانشگاه های قاره سبز می باشد که رتبه هفتاد را در بین دانشگاه های برتر دنیا دارد. چیزی حدود چهل و دو هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند که نیمی از جعیت شهر لاند را شامل می شوند.

دانشگاه فنی رویال

این دانشگاه معتبر و برجسته در زمینه پلی تکنیک در پایتخت سوئد یعنی شهر استکهلم واقع شده است و در حال حاضر دارای رتبه نود دو در بین دانشگاه های برتر جهان می باشد. همچنین در بین دانشگاه های فنی و مهندسی دارای رتبه چهل در سطح جهانی می باشد.

دانشگاه استکهلم

اگر علاقه به تحصیل در رشته های هنر و علوم انسانی را دارید می توانید این دانشگاه را به عنوان مقصد خود در سوئد انتخاب نمایید. زیرا در جمع صد دانشگاه برتر جهان در این زمینه ها قرار دارد.

با دانشگاه های مطرح سوئد آشنا شوید

دانشگاه فنی چالمر

در شهر گوتنبرگ واقع شده است و یکی از صد دانشگاه برتر در زمینه فنی و مهندسی در جهان می باشد. تعداد زیادی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند که دلیل آن نیز معروفیت و زبان تدریس انگلیسی در آن می باشد.

به طور کامل می توان از لیست دانشگاه های برتر و ممتاز سوئد به این دانشگاه ها اشاره نمود:

 • Lunds universitet (Lund University)
 • Uppsala Universitet (Uppsala University)
 • Kungliga Tekniska Högskolan — KTH (Royal Institute of Technology)
 • Stokholm Universitet (Stockholm University)
 • Göteborgs Universitet (Goteborg University)
 • Chalmers tekniska hogskola (Chalmers University of Technology)
 • Umeå universitet (Umea University)
 • Linköpings universitet (Linkopings University)
 • Karolinska institutet (The Karolinska Institute)
 • Lulea Tekniska Universitet (Lulea University of Technology)
 • Sveriges Lantbruksuniversitet — SLU (The Swedish University of Agricultural Sciences)

هزینه های تحصیل در سوئد

اگر شما به عنوان یک دانشجوی آزاد که قصد تحصیل در دانشگاه های سوئد را دارد، بدون کسب بورسیه تحصیلی سوئد به تحصیل در این کشور مشغول شوید باید چیزی حدود ده هزار تا هفده هزار دلار را به عنوان شهریه دانشگاه خود پرداخت نمایید. البته لازم است بدانید که سوئد کشور ارزانی برای زندگی به شمار نمی رود و برای سایر هزینه های خود نیز باید برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

حال اگر بتوانید بعد از اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه های سوئد موفق به کسب بورس نیز شوید می توانید با خیالی آسوده به تحصیل مشغول شوید زیرا با دریافت بورسیه تحصیلی سوئد هزینه های شما نظیر شهریه دانشگاه و سایر هزینه های مربوط به زندگی در سوئد به  طور کامل تحت پوشش قرار خواهد گرفت و دیگر لازم نیست نگران بحث هزینه های خود باشید.

در پایان امیدواریم توانسته باشیم شما را در جهت یک آینده تحصیلی روشن سوق داده باشیم و همچنین افق های روشنی را برای تحصیل در سوئد پیش روی شما قرار دهیم. همچنین امیدواریم که اگر سوئد را به عنوان کشور مقصد خود برای تحصیل انتخاب کرده اید یک تحصیل راحت و بی دردسر را با بورس در دانشگاه های این کشور تجربه کنید و بتوانید در مدت زمان تحصیل خود سطح سواد علمی خود را بالاتر برده تا بتوانید شغل مناسب و درخوری را برای خود پیدا کنید.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

شرایط جدید بورسیه تحصیلی ترکیه از دسته سوالاتی است که بارها از وکیل مهاجرت پرسیده می شود. زمانی که می خواهید به کشوری سفر کنید

مطالعه »
تحصیل در یونان

بورسیه تحصیلی یونان

دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور این روز ها در بین دانشجویان بسیار پر رونق شده است. دانشجویان زیادی علاقه به تحصیل در کشورهای

مطالعه »
تحصیل در مقطع دکترا در سوئد

بورسیه تحصیلی سوئد

یکی از مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می تواند سوئد باشد شما می توانید با کسب بورسیه تحصیلی سوئد یک راه مناسب

مطالعه »
انواع بورسیه تحصیلی رومانی

بورسیه تحصیلی رومانی

موقعیت جغرافیایی کشور رومانی بسیار عالی است و در اروپای مرکزی قرار گرفته است. این موقعیت سبب شده است که این کشور پیشرفت های زیادی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند