بورسیه تحصیلی کره جنوبی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورسیه تحصیلی

اگر از دانشجویان و علاقه‌مندان مهاجرت به کره جنوبی هستید و قصد بهره مندی از بورسیه تحصیلی کره جنوبی را دارید، در این مقاله به معرفی بورسیه تحصیلی، مزایا و معایب استفاده از بورسیه، شرایط دریافت انواع مختلف بورسیه ها و در نهایت نحوه گرفتن پذیرش با استفاده از بورسیه در مقاطع لیسانس و تحصیلات تکمیلی خواهیم پرداخت.

کشور کره جنوبی

کشور کره جنوبی که با نام شبه جزیره کره نیز شناخته می شود، در آسیای شرقی واقع شده است و پایتخت آن شهر بزرگ و شناخته شده سئول می باشد. این کشور با موقعیت اقتصادی بسیار قوی و رتبه 11 در جدول رده بندی کشورهای پیشرفته، همراه با بالاترین نرخ تولید ناخالصی ملی از جمله کشورهای مستعدِ پیشرفت برای جوانان به شمار می آید. نرخ بیکاری پایین و رشد جمعیت منفی در این کشور، سبب شده است تا کره مورد توجه جوانان بسیاری قرار گیرد.

مهاجرت به کشور کره جنوبی برای ادامه تحصیل یکی از موقعیت های تحصیلی بسیار مناسب برای دانشجویان داخلی و خارجی به شمار می آید که می توانند علاوه بر تحصیل در کره جنوبی در رشته های مورد علاقه خود، پس از آن در رشته های تخصص یافته مشغول به فعالیت شوند و پیشرفت بزرگی را برای خود در این کشور رقم بزنند.

بورسیه تحصیلی

بورسیه که در لغت به معنای شخص دریافت کننده بورس می باشد، به کمک هزینه ای گفته می شود که از طرف دانشگاه، مؤسسات علمی و یا خیریه های کشور مقصد به دانشجویان و افراد با استعداد و توانایی بالا اهدا می شود تا روند تحصیل برای آنان را تسهیل نماید و با توجه به نیاز کشور خود نیروی جوان و کارآمد را جایگزین نیروهای قدیمی کنند.

بورسیه تحصیلی

یکی از راه های مهاجرت به انواع کشورهای مختلف مهاجرت از طریق تحصیل و به دست آوردن شغل مناسب در کشور مقصد می باشد. علاوه بر کشورهای آمریکا، کانادا و اروپا، دیگر کشورهای آسیایی از جمله چین و کره جنوبی نیز با متقاضیان علاقه مند به تحصیل زیادی روبه رو می شود. این کشورها به علت کمبود نیروی جوان و رشد جمعیت منفی در کشورهای خود، سالانه افراد زیادی را از کشورهای مختلف دنیا بورسیه تحصیلی می کنند.

همان طور که پیش تر هم اشاره شد بورسیه تحصیلی و یا کمک هزینه تحصیل که به فاند تحصیلی نیز شناخته می شود، از طرف ارگان های دولتی و خصوصی در اختیار دانشکده و یا اساتید قرار می گیرد که دانشگاه این هزینه را در جهت جذب نیروهای جدید، کارآمد و جوانان نخبه از سرتاسر دنیا، جهت بالا بردن تکنولوژی و صنعت خود استفاده می کند. دانشگاه ها با بررسی رزومه تحصیلی دانشجویان، نمرات زبان آیلتس یا تافل، نمرات آزمون های GRE، بررسی معدل دوره های قبلی تحصیل و عملکرد دانشجو تا آن زمان، میزان کمک هزینه تحصیلی را برای متقاضیان مشخص می کنند.

بورسیه تحصیلی کره جنوبی

بورسیه تحصیلی کره جنوبی تنها برای یک دوره امکان پذیر می باشد و دانشجویان نمی توانند برای چند دوره مختلف از این بورسیه های تحصیلی بهره مند شوند. به پایان رساندن دوره های قبلی تحصیل برای ورود به مقاطع بالاتر و استفاده از بورسیه تحصیلی کره جنوبی در دانشگاه های کره الزامی است. شخص متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی نباید خود و یا افراد درجه یک خانواده اش در شهر مقصد سکونت داشته باشند، در غیر این صورت بورسیه تحصیلی او متوقف و حذف خواهد شد.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی

حضور ۴۳ دانشگاه دولتی و همچنین وجود بیش از ۱۸۰ دانشگاه خصوصی در کشور کره جنوبی، موجب شده است تا در طی ۸ سال این کشور بتواند نزدیک به 85000 دانشجو را از ۱۷۰ کشور مختلف در دنیا بر روی نیمکت های دانشگاه های کره جنوبی حاضر کند. حضور دانشجویان مستعد و باهوش با ترکیب ملیت ها و نژادهای مختلف سبب شد تا این کشور بتواند در رنکینگ جهانی ۵ دانشگاه با رتبه های زیر ۱۴۰ داشته باشد و این نشان از موفقیت این کشور در پذیرش دانشجو و پیشرفت رو به جلو در رقابت با کشورهای بزرگ دنیا است.

از برجسته ترین دانشگاه های این کشور باید به دانشگاه ملی سئول اشاره کرد که در سال ۲۰۱۵ توانست رتبه ۳۱ جهانی را از آن خود کند و بیشترین سرانه در جهت هزینه دانشجویان این کشور را به نام خود ثبت کرده است. گرفتن پذیرش و بورسیه تحصیلی کره جنوبی به دو شکل انجام می شود، برخی از طریق پست و برخی از طریق ایمیل، مکاتبات و درخواست خود را اعلام می دارند. بیشتر دانشگاه های این کشور در سال 2 بار دانشجویان را پذیرش می کنند و شما شانس بیشتری برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ها خواهید داشت.

میزان بورسیه تحصیلی کره جنوبی

دولت ها و کشورهای مختلف تنها موظف‌اند که برای تحصیل رایگان دانشجویان کشور خود به دانشگاه ها هزینه پرداخت کنند، در نتیجه این موضوع سبب می شود تا علاقه‌مندان و دانشجویان خارجی برای تحصیل در کشورهای مختلف از جمله کره جنوبی، هزینه تحصیل گزافی را به صورت آزاد بپردازند. در این مرحله بورسیه و یا فاند تحصیلی است که پشتوانه حضور دانشجویان خارجی در این کشورها می شود و کمک هزینه های تحصیلی سبب می شوند تا تحصیل در این کشورها برای دیگر دانشجویان مستعد نیز صورت پذیرد.

برخی از انواع بورسیه تحصیلی کره جنوبی می توانند تنها هزینه شهریه دانشگاه دانشجو را پوشش دهند و مابقی هزینه ها از جمله هزینه زندگی را به عهده خود شخص  واگذار می کنند و برخی دیگر از این کمک هزینه ها به طور کامل هزینه های دانشجویان را تحت حمایت خود قرار می دهند.

انواع مختلف بورسیه تحصیلی کره

بورسیه تحصیلی کره جنوبی را با توجه به نوع آن ها و هم چنین مؤسسات، شرکت ها و یا کسانی که بانی پرداخت این کمک های مالی می شوند، می توان در چند دسته تقسیم بندی کرد: دسته اول بورسیه تحصیلی کره جنوبی، بورسیه دانشگاهی است که بیشتر از سایر بورسیه ها در بین دانشجویان شناخته شده می باشد. این بورسیه که توسط دانشگاه مقصد و  از طرف دانشگاه های کره جنوبی به دانشجویان خارجی اعطا می گردد می تواند هزینه های آن ها را حتی تا ۱۰۰ درصد پوشش دهد که این هزینه با توجه به شرایط و عملکردهای قبلی متقاضی بورسیه تحصیلی کره جنوبی، مشخص می شود.

انواع مختلف بورسیه تحصیلی کره 

بورسیه تحصیلی کره جنوبی در مقطع لیسانس

بورس در مقطع لیسانس هرساله به طور میانگین تعداد ۱۷۰ دانشجو را از سراسر دنیا جذب می کند. تحصیل در دوره لیسانس مستلزم گذراندن دوره تحصیلی دیپلم می باشد (گذراندن دوره پیش دانشگاهی ضروری نیست)، به دست آوردن نمرات ibt با حداقل ۸۰ نیز از دیگر شرایط ِاخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی کره جنوبی در مقطع لیسانس به شمار می آید. زمان درخواست و ددلاین نهایی برای بورسیه تحصیلی کره جنوبی و پذیریش از دانشگاه های این کشور هر ساله در ماه سپتامبر برگزار می شود و نتایج پذیرفته شدگان بورس در ماه ژانویه اعلام می شود.

کمک هزینه تحصیل در مقطع لیسانس با توجه به دانشگاه و پارامترهای مختلفی مشخص می شود که این پارامتر و ویژگی ها از توانایی ها و استعدادهای شخص متقاضی بر می خیزد؛ مقدار این کمک هزینه های تحصیلی به صورت میانگین در مقطع کارشناسی نزدیک به 80,000 وون (واحد پول کره جنوبی) می باشد. هزینه بلیت و سفر به کشور پذیرش شده نیز، توسط دانشگاه مقصد پرداخت می شود. علاقه‌مندان به بورسیه تحصیلی کره جنوبی در مقطع لیسانس نیازمند به گذراندن دوره زبان کره جنوبی به مدت یک سال و در کشور مقصد می باشند که در این مدت نیز از بورس تحصیلی بهره مند خواهند شد.

بورسیه تحصیلی کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

گذراندن تحصیل در کره و دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی در دوره تحصیلات تکمیلی که شامل کارشناسی ارشد و دوره PHD می شود، هر ساله از طرف دانشگاه های کره جنوبی برای دانشجویان این مقاطع در نظر گرفته می شود. بورسیه تحصیلی کره جنوبی در دوره تحصیلات تکمیلی سالانه به تعداد زیادی از علاقه‌مندان به تحصیل در کره و نزدیک به ۷۰۰ نفر از همه کشورها تعلق می گیرد.

تدریس دروس در این دوره برای دانشجویان، در بسیاری از دانشگاه های کشور کره جنوبی به صورت زبان انگلیسی می باشد و همین امر تحصیل در این کشور را برای دانشجویان خارجی مسلط به زبان انگلیسی راحت‌تر می کند. ددلاین نهایی جهت پذیرش و کسب بورسیه تحصیلی کره جنوبی برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در ماه فوریه است که متقاضیان باید تمام مدارک مورد نیاز را تا این تاریخ به دانشگاه مقصد بفرستند. نتایج قبولی نهایی برای پذیرفته شدگان در این دوره بورسیه تحصیلی کره جنوبی هر ساله در ماه ژوئن اعلام می شود.

افراد دریافت کننده بورس در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز می توانند بورسیه های مختلفی از جمله TA و یا RA از دانشگاه ها را دریافت کنند که به صورت میانگین میزان پرداخت بورسیه تحصیلی کره جنوبی به دانشجویان این دوره 90,000 وون می باشد که تقریباً تمام هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو در این کشور را تحت پوشش خواهد داشت.

بورس دولتی جهت بورسیه تحصیلی کره جنوبی

نوع دیگر بورسیه تحصیلی کره جنوبی، بورسیه دولتی کشور کره است که این کمک هزینه تحصیلی از طرف دولت، نهادهای ورزشی، وزارت امور خارجه، نهادهای فرهنگی و غیره به دانشجویان با استعداد خارجی داده می شود تا فرصت تحصیل در مقاطع بالاتر را داشته و به‌واسطه کارهای علمی و پژوهشی آنان، رنکینگ دانشگاه های خود و هم چنین توسعه کشور خود را رونق بخشند.

بورسیه تحصیلی نوع سوم

نوع سوم بورسیه تحصیلی کره جنوبی از طرف شرکت های خصوصی و معتبری تأمین می شود که شهرت جهانی دارند و همه دنیا با فرایند و محصولات این شرکت ها آشنایی دارند. این نوع بورسیه ها شرایط خاصی را برای متقاضیان بورسیه تحصیلی در نظر می گیرند. دریافت این بورسیه ها به همان میزان که وسوسه انگیز است می تواند رقابت و چالش بزرگی را برای علاقه‌مندان به دریافت آن، به دنبال داشته باشد.

 این نوع بورسیه تحصیلی کره جنوبی برای دوره های مختلف تحصیلی (کارشناسی/ کارشناسی ارشد/ دکتری) هزینه را تنها تا چند ترم مجاز تحصیل تحت پوشش قرار می دهند که برای مقاطع مختلف مدت بورسیه متفاوت است، به طور مثال برای کارشناسی تنها تا 8 ترم، کارشناسی ارشد ۴ ترم و دکترا را تا ۶ ترم پوشش می دهند. معدل های بالا، استعداد و توانایی بالا، رزومه و داشتن SOP های قوی از جمله شرایط گرفتن این بورسیه ها به شمار می آید.

شرکت های خصوصی اهدا کننده بورسیه تحصیلی کره جنوبی

از جمله شرکت های خصوصی کره ای که با برندهای جهانی مختلفی در دنیا در حال رقابت هستند و از این گونه بورسیه های تحصیلی در اختیار علاقه‌مندان و مستعدان از سرتاسر دنیا قرار می دهند، می توان به شرکت های شناخته شده سامسونگ، شرکت lotte و شرکت KT&G اشاره کرد. شرایط و میزان هزینه های مربوط به هر یک از این شرکت ها با یکدیگر متفاوت است و بازه های درخواست برای اخذ این کمک هزینه های تحصیلی کره جنوبی با هم متفاوت می باشد.

شرکت های خصوصی اهدا کننده بورسیه تحصیلی کره جنوبی

فواید و معایب بورسیه تحصیلی کره جنوبی

تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور کره جنوبی همچون دیگر دانشگاه های برجسته دنیا می تواند برای دانشجویان دارای معایب و فوایدی گوناگونی باشد که در این جا تنها به برخی از آن ها اشاره خواهد شد. تجربه زندگی مستقل و تنها در کشور کره جنوبی، به همان میزان که می تواند تجربه ای متفاوت و دل نشین باشد، می تواند برخی اوقات بسیار سخت و درد آورد نیز باشد، احساس دوری از دوستان، خانواده و…گاهی بسیار آزاردهنده است.

زندگی در کشوری با زبان بیگانه، فرهنگ متفاوت، عقاید گوناگون و بسیاری از متغیرهای دیگر، ممکن است برای برخی از افراد غیر قابل تحمل باشد. همان طور که تجربه زندگی از نگاهی جدید و به گونه ای دیگر شاید یک تجربه عجیب و خاص باشد، در دراز مدت ممکن است فرد را آزار دهد و تحمل زندگی در غربت را برای او دردناک جلوه دهد.

 در ابتدای دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی این شرایط برای تمام افراد به طور معمول یکسان خواهد بود و سازش با این شرایط و کنار آمدن با مشکلات تحصیل در غربت بستگی به شخصیت و ویژگی های فرد خواهد داشت. همان‌طور که تحصیل در یک کشور پیشرفته و با رشد اقتصادی بالا می تواند برای فرد آینده خوبی را پیش رو داشته باشد و دید مثبتی را نسب به آینده برایش ایجاد کند، به همان میزان می تواند به خاطر فرهنگ و آداب و رسوم مردم این کشور، غذاها، پوشش ها، عقاید، زبان، نوع زندگی و غیره نا امید کننده باشد.

افراد متقاضی برای پذیرش در دانشگاه های کره جنوبی و یا دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی باید بتوانند قبل از گرفتن چنین تصمیم بزرگ برای مهاجرت به یک کشور با فاصله جغرافیای بسیار زیاد، این نکات را در نظر بگیرند و با انتخابی آگاهانه، مناسب و همه جانبه قدم در مسیر تحصیل بین المللی بگذارند.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

بورسیه تحصیلی اوکراین

بورسیه تحصیلی اوکراین

بورسیه تحصیلی اوکراین شاید یکی از بهترین موقعیت های تحصیلی و زندگی در یک کشور اروپایی بسیار موفق می باشد، برای گرفتن بورسیه تحصیلی اوکراین

مطالعه »
بورسیه تحصیلی روسیه رشته های پزشکی

بورسیه تحصیلی روسیه

قبل توضیح در مورد بورسیه تحصیلی روسیه ، باید به معرفی برخی نکات مهم در مورد بورس بپردازیم. کمک هزینه ای که مراکز عملی، دانشگاه

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند