بورسیه تحصیلی سنگاپور

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

سیستم آموزشی کشور سنگاپور

کشور سنگاپور یکی از کشورهای آسیایی است که دارای سطح اقتصادی و فرهنگی بالایی می باشد. کشور سنگاپور دارای مراکز آموزش عالی سطح بالایی می باشد. بورسیه تحصیلی سنگاپور یکی از بهترین روش ها برای پوشش هزینه های زندگی در این کشور است. این بورسیه در رشته های متفاوت و با مقدارهای مختلف به دانشجویان داده می شود. در این مقاله به نکاتی درباره انواع بورسیه تحصیلی سنگاپور و نحوه اخذ آن اشاره می کنیم.

کشور سنگاپور

کشور سنگاپور یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا است که دارای شرایط اقتصادی مناسبی می باشد. کشور سنگاپور با داشتن 718 کیلومتر مربع مساحت رتبه 190 از میان کشورهای دنیا از لحاظ وسعت را دارد. این کشور با کشورهای مالزی و اندونزی هم مرز است و جزو کشورهای ثروتمند می باشد. پایتخت کشور سنگاپور شهر سنگاپور می باشد.

مردم کشور سنگاپور به زبان های مختلفی گویش می کنند. انگلیسی، ماندارین و تامیل مالایی از جمله زبان های رایج در کشور سنگاپور می باشد. در حدود نیمی از مردم کشور سنگاپور دارای دین بودایی و تائو هستند. دین های مسیحیت، اسلام و هندو از دیگر دین های رایج بین مردم این کشور می باشد. البته در حدود 17% از مردم این کشور هم بدون مذهب می باشند.

کشور سنگاپور دارای آب و هوای گرم و مرطوب می باشد. کشور سنگاپور با توجه به نزدیکی به خط استوا دارای مناطقی سرسبز و جنگلی است. این کشور دارای میانگین بارشی 2340 میلی متر در سال می باشد که رقم قابل توجهی است. از جمله صنایع اصلی کشور سنگاپور صنعت گردشگری این کشور می باشد که به واسطه وجود جاذبه های گردشگری و طبیعی متنوع می باشد.

کشور سنگاپور یکی از قدرت های سیاسی و اقتصادی جنوب شرقی آسیا محسوب می شود که تاثیر فراوانی بر روی معاملات این منطقه می گذارد. بورسیه تحصیلی سنگاپور بسیار متنوع و گسترده می باشد. گذرنامه شهروندان کشور سنگاپور یکی از بهترین گذرنامه ها در دنیا می باشد. مردم کشور سنگاپور می توانند به 159 کشور دنیا بدون نیاز به روادید سفر کنند.

سیستم آموزشی کشور سنگاپور

سیستم آموزشی کشور سنگاپور

کشور سنگاپور دارای 34 دانشگاه و مرکز آموزش عالی مختلف می باشد که 6 مورد از آن ها دانشگاه های ملی می باشد. دانشگاه های معتبری در این کشور وجود دارد که از جمله آن می توان به دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فناوری نانیانگ اشاره کرد. دوره های تحصیلی در کشور سنگاپور شامل دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد. دوره لیسانس در کشور سنگاپور همانند ایران بین 3 تا 4 سال بعد از دیپلم متوسطه می باشد. دوره فوق لیسانس معمولا 2 سال است و بعد از پایان دوره لیسانس می باشد. بعد از اتمام دوره فوق لیسانس دوره دکترا است که بین 3 تا 4 سال می باشد. میزان بورسیه تحصیلی سنگاپور در هر مقطع متفاوت می باشد و به با توجه به شرایط علمی دانشجو پرداخت می شود.

بورسیه تحصیلی سنگاپور

کشور سنگاپور از جمله کشورهای توسعه یافته و پیشرفته دنیا می باشد. این کشور با داشتن دانشگاه های سطح اول جهانی دارای رتبه مناسبی در زمینه های علمی مختلف می باشد. اخذ بورسیه تحصیلی سنگاپور فرصت مناسبی برای دانشجویان است تا هزینه های زندگی خود را در این کشور پوشش دهند. یکی از روش های پذیرش تحصیلی اخذ دعوت نامه تحصیلی از دانشگاه مقصد می باشد.

دعوت نامه در واقع نامه ای است که از طرف خویشان یا دانشگاه مد نظر در کشور مقصد به شما داده می شود. کشور سنگاپور دارای انواع دانشگاه ها و مراکز تحصیلی سطح بالا در آسیا است. دعوت نامه تحصیلی می تواند از طرف دانشگاه، مرکز آموزش عالی و یا مدرسه خاصی برای فردی که صلاحیت دانشجو و یا دانش آموز بودن در محل مورد نظر را داشته باشد فرستاده شود. دعوت نامه تحصیلی از جمله دعوت نامه های مناسب برای افرادی است که خواستار ادامه تحصیل در تحصیلات تکمیلی در این کشور هستند.

هموار برای اخذ بورسیه تحصیلی سنگاپور کمیته ای از طرف دانشگاه یا موسسه ارائه دهنده بورسیه تشکیل می شود تا شرایط علمی دانشجو را برای اخذ این بورسیه بررسی کنند. بورس های تحصیلی در کشور سنگاپور نیازی به ارائه وثیقه برای کار یا موارد مشابه دیگر بعد از اتمام تحصیل ندارند. معدل بالای 16 از جمله موارد مهم در اخذ بورسیه می باشد اما در صورت پایین بودن معدل شما می توانید آن را با موارد دیگری پوشش دهید.

انواع بورسیه تحصیلی بورسیه

رشته های مختلفی در دانشگاه های کشور سنگاپور ارائه می شود. بورسیه تحصیلی سنگاپور شامل رشته های فنی و مهندسی و حقوق و علوم انسانی می باشد. با توجه به شرایط هر دانشگاه بورسیه های ارائه شده در دانشگاه نیز متفاوت می باشد. به عنوان مثال در دانشگاه مدیریت بورسیه تحصیلی سنگاپور گرایش و رشته های مختلفی مرتبط با رشته های مدیریت، ام بی ای و حسابداری و سایر رشته های مرتبط ارائه شده است.

انواع بورسیه تحصیلی بورسیه

بورسیه تحصیلی سنگاپور از دانشگاه ملی سنگاپور

یکی از دانشگاه های کشور سنگاپور که رتبه بالایی دارد دانشگاه ملی این کشور است. دانشگاه ملی سنگاپور در حال حاضر دارای رتبه  50  از میان دانشگاه های برتر دنیا از دیدگاه رتبه بندی وبومتریک می باشد. این دانشگاه جزو 5 دانشگاه برتر دنیا در زمینه رشته های فنی و مهندسی است. دانشگاه ملی سنگاپور دارای فرصت های مناسبی برای دانشجویان مستعد برای ادامه تحصیل می باشد. در این دانشگاه رشته های دیگری نیز ارائه می شود که از جمله آن رشته های علوم پایه را می توان نام یرد.

بورسیه تحصیلی سنگاپور از دانشگاه فناوری نانیانگ

یکی دیگر از دانشگاه های برتر کشور سنگاپور دانشگاه نانیانگ این کشور است. دانشگاه فناوری نانیانگ در رتبه 107 جهان از دیدگاه رتبه بندی وبومتریک قرار دارد. این دانشگاه نیز همانند دانشگاه ملی سنگاپور دارای رشته های فنی و مهندسی قوی و سطح بالایی می باشد. این دانشگاه در زمینه رشته های فنی و مهندسی جزو 10 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است. همچنین این دانشگاه رابطه نزدیکی با دانشگاه امپریال کالج لندن دارد.

بورسیه تحصیلی سنگاپور نوع سینگا

بورس تحصیلی سینگا یکی از بورس های مهم کشور سنگاپور است که توسط دولت این کشور به دانشجویان مستعد خارجی ارائه می شود. این بورسیه برای تمامی رشته ها در مقطع دکترا ارائه می شود. فرآیند اخذ این بورسیه به این صورت است که ابتدا شما مدارک مورد نیاز را در سایت دانشگاه آپلود می کنید. این اطلاعات در یک مجموعه به اساتید دانشگاه ها ارائه می شود. اگر استادی به رزومه شما علاقه مند و خواستار ادامه همکاری با شما باشد، از طرف دانشگاه برای شما یک درخواست مصاحبه مجازی ارائه می شود.

در این مصاحبه استاد مد نظر با دانشجو از طریق نرم افزارهای مورد نظر گفتگو می کند. در صورت داشتن شرایط مناسب استاد درخواست شما را به دانشگاه ارائه داده و شما می توانید به صورت حضوری به کشور سنگاپور بروید و در صورت قبولی در مصاحبه حضوری این بورسیه را اخذ کنید. این بورسیه به طور معمول بین 2000 تا 2500 دلار در ماه می باشد.

بورسیه تحصیلی سنگاپور از دانشگاه فناوری نانیانگ

همانطور که گفته شد یکی از دانشگاه های برتر کشور سنگاپور داشنگاه فناوری نانیانگ می باشد. این بورسیه تحصیلی یکی از بهترین بورس ها در کشور سنگاپور است که به دانشجویان با شرایط علمی خاص ارائه می شود. این بورسیه برای تمامی رشته ها در مقطع ارشد و دکترا می باشد. و به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 12 هزار تا 15 هزار دلار پرداخت می کند. این میزان برای دانشجویان دکترا بین 20 هزار تا 25 هزار دلار می باشد.

این میزان بورسیه با توجه به شرایط علمی دانشجو و نیاز او پرداخت می شود. این بورسیه به مدت یک سال به دانشجو پرداخت می شود و در صورت داشتن شرایط این مورد تا یک سال دیگر تمدید می شود. این بورسیه به مدت 2 سال برای مقطع ارشد و به مدت 3 سال برای مقطع دکترا ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی سنگاپور نوع کالج شلتون

بورسیه تحصیلی سنگاپور نوع کالج شلتون برای دانشجویان و دانش آموزان مستعد می باشد. این بورسیه در 3 نوع مختلف ارائه می شود که هر یک متناسب با شرایط دانشجو و دانش آموز می باشد. همچنین این بورسیه امکان انتقال دانش آموز را به دانشگاه های برتر آمریکا و اروپا فراهم می کند.

بورسیه تحصیلی سنگاپور برای مقطع کارشناسی

اخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی با توجه به نبود پیش زمینه ای قابل اتکا کمی دشوار به نظر می رسد. از جمله این روش ها دانستن زبان انگلیسی و ارائه مدرک معتبر (آیلتس، تافل) در این زمینه به دانشگاه می باشد. شما می توانید دوره های زبان انگلیسی را در ایران بگذرانید سپش با اخذ مدرک نسبت به اخذ بورسیه اقدام کنید. داشتن معدل خوب در دوره متوسطه از جمله موارد مهم در پذیرش تحصیلی در این مقطع می باشد.

بورسیه تحصیلی سنگاپور برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اخذ بورسیه تحصیلی سنگاپور راحت تر و متنوع تر خواهد بود. اخذ بورسیه تحصیلی سنگاپور نیاز به ارائه مدرک زبان مرتبط دارد. همچنین داشتن شرایط علمی مناسب و شرکت در آزمون های ورودی برای پذیرش تحصیلی در این مقاطع مورد نیاز است. برای زبان انگلیسی مدارک آزمون های تافل و ایلتس معتبر می باشند.

بورسیه تحصیلی سنگاپور برای مقطع کارشناسی

مزایا و معایب بورسیه تحصیلی سنگاپور

ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور دارای مزایای زیادی می باشد. وجود دانشگاه های برتر به خصوص در زمینه فنی و مهندسی و علوم پایه از مهم ترین مزایای تحصیل در سنگاپور است. شهریه دانشگاه های کشور سنگاپور کمی بالا می باشد. به عنوان مثال شهریه دانشگاه ملی سنگاپور در سال در حدود 12 هزار دلار می باشد که این میزان برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی در حدود 35 هزار دلار می باشد. همچنین هزینه های زندگی در پایتخت کشور سنگاپور سالیانه در حدود 10 هزار دلار است. شاید هزینه های زیاد را از جمله معایب تحصیل در این کشور دانست که در صورت اخذ بورسیه تحصیلی سنگاپور این مورد نیز بر طرف می شود.

هزینه های زندگی در سنگاپور

مهمترین مسئله در اخذ پذیرش از دانشگاه های سنگاپور هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه می باشد. شهریه دانشگاه های سنگاپور سالیانه بین 10 هزار تا 35 هزار دلار می باشد. هزینه زندگی در سنگاپور نیز بین 7 هزار تا 10 هزار دلار به طور متوسط می باشد. با توجه به خدمات گسترده ارائه شده در زمینه بورسیه تحصیلی سنگاپور به نظر می آید که با گرفتن یکی از این بورسیه ها مشکلی از لحاظ پوشش هزینه های تحصیل نخواهید داشت.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

تحصیل در مقطع دکترا در سوئد

بورسیه تحصیلی سوئد

یکی از مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می تواند سوئد باشد شما می توانید با کسب بورسیه تحصیلی سوئد یک راه مناسب

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند