بورسیه تحصیلی ایرلند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورسیه تحصیلی ایرلند در مقطع دکترا

در حال حاضر بسیاری از فارغ التحصیلان در رشته های مختلف از علوم انسانی و تجربی گرفته تا علوم پایه در ایران به دنبال گرفتن بورسیه تحصیلی ایرلند برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر هستند.

از آنجا که در کشور هایی مانند ایرلند امکانات تحصیلی مناسب با قیمت خوب برای دانشجویان خارجی فراهم می باشد بسیاری از مشتاقان به ادامه تحصیل به این کشور سفر می کنند تا بتوانند سایر مقاطع تحصیلی را در دانشگاه های این کشور طی نمایند. برای سفر های تحصیلی به هر مکان باید اطلاعات لازم در مورد مکان مورد نظر، فرهنگ و نحوه تحصیل را از منابع معتبر به دست آورد.

کشور ایرلند

قبل از اقدام به تهیه بورسیه تحصیلی ایرلند بهتر است آگاهی های خود را در مورد این کشور و نحوه تحصیل و زندگی در آن تقویت نمایید تا در طول تحصیل به مشکل برنخورید. ایرلند سومین جزیره بزرگ مسکونی موجود در دنیا است که در شمال غرب اروپا قرار دارد و دارای آب و هوای معتدل می باشد. بارش باران در فصل های مختلف سال در ایرلند صورت می گیرد که منجر به سرسبز شدن بخش های مختلف آن و رونق کسب و کار شده است.

زبان ایرلندی و انگلیسی جزء زبان رسمی ایرلند می باشد و شهروندان این کشور در حوزه های مختلف اقتصادی به صورت گسترده فعالیت دارند. برخی از افرادی که دارای جایزه نوبل هستند از شهروندان ایرلند می باشند که از آن میان می توان به جرج برنارد شاو، ساموئل بکت و سیموس هینی اشاره کرد. کشور ایرلند جزء ثروتمندترین کشور های دنیا است که از حیث رشد اقتصادی در رده پنجم دنیا می باشد و از این رو نرخ بیکاری در این کشور پایین است.

تحصیل در ایرلند

ایرلند از جمله کشور هایی است که علاوه بر مقصد گردشگری، توریستی و تجاری به خاطر دانشگاه های معتبرش در دنیا شناخته شده می باشد و از این رو حجم قابل توجهی از دوست داران علم و دانش هر ساله در قالب دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند به این کشور سفر می کنند. توجه به تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف و افزایش اطلاعات علمی دانشجویان داخلی و خارجی از جمله دغدغه های مسئولین می باشد و از این رو دانشگاه های معتبری در این کشور در حال فعالیت هستند. در حال حاضر تحصیلات در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر در ایرلند برای دانشجویان خارجی در قالب بورسیه تحصیلی ایرلند فراهم آمده است که به عنوان یک موقعیت خوب و قابل توجه می توان به آن نگاه کرد.

تحصیل در ایرلند

بورسیه تحصیلی ایرلند

یکی از راهکار های صحیح جهت تحصیل در خارج از کشور به منظور افزایش سطح علمی و گرفتن مدرک بین المللی دانشجویان با استعداد گرفتن بورسیه تحصیلی می باشد. بورس تحصیلی در واقع کمک های بلاعوضی است که برای دانشجویان مستعد جهت تحصیل در دانشگاه های بین المللی در سراسر دنیا در نظر گرفته می شود. در موارد متعددی فرد بورسیه شده پس از تدریس و کسب مقام علمی خود در دانشگاه ها یا مراکز دیگر استخدام می گردد.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند

برای دریافت بورس تحصیلی ایرلند در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکترا و بالاتر جهت تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور کسب یک سری از شرایط کلی امری ضروری است. مهم ترین مرحله انتخاب دانشگاه مناسب و مکاتبه از طریق تلفن، ایمیل و … در مورد شرایط گرفتن بورس تحصیلی و ثبت نام می باشد. یکی از مهم ترین فاکتورها که نقش مهی در پذیرش درخواست بورس تحصیلی ایرلند دارد رتبه بندی دانشگاه یا موسسه تحصیلی قبلی متقاضی است که دارای رتبه بندی جهانی می باشد.

یکی از فاکتور های مهم در جهت استقبال دانشگاه مقصد برای ارائه بورس تحصیلی داشتن طرح های تحقیقاتی مرتبط و مقاله های بین المللی و داخلی است که از اعتبار بالا برخوردار می باشد. از دیگر ملزومات جهت دریافت بورس تحصیلی ایرلند داشتن معدل بالای 17 می باشد که سبب کسب امتیاز مناسب و شانس بیشتر برای گرفتن بورسیه تحصیلی خواهد شد. داشتن مدرک زبان با نمره مناسب یکی دیگر از شرایط پذیرش بورسیه تحصیلی ایرلند می باشد که برخی از دانشگاه ها آن را موکول به بعد از زمان پذیرش نیز می نمایند.

از موارد مهم برای اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی ایرلند داشتن سن مجاز برای تحصیل می باشد بدین ترتیب که برای تحصیل در دوره کارشناسی و ارشد نباید بین دوره قبلی تحصیل و زمان درخواست فاصله زیادی وجود داشته باشد. برای تحصیل در دوره دکترا با توجه به تحقیقات و کارهای علمی که دانشجویان در جهت افزایش رتبه علمی خود انجام می دهند محدودیت های سنی کمتر اعمال می گردد. پس از احراز شرایط لازم متقاضیان بورسیه تحصیلی ایرلند می توانند اقدام به گرفتن ویزا و سایر کارهای مربوط به اقامت نمایند.

دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند

برای دریافت بورسیه تحصیلی موارد متعددی مدنظر قرار می گیرد که از آن جمله می توان به معدل مقاطع تحصیلی، توصیه نامه های اساتید و حد نساب نمره زبان آیتلس یا تافل اشاره نمود. از این رو افراد مستعد زیادی در ایران و سایر کشور ها در پی دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند و مسافرت به این کشور با هدف ادامه تحصیل در رشته های دلخواه می باشند.

در کشور ایرلند دانشگاه های متعددی با رتبه علمی بالا مشغول ارائه خدمات هستند که با توجه به امکانات پیشرفته و مناسب اقدام به پذیرش دانشجوی خارجی با بورس تحصیلی در مقاطع مختلف می نمایند. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه  DSU، دوبلین، منوث، کالج کورک، موسسات فناوری و موسسات آموزش عالی خصوصی اشاره کرد. این دانشگاه ها در زمان های خاص با اعلام نیاز به ارائه بورس تحصیلی به دانشجویان خارجی می نمایند که به دلیل محدودیت پذیرش باید در زمان مناسب اقدام کرد.

برای گرفتن بورسیه تحصیلی ایرلند و اطلاع از شرایط دانشگاه ها و موسسات عالی این کشور متقاضیان می توانند به مراکزی مراجعه نمایند که با هزینه مناسب اقدام به ارائه مشاوره و انجام کار های اولیه جهت دریافت انواع بورسیه تحصیلی می نمایند. با مراجعه به مراکز معتبر و فعال در این حوزه هر متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند می تواند بدون دغدغه و با دریافت راهنمایی های لازم در زمان مناسب موفق به گرفتن بورسیه تحصیلی ایرلند گردد. از موارد مهمی که باید مد نظر متقاضان تحصیل در دانشگاه های ایرلند قرار گیرد عدم مراجعه به مراکز نامعتبر و غیر رسمی می باشد که بدون داشتن مجوز های لازم اقدام به تبلیغات گسترده در حوزه بورس تحصیلی می نمایند.

انواع بورسیه تحصیلی ایرلند

در حال حاضر امکان دریافت انواع بورسیه تحصیلی ایرلند در مقاطع مختلف تحصیلی و در دانشگاه های بزرگ و کوچک برای دانشجویان بومی و کسانی که از دیگر مناطق جهان عازم این کشور می شوند فراهم آمده است. پذیرش بورس تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مختلف در دانشگاه های تخصصی ایرلند فرصت مناسبی برای افزایش اطلاعات و رشد علمی دانشجویان می باشد که مورد توجه بسیاری از افراد در ایران قرار گرفته است. از این رو سالیانه افراد زیادی با گرفتن بورسیه تحصیلی ایرلند اقدام به مسافرت جهت تحصیلات عالی در این کشور می نمایند.

دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند

بورسیه تحصیلی ایرلند در مقطع لیسانس

از جمله مقاطع تحصیلی که بورسیه آن در کشور ایرلند امکان پذیر شده است کارشناسی یا لیسانس می باشد. از این رو درصد بالایی از متقاضیان بورسیه تحصیلی ایرلند خواهان تحصیل در مقطع مورد نظر می باشند. برای دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند در مقطع لیسانس مدارک مختلفی لازم است که از آن میان می توان به گواهینامه دیپلم و پیش دانشگاهی اشاره نمود.

از طرفی کسانی که مدرک پیش دانشگاهی نگرفته اند می توانند در کشور مذکور اقدام به گذراندن این دوره بنمایند. یکی از ضروریات پذیرش در دانشگاه های ایرلند و گرفتن بورسیه لیسانس داشتن حد نصاب نمره زبان می باشد که در قالب آزمون تافل یا آیلتس انجام می گیرد. زمان مورد نیاز جهت اخذ مدرک لیسانس در دانشگاه های ایرلند 3 تا 4 سال خواهد بود.

حق کار در دوره تحصیلی لیسانس

تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور از جمله ایرلند همراه با هزینه هایی از قبیل اجاره مسکن، رفت و آمد، غذا و … می باشد که به عهده دانشجو است. برای کسانی که تقاضای بورسیه تحصیلی ایرلند را دارند و در مقطع لیسانس باید مشغول تدریس شوند مجوز کار پاره وقت با حداکثر زمان 10 ساعت در هفته وجود دارد. میزان درآمدی حاصل آمده از 10 ساعت کار در هفته می تواند مقدار قابل توجهی از هزینه های دانشجویان را تأمین نماید.

بورسیه تحصیلی ایرلند در مقطع ارشد

با توجه به آمار موجود درصد بالایی از متقاضیان بورس در پی گذراندن مقطع ارشد یا فوق لیسانس در این کشور می باشند. در دانشگاه های عرضه کننده دوره بورسیه ارشد یا فوق لیسانس در ایرلند بهترین امکانات جهت گذراندن این دوره برای دانشجویان بومی و کسانی که دارای بورسیه تحصیلی ایرلند هستند فراهم آمده است. دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند ضمن کسب اطلاع از شرایط بورسیه و رشته های مختلف تحصیلی در دانشگاه های هلند بر اساس علایق خود بهترین رشته را انتخاب نمایند.

کسانی که متقاضی گذراندن دوره فوق لیسانس در ایرلند هستند باید مدارک لازم دال بر گذراندن مقاطع تحصیلی مختلف از دیپلم و پیش دانشگاهی گرفته تا کارشناسی را به دانشگاه مورد نظر به منظور گرفتن بورسیه تحصیلی ایرلند ارسال نمایند. دوره تحصیلی فوق لیسانس در کشور ایرلند مانند ایران یک دوره دو ساله می باشد که در صورت گذراندن پیش نیاز برخی دروس یک ترم درسی به آن اضافه می گردد. همان طور که می دانید جهت دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند و سایر کشور های دنیا گرفتن مدرک زبان امری الزامی است. در صورتی که متقاضی بورسیه تحصیلی دارای مدرک زبان مورد نیاز نباشد می تواند دوره 5 هفته ای را با مبلغ مناسب در خود دانشگاه بگذارند.

کار موقت در دوره تحصیلی ارشد در ایرلند

کسانی که با بورس در مقطع ارشد مشغول تحصیل هستند از یک سری محدودیت ها از جمله میزان ساعت کار باید پیروی کنند. سقف کاری یک بورسیه ارشد در ایرلند در هفته 20 ساعت می باشد که تا مقدار قابل قبولی به تأمین نیازهای ضروری آنها کمک می کند.  معمولا این دانشجویان ضمن آشنایی خوب با زبان ایرلندی یا انگلیسی قادر به انجام کارهای پاره وقت هستند. انجام کار تمام وقت به منظور گرفتن حق اقامت دائم برای دانشجویان مستلزم اتمام تحصیلات می باشد.

بورسیه تحصیلی ایرلند در مقطع دکترا

از مقاطع تحصیلی عالی که می توان با گرفتن بورسیه تحصیلی ایرلند آن را در دانشگاه های بزرگ و پیشرفته ایرلند گذراند مقطع دکترا می باشد. در ایران افراد زیادی خواستار بورسیه دکترا در رشته های مختلف هستند که درصد بالایی از آنها کشور ایرلند را برای ادامه تحصیل در نظر دارند. دانشجویانی که متقاضی دریافت بورس هستند به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و استحقاق دریافت امکانات ادامه تحصیل را پیدا می کنند.

بورسیه تحصیلی ایرلند در مقطع دکترا

دانشجویان استعداد درخشان

بخشی از این افراد جزء استعدادهای درخشان و دارای رتبه و سوابق تحصیلی بسیار خوب هستند که می توانند به راحتی بورسیه تحصیلی ایرلند را دریافت نمایند. داشتن مقاله های بین المللی یا ISI، نمره معدل بالای 17، ارائه مدرک زبان تافل و … با امتیاز خوب از جمله مدارکی است که باید توسط این افراد به دانشگاه های ایرلند ارائه گردد. در دانشگاه های ایرلند برای بورسیه های دکترا که جزء استعداد درخشان هستند علاوه بر هزینه تحصیلی امکان دریافت هزینه های زندگی نیز تا حد مطلوبی فراهم می باشد که سبب جلب توجه این دسته از دانشجویان شده است.

از دیگر متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ایرلند کسانی هستند که از زمان فارغ التحصیلی آنها بیش از دو سال نمی گذرد و تمایل دارند که مقطع دکترا را در خارج از کشور بگذارنند. این افراد می توانند با گرفتن بورسیه تحصیلی ایرلند و اقدام به پرداخت شهریه این دانشگاه ها نموده در مقطع دکترا مشغول تحصیل شوند.

شهریه دانشگاه های ایرلند در مقطع دکترا بین 10 تا 20 هزار دلار می باشد که از طریق فعالیت های دانشجویی و کار موقت می توان این هزینه را تأمین نمود. بسیاری از دانشجویان رشته دکترا در دانشگاه های ایرلند با توجه به امکان کار دانشجویی و تقویت زبان خود اقدام به کار دانشجویی با زمان سی ساعت در هفته می نمایند که تا حد زیادی در تأمین هزینه های آنها موثر می باشد.

مزایا و معایب بورسیه تحصیلی

از دلایلی که باعث شده افراد مستعد به دنبال گرفتن بورسیه تحصیلی ایرلند باشند مزایای مختلفی است که تحصیل در خارج با خود به همراه دارد. ادامه تحصیل در یک دانشگاه خارجی با رتبه علمی بالا موجب به دست آوردن موقعیت های شغلی بهتر برای فرد در داخل و خارج از کشور می گردد. از طرف دیگر فرد یک زندگی مستقل را به همراه فراز و فرودهای آن تجربه می کند که به افزایش تجربه فرد و زندگی بهتر کمک می کند. همچنین فرد ضمن تحصیل در رشته دلخواه خود با فرهنگ و آداب و رسوم کشور های مختلف آشنا می گردد که در افزایش دانش و بینش او موثر می باشد. با توجه به مزایای تحصیل در خارج در حال حاضر افراد زیادی درخواست بورس را دارند.

یکی از مشکلاتی که در حوزه معایب بورسیه تحصیلی قرار می گیرد و دانشجویان متقاضیان بورسیه تحصیلی ایرلند باید در نظر داشته باشند تهیه هزینه مورد نیاز برای تحصیل و هزینه های زندگی است. مشکل زبان گفتگو و یادگیری آن در زمان کوتاه و نیز ایجاد تعارض در اثر تقابل با فرهنگ و اعتقادات دینی جدید از جمله دغدغه هایی است که متقاضیان بورس و سایر کشورها درگیر آن هستند.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

تحصیل در یونان

بورسیه تحصیلی یونان

دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور این روز ها در بین دانشجویان بسیار پر رونق شده است. دانشجویان زیادی علاقه به تحصیل در کشورهای

مطالعه »
بورس در مقطع فوق لیسانس در دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک امروزه مورد علاقه بسیاری از دانشجویان مختلف دنیا از جمله ایران شده است.واکثر دانشجویان ممتاز و بااستعداد ایران از بورسیه تحصیلی دانمارک  استفاده

مطالعه »
انواع بورسیه تحصیلی رومانی

بورسیه تحصیلی رومانی

موقعیت جغرافیایی کشور رومانی بسیار عالی است و در اروپای مرکزی قرار گرفته است. این موقعیت سبب شده است که این کشور پیشرفت های زیادی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند